Ichimoku - senkou span cross

ODPOWIEDZ
no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Ichimoku - senkou span cross

środa 01 paź 2014, 20:10

Witam,
Mam na imię Wojtek, na forexie jestem obecny od roku.
Zakładam ten dziennik, aby dokumentować pewien eksperyment. Jestem fanem Ichimoku, (polecam fantastyczny ebook Grzegorza Moskwy). Na koncie rzeczywistym gram w oparciu o tę technikę.
Tutaj, chciałbym zamieszczać zagrania z konta demo. To co według mnie fajne w Ichimoku, to to, że poszczególne jego komponenty, które składają się na cały system, można również z powodzeniem (mam nadzieję, że w tym przypadku tak będzie), stosować oddzielnie. I właśnie korzystając z wiedzy uzyskanej m.in. tutaj postanowiłem otwierać pozycję w oparciu o tzw. Senkou span cross. Założenia są prościutkie i być może błędne, ale kto nie próbuje...
A konkretnie - gram na świeczkach H4, pary dowolne. Otwieramy pozycję buy tylko wtedy, gdy w momencie tworzenia się nowej chmury wzrostowej cena znajduj się nad chmurą. I analogicznie dla sell - tworzeniu się nowej chmury spadkowej musi towarzyszyć cena pod chmurą.
Wyjścia - tu już większa dowolność. Na początek zakładam, że 1/3 pozycji zamykamy w momencie przecięcia przez cenę (i zamknięcia się po przeciwnej stronie) linii kijun.
Kolejne 1/3 - zamykamy przy crossie tenkan sen i kijun sen w kierunku przeciwnym do zajmowanej pozycji.
Pozostałą 1/3 pozycji zamykamy w momencie zamknięcia się świeczki po drugiej stronie chmury, lub w chmurze, jeśli dojdzie do ponownego crossu linii senkou span.
Oczywiście po bieżącej analizie dopuszczam dokładanie kolejnych pozycji.
To tyle. Założenia proste jak budowa cepa, być może wynik będzie taki, że dostanę cepem przez łeb. :joy:
Ostatnio zmieniony środa 01 paź 2014, 20:23 przez lobotom, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku - senkou span cross

środa 01 paź 2014, 20:20

Wrzucam pierwsze zagranie z dzisiaj - Eur/jpy - sell.
W momencie tworzenia się chmury spadkowej cena znajdowała się pod chmurą. Do tego pozostałe linie ichimoku wskazują kierunek, więc sell.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Garwenoks
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 11:18

Re: Ichimoku - senkou span cross

czwartek 02 paź 2014, 14:45

Co ja pacze :-). Wejcie spoznione. Juz po przebiciu i tescie linii chmury trzeba sie wbijac A ten mlot przepieknej urody potwierdza kierunek.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku - senkou span cross

czwartek 02 paź 2014, 16:14

Też się wahałem, czy nie wejść wcześniej, ale tym razem poczekałem na wyjście chikou z chmury. A to nastąpiło dopiero na zamknięciu przedostatniej świeczki na załączniku. Kilka razy już chikou wycinała mi numer i odbijała od krawędzi chmury, więc tym razem zaczekałem :)

Awatar użytkownika
naydah
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Ichimoku - senkou span cross

piątek 03 paź 2014, 16:03

a sl ?
tak, oglądam PodziemnaTV

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku - senkou span cross

piątek 03 paź 2014, 17:20

Na linii kijun - tzn. w przypadku nagłego odwrotu, jeśli pozycja jest stratna, zamykam całość po zamknięciu się świecy ponad kijun.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku - senkou span cross

wtorek 07 paź 2014, 15:13

Kolejne wejście, tym razem wczoraj gbpjpy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
lobotom
Stały Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: piątek 28 mar 2014, 01:15

Re: Ichimoku - senkou span cross

wtorek 07 paź 2014, 15:28

:wtf: Hmm, właśnie zauważyłem, że nie wkleiłem tu jeszcze jednej otwartej pozycji, bliźniaczej dla eurjpy. A więc wejście z 1 października na chfjpy.
Podsumowując - na ten moment otwarte trzy pozycje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jackub
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 13:24

Re: Ichimoku - senkou span cross

sobota 01 lis 2014, 18:28

Hej lobotom, gdzie cię wcieło? tak ładnie zacząłeś...?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Ichimoku - senkou span cross

wtorek 02 gru 2014, 08:14

Hej. Dostałeś w ten łeb, że nic nie publikujesz?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości