price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 14 lut 2015, 20:57

Założenia na następne tygodnie:
1. Tylko wykres D1 i H4.
2. Tylko 1 pozycja naraz.
3. Zadnego piramidowania, obojetnie czy zyskow czy strat.
4. Dzwignia 1:100.
5. Na kazde 100€ zysku zmiana wolumenu o 0,01 lota.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: price action próby spekulacji

niedziela 15 lut 2015, 08:12

jakiś czas temu zadałem parę wydawało mi się ważnych pytań na które odpowiedzi nie mogłem znaleźć w startowym opisie. Oczywiście zamiast postarać się na nie odpowiedzieć - na wszystkie, potraktowałeś to jako atak i krytyczne podejście czego nie rozumiem bo jaki bym miał cel w krytykowaniu Cię kiedy napisałem wyraźnie że jesteś kolejnym który przyszedł i jak się szybko pojawił tak szybko zniknie. Dziś widzę dalsze motanie i dostosowywanie nowych zasad których pewnie nie utrzymasz bo nie oszukujmy się - co to za zasady są ? dalej etap planowania ryzyka względem kapitału ? trzymanie na wodzy zasady jednej pozycji na raz i tylko jednego instrumentu w grze ? Jeśli Twoje doświadczenie jest krótkie to OK ucz się ale jeśli siedzisz już w tym jakiś czas i takie banały sprawiają Ci trudność to radził bym odejść i zapomnieć o giełdzie bo jeśli musisz narzucać sobie takie zasady jak te tu wyżej i walczyć z samym sobą by tego nie robić to znaczy że nie traktujesz tego na tyle poważnie bo powiedzieć dość i czerpać satysfakcje, dla Ciebie ciągle będzie mało i ciągle będziesz popełniał kosztowne błędy nie pozwalające na regularny profit.

I proponował bym nauczyć się czytać między wierszami.
postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie na które nie odpowiedziałeś a dokładnie co jest skutkiem a co przyczyną jeśli chodzi o to co widzisz na wykresie.
bo to jak z przypadkiem a przeznaczeniem i to naprawdę nie mi odpowiadasz a sobie mi to do niczego nie potrzebne.

co do DAX którego proponował kolega Wirus to odpuść ta zmienność raczej Cie rozszarpie a jeżeli ozłoci, kolega Wirus też na pewno wybiórczo pokazuję jakieś tam profity po fakcie, zapytaj się go o te setki SL które wyłapuje !strzelam! bądź o life screeny :facep: :facep: kiedy to na skalpie wywala lot+ i idzie spacerować, chciałbym to zobaczyć !Tak! Wirus chyba że masz jakieś setupy chętnie się wymienię skilsami i doświadczeniem ale tym mierzalnym a jeżeli " na czuja "

zainteresuj się czymś prostym, czymś trendowym, czymś co ładnie schodkowo chodzi np GBPAUD i tam się ucz, na szarpiące zmiennością instrumenty przyjdzie jeszcze czas o ile będziesz chciał na nich pogrywać.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 15 lut 2015, 10:08

Little Scalper pisze:jakiś czas temu zadałem parę wydawało mi się ważnych pytań na które odpowiedzi nie mogłem znaleźć w startowym opisie. Oczywiście zamiast postarać się na nie odpowiedzieć - na wszystkie, potraktowałeś to jako atak i krytyczne podejście czego nie rozumiem bo jaki bym miał cel w krytykowaniu Cię kiedy napisałem wyraźnie że jesteś kolejnym który przyszedł i jak się szybko pojawił tak szybko zniknie.
Witam ponownie, byc moze masz taki dosyć ofensywny sposób pisania i stad bylo wtedy moje odczucie ale to nie forum dla 14 letnich panienek i ich rozterek emocjonalnych wiec nie patrzmy na to. Doceniam, ze ktos potrafi wrzucić tu swoje 3 grosze i zadac pare niewygodnych pytan i wniesc uwagi.
Little Scalper pisze: Dziś widzę dalsze motanie i dostosowywanie nowych zasad których pewnie nie utrzymasz bo nie oszukujmy się - co to za zasady są ? dalej etap planowania ryzyka względem kapitału ? trzymanie na wodzy zasady jednej pozycji na raz i tylko jednego instrumentu w grze ? ofit.
Dokładnie, ze względu na male doświadczenie chce narzucić sobie konkretne zasady (tak jak checklista pilota w samolocie). Wcześniej tych zasad z premedytacja nie wprowadzałem w zycie licząc na niewiadomo co.
Podobnie jak w biznesie - nie zatowarujesz sie jak nie masz odpowiedniego finansowania ani mozliwosci skladowych lub logistycznych. Jak nalezysz do handlowcow, ktorzy kazdy towar biora na sklep "bo klienci beda szalec za tym" to musisz wprowadzic sobie dla samego siebie ograniczenia. Jest jakas inna metoda? Poglady typu "doswiadczony handlowiec przeciez o tym wie" zostawiam sobie na czasy jak urosnie mi siwa broda.

Inaczej: potrzebuje dalej cwiczyc dyscypline, tylko przez jej cwiczenie ona moze wejsc w krew tak by nastepnie umozliwic kontrolowanie tego co sie robi. Jesli nie musisz juz patrzec na rozne spisane zasady to moge tylko pogratulowac.
Little Scalper pisze:I proponował bym nauczyć się czytać między wierszami.
postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie na które nie odpowiedziałeś a dokładnie co jest skutkiem a co przyczyną jeśli chodzi o to co widzisz na wykresie.
bo to jak z przypadkiem a przeznaczeniem i to naprawdę nie mi odpowiadasz a sobie mi to do niczego nie potrzebne.
Ale co chcesz przez to powiedziec? Zrezygnowalem z roznych wskaznikow typu przebicia przez RSI, %R, RSI moving average itp. itd. wlasnie po to aby zajmowac pozycje wczesniej, przed tym najwiekszym ruchem a nie "odkupywac" od tych co sie wlasnie rozladowuja i po to aby zaczac rozumiec co ta cena robi (trenduje, stoi w miejscu, chodzi bokami).
Co jest przyczyna ruchu ceny? Moze tak:
- podaz i popyt,
- emocje uczestnikow rynku (ale tymi live uczestnikami a nie nami w bucketshopach).

Czy cos pominalem lub czegoś nie uwzglednilem?

Skutkiem jest rysunek swiec i poziom ceny. Oczywiście teraz możesz spytać: "Skoro rysunek swiecy a zatem jakis tam pattern jest tylko efektem ruchu ceny, co za tym idzie ruch ceny dokonał sie to dlaczego z niego korzystasz". Ale jak inaczej mam uprawdopodobnic kierunek ruchu ceny? Poki co tylko w taki sposob nauczylem sie okreslac kto przejmuje prowadzenie na rynku.

DAXa odpuszczam na koncie real, nie ten poziom kapitalowy ani doswiadczenie. Zostawiam ten instrument dla moich EA, za 3 miesiace zobacze czy PF jest wiekszy od 1,1.
Little Scalper pisze:zainteresuj się czymś prostym, czymś trendowym, czymś co ładnie schodkowo chodzi np GBPAUD i tam się ucz, na szarpiące zmiennością instrumenty przyjdzie jeszcze czas o ile będziesz chciał na nich pogrywać.
Zauwazylem juz GBPAUDa, na demo ladnie w trendy wchodzilem.

Przepraszam za czesciowy brak polskich znakow ale korekcja w mozilli nie wszystko proponuje do poprawy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: price action próby spekulacji

niedziela 15 lut 2015, 10:54

zawsze śmieszyło mnie porównywanie giełdy do innych aspektów życia codziennego czy biznesowego, jazdy samochodem, latania samolotem, kupowaniem towaru do sklepu i nie wiadomo czym jeszcze. Giełda jest oryginalna i jedyna, jest sama w sobie elementem trudnym do odzwierciedlenia w innym dziecinach życiowych a porównywanie jej do czegoś to zwykłe upraszczanie jej.

Zacznij grać o forsę a nie o pipsy, w graniu o forsę zaczynasz myśleć realnie a o celach które chcesz osiągnąć o satysfakcji o ryzyku jakie ponosisz, zaczynasz uczyć sie kontrolowania emocji, jesteś człowiekiem nie EA tłumaczenia że będę spekulował o pipsy a potem tylko zwiększał ryzyko doprowadzi do momentu krytycznego w którym to i tak będziesz widział forsę zamiast pipsów i wtedy wszystko zacznie się na nowo a moment ten przyjdzie szybciej jak wolniej bo już około czerwca rynki zmienią się na okres paru miesięcy i już zaczną się nowe problemy. Nie jesteś EA i nigdy nie będziesz, jesteś tylko i aż człowiekiem.

Dobra masz 3 jakieś pkt zaczepienia
popyt i podaż i emocje, czy jesteś w stanie jaki kolwiek z tych pkt zauważyć względem tego z czego korzystasz jako środka decyzyjnego ?
jak określasz trend ? czy umiesz to zamykać w ramach czasowych ?
im mniej tym lepiej a ile masz tych zmiennych dzięki którym zajmujesz pozycje, czy która kolwiek z nich bazuje o to co według Ciebie zostało wymienione jako przyczyna ruchu ceny ?


piszesz h4 d1, i np mierzysz w 300 pipsów, ile cenie czasu na to dajesz ? czas nie gra roli ? ile czas daje danemu instrumentowi na wykonanie takiego ruchu, czy jeśli to trwa dłużej to dobrze czy że źle ?

i tak skutkiem jest to co widzimy na wykresie czyli wyrysowane poziomy cenowe, czy rozumiałeś jak przetwarza RSI informacje z wykresu na swoja wizualizację ? no bo to nie bierze informacji z poza wyrysowanych świeczek to samo średnie i wszystko inne.
a skoro skutkiem są rysowane poziomy cenowe to przyczyna ruchu nie może być ich pokonanie w celu ustalenia trendu w ramie czasu określonej przez forse która to da zarobić pewnej grupie osób ?
Little Scalper pisze:kierunek wyznacza forsa, cena jest tego pochodną a chodzi tylko i wyłącznie o zysk :aaaa: bo każdy chce zarobić.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

niedziela 15 lut 2015, 17:53

Little Scalper pisze:kolega Wirus też na pewno wybiórczo pokazuję jakieś tam profity po fakcie
Kolega Wirus nie ma zamiaru chwalić się ani żalić swoimi wynikami. Na DAX-ie spekuluję tylko na jednym koncie, specjalnie utworzonym dla tego instrumentu. Ponieważ (z różnych przyczyn) zacząłem dopiero 23 stycznia 2015 r., to wyniki nie są jeszcze miarodajne. System jest świeży, niedopracowany i nie sprawdzony na bieżąco w dłuższym czasie, tylko na danych historycznych; ja popełniam jeszcze błędy, cały czas jestem w fazie korekt. Jeśli do końca tego roku konto się utrzyma, napiszę coś więcej. Na razie zrzut ekranu, bez danych gdzie oglądać na bieżąco. Nie chcę mieć presji na wyniki.

Obrazek

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 00:06

Pobieżnie czytając twój dziennik stwierdzam że chciwość i myślenie życzeniowe przemawiają przez Ciebie. Zmień nastawienie może dasz sobie radę w tym gąszczu niezrealizowanych zachcianek. Piszę to co czytam w dzienniku i nie jest to złośliwość z mojej strony. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś a zrozumiesz własne podejście w temacie FX.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 10:07

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Efektem tego jest overtrading. Stąd te nowe ograniczenia co do pozycji, z których Little S. śmiał się. W weekend wrzucę screeny z kilku wejść. W tym tygodniu obowiązuje zasada ochrona kapitału poprzez małe SL. Zobaczymy co to da.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 10:42

irmentruda pisze:W tym tygodniu obowiązuje zasada ochrona kapitału poprzez małe SL. Zobaczymy co to da.
Pewno straty.
SL powinno się stawiać zależnie od S/R czy S/D, a ochrona kapitału polega na dobraniu właściwej wielkości pozycji do tego SL. Jeśli spekulujesz już najmniejszą pozycją, to zmniejszanie SL najczęściej prowadzi do strat. Sprawdzone doświadczalnie :bigsmile:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 11:13

Tez racja. Chodzi mi o to, że w wielu przypadkach miałem naprawdę odległego SLa opartego o S/R któreś tam z kolei. Próbuje teraz wziąść pierwszy sr level nawet interwal niżej. Ale nie 140 pipsow czy 10% konta. Inna sprawa jakie powinienem RR utrzymywać. Staram się mieć to 1:2 ale nie zawsze to możliwe. A znów 1:5 to już myślenie życzenie jak wyżej pisano.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 12:26

Little Scalper pisze: Zacznij grać o forsę a nie o pipsy, w graniu o forsę zaczynasz myśleć realnie a o celach które chcesz osiągnąć o satysfakcji o ryzyku jakie ponosisz, zaczynasz uczyć sie kontrolowania emocji, jesteś człowiekiem nie EA tłumaczenia że będę spekulował o pipsy a potem tylko zwiększał ryzyko doprowadzi do momentu krytycznego w którym to i tak będziesz widział forsę zamiast pipsów i wtedy wszystko zacznie się na nowo a moment ten przyjdzie szybciej jak wolniej bo już około czerwca rynki zmienią się na okres paru miesięcy i już zaczną się nowe problemy.
A ja polecam wręcz odwrotnie - niech pieniądze i potencjalne nabytki które za nie poczynimy nie przysłaniają nam wykresu. Na wykresie mamy tylko pipsy, wiemy że powstają z przepływu pieniędzy, ale nie widzimy jakie, czyje i ile ich zostało wrzuconych aby powstał dany ruch ceny.
Po co w ogóle sobie tym zaprzątać głowę? Czy nie lepiej skupić się na wykresie i dyscyplinie? Realne pieniądze na koncie są właśnie skutkiem rozumienia wykresu i stosowania dyscypliny. Są po prostu pochodną o którą tak na prawdę gramy. Wiem, że brzmi to dość absurdalnie, ale tak to wygląda. Nie skupiajmy się na tym ile gotówki mamy w grze, co za nią możemy kupić i ile naszego budżetu ona stanowi, to nas zwyczajnie przemagluje emocjonalnie. Skupmy się na poprawności wejścia, umiejętnym prowadzeniu pozycji, prawidłowym wyznaczeniu TP i SL. Niestety, dla wielu jest to ponad siły.

A co się wydarzy za kilka miesięcy? Znikną kupujący i sprzedający, a pojawi się ktoś trzeci :wink:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 18:33

@cajto
Powiem szczerze, dużo prawdy w tym co piszesz - dużo nauczyłem się o rynku i tradingu przy The Dance na M15 i M5 - w tutorialu do The Dance autor właśnie pisze, że na samym początku drogi zostaw sprawę pieniędzy na boku - pilnuj skuteczności, wąskiego SLa, nie przekraczaj maksymalnego ryzyka i nie pozwól stratom rosnąć. Wtedy zyski pieniężne same pojawią się.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 18:52

Zniknie ich spora część zmienność spadnie a on dalej będzie starał się łapać pipsy zamiast skalibrować ryzyko odpowiednio do niej ha dla mnie dyskusja bez sensu łapcie co chcecie bądzcie jak ea.

Żegnam
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 18:52

Kilka wejść z tego tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: price action próby spekulacji

środa 18 lut 2015, 19:27

Little Scalper pisze:Zniknie ich spora część zmienność spadnie a on dalej będzie starał się łapać pipsy zamiast skalibrować ryzyko odpowiednio do niej ha dla mnie dyskusja bez sensu łapcie co chcecie bądzcie jak ea.

Żegnam
A gdzie one znikną, w czeluściach piekielnych :wink: I zasadnicze pytanie - jak to wpłynie na nasz detaliczny handel, bo ja tego nie dostrzegam.
Mówisz o niższej zmienności - w świetle tej dzisiejszej na głównych parach, to jaką mielibyśmy po zmniejszeniu, 40P dzień w dzień???
Poza tym są jeszcze crossy gdzie na zmienność ciężko jest narzekać, a spredy nie pozostawiają wiele do życzenia.

Swoją drogą, w czasach gdy gros dużych BC drukuje pieniądze na potęgę mówienie o "zniknięciu ich sporej części" w niedalekiej przyszłości bez podania racjonalnej przyczyny...
Najlepiej strzelić focha, że niby perły między wieprze :joy:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 19 lut 2015, 20:37

Dzisiejsze wejście na USDJPY po wczesnoporannym pinbarze. Cena jednak nie postanowila wybić nowego HH i zaczęła wracać i konsolidować się. Przesunąłem SL na + w dosyć nieszczęśliwe miejsce jak okazało się i mnie wybiło na powrocie na +12 pipsów, +0,99 % depozytu. Ale to zawsze na plus.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michosz
Pasjonat Forex
Posty: 582
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 18:10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

czwartek 19 lut 2015, 23:02

Ehh.. miałem podobne wejście. wycięło mnie w tym samym miejscu ;)
Także, nie jesteś sam.
pozdro

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 23 lut 2015, 17:40

Dwa wejścia: obydwa jeszcze z zeszłego tygodnia, w sumie to już nie pamiętam co było triggerem dla tych pozycji. musiałem sobie chyba ubzdurać jakiś trend spadkowy.

Parę wrażeń po minionym tygodniu i trzymaniu się ostro zasady D1/H4 - silnie ograniczona liczba wejść, dzięki temu uniknąłem dużego drawdownu:) Psyche uspokoiło się, przestałem mieć uczucie, że pociąg odjeżdża beze mnie. Myślę, że to wszystko zrobi dobrze mojemu depozytowi.
W związku z ograniczonym ostatnio czasem zaglądanie na świeczki o 7.00, 11.00, 15.00, 19.00 i 23.00 bardzo mi odpowiada. Myślę też, że będę musiał więcej stosować zleceń oczekujących. Na świeczkach D1 widzę, że często można skorzystać ze zniesienia 38%.
Póki co wielkich pipsów nie zrobiłem. Jestem na 96% ostatniego zasilenia depozytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 25 lut 2015, 18:07

Dzis 2 wejscia na GBPJPY H4, pierwsze wejscie zamkniete z palca, gdy na H1 zamknela sie duza swieca podazowa o godz. 11, nastepnie obrocony short ale szybko zamkniety ze strachu na 1,9 pipsa zysku.

1 wejscie z wczoraj, Janet Yellen otwarla i zamknela :) byl sell limit.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

środa 25 lut 2015, 20:41

Witaj
-nie graj w oparciu o swiece.Co to sa swiece? Jak powstaja i kto je rysuje?
Wazna jest ruch ceny a nie swiece,ktore zostawia.
-sztywny tp to glupota,bierzesz co daja i uciekasz.Wazne jest zarabiac a nie trafiac w tp.
-srednie i te wszystkie dodatki tez nie pomagaja.
-nie zamykaj sie w jednym TF i na jednej parze.Twoja jedyna przewaga nad rynkiem jest to,ze to Ty decydujesz o tym kiedy i gdzie grasz.Nie pozbawiaj sie jedynego atutu.

Pozdrawiam i powodzenia
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 26 lut 2015, 06:11

Piter80 pisze:Witaj
-nie graj w oparciu o swiece.Co to sa swiece? Jak powstaja i kto je rysuje?
Wazna jest ruch ceny a nie swiece,ktore zostawia.
-sztywny tp to glupota,bierzesz co daja i uciekasz.Wazne jest zarabiac a nie trafiac w tp.
-srednie i te wszystkie dodatki tez nie pomagaja.
-nie zamykaj sie w jednym TF i na jednej parze.Twoja jedyna przewaga nad rynkiem jest to,ze to Ty decydujesz o tym kiedy i gdzie grasz.Nie pozbawiaj sie jedynego atutu.

Pozdrawiam i powodzenia
Czesc,

dlaczego nie mam grac w oparciu o swiece? Swiece to cena, w okreslonym czasie z okreslona dokladnoscia. Jak chcesz scisle trzymac sie ceny to moze nalezy "grac" w oparciu o ticki?

TP jest dla wygody. Nie mam czasu siedziec przy wykresie non stop, jak cena pyknie tp to fajnie, jak nie pyknie to trzeba patrzec po swiecach co one mowia. czesto likwiduje pozycje z palca. Zreszta kto Ci powiedzial, ze TP wyklucza sie z zarabianiem?

Srednie pokazuja tendencje w zbiorze danych z okreslonego czasu.

TF, ktore aktualnie mi pasuja to H4 i D1, nie mam czasu wypalac oczu przed M5 chociaz chcialbym.

Aha, tutaj nie "gramy" tylko spekulujemy, chyba, ze Ty grasz i jest do dla Ciebie zabawa a nie sposob na zarobek.

Obserwowane pary to aktualnie audusd, usdjpy, gbpusd, gej, gbpaud i gbpcad. Pod zadnym pozorem € lub crosy z €. I jeden towar do tego na demo.

Jesli ktos ma jakies dobre rady to prosze w takiej kolejnosci:
1 - czy moje wejscia sa dobre? czy sa sensowne?
2 - moze ktos otworzylby pozycje w tym samym kierunku ale w innym momencie?
3 - uwagi do samej metody Price Action, jakies wskazowki?

Nie zmieniam Waszych sysow wiec prosze nie zmieniac mojego.

Pozdro

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości