Złoto dla ubogich D1 ... budowa strategii

ODPOWIEDZ
no avatar
ejdi
Posty: 1
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 20:22

Złoto dla ubogich D1 ... budowa strategii

piątek 05 wrz 2014, 21:15

Pierwszy post na comparicu, ale nie pierwszy w ogóle w temacie fx i gold, oraz at, ale nie o tym tu.

Obserwuję cenę złota od ponad roku. Krótko, patrząc na jego długowieczną historię, ale staram się jak wielu, bardzo, bardzo wielu ludzi na tej planecie znaleźć sposób, aby zrozumieć zachowanie się ceny, oraz co ważniejsze, w jaki sposób przewidzieć jej ruchu w przyszłości. Ze względów ideowych i estetycznych, nie rozumiem jak można zakładać spadek wartości złota, w jakimkolwiek horyzoncie czasowym ;) ... Dlatego też interesują mnie tylko i wyłącznie sygnały kupna tego kruszcu.

Jest to pierwsze i kluczowe założenie tej strategii, które eliminuje zajmowanie jakichkolwiek pozycji na spadek. Dzięki takiemu podejściu eliminuję jeden z dwóch fundamentalnych wyborów jaki jest w tym biznesie, czyli kupić? czy sprzedać? Wadą podejścia może być problem z zajęciem pozycji w dłuższym trendzie spadkowym - kapitał leży, nie pracuje - ale, złoto pokazało także, że pięknie potrafi zyskiwać na wartości w bardzo krótkim czasie - wtedy kapitał nadrabia zaległości w okresie kiedy nie pracował. : )

Kolejnym założeniem strategii, jest interwał w jakim zawierane będą transakcje. Poniekąd zdeterminowane jest to samym sposobem szukania sygnału do zajęcia długiej pozycji. Obserwuję tylko i wyłącznie świeczki na interwale dziennym, wieczorem pomiędzy 19 a 22 czasu polskiego, na podstawie obserwacji świeczki z danego dnia, oraz oczywiście poprzednich ; ) Będzie to także dla mnie swego rodzaju ćwiczenie cierpliwości dla mnie, bo emocje w tej branży potrafią być bardzo złym doradcą. Tak jak w przypadku walut, udaje mi się z dobrym rezultatem ustawiać SL i TP, oraz potrafię wyczuć nastroje makro, skorelować wydarzenia i różne krosy walutowe, tak w przypadku złota intradejowe (zna ktoś polski odpowiednik tego słowa??) ruchy są bardzo, bardzo trudne do ustalenia. Jest to związane z tym, że tak na serio, serio to... jak już ten cały zadrukowany papier, który jest niczym innym jak długiem a nie wypracowanym dobrem, straci jakąkolwiek wartość, to złoto pozostanie jak było, a przez ludzkie do niego umiłowanie zawsze wartość mieć będzie. Na złoto najzwyczajniej w świecie wpływa zbyt wiele zewnętrznych impulsów, zbyt wiele sił, aby starać się przewidywać ruch jego ceny w trakcie 96 świeczek z interwału M15, czy nawet 24 z H1....
Dlatego też zakładam, że skupienie się na dziennych świecach przyniesie dobry rezultat. Poza tym, pipsów starczy dla wszystkich, a jutro też jest dzień ; )


[...]
A Ponieważ wstałem o 5 dziś, a jutro o 6 będę musiał, pies piszczy i jest 22, to resztę dopiszę najpóźniej w niedziele wieczorem.
Pozdro,
ejdi.

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Złoto dla ubogich D1 ... budowa strategii

piątek 05 wrz 2014, 21:56

No ja już byłem z moim. Szukasz tylko wejść na D1. I możesz też wykorzystać jak najbardziej mniejsze tf'y do wejść bardziej precyzyjnych ale to już zależy od ciebie tylko. Np. teraz masz na miesięcznym trend spadkowy, więc lipa z longów póki co. Z tymi czynnikami zewnętrznymi to bym nie przesadzał.

A propo, wejście, spadło po wejściu że złapałem się za głowę i od razu out. A można było trzymać, ale to już takie gdybanie po fakcie. To z poniedziałku. Jak chcesz dam ci prosty pattern przejścia ceny w longi i sell.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości