Trading niedoskonały

ODPOWIEDZ
no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

sobota 10 sty 2015, 00:38

Żaden system nie będzie się sprawdzał w każdych warunkach ale to jest jasne, a z tego wynika(ktoś inny może uzyskać inny wynik !dziwne! ), że nie możliwe jest dążenie do doskonałości w budowie systemu. Za to już jak najbardziej możliwe i wskazane jest dążenie do doskonałości w swoim tradingu. W rozpoznawaniu różnych zmieniających się warunków rynkowych i odpowiednim działaniu.

Możliwe, że mamy to samo na myśli, jednak ja nie określałbym dążenia do doskonałości - w doskonaleniu systemu jako coraz lepszego, tylko w doskonaleniu samego siebie jako coraz lepszego tradera.

A tak poza tym...
jasonbourne pisze:Zasadniczo powstanie Czarodziejki ma datę dla mnie szczególną, bo mniej więcej wtedy po raz pierwszy byłem na wakacjach w Kołobrzegu, polskiej Wenecji, Mieście Miłości i Wiecznej Rozpusty. :aaaa: Maj 2011, czyli niedługo miną 3 lata.
ciekawe co powie na to Czarodziejka jak się zorientuje, że nie chcesz pamiętać o jednym wspólnie spędzonym roku
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trading niedoskonały

sobota 10 sty 2015, 12:47

trader niedoskonaly pisze: Możliwe, że mamy to samo na myśli, jednak ja nie określałbym dążenia do doskonałości - w doskonaleniu systemu jako coraz lepszego, tylko w doskonaleniu samego siebie jako coraz lepszego tradera.
No tak, tyle że możliwości rozwoju samego siebie są moim zdaniem dosyć ograniczone. :aaaa: Nasze zachowanie, w tym Nasza gra ale nie tylko, powinny być spokojne i racjonalne, co oczywiście jest trudniejsze niż się może wydawać. Poza tym warto mieć świadomość różnych szkodliwych potrzeb emocjonalnych i w sumie tyle. Ja szczerze mówiąc nie widzę tutaj możliwości rozwoju, może dlatego że mam wyjątkową osobowość, która w wielu kwestiach jest bliska ideału. Poza tym jestem skromny.:)

Natomiast doskonalenie strategii, jak już mówiłem, nie kończy się nigdy, tyle że nie zawsze mam pomysły aby to zrobić. Poza tym ja lubię rozdzielać samego siebie od strategii. Wyniki strategii określają jej potencjał, a nie definiują mnie jako tradera. Na zasadzie, jak ktoś wyzerował konto, to ma słabą strategię lub strategię niedopasowaną do swojej osobowości. I w drugą stronę, jak ktoś zarobił dużo, to ma super strategię, a nie że jest nie wiadomo kim. To już są takie niuanse, ale moim zdaniem jest bardzo istotne, aby rozdzielać poczucie własnej wartości i wyniki systemu, nie określać siebie jako gracza poprzez pryzmat zysków i strat, niezależnie jakie są.

W ten sposób mamy cały czas dystans do gry, a to ważne, aby nadmiernie się nie angażować.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 20 sty 2015, 00:16

Ciąg dalszy od jutra z rachunkiem w AM z kwotą początkową 100 zł. Stacja pierwsza to 150 zł, czyli około 200 pips przy 2 mikrolotach. Cel to dojechać tam na 1 mikrolocie. Reszta bez zmian.

A w załączniku kilka trejdów z dzisiaj. Na eurojenie idealne zamknięcie z palca !Brwoo!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 22 sty 2015, 00:00

Tak więc wczorajszy dzień to ewidentny przykład overtradingu. Dopadła mnie frustracja i największe straty przyniosły ostatnie dwa trejdy: próba złapania longa na eurusd(-22pips) i to samo na eurgbp (-17pips). Heh dobrze, że tym razem stówka bo inaczej miałbym już zonka. Depozyt już pierwszego dnia uszczuplił się o 28% i stacja 1 oddaliła się, no ale jedziemy dalej.

Natomiast co do dzisiaj trochę zachowawczo zamykałem te trejdy, ale żalu żadnego nie ma, bo przeszło 30 pipsów to satysfakcjonująco. Grałem swoje, nie patrząc na to przez pryzmat wczorajszego złego dnia.

Chociaż na eurusd wymiękłem, bo czekałem na to wyjście ceny górą(screen z M15) a zamknąlem to juz przy +15.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 22 sty 2015, 23:32

No cóż :shock: . DD się zwiększył po dzisiejszej sesji. Straty były większe niż wczorajsze zyski. Za dużo niepotrzebnych trejdów, co w sumie wynika z tego, że za szybko chce przez co sam sobie utrudniam :shock: , no ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :shock: Na oceny przyjdzie jeszcze czas.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading niedoskonały

piątek 23 sty 2015, 08:26

Znam ten ból. W pamięci masz stratę i chcesz ją usilnie odrobić biorąc każdy pojawiający się sygnał bez patrzenia na kontekst i stan rynku.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 23 sty 2015, 11:05

Dokładnie. Właśnie ten kontekst rynku odgrywa tu szczególną rolę, ale da się temu zaradzić :wink:
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

piątek 30 sty 2015, 13:53

W przyszłym tygodniu wznawiam batalię. Z depozytem równym 200 pips, przy wielkości pozycji 1 minilot, czyli kwotowo w zależności od kursu usdpln około 750 zł. Większa motywacja będzie no i też trochę ciekawiej. Jeszcze jedna zmiana: handluje tylko na sesji europejskiej. Nie na całej oczywiście.

Natomiast do początkowych wytycznych na pewno wrócę za jakiś czas. Dziennik prędko się nie skończy jak pewnie większość sądzi. Będzie kontynuowany do bólu albo do celu :conf:

Wprawdzie trzecie konto poszło z dymem ale na rynku cały czas jestem, więc na orzeźwienie dwa trejdy z dziś. Pierwszy zamknięty tuż przed tp, które widać na wykresie, bo po co ma się odbić i wrócić. A drugi czeka spokojnie nadal :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 03 lut 2015, 19:45

Stwierdziłem, że skoro nie ma różnicy to po co przepłacać... :what: i wpłaciłem 400zł zamiast 750.

Pierwsze 3 trejdy to shorty na eurusd. Udany tylko ten pierwszy. Przed południem jeszcze wejście w L, ale zamknięte z palca.

Był jeszcze short na usdjpy zamknięty na 0.

Ogólnie ciężko było dzisiaj coś wycisnąć z rynku na europejskiej sesji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trading niedoskonały

wtorek 03 lut 2015, 20:28

Pytanie czy rzeczywiście trzeba codziennie coś wycisnąć?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

wtorek 03 lut 2015, 20:49

jasonbourne pisze:Pytanie czy rzeczywiście trzeba codziennie coś wycisnąć?
A no nie trzeba. Czasem, nawet czasem często można się ładnie przejechać próbując koniecznie coś wycisnąć z rynku. Przy tym nie mając planu. Wielu odpuszcza day trading z tego powodu, bo staje się to problemem trudnym do przeskoczenia.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 17:45

Ciężko się zebrać do napisania posta po znacznej wtopie... :facep:

Często tego typu straty mają podłoże poza rynkowe. Rozpoczęcie gry z nieodpowiednim nastawieniem albo z założeniem, że dziś mamy na trading np: maksymalnie 1-2h. Powoduje to presję i złe decyzje. Tak było dziś.

Wracając do wczoraj. Czy koniecznie trzeba codziennie coś wycisnąć z rynku? W przypadku dni, w których nie możemy się w 100% skupić na tradingu wg. wcześniej ustalonych regół, lepiej nie próbować wyciskać nic. Nawet ani kropelki bo komplikuje to cały wcześniej wypracowany proces decyzyjny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 18:46

Sorki, ze jeszcze sie wtrace ale moze Z CZASEM Ci to pomoze. Ciagle teoretyzujesz, ze to, ze tamto - w kolko wytykasz czego nie pownienes robic albo co jest wrecz zabronione... i dokladnie to robisz. Nie odbieraj tego jako jakis personalny atak. Przeczytaj swoj watek od poczatku - naszpikowany jest bledem na bledzie. Bardziej doswiadczeni koledzy napewno wylapali juz to na poczatku bo rowniez przez to przechodzili. Zwolnij troche, nie kop die z koniem bo nie warto. Przeciez nie tak ma wygladac Twoj trading plan w przyszlosci...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 19:18

Tomasz-20021 dzięki za komentarz. Nie odbieram go jako atak a raczej jako wartość dodaną dziennika.

Faktycznie. Kopalnia błędów. Powoli coraz bardziej wyeksploatowana, choć jest jeszcze kilka kluczowych do odhaczenia.

Są błędy które można tolerować(takie jak ten dziś) o ile nie zdarzają się zbyt często. Są też takie, które bardzo szybko doprowadzą rachunek do ruiny. Były takie wcześniej, czyli zamiast zamknięcia takiej pozycji jak dzisiaj dorzucenie kolejnej i wyzerowanie depo.

Uważam, że jest więcej rzeczy, których nie powinniśmy robić niż tych, które powinniśmy stąd podkreślanie błędów. W kwestii day tradingu jest to bardzo ważne.

Tak. Bardziej(i Ci mniej też) doświadczeni koledzy przez to przechodzili i...sobie z tym nie poradzili. Ciekawe dlaczego hmm. To jest kwestia do przemyślenia.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 20:40

Ci ktorzy sobie nie poradzili dalej licza na lepsze czasy. Ci ktorzy ogarneli licza zyski. Proste. A Tobie Kolego proponuje troche pokory do tego co probujesz robic - inaczej fx Cie zniszczy.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 21:02

Tomasz-20021 pisze:Sorki, ze jeszcze sie wtrace ale moze Z CZASEM Ci to pomoze. Ciagle teoretyzujesz, ze to, ze tamto - w kolko wytykasz czego nie pownienes robic albo co jest wrecz zabronione... i dokladnie to robisz.
Dokładnie mam takie samo wrażenie, ale nic mówiłem, bo co można powiedzieć w takiej sytuacji?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 21:19

jasonbourne pisze:
Tomasz-20021 pisze:Sorki, ze jeszcze sie wtrace ale moze Z CZASEM Ci to pomoze. Ciagle teoretyzujesz, ze to, ze tamto - w kolko wytykasz czego nie pownienes robic albo co jest wrecz zabronione... i dokladnie to robisz.
Dokładnie mam takie samo wrażenie, ale nic mówiłem, bo co można powiedzieć w takiej sytuacji?
No trzeba było właśnie tak prosto z mostu. Tego właśnie tu brakowało.
Cognosce te ipsum

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading niedoskonały

środa 04 lut 2015, 21:35

Po czesci widze w Tobie moje poczatki. Tez bylem madrzejszy a ci wszyscy madrzejsi tylko dawali mi jakies glupawe porady, ktorych i tak nie sluchalem - tak widzialem to kiedys. Fx bardzo szybko pokazal, ze moja pyche moge zwinac w rulonik i wsadzic sobie w... Po czasie rowniez zapytalem samego siebie - a co jesli ci madrzejsi mieli wtedy racje? Co jesli chcieli mi pomoc? Tylko ze mna sie cackali jak z jajeczkiem a nic bardziej nie motywuje jak porzadny kopniak na ockniecie ze snu ;)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

czwartek 05 lut 2015, 10:59

Aktualna pozycja na screenie. Podzielona na dwie części. Jedna wzięta niżej. Druga na wyjściu górą.
Zobaczymy jak się rozwinie.

Rozwinęło się tak, że zamknąłem po wybiciu część pozycji braną z dołu na 25 pipsach. Do pozycji, która została - po odreagowaniu w dół dołożyłem, z tym że już 0,03 i przesunąłem stopy w góre.

Na ostatnim screenie już zamknięte trejdy. Na dziś to wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading niedoskonały

niedziela 08 lut 2015, 20:03

Trochę mi się nudzi, więc wrzucam kilka screenów, w związku z tym jak się zapatruje na jutrzejszą sesje europejską(ewentualnie początek tygodnia), co oczywiście nie oznacza, że dokładnie na tej podstawie otworze jakąś transakcje bo to się dopiero okaże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cognosce te ipsum

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości