"Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 04 wrz 2015, 11:42

Jedna z ciekawszych i popularniejszych serii - wytrwałości! :)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

poniedziałek 07 wrz 2015, 11:08

Dzięki Wam za miłe komentarze :)

Dziś już trzecia wtopa na funcie z kanadyjczykiem. Patrzę jak się rozwinie sytuacja. 3 wtopy to jeszcze nic strasznego :wink:

http://comparic.pl/wyzej-byc-nie-moze-n ... py-gbpcad/

PS. Jest już konto myFXbook https://www.myfxbook.com/members/Compar ... 15/1357207
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

czwartek 10 wrz 2015, 16:47

Witam Cię,
fajnie będzie sprawdzić jak prowadzone są później trejdy.
To mnie zawsze ciekawiło - jaka jest skuteczność wszelkich prognoz i pomysłów na trejdy, które można znaleźć w wielu serwisach (w tym na comparicu, który zawsze przeglądam). Zwłaszcza, że po ponad roku gapienia się w te kreski widzę, że rysuję lub widzę te samy rzeczy ale później już nie jest tak różowo. Cena po prostu ma w d... nasze poziomy, kreski, kwadraty, średnie a szczególnie nasze widzimisię. Czasami trafimy, czasami nie. Często widzę, że to co prognozujemy dla ceny, wypełnia się ale przez krótki okres czasu albo przez krótki zakres ruchu a następnie cena robi coś nowego czego już nie rozumiemy. Nawet ukułem sobie tezę, że moja analiza jest ważna tylko na 1 świecę do przodu. Jakie Ty masz wrażenia?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

wtorek 06 paź 2015, 15:14

Cześć

Zasadniczo moja strategia trendująca przeżywa teraz ciężki okres. Po okresie wakacyjnym chciałem do niej wrócić w klasycznym wydaniu, ale mam z tym duże problemy, głównie z powodu innych warunków na rynku. Ciężko mi znaleźć dobry trend i to taki, żeby nie za ostro szedł - znaczy dało się wejść w korektach i te korekty nie za głęboko wchodziły na stratę - w efekcie po 6 SLach znowu przeszedłem w tryb wyczekiwania i handluję sobie Daytrading...

Jak chodzi o kreski i stosunek rynku do nich, to naturalnie będzie on olewający :wink: . Różne rzeczy w różnych momentach zadziałają i sztuką w analizie jest wyczuć w którym momencie jaka kreska/narzędzie ma większą szansę. Czasem przebicie LT będzie oznaczało wyprzedaż, a czasem zawinięcie i akumulację. Ja coraz częściej myślę sobie, że kluczem jest cofnięcie się do źródła - podporządkowanie kresek temu co chce zrobić popyt i podaż, a nie odwrotnie podporządkowując podaż i popyt kreskom. Jeśli jakaś nie działa, tzn. że rynek chce coś przeciwnego, itp.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 12 lut 2016, 11:10

H1, H4, D1 pasują, to to lecę w longa - pierwsza pozycja w ramach wstępu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości