Trading niedoskonały

ODPOWIEDZ
no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 12:16

Nawet nie muszę mówić co stało się z wspomnianym powyżej kontem. Brak cierpliwości, brak dyscypliny. Wszystko co mówiłem powyżej rozbiłem o kant dupy.

Jest kilka założeń, które mogę realizować z dobrymi efektami, jednak każde musi być realizowane z osobna. Mówię tu o kwestii zamykania strat, brania zysków i ich ochrony, tego jaki ruch traktować jako zadowalający a jaki być w stanie bez zbędnych emocji oddać rynkowi i czekać na kolejne wejście. Łączenie kilku różnych podejść albo co gorsze ich mieszanie powodowane chęcią zysku albo zrobieniem wyniku procentowego powoduje, że bardzo łatwo jest stracić kontrole nad sobą i dyscyplinę.
Jeśli chodzi o day trading jest to o tyle trudne, bo czasu na wnioski nie ma zbyt wiele. Hmm jakby to powiedzieć; w bardzo krótkich odstępach czasu musimy kontrolować wiele czynników. Często gdy się zreflektujemy to może być już nieco za późno.

Możecie pomyśleć, że dużo tego zbędnego gadania i ciągnie się to wszystko jak flaki z olejem, no ale z drugiej strony przecież wszyscy wiecie, że droga nie jest prosta i najpierw trzeba przebrnąć przez wiele przeszkód.

W stopce ostatni(nie definitywnie ostatni) depozyt. Jeśli spotka go podobny los zawieszę dziennik na kilka miesięcy. No i muszę przyłożyć się bardziej do prowadzenia tego dziennika.

Niech cierpliwość będzie ze mną i z Wami!
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 12:21

tu nie o cierpliwosc chodzi a brak wyciagania wnioskow z ponoszonych porazek. Przewertuj na szybko swoj dziennik - robisz te same bledy w kolko. Dodatkowo otoczyles sie murem i nawet nie dopuszczasz do siebie rad innych. Na fx bez pokory sukcesu nigdy nie osiagniesz.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 12:44

Czytałem ten dziennik dwa razy :) Spoko Tomasz, tak jak mówisz, bez pokory ani rusz. Tym razem pozycje w stosunku do depozytu będą mniejsze niż w każdym poprzednim przypadku.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 12:58

a moze nie o wielkosc pozycji chodzi? Moze poprostu sama strategia przynosi strate?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 13:25

Też. Za dużo elementów w niej łączyłem, niektóre sytuacje wymagają większego stopa, niektóre mniejszego i pojawiają się problemy jak tu skorzystać z setupu który potrzebuje większego stopa a ustawić mniejszego. Wiele nieporozumień to powoduje dlatego już wcześniej pisałem:
Od poniedziałku bardzo ograniczę wachlarz wejść
jednak nie zastosowałem się do tego na ostatnim koncie.

Przy zakładaniu dziennika nie byłem zdecydowany do końca co grać, na czym wyłącznie się skoncentrować i sprawiłem tym samym sobie wiele problemów.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 13:32

dzis czwartek, jutro ostatni dzien tradingu. Odpusc, odpocznij, odetchnij troche. W sobote na spokojnie wez notatnik i olowek i przeanalizuj Twoje poprzednie wejscia. Tylko w ten sposob bedziesz po kolei eliminowal bledy.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 15:43

Witam.
Bez urazy ale jesli nie wiesz co robisz to jak chcesz zarabiac?
Obserwuj wykres.Tylko tego Ci potrzeba.Zaufaj mi wiem co pisze.
Odpusc dane,tylko mieszajaw glowach a cena i tak pojdzie tam gdzie ma isc.
Nie stresuj sie.I NIE OCZEKUJ NICZEGO.Kazdy set-up nawet najlepszy moze przyniesc strate,a
Nawet slaby set up moze dac Ci tysiac pipsow.
Jesli cos idzie nie tak jak zalozyles-ZAMYKAJ.Nie wazne czy strata czy zysk.Trwanie w bledzie=wieksza strata.
Zwroc uwage kiedy cena sie odwraca.Jak to wyglada.
Nie ryzykuj nigdy wiecej niz 10% depo.
I pamietaj
ZAWSZE JEST NASTEPNY TRADE.


Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 17:45

trader niedoskonaly pisze:Przy zakładaniu dziennika nie byłem zdecydowany do końca co grać, na czym wyłącznie się skoncentrować i sprawiłem tym samym sobie wiele problemów.

Piter80 pisze:Bez urazy ale jesli nie wiesz co robisz to jak chcesz zarabiac?

To nie znaczy, że nie wiem co robię. Po prostu to skomplikowało pewne rzeczy.

Piter80 nie wiem co masz na myśli z danymi tzn. jak to się ma do mnie i z nieryzykowaniem więcej niż 10% depo, to akurat jest bardzo ogólnikowe.
A używam tylko i wyłącznie czystego wykresu, ewentualnie jakaś kreska, ale od tego raczej też od jakiegoś czasu odchodzę.
Piter80 pisze:Kazdy set-up nawet najlepszy moze przyniesc strate,a
Nawet slaby set up moze dac Ci tysiac pipsow.
Pierwszy wers - dokładnie się z tym zgadzam, choć wiadomo, że ciężko znieść fakt, że świetny setup przynosi stratę ale bywa i tak.
A drugi wers, to w żadnym wypadku, bo słabego setupu nie powinno się brać, więc nie ma szans aby przyniósł mase pipsów !smail! Po prostu nie powinniśmy dać takiej sposobności.
Ostatnio zmieniony czwartek 26 mar 2015, 18:14 przez trader niedoskonaly, łącznie zmieniany 1 raz.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 18:12

-28,1 pips / -6,9% / -20,6 zł
Cognosce te ipsum

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 20:08

Jesli wiesz co robisz to dlaczego tracisz kase?
Z tym dobrym i slabym set upem chodzilo mi o to,ze set up ktory uwazasz za dobry i dal Ci zarobic np ostatnie 10 razy i gwarantuje Ci 11-stego zarobku.A slabszy set up,ktory np dal Ci 3 profity i 7 strat nie znaczy,ze da Ci strate.
Inna sprawa o co opierasz swoje decyzje o wejsciu w pozycje?
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 26 mar 2015, 20:44

Bo popełniam błędy. Jak przejrzysz dziennik to będziesz miał bardziej szczegółową odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.
Pisząc w skrócie, decyzje o wejściu w pozycje opieram o wybicia/odbicia, określenie faktycznego wsparcia/oporu, dynamikę ceny, korelacje i ocenę siły(popytu/podaży) danej waluty w najbliższym czasie, określenie odpowiednich warunków transakcyjnych. Jeśli chodzi o techniczne kwestie wejść są na screenach, które wrzucałem po zajęciu pozycji.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

poniedziałek 30 mar 2015, 00:27

Wynik z piątku 27.03
-72,4 pips / -18,6% / 52,10zł
Cognosce te ipsum

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Trading niedoskonały

poniedziałek 30 mar 2015, 05:55

Przejrzalem dziennik.
i mam 2 rady
-odpusc gre na m1 i m5.Jedyne co tam znajdziesz to nerwy,frustracje i zero na depozycie.
-znajdz sobie jakis pattern i go graj.obserwuj miejsca gdzie cena sie odwraca(zaufaj mi bardzo czesto wyglada to podobnie)

pozdrawiam i zycze powodzenia
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

poniedziałek 30 mar 2015, 22:50

-122,9 pips / -39,2% / -89,20 zł

Faktycznie potrzebna mi przerwa, ale będzie na nią czas w czasie świąt.
Piter80 pisze:Przejrzalem dziennik.
i mam 2 rady
-odpusc gre na m1 i m5.Jedyne co tam znajdziesz to nerwy,frustracje i zero na depozycie.
-znajdz sobie jakis pattern i go graj.obserwuj miejsca gdzie cena sie odwraca(zaufaj mi bardzo czesto wyglada to podobnie)
Dzięki za rady i zainteresowanie. Stawię temu czoła :homie: chociaż jest prawda w tym co mówisz, to jednak nie tf odgrywają tu kluczową rolę.
Jakich patternów używasz?

Co do tf jeszcze przypomnę ze str. 5, to jak mniej więcej do tego podchodzę.
trader niedoskonaly pisze:Nie skupiam się na nich(tf) tak bardzo bo bardziej niż tf ma dla mnie znaczenie to jak długo planuje trzymać pozycje i tym samym jak daleko patrze wstecz.

Prawda jest taka, że bardzo ograniczają nas ekrany monitorów i to na co patrzymy w danym momencie. Mniejszy interwał nie musi oznaczać tego, że patrzy się na mniejszy wycinek w czasie, bo można patrzeć dokładnie na ten sam. Z tą różnicą, że dane będą bardziej wygładzone na wyższym interwale. Coś jak przez średnie ale nie do końca.
Jeśli chodzi o drugi akapit a szczególnie to co podkreślone, to wiąże się to z tym o czym na poprzedniej stronie wspominał Sfinxns.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek 31 mar 2015, 00:31 przez trader niedoskonaly, łącznie zmieniany 1 raz.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Sfinxns
Stały Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 23:45
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: NS

Re: Trading niedoskonały

wtorek 31 mar 2015, 00:27

Zła wiadomość jest taka, że przeglądam dzienniki od lat i zawsze u tych, którzy wygrywają widzę wejścia z tych samych zasad, którymi się kieruje, a na wykresach widzę wciskanie kitu :swear: . Bo de facto jeśli ktoś nieźle zarabia swoim sposobem to ma silną potrzebę się nim nie dzielić. W drugą stronę, jeśli ktoś ma potrzebę się dzielić przemyśleniami tzn. że szuka sposobu na ulepszenie czy podpatrzenie czegoś od kogoś. W trzecią stronę :) Ci co dzielą się płatnymi systemami i tajnymi sposobami to najczęściej oszuści i :swear: . Piszę to po to, że każdy przechodzi swoistą krucjatę przez testowanie wszystkiego i znalezienie sposobu, który inni znaleźli. !offtop! !strzelam! !ops!
Obrazek

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 31 mar 2015, 00:45

Sfinxns pisze:W drugą stronę, jeśli ktoś ma potrzebę się dzielić przemyśleniami tzn. że szuka sposobu na ulepszenie czy podpatrzenie czegoś od kogoś.
Coś w tym jest o czym piszesz a to co cytuję chyba delikatnie może tyczyć się mnie jednak ja mam swój sposób i nie szukam niczego. Nie mam też zamiaru u nikogo niczego podpatrywać(chyba, że wyniki/trejdy, w ogóle kawał dobrego tradingu pokazany na bieżąco w np: myfxbook . Macie coś na oku?).
Co nie neguje tego, że z chęcią poczytam przemyślenia innych i zapoznam się z punktem widzenia na bazie ich doświadczeń.
Sfinxns pisze:Zła wiadomość jest taka, że przeglądam dzienniki od lat i zawsze u tych, którzy wygrywają widzę wejścia z tych samych zasad, którymi się kieruje, a na wykresach widzę wciskanie kitu
Dlatego właśnie też nie lubię wyjaśniania powodów wejść po zamknięciu transakcji, po czasie. Wspominałem. Nawet mimo wielkich chęci nie jest to wiarygodne.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 07 kwie 2015, 16:36

Ostatnie dni na minusie, chyba z niewielkim wyjątkiem także zostało 25% depozytu. Wielkość pozycji cały czas wynosiła 0,02 lota. Nie było dokładania do stratnej pozycji, nie było otwierania większej w celu odegrania/odrobienia, nie było przesuwania SL. Był overtrading i zbyt nieprzemyślana gra.

W pipsach:
Początkowe depo: 400pips
Suma strat: 510
Suma zysków: 210
Obecny stan depo:100 pips, czyli tyle z iloma zwykle zaczynałem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

poniedziałek 13 kwie 2015, 09:53

Pierwszy trejd dzisiaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

poniedziałek 13 kwie 2015, 15:58

27 pips / 26% / 25zł

W między czasie zacząłem dzisiaj grać w acfx na 50usd bonusu. Jak zrobię wymagane 5 lot to dam znać, chyba że wyzeruje konto to też wspomnę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 14 kwie 2015, 09:04

S na gbpusd.

Screen 2. Przed danymi stop zacieśniony do 9 pips.

3. SL
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości