price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

niedziela 31 maja 2015, 21:44

Ale screeny nadal będziesz wrzucał itd? Może jakiś myfxbook podłączysz do tego konta demo?
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 01 cze 2015, 07:01

Czesc. Oczywiście, myfxbooka mam do tego dema. Screeny tez będę wrzucać.
Konto real po zjezdzie zostalo podstawione pod robota i dzieki wirtualnemu depozytowi od brokera zostalo wyciągnięte na mały plus. Pzdr.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 01 cze 2015, 20:49

W ramach niesmaku po jeździe bez trzymanki "wg świec" szukałem czegoś co nie będzie wymagało zerkania co pare minut na wykres oraz będzie miało dużo sztywniejsze zasady. Ponadto w sieci znalazłem pomysła na skalpera opartego o kanały Donchiana. W ten sposób skleciłem sobie taki prosty system wejścia w pozycję:
1)rysujemy ema200, long tylko gdy cena jest nad ema200, sell odwrotnie, można też podeprzeć się linią trendu z wyższego interwału,
3) na wykresie M5 (eurusd) lub M15(gbpusd) rysujemy kanał Donchiana z 10 okresów;
4) jeśli patrzymy za longiem to stawiamy buy stopa na górnej bandzie kanału, jeśli kanał zmienia się bez otwarcia pozycji to buy stopa także przesuwam;
5) jesli patrzymy za shortem to stawiamy sell stopa na dolnej bandzie kanału, jw.;
6) SL przyjęto 10 pips ale momentami jest to mała wartość, trzeba będzie optymalizować;
7) TP także 10 pips ale widzę, że warto dać min. 15 pipsów.
8) BE po 5 pipsach (ale nie zawsze, jak jest silny ruch to mogę nie zdążyć).

Testowałem to dziś na eurusd M5 i gbpusd M15, udało się zebrać 16 pipsów.
http://tms.ctrader.com/c/gn1yn
http://tms.ctrader.com/c/xn1yn

Do dopracowania pozostaje poziom TP.
Tutaj na tych screenach tego nie widać ale zacząłem rysować sobie strefy SD, mogłyby służyć do wchodzenia na buy/sell limitach lub na reversalach, gdy cena zaczyną testować przeciwległą bandę kanału.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 02 cze 2015, 18:51

Dziś znów EURUSD M5 z autorskimi założeniami.
http://tms.ctrader.com/images/screens/XN1yn.png
Tylko 1 trejd i +25 pipsów !Brwoo! oczywiście teraz demo. Muszę to dopiero poćwiczyć.
Patrząc na późniejsze ruchy wynik wydaje się marny ale dla mnie ważne, że nie było straty ani walenia pozycjami w dół i w góre.
Zaznaczyłem też dwie strefy na fioletowo - czy to prawidłowo zaznaczone strefy popytu? Wiem, że na historycznym wykresie fajnie się rysuje "oczywiste" rzeczy bo wiemy dokąd poszła cena ale czy to byłoby dobre miejsce na buy limita? Za każdym razem było drobne naruszenie dolnej bandy kanału cenowego.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

wtorek 02 cze 2015, 20:05

irmentruda pisze:Tylko 1 trejd i +25 pipsów !Brwoo! oczywiście teraz demo. Muszę to dopiero poćwiczyć.
Patrząc na późniejsze ruchy wynik wydaje się marny ale dla mnie ważne, że nie było straty ani walenia pozycjami w dół i w góre.
Moim zdaniem to właśnie dobry wynik, bez względu na to co się działo później na rynku. No chyba, że ma się inne założenia co do tego ile należy zgarnąć pipsów ale rozumiem, że te 25 pipsów spełniało oczekiwania. Zależy jakie ma się cele, na co przekłada się takie 25 pipsów i jakim kosztem jesteśmy w stanie je z rynku wziąć.

A jeśli chodzi o późniejsze ruchy, to faktycznie dzień sprzyjał, aby jeszcze coś zagrać, ale ten wynik wcale nie jest marny.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 03 cze 2015, 04:33

Czesc, 25 pipsow spelnilo oczekiwania, bo:
- to byl poziom TP ustalony wg poprzedniej gorki i R1 dziennego pivota,
- SL wynosil 10 pipsow, wiec RR bylo 2,5.
- na demo przy 0,10 lota zamknelo sie to kwota 96 zl - to jest wlasnie pulapka jak spekuluje sie stawkami po 0,01 lota - nagroda bywa niska wiec wali sie wiecej i wiecej pozycji, zeby przynajmniej na piwo i waciki bylo. Efekt jest znany w moim przypadku.
Pzdr.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 05 cze 2015, 21:22

Miałem dzis farta, tzn. moj robot mial farta. Zaliczyl dodatni poslizg o 59 pipsow. Czas trwania pozycji to az 2 sek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 06 cze 2015, 09:54

Zjadam wczorajsze zyski
20150606_104703.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
zaccny
Stały Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 21:28

Re: price action próby spekulacji

sobota 06 cze 2015, 19:05

Fajny grill :-D potrzeba matką wynalazków ;-)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 07 cze 2015, 14:26

wrzucam jeszcze zaległe transakcje na demo z cTradera,
3-06: tutaj strategia na wybicia kanału jednak nie popisała się. Dzienny bilans był na -45 pln (w tym jedna strata z gbpusd ale ta sama "strategia").

Pisałem wcześniej, że będę starał się rozwijać coś na D1, póki co z tego wychodzi kicha. Muszę więcej czasu poświęcić na obserwację wykresu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 10 cze 2015, 17:29

Witam, dalej trening na demo cTradera w TMS.

Dzisiejszy dzien to +17,9 pipsow. Trafil sie jeden dosyc spory SL na 37 pipsow na gbpusd., to zdecydowanie za duzo, wejscie tez bylo zdecydowanie zyczeniowe, po wyrysowanym doji przez danej nie powinno sie tykac wykresu przez kilka chwil.
2015-06-10 gbpusdM15.png
Przenioslem sie chwilowo z euro na dolara australijskiego, bo w tms pro na eurusd w ciagu dnia jest dziwnie wysoki spread, od 1,3 do 2,0 pipsa, na audusd 1,1 do 1,5.
2015-06-10 AUDUSDM5.png
Pierwsze dwa wejscia (audusd i gbpusd) ze zlecenia oczekujacego na buystopach, nastepne z palca.

Dzien wczorajszy to +53,1 pipsow.
eurusd m5 oraz gbpusd m15
2015-06-09 eurusdM5.png
2015-06-09 gbpusdM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 11 cze 2015, 18:50

Witam czytających te moje marne trejdowe wypociny.
Dziś AUDUSD M5, GBPUSDM15 oraz zapragnąłem rzeźnika z antypodów GBPAUD na M30.
Konto demo TMS Pro z platformą cTrader w dalszym ciągu - spróbuję ponownie podłączyć to konto pod myfx, kiedyś aktualizowało się, teraz znów nie chce.

AUDUSD M5, po kolei od lewej, -13,5 pips, -11,2 pips, +8,3 pips, +36,4 pips, pierwsza pozycja z sellstopa, reszta z palca.
2015-06-11 AUDUSDM5.png
GBPUSD M15, po kolei od lewej, +42,2 pipsa na danych z Hameryki.
2015-06-11 GBPUSDM15.png
GBPAUD M30, po kolei od lewej, -43,8 pipsa, +45,9 pipsa. Pierwsza pozycja z sell stopa. Drugą pozycję można było spoko trzymać dalej ale wystraszyłem się tego czerwonego pinbara.
2015-06-11 GBPAUDM30.png

Bilans dnia to +48,9 pips co przekłada się na +176,94 PLN przy 0,1 lot.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 15 cze 2015, 18:49

Zamieszczam jeszcze piątkowe (12.06) wejścia na AUDUSD i GBPUSD.
Generalnie zagranie fakeoutu podminowało moją psychikę na resztę tradingowego dnia, zwłaszcza, że mój czas przypadł na konsolę na funcie a na aussie spinkałem się i wyłączyłem z palca zamiast czekać na zanegowanie sygnału z systemu albo zyski.
Były jeszcze trzy pozycje na EURJPY, wszystkie stratne po -9, -15 i -24 pipsy. Dawno nie zajmowałem się parami jenowymi i przestałem je czuć oraz kumać co się w nich teraz dzieje. Morał z tego taki, że nie należy trejdować pary, której nie obserwuje się od pewnego czasu (powiedzmy min. miesiąca).
Wynik: -76 pipsów.

Dziś żadnych trejdów ze względu na brak czasu i zajmowanie się ea.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 18 cze 2015, 22:13

Coś w poprzednim poście uciekło:
aussie
2015-06-12 AUDUSDM5.png
funt
2015-06-12 GBPUSDM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 19 cze 2015, 16:34

Wrzucam zaległe pozycje z 16/06 - tylko funt, powybijało mnie i później minęła mi ochota i czas na trejding. Zdecydowanie za wcześnie otwarte pozycje.
Suma to -45 pipsów, jakieś -167 zł przy 0,1 lota. Konto demo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 19 cze 2015, 17:07

Pozycje z 17/06 - tym razem konto demo XM w euro.

Na pierwszy ogień EURCAD - w sumie nigdy nie trejdowałem tej pary ale lepsze to od EURJPY. Pierwsza pozycja to już nie wiem czym kierowałem się ale moją głupotę szybko pokarało -20 pips. Druga pozycja zgodna z sys'em, zamknięta na TP ustawionym na szczycie ostatniej konsolidacji +32,9 pips.
Trzecia pozycja już była z 18/06 ale opiszę ją tutaj - triggerem było odbicie od mediany ale zamknąłem z palca na BE jak cena nie wybiła ostatniego szczytu.
2015-06-17 EURCAD H1.png
Na drugi ogień męczarnia z edkiem przed fed'em - w sumie nie wiem po co. W plecy -36 pipsów.
2015-06-17 EURUSDM15.png
Suma dnia to -23 pipsy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 19 cze 2015, 17:27

Pozycje z 18/06 - konto demo XM.

Funt M30 - znów powtarza się sytuacja, że w okolicach 8 rano jest próba wybicia a następnie zgodnie z trendem. Najpierw -25 pipsów a nastepnie long zamknięty z palca przed danymi na +42,5 pipsa (ograniczenie ryzyka i skonsumowanie zysków) ale nie było tak źle.
2015-06-18 GBPUSDM30.png
GBPAUD M30 - tutaj ładne wejście, warto było dłużej czekać na te 100 pipsów do następnego przecięcia mediany zwłaszcza, że sys nic nie dawał przeciwko a nawet potwierdził dwoma doji. A tak "tylko" +39,7 pipsa.
2015-06-18 GBPAUDM30.png
Na sam koniec zamiast zadowolić się 56 pipsami zysku coś mnie podkusiło na NZDUSD, w dodatku na M5. W XM jest zdecydowanie za wysoki spread jak na tą parę z takimi kwotowaniami (okolice 0,6900) - w Admiralu Market to jest ok. 1,3 do 1,8 pipsa. Wszedłem w shorta po przebiciu mediany na M5, jednakże wbrew wszystkiemu wokół - na M15 cena nawet nie zbliżyła się do mediany ruchu - kupowałbym tam koniec korekty. Oczywiście pokarało mnie -11 pipsów, gdybym dalej siedział przy platformie to możliwe, że zrobiłbym obrót pozycji.
2015-06-18 NZDUSDM5.png
Dzień zamknięty na +47 pipsów i +33euro, oczywiście demo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 19 cze 2015, 17:47

18/06
Dziś cholernie ciężko było znaleźć coś do postawienia na walutach, przynajmniej na tych interwałach M15, M30, H1. Na Daxie M1 działo się całkiem sporo ale tylko podglądałem.

Po kolei:
funt - +0,4 pipsa, zakmniety z palca po podwójnym dołku. Triggerem pozycji był sell stop na wybicie dolnej bandy kanału cenowego. Niestety cena dziś była mało ruchawa.
2015-06-19 GBPUSDM30.png
funt z aud:
-36 pipsów. Wymyśliłem sobie odbicie od strefy s/d po tym czerwonym pinbarze. Dopiero po zamknięciu tego przez SL dojrzałem w tym wszystkim trójkąt. Generalnie pozycja przeciwko wszystkiemu, trendowi itp.
2015-06-19 GBPAUDM30.png
EURCAD:

+61 pipsów - wejście chwilę po dzisiejszych danych jak tylko spread wrócił do normy. Mediany przecięły się i pokazały prawdopodobny ruch. TP na ostatniej strefie s/d. Ten trejd zrobił mój dzień :joy:
2015-06-19 EURCADM30.png
Suma dnia to +25,4 pipsa i 19,5 euro.


Suma tygodnia to +15 pipsow - jak na cały porabany tydzien z edkiem i fedem, to calkiem dobrze?

Do poprawy i treningu:
1) odpowiedni moment wejscia, nie za wczesnie wzgledem rozpoczecia sesji w Londynie,
2) unikac konsolidacji, umiec przewidziec kiedy moga sie tworzyc.

To co widze, ze zdecydowanie poprawilem:
1) drastyczne ograniczenie ilosci wejsc,
2) wieksze poziomy TP :)
3) mediana i kanał trzyma mnie mocno przed wejsciami z pały.

Pzdr4all.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 23 cze 2015, 20:19

Wczoraj kilka trejdow na cTraderze:

łącznie dzień to +13,1 pipsa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 25 cze 2015, 06:02

Wejścia z 23/06/2015 - dałem złapać się w konsolę co mnie "kosztowało" (dalej demo) -192 pipsy tj. 143E (0,1 lota). Co ciekawe gdybym podglądał funta na H1 to zauważyłbym konsolę pod medianą i wtedy powinienem dać sobie spokój z tym instrumentem lub czekać na wybicie w dół lub fakea w górę i następnie w dół. Ale to takie gdybanie po fakcie. Przez tą grecką tragikomedię na sesji londynskiej same szarpania. Specjalnie nie chciałem we wtorek trejdować euro bo bałem się krótkich rajdów w konsoli a tu cena zrobiła mi psikusa i na euro ładnie poszło a na funcie ziściły się moje obawy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości