Budowanie dużego depo piramidami

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 16:53

Jak w temacie, bedzie o piramidowaniu i mnozeniu malego depozytu na rachunku realnym

Postaram sie umieszczac screeny z moimi piramidami, zaczynajac niestety ponownie od 0.01 lota.
Depozytu ostatniego nie wyzerowalem ale zostalo dosyc malo i dla bezpieczenstwa doplace kilkaset zlotych w ciagu najblizszego miesiaca.
Zanim to sie stanie, moze byc tak ze bedzie po jednej lub dwie piramidy max ustawione i dosyc szybkie ucinanie strat.

Wejscia bede staral sie robic oparte o analize techniczna z wiekszych TF, trzymanie pozycji na max 3-4 parach.
Zwiekszenie lota dopiero po zrobieniu 50-100%.


Cele ?
- kontrola strat
- zbudowanie szesciocyfrowego depozytu.

W TEORII jest to do zrobienia w ciagu trzech miesiecy, ja nie daje sobie ograniczen czasowych bo mnie stresuja.
Popatrzcie na zmiennosc za dowolne 3 miesiace na kilku parach o wiekszej zmiennosci. To jest do zrobienia (w teorii), zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 18:32

Dwie aktualne pozycje:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mosek
Stały Bywalec
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 17:18
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 18:39

Będę kibicował i trzymam kciuki ;)
Open mind for a different view
and nothing else matters...

https://www.youtube.com/watch?v=mk48xRzuNvA

no avatar
walus349
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 00:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 19:08

Też trzymam kciuki, też zamierzam w swoim dzienniku powiększyć znacznie depo pomagając sobie piramidkami :)

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 19:15

Ja również będę trzymał kciuki. Fajnie, że założyłeś dziennik. Bo już pokazałeś co potrafisz w dzienniku Szwajcara.
Powodzenia.
Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
kubuś puchatek02
Posty: 19
Rejestracja: sobota 28 wrz 2013, 14:07
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Lublin

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 20:17

Powodzenia stary!
Łapaj za pipsa!

no avatar
tyrad +
Posty: 49
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 18:02

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 20:26

Może tak jak Szwajcar byłaby możliwość śledzenia w koncie realnym ???? Zawsze to inaczej wygląda i wszystko na patelni. Oczywiście samych sukcesów. :aaaa: !Brwoo!

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 20:45

marek12578
Nie nadużywaj GRIDu :devil: a będzie dobrze !Brwoo! .

Pamiętam jak na EurJpy kiedyś z 2k zrobiłeś chwilowo prawie 7k PLN. Także dasz radę. :gj:
Ostatnio zmieniony wtorek 25 mar 2014, 20:48 przez Szwajcar, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 20:45

Słabo to widzę. Ale innej drogi niż real w tym fachu nie ma.
Obrazek

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

wtorek 25 mar 2014, 21:23

Dzieki za mile slowa, postaram sie tym razem nie dac plamy.

tyrad +
Nie czuje sie na silach pokazywac innym swoj rachunek, twierdze ze dopiero sie ucze. Moze jak przyjda regularne sukcesy w dluzszym terminie to zmienie zdanie. Beda natomiast na biezaco screeny.

Szwajcar
Jak juz nie GRIDowalem to uzywalem zbyt duzej pozycji w nieodpowiednim momencie, tego tez chcialbym sie oduczyc.

Tez to pamietam, teraz bylo okolo 2000zl z depo 500zl, wiec jest to realne.
Trzeba zrobic odsiew i podejsc do tego na spokojnie.

JAREK67
Co slabo widzisz?

Szwajcar swiadkiem jak w zeszlym roku doszedlem do okolo 6500-7000zl z depo 2000zl

A wiec da sie, tylko czasem mam zbyt wiele problemow w zyciu osobistym ktore wplywaja bardzo negatywnie na moj trading.
Ale tym nie bedziemy sie tu zajmowac.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 26 mar 2014, 06:27

marek12578 pisze:
A wiec da sie, tylko czasem mam zbyt wiele problemow w zyciu osobistym ktore wplywaja bardzo negatywnie na moj trading.
Ale tym nie bedziemy sie tu zajmowac.
Sam sobie odpowiedziałeś. Nie dokładaj sobie jeszcze jednego problemu - opinii ludzkiej.
Kiedy zaczną się problemy na rachunku, pojawiają co oczywiste problemy w "głowie". Dużo łatwiej rozgrywać je bez świadomości "że ludzie patrzą"
Będziesz się niepotrzebnie spalał zachowując pozory pełnej kontroli sytuacji itd.
Moja rada. Graj sam dla siebie i ze sobą.
Obrazek

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 26 mar 2014, 11:46

JAREK67
Dziennik ma na celu wlasnie wieksze kontrolowanie sie. Mam tu na mysli wielkosc pozycji, ilosc par na ktorych piramidy bede stawial.
I nie sadze aby to mialo negatywny wplyw, uwazam ze powinno miec dobry wplyw na trading.
Bede sie bardziej staral wybrac 2-3 mozliwosci, zamiast byc bardziej rozrzutnym na skorelowanych parach dokladajac sobie ryzyka.

A zeby mnie nie stresowala obserwacja innych - to wlasnie podgladu nie bedzie.

Pozycje bez zmian, choc ten GBPCAD to wszedlem w samym srodku konsolidacji, no ale cierpliwie poczekamy.

Awatar użytkownika
psV
Stały Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:18

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 26 mar 2014, 14:29

marek12578 pisze:Postaram sie umieszczac screeny z moimi piramidami, zaczynajac niestety ponownie od 0.01 lota.
Depozytu ostatniego nie wyzerowalem ale zostalo dosyc malo i dla bezpieczenstwa doplace kilkaset zlotych w ciagu najblizszego miesiaca.
Masz jakiś sztywny DD, który starasz się nie przekraczać? Ile % zjechałeś od szczytu?
Na Twoim miejscu nie dopłacałbym tylko grał tym co zostało. Jak masz zarobić to zarobisz nawet ze 100 USD.
Cel bardzo ambitny, ale życzę powodzenia.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 26 mar 2014, 20:06

psV
Widzisz, problem polega na tym ze nie ustalalem sobie takiego stalego DD na pozycje. Obsuniecie bylo znaczne, ale owszem mozna sie z tego podniesc. Doplate to i tak nie teraz, a raczej w kwietniu jesli sie zdecyduje.
Kiedys nawet udalo mi sie podniesc z 16zl, wiec teraz bede dalej budowal piramidy ale minimalna pozycja.
Konsole wyniszczaja rachunek jesli wejdziemy zbyt wielka pozycja i na dodatek w bardzo zlym miejscu->to bylo glowna przyczyna moich porazek.
Nad tym wiec musze popracowac.

Teraz bedzie analiza na wyzszych TF, a ostatnio schodzilem na mniejsze i bylem uparty na ruch ktory nastapil, ale z nizszego poziomu, gdzie moja pozycja wyniszczala przez ten caly czas rachunek.

Jak juz troche odrobie depozyt lub doplace, to uwazam ze 1000pips=cale depo wystarczy. Gdy bede trzymal max 2-3 pozycje, nie dokladal do strat, ucinal straty po 100-150pipsach lub robil hedge dla jednej pozycji w celu przemyslenia decyzji to krzywda sie stac nie powinna. Wejscia jednak musze do tego poprawic. Nie ilosc a jakosc.

Pozycje bez mian.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Budowanie dużego depo piramidami

środa 26 mar 2014, 21:52

Marek12578, powodzenia.
Wg. screenów sygnałem wejścia jest złamanie LT z H4 a TP na ekstremach? Wiem, że sam moment wejścia nie jest bardzo istotny wg. Szwajcara, rozegranie pozycji które weszły (aktywowały się) jest najważniejsze ale w sumie miło robić wejścia mając przewagę statystyk przy sobie. Jak się na to zaopatrujesz?
Zauważyłem też, że Szwajcar często wchodzi na Ekstremach D1.
Pozdrawiam.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

czwartek 27 mar 2014, 09:19

grio
Tak wejscia byly na przebicie, a GBPCAD bylo za wczesne, bo przebicia jeszcze wtedy nie bylo.
Efekt jest taki jak na screenie jesli chodzi o CADJPY - pozycje zostaly wyciete w polowie zlapanego ruchu. Dwie zamkniete w nocy na SL a jedna byla jeszcze otwarta rano.
GBPCAD otwarte ale mozliwe ze bede zamykal dzisiaj ta pozycje, nawet na stracie
Wg mnie lepiej robic dobre wejscie i trzymac max 3-4 pary, to bede sie staral robic i pokazywac w tym dzienniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Budowanie dużego depo piramidami

piątek 28 mar 2014, 23:03

Marek12578 wg. screena z Cad Jpy to dałeś BE po wejściu trzeciej pozycji. Nie rozumiem tylko czemu trzecia przetrwała BE. Nie jest tak, że po wejściu trzeciej dajemy wszystko na BE na wysokości drugiego wejścia? Tym razem wyszło to na dobre ale w większości przypadków już nie.
Z tego co widzę u Szwajcara to jest sporo "niewypałów" zanim wskoczy coś większego.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 29 mar 2014, 10:31

grio
Nie ma obowiazkowych regul przy piramidowaniu. Mozna dac dla wszystkiego, mozna redukowac pozycje i zamknac te ktore byly wziete po najlepszej cenie a jedna zostawic, tak wlasnie tam zrobilem. Roznie to mozna zrobic, mozliwe ze gdybym tego pilnowal siedzac przy tych pozycjach to bym postawil jakis maly SL dla wszystkiego i piramida by poszla duzo wyzej, bo praktycznie zostalo wyciete na korekcie, a cena dalej poszla sobie w gore.

GBPCAD nadal w toku, ale widac ze lepiej poczekac z wejsciem siedzac na wyzszych TF. Wchodzac w srodku konsolidacji pozycja miala chwile na -200 pipsow, czego mozna bylo uniknac. Cena zeszla do 8280 i to byl z pewnoscia lepszy poziom do piramidowania pozycji dlugiej, tyle ze jest po czasie i trzeba poradzic sobie z sytuacja ktora jest, a nie w ktorej chcielibysmy byc.

Jest sporo niewypalow, ale zapewne tak bedzie zawsze i u kazdego z powodu konsolidacji ktora trwa dluzej niz interesujace nas dynamiczne ruchy.

moze sam tez zalozysz dziennik i sprobujesz swoich sil?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grio
Stały Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 21:58

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 29 mar 2014, 12:20

Marek12578 na razie nie mam jak założyć dziennika bo nie mam jeszcze określonych zasad co do piramidowania. Jak coś więcej posklejam to przemyślę temat.
Co do samego momentu wejść to widzę to na razie tak jak na screenach. Co o tym myślisz?
Marek12578 jeśli Cię "męczę" lub wg. Ciebie spamuję to śmiało mów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowanie dużego depo piramidami

sobota 29 mar 2014, 13:14

grio
Nie spamujesz, jak cos ciekawego przyjdzie Ci do glowy to mozesz napisac lub wkleic.
Propozycja z dziennikiem nie miala byc uszczypliwa, a tak jak Szwajcar pisal nie jest az tak wazna metoda precyzyjnego wejscia co prowadzenie piramidy gdy nastapi dynamiczna zmiana ceny. Wiec smialo mozesz sprobowac.

Rysunek ktory wykonales nie przemawia do mnie, bo jest czyms czego na rynku w rzeczywistosci nie bylo.
Podaj przyklad historyczny z wykresem dla konkretnej pary i tam cos narysuj/opisz. Bo tak to narysowac mozemy sobie wszystko i teoretyzowac w nieskonczonosc o czyms czego nie bylo. Pamietaj ze tu nie chodzi o wielka precyzje a o zlapanie DYNAMICZNEJ ZMIANY CENY.

SLi tez raczej nie uzywam, przynajmniej nie takie sztywne. Wiele razy mozna zostac wycietym podczas tworzenia knota na swiecy wysokiego TF. Lepiej juz wtedy wole hedge i przemyslec to w momencie gdy mamy po jednej pozycji w kazda strone. Nie powoduje to (przynajmniej u mnie) odgrywania sie po stracie, co mialem czesto przy probach skalpowania z ciasnym SL. Najwazniejsze to czekanie, zarowno z wejsciem jak i na akcje wlasciwa, czyli trend lub impuls na ktorym nasza pozycja rosnie i zarabia.

Spojrz na dziennik czy rachunek Szwajcara i zobacz ze nawet przy kilku pomylkach na 100-300pipsow krzywdy sobie nie zrobimy jesli pozycja jest dobrana, wiec SL nie jest obowiazkiem.

Gdy przy depo 1000zl jeden pips bedzie u nas wynosil 1zł, a my zaliczymy pomylke na 200pipsow dla pozycji, ktora jednak bedzie sie dala zamknac na 0 bo kurs wroci w to samo miejsce, w najgorszym momencie mielismy 20% obsuniecia. W najlepszym wypadku dokladajac co 30pipsow taka sama pozycje gdy mielismy racje od razu i zlapiemy 180pipsowy ruch daje nam 630zl zysku. Odleglosc jest nawet mniejsza a zysk 3 krotnie wiekszy od poniesionej (lub przetrzymanej) straty na pomylce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości