Budowanie dużego depo piramidami

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 29 mar 2014, 15:25

Tak, masz rację że w sumie ważniejsze jest rozegranie pozycji niż moment wejścia.Podam jeszcze tylko przykład wejścia o który mi chodziło i wyłączam się (przynajmniej w temacie momentu wejść:))
Edit. Jeszcze odnośnie SL. Jeśli już nie stosujemy to i tak przecież musimy mieć jakieś krytyczne miejsce wyjścia z pozycji. Faktycznie nie musi to być nad górką, dołkiem czy wg. jakiegoś wskaźnika, może być to np. 100 - 200 pips ale zawsze jakiś moment wyjścia jest? Chyba, że tak jak piszesz, że stosujemy hedge ale tego nie próbowałem nigdy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 29 mar 2014, 16:40

Wziales najgorsza pare chyba jaka mogles podac za przyklad. Tam jest konsolidacja na 600pipsow okolo ktora trwa rok czasu.
Gdzie na innych parach wystepuja trendy na 2000-2500pipsow lub wiecej w tym samym czasie i widac je ewidentnie na wykresie tygodniowym a na wykresach H4 widac trendy BEZ WIEKSZEJ KOREKTY na 200-500pipsow robione w ciagu 24-48 GODZIN i na to polujemy bo na tym chcemy zarobic piramidujac.

SL-to raczej ten wyzszy szczyt ktory zaznaczyles, a nawet jak przebija to wpierw bym dalej myslal o tym ze to falszywe przebicie i bedzie spadek. Ale tj mowie inne pary - to wg mnie podstawa. I takie wyrazne szczyty moga byc punktami zwrotnymi wiec z nich mozna rozwazyc kierunek w dwie strony.

Poziome linie aby zobrazowac ile pipsow mialy te dynamiczne ruchy -> tego szukamy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 09 kwie 2014, 15:37

Postawilem dwie nowe siatki zlecen, tamte niestety zostaly zamkniete na stracie. Jak to wyglada od poczatku prowadzenia tego dziennika mozna zobaczyc w ostatnim screenie, dodaje go zeby nie bylo ze cos chce ukrywac czy koloryzowac.

W ostatnim czasie i w ciagu najblizszych tygodni, mam mniej czasu na FX z powodu roznych waznych spraw zwiazanych z zyciem zawodowym. Stad trading jak i dziennik moze byc troche zaniedbywany w najblizszym okresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 10 kwie 2014, 15:15

EURJPY piramida wzrostowa, jesli sie uda. Cel to ta strefa w okolicach 143.35
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 10 kwie 2014, 15:36

nie jestem pewien, nie pamietam poprostu z glowy ale chyba wlasnie ta para mi zajezdza konsola. Sprawdze wieczorem na wszelki wypadek.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 10 kwie 2014, 22:52

Marek to moje spojrzenie na ta pare. Oczywiscie zalezy z jakiego tf zagrywasz. Na w1 i d1 smierdzi mi konsola.
ej w1.jpg
ej d1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 11 kwie 2014, 08:56

cycu20021
Kazdy widzi co innego. Nie chce sie wymadrzac po przeczytaniu dopiero okolo 100 stron ze "Wspomnien gracza gieldowego", ale ta ksiazka daje do myslenia. Moze bym nie rozumial czytajac za pierwszym razem, tego co tam jest napisane, gdybym nie probowal swoich sil w piramidowaniu zanim zaczalem to czytac. Miedzy innymi wazniejsze slowa z tych ktore tam sa to aby sie trzymac swojego zdania i nie patrzec na to co mowia inni, to jest tez jedna z wiekszych przeszkod w zarabianiu - liczenie sie ze zdaniem innych, patrzenie na wiele analiz, brak cierpliwosci.

Co do EURJPY to patrzylem na H1 i H4. Jesli juz taka analize zrobiles, to mozna wziac pod uwage odbicie od dolnej i wzrosty. Nawet jak jest konsolidacja na 300 pipsow, to wg mnie jest teraz szansa na ruch w gore. Nie liczy sie miejsce, liczy sie sila trendu. Piramidujac, moim celem sa GWALTOWNE ruchy od 150 pipsow wzwyz - moze to Ci wyjasni skad te moje pozycje i piramidy.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 11 kwie 2014, 09:34

tak pelna racja. Nawet mailem wczoraj dopisac i w koncu zapomnialem. Tak siak czy owak trzymaj sie zawsze swojego planu i zarzadzania. W zasadzie go nie znam wiec po kiego ch.. wrzucam swoje podejscie? Co najwyzej mozesz sobie wydrukowac i uzyc w wiadomym celu :D zjem lepiej batonika :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

poniedziałek 14 kwie 2014, 13:33

Zloto i GBPCAD na BE, GBPCAD jedna pozycja w grze, jedna nowa pozycja na EURUSD, reszta bez zmian.

Czytam sobie w wolnym czasie "Wspomnienia gracza gieldowego", bardzo dobra ksiazka. Szkoda ze wczesniej na nia nie trafilem, lecz jest tez duze prawdopodobienstwo, ze gdybym ja zaczal czytac jakies poltora roku temu to bym jej po prostu nie zrozumial. Teraz wiele rzeczy uklada sie w calosc. Polecam przeczytac wszystkim osobom ktore chca piramidowac swoje pozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 16 kwie 2014, 09:00

GBPJPY wczoraj rozstawilem siatke, obecnie 3 pozycje otwarte. GBPCAD dolozylem z reki jedna pozycje po wzrostach, pozniej byla cofka, ale obecnie GBP sie umacnia (oby dalej).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 17 kwie 2014, 14:45

Złoto piramida Long. Reszta wciaz otwarta, GBPCAD i GBPJPY po 4 pozycje juz na kazdej z par. W szczytowym momencie mialem okolo 700pipsow na wszystkich pozycjach ktore sa otwarte, poniewaz licze na kontynuacje wzrostow na tych parach ten zysk jest mocno plywajacy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 17 kwie 2014, 15:47

Marek co robisz z piramidami przed weekendem kiedy to pojawia sie ryzyko luki? Ja poki co zamykam wszystkie. Wiadomo czasem trafi sie mega luka - jesli przeskoczy sl bardzo (a tego nigdy nie wiadomo) to przy kilku otwartych zleceniach mozna zostac w majtasach :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 17 kwie 2014, 18:15

Dzis jest czwartek, wiec jeszcze chyba okolo 24h do zamkniecia rynku. Piramidy maja szanse wzrosnac. Zauwaz tez ze przy silnym trendzie luki potrafia byc zgodnie z kierunkiem trendu w jakim sie para poruszala przed samym weekendem.

We wspomnieniach... sa madre slowa ktore brzmia mniej wiecej tak: Masz sie bac swojej straty ze bedzie sie powiekszac (po to aby ja zamkanc lub redukowac tj Szwajcar robil i pisal), miej nadzieje ze zyskowna pozycja nadal bedzie szla w Twoim kierunku (po to aby ja trzymac mozliwie najdluzej).

EJ grudzien, wiem ze przyklad jest uznaniowy, ale do tej pory relacja tej pary nie powrocila do ceny sprzed luki. A luka sie zrobila zgodnie z kierunkiem trendu w jakim zamykaly sie notowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 17 kwie 2014, 19:54

Hmmm gdzies zgubilem jeden dzien. Jutro mam wolne wiec pokrecilo mi sie, ze to juz piatek. Jutro z obrotami mize byc kiepsko bo dzien wolny na wyspach. Ale pozyjemy zobaczymy.

Z tymi lukami jednak uwazaj. Trading w zadnym aspekcie nie powinien zalezec od przypadku czy farta. Jedna czy druga luka Cie ozloci a trzecia pozamiata.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 22 kwie 2014, 07:36

GBPJPY zamkniete 5 pozycji w sumie.

Zostawilem otwarta GBPCAD 4 pozycje, jeszcze mysle co z nia zrobic. Wczoraj byl w sumie dosc duzy zysk na wszystkich pozycjach, dzisiaj nastapila korekta na kilku parach, stad GBPAUD zamknieta jedna pozycja ktora netto przyniosla jakies 30pipsow zysku, dwie otwarte ciagle w grze. Reszta bez zmian.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 23 kwie 2014, 07:47

Szkoda mi troche wczoraj bylo GBPJPY, bo wycieta piramida mogla przynisesc jeszcze ze 300pipsow (na wszystkich pozycjach) chwile po tym jak zamknalem, ale musialem zredukowac swoje zaangazowanie w Funta.

Dzis zamkniete dwie piramidy, GBPCAD i GBPAUD.
Otwarte wciaz EURJPY - obecnie 3 pozycje, jedna EURUSD i jedna pozycja na zlocie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 25 kwie 2014, 11:59

Dlaczego ja nie lubie Edka... dwa tygodnie w konsoli.
Zamknalem, bo nie widze sensu trzymania tej pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 25 kwie 2014, 13:09

tak sie zastanawiam, ze miales racje co do zostawiania piramid na weekend. Tak jak kiedys nie do pomyslenia bylo dla mnie nie uzywanie sl tak teraz czas na nowa rewolucje.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 25 kwie 2014, 13:32

marek12578 pisze:Dlaczego ja nie lubie Edka... dwa tygodnie w konsoli.
Zamknalem, bo nie widze sensu trzymania tej pozycji.
http://comparic.pl/listings/39527/
Nie tylko z EUR USD tak jest. Zmienność dołuje wzdłuż rynku. Niemniej podziwiam, że zamknąłeś. Mnie czasem ciężko oderwać się emocjonalnie od zajętej pozycji.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 25 kwie 2014, 15:35

cycu20021
Z tymi lukami to roznie bywa, ale jak nie zaryzykujemy to sie nie dowiemy.

Marcin_N

Nie mam z tym raczej problemu, moze dlatego ze to mulowaty edek.
Naprawde wiele mi dala ksiazka "wspomnienia gracza gieldowego" (apropo to jeszcze nie skonczylem, ale czytam po kilka razy wybrane cytaty streszczone na samym koncu).

Glowny bohater ksiazki BUDOWAL POZYCJE - jego pojedyncza transakcja byla pozycja sondujaca rynek, jak sie nic nie dzialo to wychodzil z tego.
EURUSD - nie lubie tej pary, fundamentow tez na biezaco nie sledze. Dzieki za link z wyjasnieniem, ja duzo bardziej biore pod uwage AT niz AF, choc polaczenie obu daje zapewne najlepsze efekty.
Marcin_N pisze:Mnie czasem ciężko oderwać się emocjonalnie od zajętej pozycji.
Mi jest obecnie ciezko oderwac sie od zajetej pozycji na EURJPY. Sa 3 otwarte zlecenia, cena sie trzyma powyzej 141.00, dla mnie jest to mocne wsparcie obecnie. Trzymam 3 otwarte pozycje dlatego ze na poprzednich piramidach jestem ponad 1000pips na plus, oraz dlatego ze Zloto zawrocilo i zaczyna przynosic male zyski. Ze zlotem to sie zastanawialem czy nie zamknac bylo lepiej, gdzies w okolicach dolka i stamtad probowac stawiac piramide od nowa. GRIDem bysmy tego nie nazwali bo pozycja pierwsza by zostala zamknieta. Ale tu mozemy byc madrzy po czasie, a nie o to chodzi.

A, no i przestalem GRIDowac po przeczytaniu ksiazki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości