"Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo.

no avatar
Bogdan
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 19:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 07 lis 2014, 19:25

Proponuję nowe konto na zulutrade tam nie ma DAX i innych indeksów , a sygnały z analiz są natychmiastowe dla zainteresowanych analizami , przed błędami chroni zulugard .

no avatar
andrew
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 22:44

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

niedziela 09 lis 2014, 09:58

Witaj Marcinie
W jaki sposób wchodzisz w pozycje?
Stosujesz Buy/Sell Limit czy obserwujesz cenę i wchodzisz w pozycję, jak cena wejdzie w kanał między średnimi?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

niedziela 09 lis 2014, 19:24

Cześć Andrew!

Zasadniczo zwykle wchodzę z ręki. Teoretycznie lepiej wchodzić limitem, w praktyce natomiast tylko niektóre transakcje stawiam jako limit, szczególnie kiedy widzę przyszłą możliwość wejścia i nie chciałbym przegapić. Często obserwuję cenę, jak zachowuje się w kanale średnich, czasem czekam aż wyjdzie pod kanał i wchodzę tuż poniżej. Zależy od tego, co zastanę na wykresie.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
andrew
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 22:44

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

poniedziałek 10 lis 2014, 17:06

Marcinie, jakich średnich używasz na interwale week?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

poniedziałek 10 lis 2014, 17:43

Swoją drogą ciekawe że jeden mały błąd wywołał takie spustoszenie
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

poniedziałek 10 lis 2014, 18:41

Trzy przyczyny za tym stoją:
1. Nie doglądałem tego konta nieświadom egzystencji tej pozycji oczekującej. Na koncie głównym zabezpieczyłem się na BE.
2. Duża dysproporcja między ryzykiem, które normalnie podejmuję, a ryzykiem na koncie pokazowym (no i duża dysproporcja depozytów).
3. Zyski z WBNM 2 widniały jedynie w pozycji Equity, natomiast strata weszła w balance.

Poza tym cofka na USD/JPY i EUR/USD, gdzie były zarabiające pozycje, wytopiła nieco buforu.
Marcinie, jakich średnich używasz na interwale week?
Na tygodniowym raczej nie sugeruję się średnimi. Około 6, 26 i 52 bym rozpatrywał, gdyby mi były potrzebne.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
andrew
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 22:44

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

poniedziałek 10 lis 2014, 20:50

USD/CAD z dzisiaj z 21.00 ja bym nie nastawiał się jeszcze na wejście

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

czwartek 04 gru 2014, 17:15

Czołem Wam! Witam ponownie.

Ostatnio pojawiły się nowe dwa odcinki cyklu "Wyżej być nie może"
http://comparic.pl/category/analizy/wyzej-byc-nie-moze/

Tymczasem USD/JPY penetruje 120.00 i zalicza gwałtowną korektę.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
matix
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 11:43
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 09 sty 2015, 17:38

Po sporej ilości wtop (sądząc po historii to tylko jedno zlecenie które dało tak naprawdę zarobić), z konta zniknęły środku (z pewnością wypłata).

Mam rozumieć, że cały cykl został zakończony, ponieważ system okazał się nieefektywny?:) od dluzszego czasu brak jakichkolwiek informacji, stad taki wniosek?
Pozdrawiam,
Mateusz Nowak

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 09 sty 2015, 21:48

Cześć Matix.
Dzięki że się upomniałeś, fajnie że ciągle jesteś zainteresowany. :laugh:

Postaram się po kolei na wszystko odpowiedzieć:

1.
Po sporej ilości wtop
No trochę tego było w grudniu. Słaby miesiąc. Niestety taka wada systemów trendujących, że jak się robi kiszenie na rynku to jest sporo fałszywek. Niemniej strata na trzecim koncie to -200 pips przy +870 z poprzednich dwóch kont. Rygorystyczne MM i cięcie strat ratują sytuację. Poza tym zyski były bez jakiegokolwiek TP. Myślę, że w tym roku trzeba będzie wprowadzić TP.

2.
z konta zniknęły środku (z pewnością wypłata)
Tak. Na koniec roku wycofałem wszystko od broków, zresztą drugą połowę grudnia już prawie nie tradowałem - tylko krótkie piłki.

3.
cały cykl został zakończony
Cykl analiz ma przerwę z uwagi na to, że i ja miałem przerwę końcem grudnia, a od nowego roku sporo pracy. Postaram się na dniach zrobić podsumowanie WNB i zaczniemy od nowa, zwłaszcza że się coś powoli pokazuje na wykresach ciekawego !smail!

4.
system okazał się nieefektywny?
Miał gorszy miesiąc, natomiast cały system jest ekstra. Po jednym gorszym (czy lepszym) miesiącu nie da się ocenić. Muszę przyznać, że ten system przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Ma wprawdzie dwie duże wady - jedna to płynność ustawień średnich, do czego cena niechętnie się podporządkowuje - pracuję nad tym cały czas - a druga to realizacja zysków, która wciąż sporo oddaje na koniec trendu. Myślę jakoś zmodyfikować trailing stop.

5.
od dluzszego czasu brak jakichkolwiek informacji, stad taki wniosek?
No głównie przerwa świąteczna i długi weekend na początku stycznia. Ja też byłem pochłonięty innymi sprawami. Mam nadzieję, że od nowego tygodnia uda się ruszyć na nowo.

Tymczasem screeny z ostatnich transakcji z podstawowego konta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
matix
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 11:43
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

niedziela 11 sty 2015, 11:35

Dzięki za odpowiedź.

No bardzo ciekawy cykl ze względu na grę nastawienie średnioterminowe na rynku forex, gdzie z moich obserwacji 70% uczestników detalicznych otwiera i zamyka transakcje jednego dnia przy okazji łamiąc zasadę overtradingu, a ich czas pracy przekracza 10h / dziennie,

Rynek bardzo często dynamizuje się pod koniec całego trendu i właśnie - jak mówisz - to jeden z powodów wg. mnie oddawania zysku przez wolne średnie. Ja bym przyjął bardziej założenia SL oparte o overbalance lub czystą mechanikę. Można by także pomyśleć o jakieś średniej wolniejszej na h1 i w oparciu o nią stawiać zlecenia stop po określonej ilości pips? W zasadzie tylko tyle przychodzi mi do głowy i mam wrażenie ,że dużo więcej się wykombinować nie da?;p

Pozdrawiam i czekam na dalszy cykl, bo ta interpretacja średnich mi się bardzo podoba.
M.
Pozdrawiam,
Mateusz Nowak

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

wtorek 13 sty 2015, 10:31

No to jedziemy z koksem. Podsumowanie 2014 roku i wstęp do 2015 roku: http://comparic.pl/wyzej-byc-nie-moze-6 ... step-2015/
No bardzo ciekawy cykl ze względu na grę nastawienie średnioterminowe na rynku forex, gdzie z moich obserwacji 70% uczestników detalicznych otwiera i zamyka transakcje jednego dnia przy okazji łamiąc zasadę overtradingu, a ich czas pracy przekracza 10h / dziennie
Średni termin to z reguły 1-3 miesięcy. Tutaj raczej jest to 1-3 tygodni, co jest raczej krótkim terminem. Intraday trading / session trading / daytrading jest dla mnie zbyt męczący. Długie siedzenie, męczenie się, gapienie na wykresy. Doszedłem już do tego, że wolę postawić pozycję, zapomnieć o niej w poczuciu, że rynek mi sprzyja, wziąć sympatyczny zysk na koniec. Szarpanina wewnątrz dnia mnie nie bawi i odkrycie tego było jednym z ważnych momentów dla mnie w tradingu.
Rynek bardzo często dynamizuje się pod koniec całego trendu i właśnie - jak mówisz - to jeden z powodów wg. mnie oddawania zysku przez wolne średnie.
Bardzo cenna uwaga. Będzie zacieśnienie trailing stop'a.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

wtorek 13 sty 2015, 11:28

Marcin_N pisze: Średni termin to z reguły 1-3 miesięcy. Tutaj raczej jest to 1-3 tygodni, co jest raczej krótkim terminem. Intraday trading / session trading / daytrading jest dla mnie zbyt męczący. Długie siedzenie, męczenie się, gapienie na wykresy. Doszedłem już do tego, że wolę postawić pozycję, zapomnieć o niej w poczuciu, że rynek mi sprzyja, wziąć sympatyczny zysk na koniec. Szarpanina wewnątrz dnia mnie nie bawi i odkrycie tego było jednym z ważnych momentów dla mnie w tradingu.
Ja mam dokładnie tak samo, co więcej granie w horyzoncie kilkutygodniowym potrafi dawać dużo radości, bo wtedy można w jednej pozycji zarobić bardzo dużo, a nie tak codziennie się szarpać, chociaż to już też jest kwestia gustu, co kto lubi.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 16 sty 2015, 09:41

jasonbourne pisze:
Marcin_N pisze: Średni termin to z reguły 1-3 miesięcy. Tutaj raczej jest to 1-3 tygodni, co jest raczej krótkim terminem. Intraday trading / session trading / daytrading jest dla mnie zbyt męczący. Długie siedzenie, męczenie się, gapienie na wykresy. Doszedłem już do tego, że wolę postawić pozycję, zapomnieć o niej w poczuciu, że rynek mi sprzyja, wziąć sympatyczny zysk na koniec. Szarpanina wewnątrz dnia mnie nie bawi i odkrycie tego było jednym z ważnych momentów dla mnie w tradingu.
Ja mam dokładnie tak samo, co więcej granie w horyzoncie kilkutygodniowym potrafi dawać dużo radości, bo wtedy można w jednej pozycji zarobić bardzo dużo, a nie tak codziennie się szarpać, chociaż to już też jest kwestia gustu, co kto lubi.
Grałem intraday i średnio terminowo. Nigdy już nie wrócę do intraday! Za dużo nerwów.
Długoterminowa gra daje mi komfort psychiczny i dużo większą skuteczność.
Obecnie nie mam zbyt dużo wolnego czasu, a nawet gdybym miał nie wrócę do intraday.
Czas gapienia się w monitor wolę poświęcić na siłownie, basen itp ;)
Lepiej się zrelaksować i dać sobie dużo czasu na podjęcie decyzji .

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

piątek 16 sty 2015, 11:44

rowniez przerabialem DT ale pokazali mi tam moje miejsce w szeregu :D do dzis podziwiam wszystkich Day Traderow bo to co robia to naprawde kosmos - oni zawsze mowia, ze niczym sie to nie rozni od wykresow tygodniowych czy miesiecznych poza szybkoscia ale... ja jakos nie potrafie tego przekonwertowac na moj sposob myslenia. W ten sposob raz na zawsze pozostalem wierny wyzszym tf. Z czasem docenilem ten styl - owszem jest ekstremalnie nudno ale ja akurat w tej sferze nie potrzebuje zbyt wielu emocji. Pcham ta taczke, wazne ze do przodu. Cieszy mnie nawet takie powolne budowanie porzadnego tradu. Ponizej screen zlecen, ktore wciaz sa otwarte. Pierwsze zlecenie zlozylem 10/11/2014, reszta dokladana pozniej. Tak tocze sobie ta kule juz ponad dwa miesiace. Nie jest to styl Szwajcara, to zupelnie inna metoda handlu (piramiduje na innym koncie). Stresu praktycznie zero, na to konto potrafie nie zagladac nawet kilka dni z rzedu - czas tu plynie w zupelnie innym wymiarze. Ciezko cokolwiek przegapic :D W najgorszym momencie ryzyko wynosilo 7% depo, teraz przekracza 20% zysku. Czesc juz zabezpieczona co stawia mnie po bezpiecznej stronie. Teraz czekam na kolejne korekty, dokladki i mam nadzieje dalsza szczesliwa podroz na poludnie :D
eurgbp 16-01-2015.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

środa 02 wrz 2015, 17:09

Będziemy reaktywować cykl. Zapraszam :)

http://comparic.pl/wyzej-byc-nie-moze-p ... na-gbpusd/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

czwartek 03 wrz 2015, 09:05

Nowy odcinek i nowa analiza - tym razem NZD/USD.
http://comparic.pl/wyzej-byc-nie-moze-p ... is-nzdusd/
XM_309_NZDUSD.png
Niestety na Kablu świńska wtopa :wink:
XM_309_GBPUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

czwartek 03 wrz 2015, 10:10

super, ze powrociles do tematu! Powodzenia zycze!
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

czwartek 03 wrz 2015, 15:50

Też się cieszę, że kontynuujesz :) Bardzo mi się podoba ten dziennik :)
Pozdrawiam.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: "Wyżej być nie może!" - cykl analiz rozgrywanych na żywo

czwartek 03 wrz 2015, 20:51

Marcin_N pisze: Niestety na Kablu świńska wtopa :wink:
XM_309_GBPUSD.png
To jest wlasnie ten bol z pinbarami, niby pokazuja podaz ale za kazdym razem close jest wyzej od poprzedniego close. Wielokrotnie nacialem sie na cos takiego. Szczerze to po tym drugim pinbarze zrezygnowałbym ze stawiania zlecenia, na nizszych interwalach (M5) czesto widze taka sytuacje, ze po pierwszym pinbarze nastepuje drugi (jakies zapomniane zlecenia kupna) i nastepnie cena w dol. Ale na wyzszym jak H4 to juz jest konsola.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości