Luźne podejście

ODPOWIEDZ
no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Luźne podejście

niedziela 25 maja 2014, 17:36

Witam!
Dziennik będzie prowadzony w luźnej formie, jak wskazuje sama nazwa. Handel raczej ze wskazaniem D1+, gdyż nie mam zbyt wiele czasu na trading, jednak bardzo lubię przeglądać wykresy i stwierdziłem, ze warto gdzieś umieścić swoje zdanie. Na pewno będę wdzięczny za opinie i przemyślenia użytkowników, tylko proszę aby nie udzielały się osoby które będą spamować i nic nie wnosić do dyskusji.Konto realne u Dukasa. Mój kapitał na grę to około 1700 pipsów. Na chwilę obecną nie będę stosował MM bo kwota przeznaczona na handel jest relatywnie mała.
Ostatnio czytałem Wspomnienia Gracza Giełdowego i to było po części bodźcem do założenia journala. Na początek to tyle.

pozdrawiam,
Seba

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Luźne podejście

niedziela 25 maja 2014, 17:39

Powodzenia!

Na pewno gra na D1 może wyjść na plus. Czy coś więcej o systemie?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

niedziela 25 maja 2014, 18:07

Jasne, głównie kieruje się strefami wsparć i oporów z interwałów W1 , M1, formacjami świecowymi(jednak nie zawsze moja interpretacja musi być zgodna z ogółem) i w mniejszej stopniu LT. Dodaje do tego własne wyczucie i muszę dobrze czuć się w trendzie wtedy dokładam. Wszystko będę objaśniał w trakcie, a raczej postaram się. Nie interesują mnie dane, czyli spojrzenie techniczne, jednak gra długoterminowa.
Odnośni danych chce nauczyć się ich interpretacji w tym celu zakupiłem książki do Ekonomi aby troszkę poprawić swoją wiedzę merytoryczną i móc to lepiej przenieść na praktykę.

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

niedziela 25 maja 2014, 18:37

Na chwilę obecną zainteresowałem się złotem, stawiam na long jednak jak wyjdzie okaże się w praniu.Wiem jedynie tyle że jesteśmy przy oporze, który już działał ale czy zadziała tego nie wiem. Pozycja bardzo mała , więc i ryzyko znikome, po prostu chce być w ruchu jeśli dobrze prognozuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Luźne podejście

poniedziałek 26 maja 2014, 09:57

Póki co zarówno na złotku i sreberku to nic nie wiadomo - dochodzimy do ciekawego momentu: trend spadkowy z wyższych interwałów i przy wsparciu. Jak będzie - zobaczymy!

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

poniedziałek 26 maja 2014, 16:28

Winien jestem cenę zakupu 1293.633 dla złota brak sztywnego stop loosa

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

wtorek 27 maja 2014, 19:13

Niestety nie było mnie przed ekranem, w sumie to nie jestem zadowolony bo dostałem pierwszego kopa który na początku trochę podetnie skrzydła- jeden prosty wniosek nasuwa się sam gdy nie jestem pewny lepiej odpuścić bądź poczekać na rozwój sytuacji.
Zastanawiam się teraz na shortem na złocie oraz gbp/chf może siatki rozciągnę? zobaczymy

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Luźne podejście

środa 28 maja 2014, 07:04

No a teraz znów ostrzegam przed shortem na złotku -> poczekaj na jeszcze jednen spadek (nazywają to falą) i wtedy możesz kupować. Gdy już taki mocny impuls był to jeszcze troszkę poleci w dół i Chinczyki będą kupować dołki aby po chwili się wszystko odwróciło i wtedy powróci do poprzedniego stanu. (to tylko moje przemyślenia) Najważniejsze bądź konsekwentny w tym co robisz i zmieniaj swoich podejść za każdym razem ponieważ po 2-5 nieudanych wejściach kolejny chociaż jeden odda Ci straty. To nie tylko z mojego doświadczenia)
Oczywiście możesz rozegrać na shorta ale najpierw poczekaj na jakiś powrót do góry ale i tak więcej niż 1251 lub 1245 nie spadnie - za duże ryzyko korekty w porównaniu do planowanego zysku.
Nie sugeruj się komentarzem to moje przemyślenia a może Ty masz rację i zaczął się kolejny trend :homie: )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

środa 28 maja 2014, 07:56

Tomku masz rację bardzo ważna jest konsekwencja i póki co popatrzę na to wszystko stojąc obok. Zastanawiam się jednak czy w perspektywie średnioterminowej podaż może ze pchać kurs do dołków z zeszłego roku w granicach 1180?

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

piątek 30 maja 2014, 20:32

Stało się to czego się spodziewałem, mianowicie mimo wszystko wypowiedź Tomka dała mi do myślenia i zamiast zanotować niezły zysk w pierwszym tygodniu notuje plus jednak symboliczny.Generalnie podczas procesu podejmowania decyzji nie czytam forum ani wypowiedzi analityków, bo później w głowie mam niezły kogiel mogiel. Czasem decyzje są zbyt pochopne zarówno do wejścia i wyjścia z pozycji, ale wiem że decyzja jest moja w 100 procentach i ewentualne wpadki bądź sukcesy mogę przypisywać wyłącznie sobie. Dlatego postanowiłem, że własne przemyślenia, propozycje i trejdy będę publikował w weekend aby uniknąć powyższej sytuacji.
Jak się ma kapitał? W chwili obecnej jest to 1730.
Pod spodem zamieszczam wykresy które przykuły moją uwagę, zapraszam do komentowania :joy:
Oto propozycje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Luźne podejście

piątek 30 maja 2014, 22:05

Forum i aktywność ciężko pogodzić. Kiedyś już komuś pisałem. Pisanie na forum z publikacją swoich zagrań to katastrofa. Nie czytaj analityków. Rano jak odpalisz platformę rób swoją wizję na najbliższy czas, jak ci się zgadza to wchodzisz i tyle. Mam też wrażenie że nie bardzo wiesz co się dzieje, niby robisz analizy ale im nie ufasz, czyli coś jest nie tak. Nie konfrontuj swoich wejść kiedy właśnie przeczytałeś że ktoś tam z internetu widzi coś inaczej. Tnij - jak widzisz że ci spada poniżej kilku świec po wejściu - kurs, natychmiast. Będziesz miał satysfakcję jak zobaczysz że ciągle spada i szanse, jeżeli wyszedłeś za szybko, dołączenia się.

Info. do obrazków. Opisane.
Hehe, ejka można tak rozegrać. Ciekawe czy wypali, edek też małe odbicie by musiał zaliczyć. Ale tak odpowiednio spiramidany ruch. Póki co czekamy. Jak będę na bieżąco przy wykresie przy tej linii powiem.

Audio jest w korekcie. Może pójść do góry ładnie.

No i kiwi. Nie ma przeszkód do grania S na nzd.

een'chif nzd/chf. Po widocznym odreagowaniu, szukam longa. Silne kiwi, słaby frank? Co na fundamenty?

Ogólnie to tylko takie luźne propozycje. Bym się nimi nie sugerował, no chyba że ich autor ma sprawdzalność ponad 90%, sprawdzalne i osiągał rezultaty w tutejszych konkursach/swoją drogą innych również/, najbliższy to gpw gdzie tylko zagram sprawdzoną strategią haków Rossa w oparciu o H4 o czym być może się pochwalę, jeżeli będzie czym.

Kiedyś pytałeś mnie czy gram systemem Zicmara. 23 grudnia 2011. :bigsmile:
Tak ci odpowiedziałem.
A co!

Kod: Zaznacz cały

Obecnie nie gram tym systemem, ale na jego bazie zbudowałem coś.

Jak widzisz, nie podam na tacy gotowego rozwiązania bo tak naprawdę każdy powinien znaleźć je sam, zawsze, prawie zawsze, jest to okupione wieloma wyrzeczeniami, ale jak wiesz po co to wszystko chcesz robić, to chyba warto zrealizować konkretny plan. Ważne aby nie zostać na etapie prób, bo lepiej sobie wtedy darować wszystko od razu zanim się później wszystko posypie i nie będzie już czasu na rozmyślania dlaczego się nie zaangażowało na całego.

Pamiętaj, że to moja niezależna opinia.
Ponad, grubo, 2 lata temu. Nie mówię że robiłem wszystko jak napisałem. Ale naprawdę jak się wszystko posypało, wywalasz wszystko z wykresu, robisz solidny reset w weekend/lub w tygodniu, to nie przeszkadza/, pijesz tylko ale tak do desek. Jeszcze lepiej jak cię zniosą do domu nieprzytomnego. Dochodzisz do siebie w niedzielne późne popołudnie(lub dwa dni później), włączasz wykres. :help: Zacznij od przyglądania się 1 minutowym wykresom na sucho i przekładaj to wyżej. Zobacz harmonię, ona się powtarza jak tylko idziesz wyżej, ciągle to samo tylko w mniejszym formacie. Te ruchy ciągle się powtarzają, taka ich natura, ciągle. Wychwytuj momenty ich przemiany, od początku do końca. Korekty. Potem niżej sprawdź tą sytuację i jak dobrze się wpatrzysz to zobaczysz coś co miało miejsce kiedy obserwowałeś minutowy. Ta sama zależność. Wejścia z M1 z prawie zerowym stopem. Szybkie wejście na zero z trejdem. Oczywiście są przykłady.

Może dam sobie spokój z tymi wejściami z m1 co do pipsa, gdzie stopy jednak są. Kurs wystartował i poszybował w najgorszym wypadku kosząc 2-3 pipsy plus spread. Jeden może na zachętę, gdzie to jednym makiem jak zasiał trąbią L. A tu nie prawda. Bo fala która doprowadziła do podbitki wytraciła swój impet na oporze z wyższego wykresu i zrobiła odwrót. Nie tak planowałem wyjść. Chciałem przesuwać stopa pod końce agresywnych h1, wyszło inaczej.

!Tak!

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
seb23mj
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 07:49

Re: Luźne podejście

sobota 31 maja 2014, 14:51

Ale odgrzebałeś wiadomość, brawo za pamięć. Odnośni zicmara i jego systemu było minęło może coś dało choć szczerze wątpię. Odnośni intraday zagrań stworzyłem coś sam opartego na wykresach h4 m15 m5, głównie PA. Efekt nie jest zły, tylko ze względu na różne godziny pracy (w szczególności rano nie mam czasu łapać ruchów) handluje z doskoku.

Odnośni wykresów tak jak napisałem jeżeli coś zwróciło moją uwagę po prostu skopiowałem wykres i zamieściłem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości