price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 mar 2015, 05:51

No coz, jest kilka dobrych dni to i musi przyjsc ten jeden zly, prawda?
Wczoraj uparlem sie na GBPCAD, wymyslilem sobie dla niego wzrosty, CAD byl w parze z dolarem slaby ale funt byl jeszcze slabszy, mimo, ze na poczatku trzymal sie az go wybilo dolem z trojkata/konsoli.
Nie wiem dlaczego zrobilem buy pod oporem 1.9134 do 1.9100. No ale coz. -7% konta bo jeszcze to spiramidowalem (niepotrzebnie spojrzalem na H1). W sumie to kazda pozycje byla mozliwosc zamknac na malym plusie ale tym razem postanowilem nie zamykac sie w malych zyskach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JKL
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 15:38

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 mar 2015, 18:04

irmentruda polecam ci
http://www.youtube.com/watch?v=Kipj_8wo3ZA

Generalnie wszystkie jego wypowiedzi wnoszą coś ciekawego.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 mar 2015, 20:20

Dzięki, obejrzę i wysłucham. P. Śliwę poznałem osobiście ale wtedy nie rozumiałem co on mówi ani o czym :)

no avatar
JKL
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 15:38

Re: price action próby spekulacji

czwartek 12 mar 2015, 22:58

Dlatego również warto czytać te same artykuły czy książki o spekulacji 2 razy po np pół roku. Wtedy może nastąpić przeskok z "wiem" na "rozumiem".

On działa czysto price action więc może teraz będziesz rozumieć ;)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 13 mar 2015, 19:10

Wczoraj jedno wejscie na GBPJPY, dzis zamkniete na TP (zysk bylby wiekszy ale przed dzisiejszym impulsem w dol zaczalem grzebac przy TP, tam gdzie cena doszla tez mialem TP w pewnym momencie ale jak to bywa, wlaczyly sie emocje i przestawilem z powrotem na opor.
Tak czy siak +141 pipsow i 9,71% konta.

Jedno wejscie na USDJPY, liczylem na utrzymanie konsoli i wyjscie w gore o jakies 20 pipsow. No ale trudno, zamknelo na -15 pipsow SL.

Nastepnie 2 wejscia na GBPCAD, jedno na +1,8 (wybite BE, bylo juz 30 pipsow do zgarniecia), drugie na +23 pipsow, łacznie +1,5% konta. Nie jestem z nich zadowolony bo nie te pozycje nie byly oparte o jakiekolwiek zasady tylko o czyste poziomy oraz zachowanie USDCAD. Dosyc spore ryzyko niepowodzenia.

Caly tydzien zamkniety na +219 pipsow, +15,69% konta co przeklada sie na +16,85€ zysku w tym tygodniu - "zysku" bo sumarycznie to jestem od poczatku dzialalnosci na FX jakies 1500 PLN w plecy.

Teraz patrze na wykres GBPCADa i GBPUSD i widze, ze niezly ze mnie frajer. Na GBPCAD dalem sie zlapac na sam koniec flagi i jeszcze dolozylem do pieca. To efekt trejdowania na fonie w terenie. Ciezko zauwazyc rozne formacje. Poziomy juz widze bez rysowania ale formacji nie - trzeba do tego szerszy kontekst.
Tydzien zakonczony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

niedziela 15 mar 2015, 13:01

Nie chodzi o to zeby wchodzic,wychodzic perfekcyjnie,zeby miec 100% skutecznosci.Najwazniejsze to zarabiac kase.
Dobra robota.
Pozdrwiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 16 mar 2015, 18:36

witam, troszkę czasu zajęło mi zrozumienie tego. na poczatku zawsze chciałem wejść na dołku i wyjść na szczycie - ot takie proste to wydawało się. dopiero z czasem jak rynek zabrał swoje honorarium za naukę to zrozumiałem, że tu chodzi po prostu o zabranie kawałka swojego tortu. nieważne w którym momencie, ważne aby depozyt na tym nie ucierpiał.

Dziś dwie zamknięte pozycje, obydwie na minimalnych plusach.
Na USDCAD wejście short po tym jak cena została odrzucona od 1,2800 ale wywaliło mnie na przestawionym SLu, efekt to +12 pipsów.
Następnie krótki skalp z wykresu H4 na GBPCAD i +4 pipsy.

edit: dzisiejszy GBPCAD H4 to przykład jak przy systemowym wejsciu (cena przebywa pod RN=1,8900 i przez kilka swiec nie moze tego poziomu pokonac, nastepnie przebija go jedna swieca i robi pullbacka do poziomu 1,8900, na cofce otwieramy longa) mozna cos pochrzanic chcac przedobrzyc. Wszystko byloby ok, gdyby nie to, ze zachcialo mi sie prowadzic trejda na wykresie M5, gdzie oczywiscie spinkalem jak zobaczylem chaos na swiecach i wzialem z palca te 4 pipsy. Teraz widze, ze to ladnie poszlo na 40 pipsow, czyli tam gdzie mialo byc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 18 mar 2015, 18:18

dwa wejścia na NZDUSD H4, wczoraj mnie wycięło na SLu -15 pips, poprawiłem przy lepszym poziomie, niestety po pieknym zjeździe wczoraj i dziś rano dwie ostatnie świece czterogodzinne to silne wzrosty, które totalnie wybiły mojego trejda jak i moje rozumienie tego fragmentu wykresu. Uparłem się, że będzie to pozycja bez take profit i damy jej możliwość "zarobienia się". A jak cofała się to jeszcze ze dwa razy przesunąłem SLa aby "pooddychała". Skonczyło się jak zawsze czyli życzenia życzeniami a rynek swoje. Technicznie to trza albo było realizować zysk nad 0,7300, szczególnie po tej świecy doji albo już ostatecznie wyjść zyskownie z pozycji na zamknięciu tej pierwszej zielonej świecy, która wybiła nocną konsolidację. Ot zabrakło mi zdecydowania. Tu trzeba być jednak sk^%$^$%em. A palec mi się zawahał jak miałem 10E zysku :[
2015-03-18 NZDUSDH4.png
edit: nierówna walka na FOMC - w sumie to głupia sprawa, trza było zostać poza rynkiem, nigdzie nie mogłem znaleźć co tam gadają i jak na tej konferencji, nie mam dostępu do żadnego szybkiego serwisu i ta cała robota na wykresie to takie gdybanie wtedy dokąd ta cena pójdzie.
Trzy wejścia na NZDUSD H4, wszystkie głupie, po kolei: -36 pipsow, -29 pipsow, +51 pipsow. Efekt to uszczuplenie depozytu o -1,42E.
2015-03-18 NZDUSDH4 cz.2.png
Z tego wszystkiego to najbardziej spodobał mi się dziś wykres funta - na M5 swieca na 200 pipsow i za chwilkę jej zniesienie. Ciekawe ile to depozytów wykosiło. Patrząc na świece H4 to można to było założyć, nawet mnie kusiło ale zastosowałem zasadę, że nie kupujemy pod oporem i szczególnie przy silnym trendzie spadkowym. Bo świece ładnie sygnalizowały wzrosty (Three Reversal Bar, ta trzecia mogłaby ewentualnie wyżej zakończyć się).
2015-03-18 GBPUSDH4 no trade.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 20 mar 2015, 18:26

wczoraj i dzis rynek dalej mnie nie rozpieszczal. kilka wejsc, w sumie to chyba na sile, nigdzie nie bylo czystego setupu, bardziej spekula oparta o poziomy a tu prawdopodobienstwo nie jest po mojej stronie.
2x USDCAD H4, pierwsze wejscie mocno spoznione, wczoraj wieczorem byl ladny engulf pod ostatnio konsolidacja, wszedlem dopiero rano na zniesieniu i zamknalem z palca na minima lnym zysku. Na danych z Canady zrealizowalbym SLa. Gdybym wszedl systemowo wczoraj zaraz po engulfie to bylaby szansa na utrzymanie ladnego shorta. Spoznieni jedza tylko takie sciepy.
Drugie wejscie nieudane, w swiecy 4H ukryty jest pinbar na H1 na RN 1,26. Jednakze, podaz byla silniejsza i zepchnela cene jeszcze raz pod 1,26. -38 pipsow.
2015-03-20 USDCADH4.png
1x GBPCAD, wejscie na danych ekonomicznych z Kanady. Tu uzbieralo sie +40 pipsow.
2015-03-20 GBPCADH4.png
3xGBPUSD, wczoraj i dzis, po doji po fomc, mimo wejscia na zniesieniu SL dalej byl spory i zrealizowany, liczylem na dalsze oslabianie sie dolara, ono nastapilo dopiero dzis. -80 pipsow.
Drugie wejscie to obrotka na po SLu, wybite na zabezpieczonym zysku +26 pipsow. Trzecie wejscie - zakładałem wybicie w dol z konsolidacji - nie zwrociłem uwagi, ze po ostatnich Low mozna narysowac wzrostowe wsparcie i ja sprzedaje dokladnie na tej liniii - bezpieczniej byloby zalozyc przebicie tej linii i wejscie na nizszym interwale na jakims pullbacku. -68 pipsow.
Caly dzisiejszy dzien w plecy -60 pipsow i -4,9% depozytu.
Cały tydzien to w plecy -124 pipsy i -9,8% depozytu.
Idzie weekend i trzeba ciutke odpoczac od wchodzenia na sile. Trzeba dalej trenowac, kiedy wchodzic a kiedy nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 22 mar 2015, 15:18

z niedzielnych nudów zacząłem przeglądać stare trejdy w okresach, w których depozyt topniał jak śnieg na wiosnę.
Szczerze to już nie wiem czy te średnie wtedy też takie były i nie pamiętam na jakim interwale to było - albo M5 albo M15. Ale walka z trendem była ostra, co nie? I tak mnie pokonał :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 22 mar 2015, 17:24

Przeglad wykresow dziennych, ostatnio mocno je zaniedbalem a widze, ze tu dzieja sie bardzo wazne rzeczy.
GBPCAD po dywergencji i swiecy odwrotu poszedl te 500 pipsow w dol ale teraz rsi(5) nie potrafie po raz drugi przebic dołka, z drugiej strony rsi9 i 14 przebiło swoje ostatnie dołki.

USDJPY - konsola miedzy 122 a 116 jena, co przebije tam pojdzie, poki co caly czas nad ema50.

WHEAT - dywergencja na rsi5 juz zrealizowana, wyglada na kolejna glebsza korekte, zwlaszcza, ze ema50 przebita spora biała swieca. rozwazam dwa scenariusze (zaczałem uczyc sie spojrzenia na rynek przez mozliwe scenariusze). poki co przygladam sie temu instrumentowi na demo, na real mam za malo kasy przy tej wielkosci kontraktu. byc moze puszcze na wheat ea trendera na h4.
2015-03-22 WHEAT-MAY15Daily.png
GBPAUD wyglada, jakby chcial na poludnie ale obawiam sie, ze bedzie to robic w szerokim kanale zamiast ladnych swingow jak w grudniu i styczniu.

GBPUSD - nie mam nawet koncepcji na ta pare. Srodowa swieca na fomc wyrznela wszystko i wszystkich.

AUDUSD - wydaje mi sie, pojdziemy bokiem tak jak w pazdzierniku czekajac na czerwcowe posiedzenie fomc.

NZDUSD - kiwi juz duzo wczesniej niz austr$ poczal piescic ema50, teraz dosyc ostro ja przebil, mysle, ze jesli kurs utrzyma sie nad ema50 to podejdzie pod 0.8000, po drodze spory opor w strefie 0.7700. Oczywiscie wszystko to w ramach korekty.

Ot takie moje wynaturzenia !bzdura!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 23 mar 2015, 20:44

Dzis wszystko dobrze okreslilem, poszlo jak przewidywalem i....przestawilem na BE, pozniej tylko patrzylem jak cena tyka moj wczesniejszy TP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

wtorek 24 mar 2015, 06:55

korekty bardzo czesto maja 60-75% poprzedniego ruchu.
warto to zapamietac.
pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 24 mar 2015, 07:44

W weekend bawiłem się backtestami za cały 2o14 rok. BE gwarantowalo ochronę kapitału ale drastycznie ograniczało zyski i profit factor.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 25 mar 2015, 18:06

trzy wejscia na GBPJPY H4, w sumie to kazde zmaszczone, pierwszy po dobrym sygnale (chociaz nieksiazkowy, to tez był w sumie inside bar) ale jednak poszlo w gore, sygnal zostal jednak zanegowany, udalo sie wyjsc na BE.
drugie bylo zarobione na 70 pipsow i wybite wczoraj na danych na BE, nastepnie cos tam probowalem po tym pinbarze wyczarowac ale tez szybko mnie wyrzucilo.
Calosc suma to -20 pipsow.

Nastepnie nastapila pomylka, chcialem otworzyc shorta na GBPJPY ale cos pochrzanilem wykresy i pozycja zostala otwarta na GBPUSD. dzis zakmniete z palca na +50 pipsow na porannych wzrostach.

W tym tygodniu meczy mnie jedna rzecz: srednie sma i ema. Zastanawiam sie, czy bardziej mi pomagaja czy przeszkadzaja.
Mam rozne zestawy na tapecie, ema 10/20, ema 20/40. Probowalem tez cos zdzialac na innym koncie u innego brokera na M1 "systemem" zbudowanym w oparciu sma10 i ema50. Ten ostatni zestaw bardzo ladnie wyglada na historii - przy duzej zmiennosci daje dobre sygnaly ale jak zmiennosc spada to generuje tylko sprzeczne i bledne sygnaly. Macie jakies swoje opinie albo doswiadczenia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 26 mar 2015, 21:48

Witam, dzis tez trzy wejscia ale tym razem na audusd. Rynek jest w konsolidacji tak od dwoch dni i sam nie wie, dokad ma pojsc bo cena wraca do BE za kazdym razem. Na poczatku to wszystko wyglada jak poczatek ladnego trendu ale na koncu znajduje sie jakis popyt i pchnie cene w gore.
Drugie i trzecie wejscie, musze przyznac, z M15 - zlamanie zasad. Zakonczenie calodziennych historii na +3 pipsy.

Pzdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

piątek 27 mar 2015, 06:48

AUDUSD wiadomo gdzie idzie.W dol.Wczoraj tylko zrzucili pasazerow na gape :joy:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 27 mar 2015, 21:51

no coz, naczytalem sie o zleceniach limit i takie jedno dzis pokazalo mi gdzie moje miejsce. w plecy -100 pipsow i 7€.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: price action próby spekulacji

sobota 28 mar 2015, 07:44

irmentruda pisze:no coz, naczytalem sie o zleceniach limit i takie jedno dzis pokazalo mi gdzie moje miejsce. w plecy -100 pipsow i 7€.
U jakiego Broka ?
Z wykresu nie widać dokładnie bo chyba obcięty.

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: price action próby spekulacji

sobota 28 mar 2015, 07:44

irmentruda pisze:no coz, naczytalem sie o zleceniach limit i takie jedno dzis pokazalo mi gdzie moje miejsce. w plecy -100 pipsow i 7€.
U jakiego Broka ?
Z wykresu nie widać dokładnie bo chyba obcięty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości