Budowa kapitału

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 10:42

Witam. Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie założenie dziennika aż w końcu to zrobiłem. Ma on na celu udokumentowanie próby zbudowania sobie podstawowego kapitału do gry na rynku forex jak i udoskonalenie systemu poprzez konstruktywne opinie. System zbudowałem w oparciu o własne przemyślenia, obserwacje i pomocne posty od innych osób. Głównymi osobami które miały wpływ na mój system to kerimb i Szwajcar. Dlatego z góry bardzo im dziękuje. Co prawda mój system nie opiera się całkowicie na ich założeniach. Wybrałem niektóre rzeczy i dopasowałem pod siebie. Najważniejsze zasady mojego systemu to:
- zawsze ustawiony sl
- gram to co widzę
- nie wróże z fusów dlatego nie obchodzą mnie fibo , wsparcia, opory, pivoty i inne tego typu rzeczy
- wejścia pojedyncze z szybko przestawionym be
- budowa piramidy tylko i wyłącznie na GBPJPY i EURJPY
- sl w okolicach 30 pipsów i to ma być około 2% kapitału
- przy piramidzie dopuszczalna strata kapitału max 6%
- wejścia w oparciu od h4 wzwyż (staram się poświęcić jak najmniej czasu na forex)
- moje wejścia nie są postawione przypadkowo każde ma być przemyślane dlatego taki mały sl
- używam tylko 2 wskażników : MA i Money menagament plus ea LVOE
Teraz coś o mnie: Forexem interesuje się od dobrych 5 lat. Jednak zawsze przegrywałem z nim. Czas to zmienić. Pewnie zaraz usłyszę, że jak tyle lat nie zarabiałem to czemu mam teraz zarabiać. odpowiedź brzmi : Jestem uparty i zawsze osiągam swój cel.
Konto realne z małą kwotą - tylko 1200 zł (uważam, że jak nie będę umiał zrobić z tej kwoty większej sumy to z większej tym bardziej nie zrobię- psychika mnie zniszczy)
Cel początkowy to 12000 zł czyli 1000%
I do tej sumy będę na pewno prowadził dziennik no chyba, że znowu stracę;)
Postaram się podpiąć myfxbook jak i może dam hasło inwestora tak dla tych co lubią hejtować innych :tongue: .

No to zaczynamy zabawę :celebr:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 gru 2014, 11:28 przez korba1000, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 10:48

W związku, że zacząłem już kilka dni wcześniej grać wklejam screeny z trejdów: 2 piramidy plus otwarta pozycja teraz.

Jak widać jedna piramida na plusie druga na minusie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 11:24

pwdz Korba!
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 11:45

korba1000 pisze: Cel początkowy to 12000 zł czyli 1000%
I do tej sumy będę na pewno prowadził dziennik no chyba, że znowu stracę;)
Postaram się podpiąć myfxbook jak i może dam hasło inwestora tak dla tych co lubią hejtować innych :tongue: .

No to zaczynamy zabawę :celebr:
Hej, a ile czasu zajęło Ci osiagniecie tego celu na historii? Bo rozumiem, ze na historii taktyka działała?

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 12:00

Nie sprawdzałem na historii. Nie obchodzi mnie co było kiedyś. Obchodzi mnie to co się dzieje teraz. Może to nawet potrwać rok albo dwa. Nawet całkiem realne jest, że zrobię MC. Czas pokaże. Jednak na pewno mam teraz większe szanse bo nauczyłem się cierpliwości a dla mnie to podstawa zyskownego trejdowania. Dodam, że przez pierwsze lata poznawania rynku forex skalpowałem. Jak każdy chciałem być szybko bogaty :bigsmile: Jednak szybko zszedłem na ziemie i to nauczyło mnie pokory. Ewoluowałem bardzo. Moja psychika dojrzewała jak stare dobre wino, które potrzebuje czasu. Tysiące godzin przed monitorami pozwoliły mi zobaczyć rzeczy których wcześniej nie widziałem.Myślę , że mój czas nadszedł. Zobaczymy . Czas pokaże
Obrazek

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 12:10

korba1000 pisze:Nie sprawdzałem na historii. Nie obchodzi mnie co było kiedyś. Obchodzi mnie to co się dzieje teraz. Może to nawet potrwać rok albo dwa. Nawet całkiem realne jest, że zrobię MC. Czas pokaże. Jednak na pewno mam teraz większe szanse bo nauczyłem się cierpliwości a dla mnie to podstawa zyskownego trejdowania. Dodam, że przez pierwsze lata poznawania rynku forex skalpowałem. Jak każdy chciałem być szybko bogaty :bigsmile: Jednak szybko zszedłem na ziemie i to nauczyło mnie pokory. Ewoluowałem bardzo. Moja psychika dojrzewała jak stare dobre wino, które potrzebuje czasu. Tysiące godzin przed monitorami pozwoliły mi zobaczyć rzeczy których wcześniej nie widziałem.Myślę , że mój czas nadszedł. Zobaczymy . Czas pokaże

No no, optymizm to podstawa ;) No dobra a tak po za ta jedną piramidą na eurjpy w listopadzie, miales jeszcze jakies? Czy cale przedsięwzięcie opierasz na tym jednym strzale i tych tysiącach godzin? :)

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 12:17

Miałem na demo, ale to inna bajka. Głównie będą to pojedyncze wejścia. Tak jak np. dzisiaj.

Chyba nie myślisz, że po 1 udanej piramidzie postanowiłem założyć dziennik i się upokorzyć publicznie? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 12:28

korba1000 pisze:Miałem na demo, ale to inna bajka. Głównie będą to pojedyncze wejścia. Tak jak np. dzisiaj.

Chyba nie myślisz, że po 1 udanej piramidzie postanowiłem założyć dziennik i się upokorzyć publicznie? ;)
hehe, roznie to bywa z tymi dziennikami :) w każdym bądź razie powodzenia :) z chęcia obadam jakieś ciekawe pojedyncze wejścia. Dla mnie siła FX tkwi w precyzji wejść, bo wchodzenie z dupy i czekanie na piramide jest dla leniwych. a jak wiadomo lenistwo nie popłaca w żadnej dziedzinie po za spaniem :)

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 12:40

overall pisze:
hehe, roznie to bywa z tymi dziennikami :) w każdym bądź razie powodzenia :) z chęcia obadam jakieś ciekawe pojedyncze wejścia. Dla mnie siła FX tkwi w precyzji wejść, bo wchodzenie z dupy i czekanie na piramide jest dla leniwych. a jak wiadomo lenistwo nie popłaca w żadnej dziedzinie po za spaniem :)
I tu się z tobą zgodzę. Nie będzie tu wejść na pałę i czekanie na ruch. Wejścia będą w konkretnych miejscach w odpowiednim czasie i co najważniejsze z sl. Albo cena odejdzie i będzie be albo sl. To mi chyba zostało ze skalpowania. Nie potrafię grać bez sl albo z dużą stratą. Jedyną wadą dla tego dziennika będzie ilość wejść. Szukam wejść spełniających moje założenia, a że gram od h4 w górę nie będzie ich wiele.
Obrazek

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 14:11

Dzień dobry!
korba1000 pisze:Cel początkowy to 12000 zł czyli 1000%
I do tej sumy będę na pewno prowadził dziennik no chyba, że znowu stracę;)
korba1000 pisze:Nie sprawdzałem na historii. Nie obchodzi mnie co było kiedyś. Obchodzi mnie to co się dzieje teraz. Może to nawet potrwać rok albo dwa. Nawet całkiem realne jest, że zrobię MC. Czas pokaże. Jednak na pewno mam teraz większe szanse bo nauczyłem się cierpliwości a dla mnie to podstawa zyskownego trejdowania.
Chciałbym się odnieść do Twoich dwóch powyższych postów, nie sądzisz, że takie oczekiwania mogą "zabić" Twój rachunek? W moim odczuciu liczysz trochę, że wyższe TF + cierpliwość same "zrobią robotę". No właśnie, skąd u Ciebie taka pewność? Mam wrażenie, że spodziewasz się sprzyjających warunków rynkowych lub max drawdown = MC. Tylko czy taki trading pozwoli Ci zbudować kapitał?
korba1000 pisze:Teraz coś o mnie: Forexem interesuje się od dobrych 5 lat. Jednak zawsze przegrywałem z nim. Czas to zmienić. Pewnie zaraz usłyszę, że jak tyle lat nie zarabiałem to czemu mam teraz zarabiać. odpowiedź brzmi : Jestem uparty i zawsze osiągam swój cel.
Pytanie, czemu teraz ma Ci się udać? Czy masz jakieś przesłanki, że posiadasz realną przewagę czy uzmysłowiłeś sobie tylko, że skalpowanie było dla Ciebie jak walenie głową w mur i nie działało, więc teraz ubierasz kask (wyższe TF) z nadzieją sukcesu?

Przede wszystkim życzę powodzenia i będę zaglądał. Chciałbym tylko, byś zastanowił się (chyba, że już to zrobiłeś albo ja po prostu źle odczytałem Twoje posty i masz już dobrą strategię) czy Twoja strategia i oczekiwania nie są zbyt hurraoptymistyczne.

Pozdro

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 08 gru 2014, 22:44

Darkst pisze:Dzień dobry!
korba1000 pisze:Cel początkowy to 12000 zł czyli 1000%
I do tej sumy będę na pewno prowadził dziennik no chyba, że znowu stracę;)
korba1000 pisze:Nie sprawdzałem na historii. Nie obchodzi mnie co było kiedyś. Obchodzi mnie to co się dzieje teraz. Może to nawet potrwać rok albo dwa. Nawet całkiem realne jest, że zrobię MC. Czas pokaże. Jednak na pewno mam teraz większe szanse bo nauczyłem się cierpliwości a dla mnie to podstawa zyskownego trejdowania.
Chciałbym się odnieść do Twoich dwóch powyższych postów, nie sądzisz, że takie oczekiwania mogą "zabić" Twój rachunek? W moim odczuciu liczysz trochę, że wyższe TF + cierpliwość same "zrobią robotę". No właśnie, skąd u Ciebie taka pewność? Mam wrażenie, że spodziewasz się sprzyjających warunków rynkowych lub max drawdown = MC. Tylko czy taki trading pozwoli Ci zbudować kapitał?
korba1000 pisze:Teraz coś o mnie: Forexem interesuje się od dobrych 5 lat. Jednak zawsze przegrywałem z nim. Czas to zmienić. Pewnie zaraz usłyszę, że jak tyle lat nie zarabiałem to czemu mam teraz zarabiać. odpowiedź brzmi : Jestem uparty i zawsze osiągam swój cel.
Pytanie, czemu teraz ma Ci się udać? Czy masz jakieś przesłanki, że posiadasz realną przewagę czy uzmysłowiłeś sobie tylko, że skalpowanie było dla Ciebie jak walenie głową w mur i nie działało, więc teraz ubierasz kask (wyższe TF) z nadzieją sukcesu?

Przede wszystkim życzę powodzenia i będę zaglądał. Chciałbym tylko, byś zastanowił się (chyba, że już to zrobiłeś albo ja po prostu źle odczytałem Twoje posty i masz już dobrą strategię) czy Twoja strategia i oczekiwania nie są zbyt hurraoptymistyczne.

Pozdro

Może moje oczekiwania są duże ale wybrałem taki cel gdyż jest to bardziej mobilizujące. Łatwiej mi coś osiągnąć w życiu jak mam konkretny cel.


P.S. Na edku złapany sl. Szukam innych wejść
Obrazek

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Budowa kapitału

wtorek 09 gru 2014, 17:43

Witam !
Powodzenia . Cel realny jak najbardziej !
Popieram to doświadczeniem !! :)
Trzymam kciuki !
Ta czerwona średnia to SMA (5,3) ??
Jeśli tak to widzę, że wejście na eur/usd "mocno spóźnione" względem systemu Kerimba. Ale podpasowałeś to pod siebie to OK.

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

wtorek 09 gru 2014, 22:37

michosz pisze:Witam !
Powodzenia . Cel realny jak najbardziej !
Popieram to doświadczeniem !! :)
Trzymam kciuki !
Ta czerwona średnia to SMA (5,3) ??
Jeśli tak to widzę, że wejście na eur/usd "mocno spóźnione" względem systemu Kerimba. Ale podpasowałeś to pod siebie to OK.
Tak ta czerwona linia to sma. Wejście nie spóźnione. Jak pisałem wcześniej wybrałem kilka zasad od kerimba ale nie to. Ona po prostu pokazuje mi trend nic więcej.
Obrazek

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Budowa kapitału

czwartek 11 gru 2014, 13:43

A dlaczego nie uzywasz fibo,wsparc,oporow,lini trendu?W tych miejscach sa najlepsze wejscia i najwieksze pieniadze sie tam zarabia.
Pozdro i powodzenia :cheers:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 15 gru 2014, 22:19

Sell stop na eurjpy po cenie 146.244 i sl 30 pipsow.



Pozycja zabezpieczona na be z TP na 144.744


Zamknięte na sl +38.2
Szkoda trochę bo było już na +120 pipsow. Sądziłem że będą dalsze spadki. Więc podciągałem sl pod kolejne szczyty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

wtorek 06 sty 2015, 12:17

Jest już po świętach więc można zacząć znowu grać. Dzisiaj w nocy otworzyłem pozycje na usdjpy short po 119.316 ze sl 30 i tp 120. Na chwile obecna mam ustawione be. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Udało mi sie w koncu podpiąć to konto pod myfxbook. Więc będzie to bardziej czytelne.


Zamknięte na be pomimo, że było już 70 pipsów na plus
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

wtorek 06 sty 2015, 18:47

Szkoda trochę tego trejdu. Teraz patrze, że wpadło by już tp. A tak tylko be. Najbardziej wkurzające jest, że zahaczyli tylko o kilka pipsów mój sl i zaczęli iść w moja stronę. Wejście jak i prowadzenie pozycji całkowicie wg. zasad więc nie mam sobie nic do zarzucenia. Jednak troche żal jak się coś takiego widzi :facep:
Obrazek

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

wtorek 06 sty 2015, 23:33

Otwarta nowa pozycja na AUD/USD short po 0.80709 i sl 30 tp 120. Czyli standardowe ustawienie. Be w LVOE ustawione po 30 pipsach.


Cos nie spada więc sl przesunięty na 0.80841
Obrazek

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

środa 07 sty 2015, 23:18

Pomimo wybicia z konsoli w moim kierunku wyrzucony znowu na be.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
korba1000
Stały Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 19:22

Re: Budowa kapitału

poniedziałek 12 sty 2015, 10:38

Dzisiaj w nocy otworzyłem 2 pozycje na GBPJPY i EURJPY shorty. Obydwie złapały sl. Szukam dalej wejsc
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości