Trading niedoskonały

ODPOWIEDZ
no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 13 lut 2015, 13:49

Tak jak ktoś wcześniej napisał, że trading nie ma opierać się na szczęściu to dodam od siebie, że dobrze gdy to szczęście nam sprzyja. Ciekawe czy teraz dopisze. Usunąłem przez przypadek screena a już go nie mam. Chodziło o odbicie 1/10pipsa przed SL.

Jak się okazało SL zaliczony. Chociaż chwile po wrzuceniu screena fajnie wyglądało to kilku pipsowe odbicie.
Koniec trejdu. Rynek pod obserwacją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 13 lut 2015, 21:36

Dziennik zawieszam na 3 tygodnie-to jest na czas trwania konkursu Aliora. Planuje ktoś wziąć udział?
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

poniedziałek 16 lut 2015, 22:22

Wyjście po drugim impulsie w dół. +10% ale przez moje niedopatrzenie(co do zasad konkursu) jutro zaczynam od 0%. Przy 3 tygodniach właściwie nie ma to znaczenia chociaż dobrze jest zacząć dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 17 lut 2015, 13:39

Po 10 był long na audjpy(na około +6%) ale na razie nie znalazłem jak nanieść trejd na wykres.

Połowa zamknięta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trading niedoskonały

czwartek 05 mar 2015, 13:10

Jak ci idzie w konkursie?

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 05 mar 2015, 20:03

Mówiąc krótko -60%. Obecny dziennikowy rachunek również się posypał. Wiem, że rachunek w okolicy 100 pips to niedużo, żeby normalnie tradować no ale cóż.
W przypadku kolejnego niepowodzenia będzie nieco dłuższa przerwa. Start w przyszłym tygodniu na zasadach podobnych. Czyli 30 zł / 0,01 lota. 4 dziennikowe upadki za mną. Od piątego dzielić będzie 80 pips. Jednak czy to będzie 80 czy 800, to los będzie ten sam jak nie będę robił tego jak należy.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading niedoskonały

czwartek 05 mar 2015, 20:10

hej, co wg Ciebie robisz zle? zapodaj jakies screeny

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading niedoskonały

czwartek 05 mar 2015, 20:12

obserwuje inne wykresy i widze, ze pare z nich zaniedbalem - na NZDUSD bylo kilka fajnych ksiazkowych formacji odwrocenia - niektore niekoniecznie zyskowne ale były. Innym razem to one moglyby dac zysk.
Podobnie na GBPUSD D1 - 26 lutego piekny sygnal odwrocenia OutsideBar z ruchem na 150 pipsow a ja pieprzylem sie w jakies drobnostki na H4.

Jeszcze jedno co czasami zapuszcze na demo: Pszenica na wykresie dziennym, ostatni kontrakt zamkniety na sporym plusie, teraz widze, ze nastapila kontynuacja trendu i mozna bylo wchodzic po prawie ksiazkowym OutsideBarze (prawie bo z dolu lekko nie domyka poprzedniej swiecy), zwlaszcza, ze formacja OutsideBara idealnie przetestowala i odrzucila ostatnie wsparcie.
Oczywiscie moze ktos stwierdzic, ze to wszystko musztarda po obiedzie, bo to "granie na wykresach historycznych" gdzie kazdy jest madry "o tu bym wszedl a tu wyszedl" - jestem tego swiadom ale mysle, ze warto zagladac na takie rzeczy i wkuwac do glowy konkretne sytuacje i patterny w okreslonych kontekstach.

sorry - mialo byc w moim dzienniku - czy Mod moze przesunac?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 05 mar 2015, 22:30

irmentruda pisze:hej, co wg Ciebie robisz zle? zapodaj jakies screeny
Co do screenów: i tak pips do pipsa i 400 pln zamienia się w 4 pln
Przez cały czas bujałem się miedzy 200 a 400, raz przekroczyłem 500 a później na dno.

Od poniedziałku bardzo ograniczę wachlarz wejść i postaram się bardziej zapanować nad stratami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading niedoskonały

piątek 06 mar 2015, 05:57

Czesc, z mojego marnego doswiadczenia powiem Ci tylko tyle, ze na wykresie M5 SL rzedu 30 pipsow na ED czy GU to jakis absurd, ktory zawsze wykonczy Twoje konto. Jak swego czasu trenowalem M5 i M15 to trzymalem SL od 5 do 12 pipsow, ewentualnie wszelkie funtowskie rzezniki to tam trza bylo dac 20 pipsow ale na majorsach wystarczalo max 12 pipsow ale najczesciej 7 do 10 pipsow. Dlaczego? Jesli cena zanegowala jakas formacje albo poziom to nie liczylem na to, ze jakims cudem cena powroci w tej rejony - gdyby powrocila to bylby czysty przypadek a nie realizacja mojego pogladu na rynek. Na poczatku miewalem serie strat powiedzmy 5x 7 pipsow ale to dlatego, ze nie potrafilem trzymac lap przy sobie. I szukac takiej formacji, ktora zapewni taki maly SL - ale to tez mi przyszlo z czasem.
Pozdrawiam

edit: zapodales screeny ale nie przeprowadziles wnikliwej samokrytyki - co wg Ciebie robisz zle? dlaczego wchodziles tam a nie w innym miejscu?

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 06 mar 2015, 19:10

Generalnie nie uznaje pisania po fakcie dlaczego się wchodziło w trade, no ale te były stratne, więc, postaram się kilka słów wyjaśnień napisać.

Na australijskim przed pójściem spać otworzyłem L i zamiast ustawić wąskiego stopa pod konsolą jak zwykle, dałem dosyć sporo miejsca co było błędem. Pomijam fakt, że żadnych transakcji o tej porze robić nie mogę.

1 screen z eurusd: chyba nie ma co wyjaśniać dlaczego wszedłem, widać-kontynuacja ruchu, potencjalny wyższy dołek.
2 screen z eurusd: jest tam taka dosyć dynamiczna reakcja rynku w góre, następnie powrót w okolice jej początku(potencjalne wsparcie), dalej konsolka i później moje wejście, które po chwili jest na +12. I tu znowu: to nie może skończyć się stopem na 20 pips a jednak się kończy a takie zagranie musi się kończyć maksymalnie na minus 4-5 pipsów.

Największa strata, ta na funcie, to było nieporozumienie. Dałem ciała i wiedziałem to tuż po wejściu. Liczyłem na kontynuacje tego spadku i się przeliczyłem. W takiej sytuacji stop też musi być wąski.

Nie jest w tym wszystkim tak ważne dlaczego akurat tam wchodziłem tylko to co robiłem po tym wejściu, bo to waży właśnie na wyniku.
A w dzienniku były jakieś przykłady gdy pisałem jak wchodzę w pozycje i ją prowadzę - nie znając jeszcze wyniku. Chyba na piątej stronie i gdzieś tam wcześniej o ile pamiętam.
Gdy wszystko zrobię dobrze to nawet jak będą straty to będzie spoko. A przy tych stratach po prostu spierniczyłem sprawę właśnie po wejściu.

30 pipsowe straty to faktycznie bardzo dużo i wystarczyło tylko kilka takich słabszych trejdów ze stratą 20 pips, do tego jedna bardzo duża strata i jest jak jest. Choć bywa, że lepiej ustawić stopa na 20 i wziąć te 20 zysku, niż trzy-cztery razy stracić próbując wejść ze stopem 10 pips. Zależy od sytuacji. Jednak w przypadkach, które pokazywałem stop powinien być przeważnie dwa razy mniejszy.
1 pips to było prawie 1% rachunku, więc tak jak pisałem w poście wyżej, zawężę ilość sytuacji, które będę rozgrywał, bo przy tak wąskiej granicy błędu na całym rachunku jest ciężko.

Samokrytykę przeprowadziłem bardzo wnikliwą(jednak nie czas by się nad tym bardzo rozpisywać tu w dzienniku) !smail! Tylko ona nie opiera się u mnie na tym dlaczego wchodziłem akurat tam gdzie wchodziłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
JKL
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 15:38

Re: Trading niedoskonały

piątek 13 mar 2015, 15:15

Tomasz-20021 pisze:to przy tak niskich tf faktycznie nie ma co patrzec na d1 i wyzej :D
Wg. mnie ma sens w przypadku gdy... Patrzysz na np D1 i H4 jaki jest trend, potem schodzisz niżej i rysujesz wsparcia i opory a gdy cena dojdzie do tych wsparć i oporów to na M1 czy M5 szukasz HH HL lub LH LL i wtedy zagrywasz zgodnie z trendem na np. D1 gdy na np M5 pojawi się trend zgodny z D1 :)

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 13 mar 2015, 21:59

D1? H4? To wszystko widać już na H1,H2,H3. Widzieć kilka miesięcy wstecz, aby wiedzieć co ogólnie się dzieje wystarczy. Używając świeczek D1 zobaczysz co najmniej rok. Wystarczająco dużo, żeby namieszać w głowie. D1 przyda się żeby zobaczyć ogólny obraz z kilku ostatnich dni(konsole/impuls, High/Low) albo dany dzień. Chcąc wykorzystać szerszy kontekst w day tradingu lepiej moim zdaniem użyć interwałów około H1.
Cognosce te ipsum

no avatar
JKL
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 15:38

Re: Trading niedoskonały

wtorek 17 mar 2015, 20:51

Oczywiście masz sporo racji, ja również mam sporo racji. Weźmy takiego eur/usd, w tym przypadku nawet na TF weekly nie widać wsparcia - żeby się zorientować gdzie spodziewać się np korekty trzeba zejść na TF miesięczny. Ale generalnie także uważam że patrzenie się na S/R 4lata wstecz, jest trochę nie na miejscu ponieważ nikt tam nie ma już swoich pozycji i nikt nie będzie bronił tych miejsc, conajwyżej może pojawić się korekta z realizacji zysków lub odwrócenie gdy już nie ma wolnego kapitału do podsycania trendu.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Trading niedoskonały

wtorek 17 mar 2015, 21:20

Jesli mozna wtracic swoje 2 grosze to wszystko zalezy od tego jaki mamy tp.Jesli kolega gra na m5 to co Jemu da wsparcie z d1 jak wycinka stop losow moze tam miec 100 pipsow.W sumie to poradzil bym przesiadke conajmniej na m15.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Sfinxns
Stały Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 23:45
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: NS

Re: Trading niedoskonały

piątek 20 mar 2015, 06:03

Cześć,
Przeglądałem screeny i strach się bać.
Odnośnie ilości środków ile trzeba mieć na rachunku, żeby zarabiać, to lewar 1:888 sprawia, że nawet z 5 zł w ciągu dnia można 100zł zrobić, ale bez zarządzania ryzykiem człowiek przewali 10 000zł grając 0,01 lota :].
Pozycje, które wygrałeś były zajmowane w bardzo złych miejscach, wygrywałeś tylko dlatego, że byłeś w stabilnych harmonicznych trendzie.
Wygląda to trochę jakbyś siedział i próbował wchodzić na siłę i np. gdy widzisz, że cena mocno spada to wchodzisz w sell. Pierwsza lepsza konsola i porażka.
Na plus to widać, że zerkasz tu i tam i jakiś minimalny postęp jest ale bez poczytania o oporach i wsparciach, poziomach fibo, albo o falach eliota te rzeczy są najbardziej stabilne i bezpieczne. Co do fibo i fal polecam Toda Gordona albo Paula Tudora, tyle że taka gra daje wymierny efekt, ale w połączeniu z naked trading prica action to już coś. Odpuścił bym próby gry używając wskaźników, bo u mnie to był okres gdzie same wtopy na rachunku miałem :).
Każdy jakoś zaczynał :). Póki co robisz sprzedaże na wsparciach, załapujesz się na końcówki ostrych ruchów, stawiasz SL po to żeby był a nie w miejscu, gdzie uważasz, że będzie zanegowana Twoja pozycja itd. itd.
Pozdrawiam

P.S.
Co do skakania po TF to brokerzy mieszają w głowach SKALĄ. podczas mega ostrego trendu spadkowego na H1 czy H4 czujemy się jak przy lekko spadkowym, co wielu ludzi załatwia :).
Obrazek

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 20 mar 2015, 13:18

Sfinxns pisze:Cześć,
Przeglądałem screeny i strach się bać.
Odnośnie ilości środków ile trzeba mieć na rachunku, żeby zarabiać, to lewar 1:888 sprawia, że nawet z 5 zł w ciągu dnia można 100zł zrobić, ale bez zarządzania ryzykiem człowiek przewali 10 000zł grając 0,01 lota :].
Cześć Sfinx

W tym dzienniku nie chodzi o to, aby z 5 zł zrobić 100 zł i nawet tego nie próbuje, tylko pokazać trading ze SL, który może dać wyniki, będące pochodną dobrych decyzji. Mimo że się jeszcze nie udało to wierze, że tak będzie. Jest to kwestia przełamania pewnych błędów, które w tym dzienniku były pokazane(oczywiście nie celowo, ale tytuł dziennika i mój nick jak widać sugerują, że tego się spodziewałem) i walki ze sobą. Wynik w tym dzienniku ma być efektem trzymania się zasad i dyscypliny a nie okazjonalnego farta i przychylności rynku, gdzie popełniając pewne błędy da rade jeszcze zarobić i dobrze na tym wyjść.
Sfinxns pisze:Pozycje, które wygrałeś były zajmowane w bardzo złych miejscach, wygrywałeś tylko dlatego, że byłeś w stabilnych harmonicznych trendzie.
Wygląda to trochę jakbyś siedział i próbował wchodzić na siłę i np. gdy widzisz, że cena mocno spada to wchodzisz w sell. Pierwsza lepsza konsola i porażka.
Aż przejrzałem wszystkie swoje screeny, a trochę ich było i chyba nie do końca jest tak jak piszesz, ale z chęcią bym się dowiedział skąd taki wniosek? Właściwie to kompletnie nie mogę się z tym zgodzić :bigsmile:
Sfinxns pisze:Odpuścił bym próby gry używając wskaźników, bo u mnie to był okres gdzie same wtopy na rachunku miałem :).
Na szczęście nigdy nie miałem okresu, w którym opierałbym swoje decyzje albo nawet odrobinę sugerował choćby jedną średnią kroczącą. Nigdy nie używałem tego typu wskaźników i w tym dzienniku również nie ma ich ani jednego grama. Więc nie do końca czaję skąd ta sugestia :shock:
Sfinxns pisze:Póki co robisz sprzedaże na wsparciach, załapujesz się na końcówki ostrych ruchów, stawiasz SL po to żeby był a nie w miejscu, gdzie uważasz, że będzie zanegowana Twoja pozycja itd. itd.
SL stawiany był w dobrych miejscach choć nie zawsze, bo właśnie kilka razy zamiast 10 pipsów dałem 20 albo przesunąłem gdzieś dalej i zrealizowałem duużą stratę, bądź to oddaliłem i dołożyłem do pozycji. Nie było tego dużo, ale ważyło na wynikach. Pisałem o tym ze screenami w jednym z poprzednich postów. Tak, więc też z chęcią się dowiem skąd konkretnie taki wniosek :wink:
Sfinxns pisze:Co do fibo i fal polecam Toda Gordona albo Paula Tudora, tyle że taka gra daje wymierny efekt, ale w połączeniu z naked trading prica action to już coś.
Dzięki, któregoś dnia może sprawdzę, że tak powiem dla własnej wiedzy, ale w najbliższym czasie na pewno się nie skuszę :wink:

Za kilka dni wznowie trading, więc będzie możliwość do komentowania na bieżąco.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 20 mar 2015, 16:01

Odnośnie ilości środków ile trzeba mieć na rachunku, żeby zarabiać, to lewar 1:888 sprawia, że nawet z 5 zł w ciągu dnia można 100zł zrobić, ale bez zarządzania ryzykiem człowiek przewali 10 000zł grając 0,01 lota :].
Chociaż to faktycznie prawda. Podobnie np trader grający 0,1 lota na 5k może ponosić mniejsze ryzyko od trejdera grającego 0,1 lota na 1k przy tej samej wartości stop loss :wink:
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading niedoskonały

piątek 20 mar 2015, 21:24

Sfinxns pisze: Co do skakania po TF to brokerzy mieszają w głowach SKALĄ. podczas mega ostrego trendu spadkowego na H1 czy H4 czujemy się jak przy lekko spadkowym, co wielu ludzi załatwia :).
I tu mnie zaciekawiłeś. Co jakiś czas przełączam sobie wykres w Mt4 na fixed aby popatrzeć co ta cena tak naprawdę robi. Na automatycznym skalowaniu nie widać dynamiki ruchu bo wykres jest cały czas dopasowywany. M.in. dzięki temu wpakowałem się w tego 90 pipsowego SL na funcie, po fomc została na wykresie ogromna świeca na funcie, która wprowadziła chaos na wykresie i w jego skalowaniu. Na jej tle, każdy wcześniejszy i późniejszy ruch wyglądał na śmiesznie mały. Trochę na automatycznym skalowaniu pomaga mi indyk rysujący RN ale nie jest to do końca to co powinno byc.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 24 mar 2015, 12:46

trader niedoskonaly pisze:
Odnośnie ilości środków ile trzeba mieć na rachunku, żeby zarabiać, to lewar 1:888 sprawia, że nawet z 5 zł w ciągu dnia można 100zł zrobić, ale bez zarządzania ryzykiem człowiek przewali 10 000zł grając 0,01 lota :].
Chociaż to faktycznie prawda. Podobnie np trader grający 0,1 lota na 5k może ponosić mniejsze ryzyko od trejdera grającego 0,1 lota na 1k przy tej samej wartości stop loss :wink:
Miało być: trader grający 0,1 lota na 5k może ponosić większe ryzyko od trejdera grającego 0,1 lota na 1k.

Start 100zł, lot: 0.02. Myfxbook w stopce ale codziennie będę też podawał ilośc wejść i wynik w pipsach, procentach i pln.
Cognosce te ipsum

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości