price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

czwartek 26 lut 2015, 06:35

Hej
Nie zmieniam Twojego systemu.Probuje wskazac droge.
Swieczki sa rysowane przez market makera.I to on pcha cene tam gdzie chce.Zeby to zrobic
Potrzebna jest jemu druga strona tranzakcji.Jesli chce pchnac cene do gory to musi sprawic
By jak jak najwiecej ludzi sprzedawalo.
Proponuje Ci przeczytac posty Wojtka na tym forum.
Im szybciej zapomnisz to czego sie nauczyles,tym mniej pieniedzy stracisz,zostales przeszkolony jak
Oddac market makerowi Twoje pieniadze.

Ciekawe,ze tak latwo jest znalezc potrzebna wiedze a i tak wiekszosc idzie ta sama droga.

No nic.Pozostaje mi zyczyc powodzenia

Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 26 lut 2015, 09:40

Spoko, musze to przemyśleć. Póki co gbpusd zamknięty po nocy na ponad +50 pipsow zysku. W toku cadjpy na long.

edit:

GBPUSD zamkniety z palca, kto powie, ze w złym momencie wyszedłem? :great:

Gorzej z CADJPY, łudziłem sie, ze bedzie wyjscie z trojkata zwyzkujacego w gore ale przeliczylem sie, po zamknieciu na SL maly long zamkniety na TP na danych z Kanady i USA ale z bardzo niekorzystnym RR.
Poki co dzien na +29 pipsow i +3,0% konta.

Jeszcze jedna pozycja z konta demo - kontrakty na pszenice w XM. Zamkniete na TP z zyskiem +112€, 1 kontrakt. niestety nie moge pokazac ladnego screena bo dokladnie dzis XM zmienia serie kontraktow na Wheat i zamknelo mi wykres z instrumentem:/ Ale narysowalem poziomy Open i TP z kreska skad dokad byl short. Pozycja czyste PriceAction oparte na swiecach i poziomach.
Zreszta po co im zmiana serii skoro i tak sa symulatorem?
Nie puszczałem tego na koncie real ze wzgledu na wymagany wysoki margin oraz ewentualna wysoka kwota straty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 28 lut 2015, 17:44

wczoraj dopadł mnie mały overtrading na gbpcad ale udało sie to opanowac bez wiekszych strat
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 02 mar 2015, 19:35

dzis jedno wejscie na NZDUSD H4, niestety to byl jeden z tych pinbarow, ktore niby powinny byc zwycieskie lecz robia psikusa - tutaj dane z usa przewazyly. -2,22% konta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 03 mar 2015, 18:40

Ech, znow zmaszczone wejscie, pozycja na sellstopie z ostatniej konsoli na H4., dzisiaj aktywacja, byla pierwsza cofka do poziomu otwarcia, po niej przestawilem na BE, niestety wybilo na +4 pipsy. Pozycje buy stop i sell stop niestety nie zapewniaja dobrego RR.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 04 mar 2015, 06:02

wykres zmiany depozytu z MT4 (nalezy pomniejszyc o 50 bonusu). Jak widac od ostatniego dokapitalizowania depozytu i trzymania sie pewnych zasad krece sie w kolko lub jak kto woli, ubijam dno przy 90.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: price action próby spekulacji

środa 04 mar 2015, 09:11

IMO masz bardzo mały zakres TP w stosunku do TF na których bazujesz i z których bierzesz sygnały do zajęcia pozycji. H4/D1 powinny celować w ruchy po minimum 100p, a co za tym idzie czas trzymania pozycji może sięgać kilku dni.
Jak sam stwierdziłeś
U mnie pozycja na H4 zyje jakies od 1 godz. do 12 godz.
To jest naturalna kolej rzeczy - im wyższy TF, tym większy range, SL, TP i czas oczekiwania.

I jeszcze jedna sprawa, jeśli twoje screeny przedstawiają kontekst na którym się opierasz , to jest to zbyt krótki wycinek.
Sam gram PA i wiem jak cholernie ważny jest właśnie kontekst wystąpienia danej formacji cenowej.

Tak na marginesie, H4 uważam za najgorszy TF do zajmowania pozycji - u jednego broka wygląda tak, u innego zupełnie inaczej, u tego setup jest, u tamtego nie. Najbardziej uniwersalnym TF jest H1, niezależnie od brokera i strefy czasowej zawsze wygląda tak samo.
H4 jako pomocniczy obraz sytuacji - ok, ale samo wejście na jego podstawie - 1/50. Tak to wygląda u mnie.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

środa 04 mar 2015, 10:54

Witam
Tak jak Cajto pisze.Nie sugeruj sie jedna swieczka,czy kilkoma.
Oddal wykres i patrz w szerszym kontekscie.
Pinbar,ktory nie przecina wsparcia,oporu czy innej lokalizacji stop losow i zlecen oczekujacych-NIC NIE ZNACZY.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 04 mar 2015, 19:26

w morde, wcielo mi posta, znow od nowa:

Piter - wiem o tym ale czasami zdarza mi się znów na to naciąć. Generalnie pinbary potrafią być szalenie oszukańcze bo czasami pokazują albo konsolę albo ukrytego pullbacka - tak jak piszesz - ważny jest kontekst.

Cajto - co do TFu to sam nie wiem co zrobić. Generalnie od czasu sztywnego trzymania się H4 uspokoił się mój trejding, max DD to 10%, teraz konto jest na niecałe -1% od lutowego depozytu. D1 totalnie zaniedbałem ale gdzieniegdzie w lutym byly konsole na D1 i niewiele ciekawego. H1 to był kiedyś mój ulubiony interwał ale boję się, że mnie na nim znów overtrading dorwie.
Zauważyłem coś takiego, że gapiąc się na H4, widzę to co dzieje się w środku tych świeczek, takie moje intraday i pod to robię zlecenia. High low ostatnich świeczek, co tam cena robi w jakich zakresach. Szybkie patterny i inne formacje. I pewnie stąd moje wąskie zakresy TP, BE itp. Nie wiem czy to dobrze, czy źle.

Dzisiejsze wejście na GBPCAD to ksiązkowy przyklad przebicia tygodniowej konsoli, wybicia z niej, pullbacku, formacji swiecowej (pinbar) testujacej stare wsparcie i RN (1,9200) oraz wejscie na zniesieniu swiecy sygnalowej.
Na GBPUSD otarłem się o overtrading, w sumie to na minus cała ta para na dzień dzisiejszy ale niewielki. Jedno wejscie z H1, chyba stratne (long).

Generalnie cały dzień to +96 pipsów i +7% depozytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: price action próby spekulacji

czwartek 05 mar 2015, 06:04

Cierpliwości ci brak albo brak zaufania do systemu poprzez nie zrobienie rzetelnych backtestów , jeszcze długa droga przed tobą.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 05 mar 2015, 10:20

Cierpliwości juz jest trochę więcej.

Edit: łatwo sie mowi, gorzej wychodzi ale wazne, ze z zyskiem :)

Dzis dwa wejscia na AUDUSD, pierwsze z sell limita w nocy na zniesieniu formacji odwrocenia i czegos tam podawanego w Australii, zamkniete z palca po niezbyt fajnych danych z usa.

Nastepne wejscie w sumie z podobnego poziomu z palca na zniesieniu swiecy i testowanie wczesniejszego wsparcia/nowego oporu. Wylaczone z palca, gdybym potrzymal byloby jeszcze jakies nastepne 10 pipsow do wsparcia ale wymyslilem sobie, ze cena wroci do klina i jeszcze w nim pobuszuje.

Razem +67 pipsow i +6% depozytu. Aktualnie na +105,7% ostatniego zasilenia rachunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 05 mar 2015, 19:26

w sumie te dzisiejsze wejscia to aluzja do zdania kolegi Cajto - oddal wykres i patrz na niego w szerszym kontekscie - dwie dzisiejsze pozycje zgodnie z dlugoterminowym trendem ale szczerze to byly zawierane na podstawie aktualnej sytuacji na swiecach i tym co cena pokazuje, co ciekawe, srednie EMA mam na wykresie a totalnie na nie patrzylem, zreszta nic nie pokazuja bo splataly sie w konsoli.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 mar 2015, 13:21

Twój cytat z Nawi:
irmentruda pisze:Widzisz, a jesli ja szybko biore zyski lub to, ze w ogole stawiam TP to koledzy na konkurencyjnym forum smieja sie ze mnie.
Oprócz tradycyjnie pokręconych i mało wnoszących do tematu wypowiedzi Little Scalpera w reszcie postów innych userów (w tym moich) nie widzę żadnego prześmiewczego tonu dotyczącego twojego tradingu.
To że masz inny styl gry niż większość (stosunek TP do TF) absolutnie go nie dyskredytuje. Chodzi o to, żebyś rozumiał co i dlaczego grasz, większość osób pomimo wieloletniego stażu na FX dalej nie ma bladego pojęcia o tym podstawowym aspekcie gry. Jeszcze raz i do znudzenia - skupianie się na samych formacjach świecowych bez zrozumienia ich wymowy w kontekście xxx poprzedzających je świec jest błędem.
Operowanie tylko dwoma TF'ami jest graniem o zawężonym polu widzenia i nie ma znaczenia że są to wysokie TFy.

Cytuję ten post tutaj, bo na Nawi mam permanentnego bana :wink:

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 mar 2015, 20:19

Jestem cham wiem. Nie powinienem. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sobota 07 mar 2015, 00:06 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 mar 2015, 21:02

uderz w stol a nozyce odezwa sie. kazdy do swojej piaskownicy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 mar 2015, 21:27

dzis trzy wejscia,

GBPAUD z buy limita z waskim SL wybite, nastepnie GBPAUD znow buy z palca ale cos mi nie pasowalo w koncu z poziomami i zamknalem na BE. Nastepne wejscie po swiecy podazowej na kulminacje sprzedazy na GBPCAD i zakmniecie na TP i rownym poziomie wsparcia.
Dzisiejszy dzien to +4% konta i +58 pipsow. Caly tydzien to +14% konta, +174 pipsy co wszystko przeklada sie na +13€ zysku (spekuła oparta o 0.01 lota).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 mar 2015, 23:03

@Little Scalper - chłopaku, nazwałem rzecz po imieniu w jednym zdaniu, a ty mi odpowiadasz jakimś pijackim bełkotem na pół strony. Styl i treść wypowiedzi najlepiej świadczy o autorze.
Z mojej strony EOT, poniżej pewnego poziomu staram się nie schodzić.

@irmentruda - dobry wynik, jeśli będziesz w stanie go powielić w następnych tygodniach to znak że rozumiesz i czujesz co grasz.
Oby tak dalej.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 08 mar 2015, 09:37

cajto pisze:@irmentruda - dobry wynik, jeśli będziesz w stanie go powielić w następnych tygodniach to znak że rozumiesz i czi ujesz co grasz.
Oby tak dalej.

Otoz to, ja nie oczekuje wyniku typu 500 pipsow w tydzien czy 1000 pipsow w miesiac. Mnie zadowoli wynik 50 pipsow w miesiac pod warunkiem, ze w nastepnym i jeszcze nastepnym tez bede mial 50 pipsow a nie strate, ktora juz trzykrotnie wyczyscila mi konto. Chodzi mi o to aby tak nauczyc sie trejdowac aby zysk byl staly w relacji do tego co rynek oferuje i jednoczesnie nie zaliczac straty, ktora niszczy psychike, konto i wypracowane zyski.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 10 mar 2015, 08:57

Tej nocy umknęło mi zlecenie na longa na gbpaud. Świece ładnie pokazywały ale dałem oczekujące pod zniesienie, które nie nastąpiło i poszło w górę 130 pipsow bez mnie. Trudno, innym razem.

edit: w zalaczeniu zaznaczona formacja swiecowa, ktora chcialem "wykorzystac" i zasieg docelowy ruchu. buy limit byl na 1.9582, nawet go nie tyknelo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 10 mar 2015, 19:44

Trzy dzisiejsze wejscia:

USDJPY wybite na BE, drugi raz USDJPY zaskoczylo mnie duuuzym ruchem na poludnie, przewidywalem jakis mniejszy, wybilo nawet moje TP ktore tak szczerze to postawilem tak se z d.... ab było. Zamkniete na TP +88 pipsow,

GBPCAD na sesji amerykanskiej - wchodzac wzialem te dwa pinbary za konsolidacje czyli bylem na dole konsoli w momencie wejscia, spojrzalem najpierw tez na USDCAD i GBPUSD i z tego mi wyszlo, ze GBPCAD ma szanse na wzrosty. Zamkniete na TP +86 pipsow.
Zastanawiam sie, czy na tej parze z tej swiecy nie pojawi sie jakis wiekszy trend na przynajmniej 3 dni i czy nie wejsc na zniesieniu, jesli sie pojawi.

Cały dzien to +12.29%, €13.20, +175.40pips. Wczoraj nie bylo zadnej pozycji bo GBPAUD wyslizgnal sie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości