price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 12:04

Korzystając z wolnego dnia parę prób na EURJPY, oczywiście wszystko na nic. Liczyłem na wejście po dużej świecy trendowej na końcu korekty (ale tego końca nie widać) mimo oporu na wczorajszych świecach. Mój błąd, że świece 1 i 2 to przecież doji a ja sobie wymyśliłem pinbary. Nawet gdyby to i tak świeca 3 pokazuje odrzucenie ceny ze znacznie wyższego poziomu. Po zakończeniu świecy 3 należało zamknąć trejda nawet ze stratą lub nawet odwrócić się.
Dobrze myślę czy jednak to tylko mydlenie oczu samemu sobie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 12:55

irmentruda pisze:Co każe Ci otworzyć pozycję lub ją zamknąć?
Nie wiem jak to nazwać - siła rynku, tempo, emocja (rynku, moje powinny być wyłączone !smail! ) Wielomiesięczne obserwacje wykresu , co pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa przewidzenia kolejnego ruchu.
Jeszcze jedno, podoba mi się Twoje podejście - "spekuluję"
Od lat walczę z określeniem "inwestuję" w przypadku foreksu :wink:
a) rzeczywiście ograniczenie liczby instrumentów powinno wyjść mi na dobre, skupić się tylko na wybranych a nie skakać jak pchła na psach, muszę coś wybrać. I z pewnością nie będą to pary z EUR. Na indexy bądź towary mam za mało kasy aby przeznaczyć ją tylko na spekulację mimo, że wydaje mi się, że lepiej "widzę" te wykresy.
Według mnie EUR/USD jest jednym z najgorszych instrumentów do spekulacji. Wolę już pary jenowe, chociaż USD/JPY chodzi jak zwapniały tetryk...

Nie rozumiem Twojego problemu z indeksami, bo np. GKFX, brytyjski broker z oddziałem w Niemczech i w Polsce (z tym, że polskiego radzę nie dotykać), przy najmniejszej pozycji na DAX-ie blokuje niecałe 11 euro, a 1 punkt wart jest 1 eurocenta ;) Zatem możesz wpłacić np. 50 euro i próbować. Moim zdaniem DAX jest w tej chwili najlepszym instrumentem, ale inni śmieją się ze mnie :rotfl:
b) do moich porażek z tego tygodnia rzeczywiście ponownie przyczynił się overtrading
Tak, znam to doskonale !smail! Zaprezentuję Ci mój wczorajszy trejd; nie żeby się chwalić, bo jak pisałem zbyt krótko testuję tę metodę, ale jako przykład, co się dzieje, gdy nie gmerasz w trakcie zlecenia.

Rano, tuż po otwarciu rynku szybka analiza, określony nastrój rynku, czyli kierunek i siła, szybkie wejście, krótki SL, dobry TP (rr 1:5) i wypad na cały dzień w góry !Dobrze! Po drodze rzut oka przez telefon, przestawienie na BE i tyle. Po powrocie miła niespodzianka: +1000 punktów, w dodatku wykorzystany prawie pełny zakres ruchu.

Obrazek

Jestem przekonany, że gdybym przez ten czas siedział przy komputerze, to by mnie korciło i coś bym zepsuł. Tak jak dzisiaj... Zbyt późne wejście, mimo że w dobrym kierunku, zaskutkowało wywaleniem na BE, ponowione wejście, za późno, znów BE. Odpuściłem. Do tej pory miałbym +700 punktów !problem!

Naprawdę, polecam sporo przemyśleń i wychodzenie na spacer. Może zafunduj sobie psa? :cheers:

no avatar
kasta8584
Posty: 14
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 19:00

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 14:12

Hej masz konto w GKFX co o nim sadzisz bo mysle nad zalozeniem tam konta

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 15:08

Jeszcze dzisiejszy rzeznik, w sumie moja ulubiona para na ktorej oprocz UJ swego czasu spedzalem najwiecej czasu, takze rzezbiac cos na M1. Spread jeszcze znosny, 3.4 do 5.0 w XM, przed payrollsami dochodzilo do 30paru, w Admiralu przez ulamek sekundy bylo 37 pipsow:)
Wczesniejsze wejscia oczywiscie bez sensu, kazdy czekal na Ameryke tylko ja okazalem sie "madrzejszy". Zalozenia podobne do tych z EJ, przed 14.30 nie mialy sensu - musze sobie ten kalendarz wydarzen mocno wbic w glowe. Inaczej polegne.

Wejscie ostatnie na M5, z pierwszego pullbacka. Nad oporem z wczoraj. Oczywiscie TP mialem bardzo dobrze ustawiony, tam gdzie cena miala dojsc (RN 181.00 i dolna banda wielomiesiecznej linii S/R). Oczywiscie spinkalem wczesniej i wzialem tylko 33 pipsy a powinienem jescze 20.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
kasta8584
Posty: 14
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 19:00

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 18:11

Ja siedze jeszcze w longu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 20:03

kasta8584 pisze:Ja siedze jeszcze w longu
Jak na mnie to pozno w tego longa wszedles. Na buy stopie?

W sumie to dobry pomysl siedziec tylko na jednym instrumencie.

Zalety:
- analiza dot. tylko jednego rynku, co za tym idzie analiza jednego rynku nie wplywa na analize i ocene innego,
- nie ma zagrozenia wystapienia dwoch przeciwnych sygnalow na skorelowanych instrumentach,
- nie ma zagrozenia nieswiadomego przyjecia zbyt duzego ryzyka na roznych instrumentach jednoczesnie co w tym tygodniu mnie totalnie rozlozylo (EURAUD, EURNZD, GBPNZD, AUDUSD jednoczesnie),
- z czasem nabywa sie doswiadczenia jak dany instrument reaguje bo sledzi sie tylko jeden.

Wady:
- nie wiadomo co robia inne instrumenty i tamtejsze pipsy:)
- jak dany instrument wpadnie w konsole jak teraz UJek w 2 tygodniowy marazm to nic tylko jechac na narty do Sapporo albo cos rzezbic na M5 i M15.

Pytanie: jak podejsc do jednego instrumentu z jakim TF? Podgladam spekulacje Mpapieza na nawi i widze, ze on patrzy tylko na M5, M15 i H1 (wg Dance by Clay) i proboje laczyc ze soba te interwaly. Co mam zrobic, gdy na kazdym interwale bede widzial cos innego? Generalnie wolalbym spekulowac tylko na H1 i wyzej, bo nie mam czasu nonstop siedziec przy platformie.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lut 2015, 21:33

irmentruda pisze:Pytanie: jak podejsc do jednego instrumentu z jakim TF?
Nie wiem czy to do mnie pytanie, ale odpowiem !smail!
Nie ma znaczenia. Akurat, jeśli chodzi o DAX-a, scenariusz dnia ustala się w kilku pierwszych minutach. Obserwuję na M1, określam emocje rynku i wchodzę. Albo nie !smail!

Poniżej mój dzisiejszy ekran:

Obrazek

Błąd popełniłem już na samym początku, bo powinienem wejść tam, gdzie ten oczojebny ptaszek. Niestety, byłem jeszcze rozmarzony po wczorajszej wycieczce :aaaa: Konsekwencją tego błędu było zbyt szybkie przestawienie na BE, a to spowodowało wywalenie dosłownie o piczy kłak !złyy! High świecy 10862, zamknięcie 10861,3.

Niby mogłem wejść gdy cena wróciła do tego poziomu, ale kotłowały się tam potężne moce i nie chciałem wtykać palców :wink: Jest piątek, w tygodniu były silne wzrosty, wiedziałem, że nastąpi zrzut. i nastąpił, jak jadłem kolację !problem! Żal mi się zrobiło i wszedłem bardzo nisko; zrobiłem kolejny błąd - zabezpieczyłem na +200 punktów. Cena wróciła, zamknęła transakcję, po czym poszła we właściwym kierunku.

Co powinienem zrobić? Wejść rano na oczojebnym ptaszku, ustawić SL 200, TP 1000 i zapomnieć. Pójść w góry !Dobrze!

Pytasz co robią inne instrumenty; a co to nas obchodzi? !smail! To nieistotne. Spekuluję na jednym, konto mam w złotówkach, jak będę potrzebować euro, to przewalutuję i będę spekulowałw euro !smail!

Jeśli chodzi o konsole, to wystarczy przejrzeć dane historyczne i okaże się, że DAX praktycznie nie wpada w takie konsole, jak np. tow. Edward... Ten instrument jest tak specyficzny, że nie są potrzebne żadne cudaczne systemy, wskaźniki, interwały itd.; czysty wykres i czysta myśl :gj:

Mam nadzieję, że te moje dywagacje jakoś Ci pomogą w Twojej drodze; jeśli zawracam głowę, to przepraszam !smail!

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 07 lut 2015, 08:53

Spoko, dzieki, z uwaga przeczytalem Twoje odpowiedzi. Powiem tak, jakies 3 miesiace temu cwiczylem DAXa (GER30) na demo na interwalach M5 i M10. Cos tam dalo sie uzbierac ale i tak ryzyko bylo niedopasowane do mojego ewentualnego kapitalu. Jedyne co zauwazylem to jak ten instrument w czasie chodzi. O godz. 8 zaczynaja sie delikatne ruchy (czy to dokladna godz. uruchomienia parkietu w Frankfurcie?), od 9 zmniejsza sie spread na wlasciwy i staly, wtedy zaczynaja dziac sie pompowania, spusczania, dolowania, ubijania dna i podbijania szczytow do godz. 10 lub 11, nastepnie wszyscy ida na kawe, ciastko a nastepnie o 12 szybki lunch i znow tak od 13 albo wyczekiwanie na 14 albo juz zaczynaja sie ruchy i tak do 18 lub czasami do 22 (po FEDzie) nawet ostra jazda bez trzymanki.
Jescze co zauwazylem to, ze GER30 w TMS Brokers kwotowany jest calodobowo co rozpieprzalo kazda moja analize o te swiece od 22 do 8 rano. Admiral kwotuje to w godz. dzialania wlasciwego instrumentu, dzieki temu ten wykres wyglada normalnie.
XM pare miesiecy temu umozliwial kontrakty na 0.01 pelnego kontraktu, pozniej to sie zmienilo i tez jest na 1 kontrakt. w dodatku wprowadzili dwa rodzaje instrumentu, jedno to jest GER30 Cash a drugi terminowy. Spread tez nie jest zachecajacy.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

sobota 07 lut 2015, 09:46

Spróbuj http://www.gkfx.de. DAX30, minimalna transakcja to 0,1 lota; wtedy margin jest niecałe 11 euro, a 1 punkt to 1 eurocent. Spread stały, 10 punktów (przy 0,1 lota = 10 eurocentów). Mój maksymalny SL to 200 punktów, czyli przy 0,1 lota wychodzi 2 euro !smail! Rynek czynny jest od 08:00 do 22:00 naszego czasu.

Trudno powiedzieć, w jakich godzinach otwarty jest parkiet, bo pogubiłem się już w tych systemach, dogrywkach i innych cudach:
Frankfurter Wertpapierbörse pisze:Handelszeiten sind börsentäglich 9:00 bis 17:30 Uhr (XETRA) und 08:00 bis 20:00 (Parketthandel).
GKFX otwiera DAX-a o 08:00 CET i wtedy są pierwsze ustalenia kierunku, następnie o 9-tej robi się krótka sraczka !smail! ale kierunek po niej pozostaje raczej zgodny z wyznaczonym wcześniej.
kasta8584 pisze:Hej masz konto w GKFX co o nim sadzisz bo mysle nad zalozeniem tam konta
Ja to mam z każdym brokerem jakieś problemy, więc nie jestem miarodajny !smail! Przez wiele miesięcy nie mogłem kapitalizować rachunku, bo system nie przyjmował mojej karty :facep: Kontakt przez chat błyskawiczny, chętnie oddzwaniają, wpłata kartą pojawia się na koncie natychmiast. Ale spready na walutach mają chyba za wysokie. Omijaj polski oddział, bo to jakaś porażka... kompletny brak kontaktu, nawet Niemcy nie wiedzą, czy ta filia jeszcze istnieje :shock:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 09 lut 2015, 10:23

Zastanawiam się ile jeszcze kasy będę musiał przewalić aby wreszcie umieć rozpoznawać właściwe setupy i ich właściwe miejsce (kontekst rynkowy).
Póki co na dziś dwa wejścia na GBPJPY ale juz widzę, że za wcześnie wszedłem i jestem blisko SL, sytuacja póki co uspokoiła się ale margines bezpieczeństwa jest mały.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 09 lut 2015, 10:38

No to mnie wyczyscilo. Znow glupota z pinbarem, nie zauwazylem, ze on jest tylko pullbackiem pod RN 181 jenow zamykajacym sie w jednej swiecy 15 minutowej. Trudno.


Za duzo tych moich analiz post factum.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 09 lut 2015, 11:10

irmentruda pisze:Zastanawiam się ile jeszcze kasy będę musiał przewalić aby wreszcie umieć rozpoznawać właściwe setupy i ich właściwe miejsce (kontekst rynkowy).
Póki co na dziś dwa wejścia na GBPJPY ale juz widzę, że za wcześnie wszedłem i jestem blisko SL, sytuacja póki co uspokoiła się ale margines bezpieczeństwa jest mały.
Mam jedną konkretną radę. Może wyda Ci się to dziwne, bo można pomyśleć co za różnica jaka para walutowa, ale tak nie jest. Odpuść na razie wszystkie crossy.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 09 lut 2015, 17:51

Wejscie po obronie wsparcia ale jak widac cena chciala jeszcze raz potestowac wsparcie (własciwy sygnał był 3,5h pozniej, na chwile, znow pospieszylem sie), cene wybilo ja w gore ale nie mam przekonania czy pojdzie jeszcze wyzej czy znow skonsoli sie.
To TP zabraklo mi 3 pipsy i wywalilo na przesunietym SLu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 10 lut 2015, 17:43

Wczorajszo dzisiejsze wejścia z M15 oraz H4/H1 (ten trejd z -47 pipsów) na GBPJPY. trejd z H4 teoretycznie pokazywał ładnego pinbara a na H1 jeszcze ładniejszy Three Reversal Bar jak odrzuca poziom RN 181 jenów. Jednakże trzecia noga TRB kończyła się na lokalnym wsparciu, co powinno już od początku zanegować taki pomysł na trejda. w sumie to już wtedy powinno zasugerować longa. nie wiem czemu uparłem się na szybkie shorty z początku. za swój upór słono zapłaciłem.
po kolejnym sl zmieniłem taktykę i zacząłem wobec wydarzeń na wykresie czekać na pullback na M15 do RN 181 jenów i na jednym z cofnięć wszedłem w longa. Taka taktyka opłaciła się, niestety cenie zabrakło 1.7 pipsa do mojego TP (ciut niżej pod ostatnim szczytem), wróciła, ja zamknąłem z palca na 27 pipsów, chwila oddechu i jazda na 182 jeny ale wtedy już tylko patrzyłem się na to. A szło w 2 godz. 100 pipsów machnąć.

@trader niedoskonały

Tak dziś myślałem o Twojej radzie, pogrzebałem trochę w zasobach sieci i muszę stwierdzić, że moja wiedza jest dosyć ograniczona. Gdzieś doczytałem się, że generalnie waluty wymienia się poprzez dolara ze względu na płynność. To rozumiem. W ten sposób kwotuje się obydwie waluty "inne" i tworzy cenę dla crossa. Moje pytanie - czy na rynku międzybankowym odbywa się normalny handel oparty o orderbooki dla crossow i to popyt i podaż kształtuje cenę? Gdzie za jena mozna kupic dolara NZ? Czy tylko jen jest wymieniany na $NZ wg kursu kształtowanego przez wzajemne relacje USDJPY i NZDUSD?
Bo jeśli nie to crossy na jakimkolwiem poziomie handlu nie są handlem tylko zwykłym osiedlowym bucketshopem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

wtorek 10 lut 2015, 18:39

Nie jest tak, że są zwykłym osiedlowym bucketshopem. Handel bezpośrednio na crossach owszem może się odbywać. Jednak przy wykorzystaniu do tego USD można dokonywać o wiele większych transakcji ze względu na dużą większą płynność na parach dolarowych. Chcąc wymienić przykładowe nzd na jpy bezpośrednio na tym rynku można nie uzyskać satysfakcjonujących cen i tym samym mocno ruszyć rynkiem bo jest płytki dlatego robi się to przez pary dolarowe. Ale nie o takie mechaniczne szczegóły mi chodziło, jednak oczywiście ma to wpływ na ruchy rynkowe.

Co do pytania o kurs to notowania pary crossowej zawsze będą wypadkową głównych par i to nie wyklucza tego, że o cenie decyduje właśnie popyt i podaż - bo tak właśnie jest. Wpływ na crossy mają główne pary walutowe, ale też odwrotnie i to crossy mogą odziaływać na pary dolarowe. System naczyń połączonych.

Trzeba po prostu w bardziej uproszczony sposób na to patrzeć. Crossy są dobrą alternatywą i powinny poszerzać możliwości. A na początku zamiast zwiększać szanse na zyskowne transakcje będą tylko komplikować sytuację. Trzeba się dobrze oswoić z rynkiem, a później dorzucić crossy do repertuaru.
Zastanawiam się ile jeszcze kasy będę musiał przewalić aby wreszcie umieć rozpoznawać właściwe setupy i ich właściwe miejsce (kontekst rynkowy).
Nie chciałem się zagłebiać w szczegóły, tylko wskazać może jakieś rozwiązanie odnośnie tego powyżej. Abyś puki co skupił się właśnie na setupach z głównych par i ewentualnie obserwował zachowanie crossów, tylko ciężko to robić tak aby nie ingerowało w podjętą decyzje o trejdzie na innej parze, więc może lepiej na jakiś czas odpuścić crossy.

Inna sprawa właśnie jeśli na głównych parach się nic nie dzieje wtedy warto grać na crossach, ale nie na siłe, z takiego powodu, że kiedyś nam tam jakieś trejdy wyszły i przez pewien okres dobrze się handlowało. To są właśnie te rynkowe zmiany, do których trzeba się dostosować.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 lut 2015, 22:28 przez trader niedoskonaly, łącznie zmieniany 1 raz.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 10 lut 2015, 22:04

cos dla mnie:
Walczcie z chęcią natychmiastowego powrotu na rynek po zaksięgowaniu strat. Takie powroty skutkują zwiększeniem strat. Jedynym powodem powrotu na rynek będzie zmiana rynkowej sytuacji. Czyli spełnienie nowych warunków do otwarcia nowej pozycji.
http://comparic.pl/slawni-traderzy-jack ... rady-cz-1/

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 11 lut 2015, 18:28

Dzis zakmniete jedno wejscie z wczoraj na GBPAUD - liczylem na podstawie dywergencji na RSI na jakas wieksza korekte lub nawet lot do dolnej bandy konsolidacji. Niestety to zaczelo sie kisic, jak cena po na nastepnym spadku nie osiagnela LL to zakmnalem z palca przy +10 pipsow. Zawsze cos. Wazne, ze nie strata, bo gdybym trzymal to to bylby SL. Zakmniecie swiecy przy ktorej wychodzilem z pozycji bylo calkiem ladnym sygnalem na Longa (Three Reversal Bar), troche martwil gorny cien ale bez przesady. Mozna bylo zaryzykowac ale wtedy juz przygladalem sie GeJowi.

Wejscie z dzisiejszego dnia na GBPJPY, wreszcie jakies zgodne z trendem :) Triggerem byl Outside Bar na wykresie H1 i powrot ceny znad RN 182 jeny. Zamkniete z palca jak cena nie osiagnela mojego TP (4 pipsy pod 183 jeny). Co ciekawe najpierw nie mialem TP, pozniej ustawilem, gdybym zostawil bez TP i poszedl sobie do czegos innego to moze bylbym bogatszy o drugie 50 pipsow.
No ale to i tak ladnie, 51 pipsow. Czy ten trejd podpada pod definicje "one good trade"???

Przygladam sie GeJowi na wykresie D1 i mam pytanie do bardziej doswiadczonych spekulantow.
Zaznaczylem na nim dwa Outside Bary - czy ktos z Was wzialby je za poczatek Longa pod aktualny trend?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 lut 2015, 19:43

Dzisiejszy dzien na GBPJPY i GBPAUD dopelnil przeznaczenia czyli zaliczenia dna na rachunku. Bez dokapitalizowania nie bedzie szlo otworzyc pozycji. A jeszcze 2 tyg. temu bylo +30% na rachunku.
Najpierw byl sredni sygnal na longa, niestety spiramidowalem go. Nastepnie jakis pajac w Japonii powiedzial cos nie tegez. Wycielo mnie w dol SL+30pipsow na kazdej pozycji. Nastepnie chycilem od dołu - gdybym trzymał to miałbym +200 pipsow. Ale wyszedłem na 6+ pipsow i wtedy poleciało up. To znow poobracalem sie i znow dupa, znów up. Znow obrocilem sie i bylo ładnie i byłyby straty odrobione ale weszła Ameryka ze swoim mieszanymi danymi i znow kaplica. Dno totalne.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 lut 2015, 19:53

A jeszcze 2 tyg. temu bylo
gdybym trzymał
byłyby straty odrobione
Spróbuj pozbyć się tego typu stwierdzeń i na pewno z czasem będzie coraz lepiej. Bardzo destrukcyjnie wpływają na trading jak pewnie zresztą wiesz.

Walka z overtradingiem nie jest łatwa. Trzymam kciuki.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 lut 2015, 21:01

Oho, masz 100% racji. Co gdyby było. Gdybym dzis nie wlaczyl platformy to mialbym swiety spokoj i kapital.

To sie zgadza, znow overtrading i brak prowadzenia pozycji w pewnym momencie i czekanie "przeciez musi odbic".

Mam caly weekend aby to przetrawic ale mysle, ze bedzie spoko.
Dobrze, wiem gdzie czaja sie zagrozenia. Teraz pozostaje z nimi walczyc.

Miesza mi troche taki poglad, ze mam brac to co jest (co robilem w tym tygodniu, zyski byly ale male) oraz przeciwstawny poglad, czyli trend is you friend i pozwol pozycji rosnac (na co nastawilem sie dzis). Qrde jak nie kijem to walne sie pałka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości