Dziennik piramidowania

ODPOWIEDZ
no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 11:49

Coś w tym jest że zdecydowana większość gra pod prod
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 11:58

hmm no wlasnie chcialbym sie dowiedzic co. Nie jestem zbyt wielkim zwolennikiem szkolen, ebookow, poradnikow jak zostac milionerem w miesiac. Sa tam jednak (w prawie kazdym) dwa hasla, ktore zrozumialem w 100% dosc pozno - super slawne trend is your friend i pozwol zyskom rosnac... W obu przypadkach jest to zupelnie przeciwne do zagran przeciwtrendowych. Ludzie zarabiaja na korektach - to tez nie jest tajemnica. Z checia poczytam czemu pchanie sie pod prad jest tak atrakcyjne. Owszem przyznaje sie bez bicia, ze rozegrane to z glowa (i zgaduje, ze z szybkim wyjsciem) moze stac sie swietna strategia - przykladem jest chocby Jarek67. Dalej jednak uwazam, ze jest to meczarnia w porownaniu z gra z trendem z wyzszych tf.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
sgorn
Stały Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 07:30

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 12:44

miło ze piszecie :) nie boje się krytyki także śmiało ;)

trendy maja to do siebie ze zmieniaja sie. Klasyczna alaniza techniczna posiada formacje odwrocenia trendu. Ja patrze na momentum. momentum pokazuj mi kierunek , knoty poazują stratę. Na screen pokazalem to jak ja widze te 2 pary. Na GU jest poziom który sie wybronil 2krotnie. Na EJ spadek mial duzo wieksze momentum w stosunku do tego ruchu wzrostowego, ktory trwal duzo dłuzej od spadu. dlatego short. Taki mam obraz sytuacji i gram to :)

u mnie piramidy sa ze SL, nie trzymam zadnej pozycji bez SL. Ja operuje tak SL by mieć ciagle staly %
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 12:49

dzieki Sgorn - nie nie ja absolutnie nie krytykuje czegos na czyms sie nie znam. Pytalem w nadziei nauczenia sie czegos nowego. Sledze dziennik i wlasnie kilka razy rzucilo mi sie w oczy zagranie przeciw trendom d1 czy w1 - stad pytanie czemu wlasnie tak. Szczegolnie chcialem sie dowiedziec bo moje historie w grze przeciw wszystkim zawsze konczyly sie srednio przyjemnie :D Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
sgorn
Stały Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 07:30

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 12:58

Tomek, spoko jak masz cos do powiedzenia to zapraszam zawsze. :) śmiało :) razem sie uczymy :)
ja wiem ze powinno sie grac zgodnie z wyzszymi interwalami itp.. moim zdaniem mozna grac przeciw trendom pod warunkiem ze sa ku temu jakies przeslanki jak np : false breakouty, silne momentum przeciwtrendowe i słaby ruch powrotny... ja kto probuje wykorzystywac. zobaczymy czy na EJ i GU sie pomylilem :)

tak samo kwestia ustawiania SL. W madrych ksiazkach i na madrych szkoleniach wałkują ciagle ze "ustawiac SL 2-3pipsy ponizej/powyzej lokalnego ekstremum" . przy graniu pozycyjnym uwazam to za błąd

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 13:19

To rynek lewarowany bez fizycznej dostawy waluty wiec sl musi być. Gdyby była fizyczna dostawa to możemy zawsze za drugą stronę pozycji kupić sobie bar na plaży w Australii.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 13:34

sgorn pisze:
W madrych ksiazkach i na madrych szkoleniach wałkują ciagle ...
heh - ciekawe, ze ten biznes ma sie coraz lepiej. Po kursie jazdy dostajesz papier i mozesz sam jezdzic, po studiach na danym kierunku jestes w stanie robic cos nad czyms sleczales kilka ostatnich lat, po kazdym jednym kursie zdecydowana wiekszosc ludzi jest w stanie robic samodzielnie cos czego sie tam nauczyli. Wszystko oprocz szkolen fx - czemu to nie sa kuznie milionerow? Czemu choc polowa ludzi po szkoleniach czy ebookach nie odnosi sukcesu?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 13:53

Dużo zlaezy od człowieka, są ksiązki i szkolenia na temat prowadzenia z sukcesem działalności gospodarczej, sa książki i szkolenia o gotowaniu, graniu w piłkę, po prostu na wszystko, ale nikt tam nie obiecuje sukcesów w danej dziedzinie bo teoria i praktyka to dwie różne rzeczy, takie wydmuszki, ładne i trzyma sie kupy na zewnątrz a puste w środku , czasem potrafią otworzyć oczy na niektore kwestie ale zarabiać i odnosić sukces nas niestety nie nauczą
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 14:05

jesli chodzi o fx to ludzie zle to wszystko postrzegaja. Chca cos osiagnac za szybko wierzac, ze takie dwudniowe szkolenie zrobi z nich wykresowych mistrzow. O ile w dwa dni nauczysz sie gotowac jednej jedynej potrawy o tyle nie pojmiesz jednego jedynego setupu, ktory Cie ozloci. Ludzie odrzucaja mysl, ze w tym fachu naprawde potrzeba najwiecej wlozyc od siebie. Tu nikt za raczke nie poprowadzi od A do Z, byc moze zajdziesz z kims do litery G czy H - reszte alfabetu trzeba przerobic samemu.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 14:19

sgorn czemu na koncu siatki stawiasz zlecenie limit? zamiennik SL?
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
sgorn
Stały Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 07:30

Re: Dziennik piramidowania

środa 03 gru 2014, 14:29

Yoda, limit w kierunku zysku zamiennik TP.

Awatar użytkownika
sgorn
Stały Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 07:30

Re: Dziennik piramidowania

wtorek 09 gru 2014, 10:51

AUDJPY longi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Yoda
Stały Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 13:04

Re: Dziennik piramidowania

sobota 20 gru 2014, 12:16

adrianoforex pisze:Co do Szwajcara to wiem czemu hi hi hi.
Dlaczego?
Szwajcar pisze: Tylko, że my tu GRIDujemy zyski a nie straty. Różnica ogromna.

Awatar użytkownika
sgorn
Stały Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 07:30

Re: Dziennik piramidowania

sobota 20 gru 2014, 18:30

kolego adrianno wy... z tego dziennika bo naprawde tymi swoimi wypocinami nic nie wskurasz. ja nie lamie swoich zasad. od stycznia zwiekszam ryzyko, jest konto do podgladu. kazdy wszystko widzi. dla mnie twoje gadanie swiadczy tylko o tym zes niedojrzały pacan. mnie swoim pier...nie sprowokujesz ani tym bardziej nie wyprowadzisz z rownowagi , tak jak to robisz na nawigatorze. takze prosba albo piszesz do rzecxzy albo wypad z mojego dziennika.

co do mojej gry na tym koncie, mam teraz gorszy okres ,zalicxam DD ,koncze wlasnie testy strategii. mam juz wyciagniete wnioski ze wszystkich prob piramidowania vi od stycznia gram sensownym %.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości