price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: price action próby spekulacji

sobota 28 mar 2015, 09:06

Zlecenia limit to nie jest magia.Tez trzeba wiedziec gdzie je ustawic,tak samo jak trzeba wiedziec gdzie wejsc z palca.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 28 mar 2015, 21:54

Kazik pisze:
irmentruda pisze:no coz, naczytalem sie o zleceniach limit i takie jedno dzis pokazalo mi gdzie moje miejsce. w plecy -100 pipsow i 7€.
U jakiego Broka ?
Z wykresu nie widać dokładnie bo chyba obcięty.
XM

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 29 mar 2015, 08:33

Piter80 pisze:Zlecenia limit to nie jest magia.Tez trzeba wiedziec gdzie je ustawic,tak samo jak trzeba wiedziec gdzie wejsc z palca.

Dokladnie, widze jaki blad popelnilem. Opor na zielonej linii wg teorii powinien zadzialac i byc oporem ale przeciez wcale nie musi, prawda? Mozna tu wyszczegolnic dwa podejscia:
1. Czekamy na reakcje na oporze - czy tworzy sie reversal, czy moze przebija i tworzy sie pullback.
2. Jedziemy caly czas wg buy/sell limitow - te nieudane wejscia powinny byc rekompensowane przez bardzo korzystne R/R w innych przypadkach.

Moze jednak skupie sie na patternach swiecowych a buy/sell limity bede umieszczac tylko w obrebie zniesienia tych swiec.

Klasyczny pinbar na W1 NZDUSD w zalaczeniu.
2015-03-28 NZDUSDWeekly.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 31 mar 2015, 06:14

Generalnie jest kicha. Całe marcowe zyski oddane i jestem na dd z lutego. Wchodzenie na siłę, overtrading i kombinowanie z TF. Brak wiary w trend i kopanie się z konsolą na innych parach.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 02 kwie 2015, 21:06

Marzec zamknięty stratą, małą bo małą ale bardzo boli oddanie całości zysków z całego miesiąca praktycznie w 2 dni. Powtarza się utarty schemat - nagła nieoczekiwana strata w jakiś konsolidacjach, następnie ubzduranie sobie, że trzeba koniecznie odrobić te straty co powoduje wejścia na siłę na niższych TFach, a to już prowadzi do jeszcze większych strat.
Całe szczęście obecnie dużo szybciej potrafię opanować swoje emocje, stąd tylko taka mała strata dzięki sztywnej stawce kapitału.
2015-03-31 XM real.PNG
W załączeniu kilka nieudanych pozycji na GBPJPY - jedna była fajnie zarobiona na +100 pipsów i zamknięta na SL na -40 pipsów. Dlaczego? Uważałem, że nie będę przestawiał na BE, ponieważ "trejd musi mieć miejsce", jak przewidywałem cena będzie szła do góry szeroką konsolidacją. Niestety po drodze ta konsolidacja zgarneła mojego SLa. Triggerem wejścia był układ na D1, na siłę przypominający Three Reversal Bar.
2015-03-31 GBPJPYH4.png
Było też kilka pozycji na GBPUSD pod koniec miesiąca ale wstyd je pokazywać - na H4 są praktycznie niewidoczne.

W trakcie jedna pozycja na GBPCAD, póki co zabezpieczona na BE.

Nie rozumiem też tego, jak mogłem nie zauważyć i zmarnować takie ładne trendy na aud i nzd!!!! Za bardzo gapiłem się w H4 i po tylu czarnych swiecach wyczekiwałem korekty. Na AUD z palcem w d... 300 pipsow mogło być.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 02 kwie 2015, 21:54

Napiszę jeszcze na co ostatnio nadziałem się.
Dałem się wpisać na listę mailingową w XTB. Dostałem "zaproszenie" na "jedyny niepowtarzalny webinar" jakiegoś kolesia z Anglii. Wziąłem w tym udział wczoraj wieczorem, było parę slajdów o rynku akcji, parę wykresów z kursem D1 jakiejs tam akcji w ruchu bocznym z mega odkryciem, że na takich akcjach można też grać na krótko. W ten sposób zwielokratniasz zyski! Dlaczego masz czekać wiele tygodni aż konsolą odbije się od wsparcia skoro możesz zashortować i zwiększyć swoje zyski 4-krotnie (dobrana akcja do webinaru poruszała się przez cały rok w trendzie bocznym. A jak rozpoznać, że cena będzie poruszać się bokiem to będziesz wiedział, jak ten koleś w czerwcu przyleci do Polski zrobić osobiste szkolenie "dla wybranych" za jedyne 597 zł a jeśli zdecydujesz się już teraz to tylko za 297 zł!!!! Frajer jesteś jak nie kupisz!!!
Gość za darmo chce podzielić się wiedzą, dzięki której zarobił miliony funtów!!! Bo w edukacją z fx włożył ponad 80.000 funtów!!! I już zwielokrotnił zysk zarabiając 70 funtów na 1 funcie włożonym w edukację!!!! I dlatego pragnie przylecieć z Londyny do tej kupy kamienii pokazać się niespełnionym biedakom!
Rzeczywiście frajer jestem skoro, bawię się w te wykresy, zamiast znaleźć kilka frajerów, którym będę pokazywać co to świeczka i jak można puścic shorta na ulubionym instrumencie.

Awatar użytkownika
Sfinxns
Stały Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 23:45
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: NS

Re: price action próby spekulacji

piątek 03 kwie 2015, 01:59

:D o tak, też to lubię :D ale póki co gościa przewidującego wykresy układem gwiazd który ma setki kin na białorusi i chce za szkolenie 9000 nie przebili :D:D:D
Obrazek

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

piątek 03 kwie 2015, 12:53

Mitoman na historii.
Tekron. Kto taki?

Awatar użytkownika
Sfinxns
Stały Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 23:45
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: NS

Re: price action próby spekulacji

piątek 03 kwie 2015, 15:28

http://astronomiafinansowa.blogspot.com ... nsowa.html

^^ Polecam szkolenia z dat zwrotu, ja wziąłem dwa dla siebie i jedno dla Tuska ;)

http://blogi.bossa.pl/2009/01/06/astrol ... pekulacja/

Dawaj stary, luneta i jedziemy :D:D:D

P.S.
Jakby ktoś był zainteresowany to za 80 tyś nawet z ptasich odchodów zrobię analizy, spekulacje itd :D
Obrazek

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

piątek 03 kwie 2015, 15:52

Co jak co ale muszę Ci powiedzieć że coś tam na gwiazdach jest. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Jest jakiś sygnał który wpływa na ludzi. Lecz, granie na podstawie tego lub inwestowanie to nie moja działka. Zarobił dzięki temu to złocie? To spoko. Ale spadki na giełdach to zaczęły się w 2007. Na gpw na pewno, reszty wtedy nie śledziłem. 2008 to faktycznie był cios. Wtedy poleciało wszystko. Szkolenia z tego? Jestem w stanie stwierdzić że nikt nigdy do tego nie dojdzie jak, a jak już to się tym nie podzieli. Co dopiero kogoś tego nauczyć.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 04 kwie 2015, 08:02

na koniec tygodnia były dwa wejścia, obydwa z sell limitów, na NZDUSD szybko wyłączone z palca na BE (pomimo pinbara), trafnie założyłem osłabianie się dolara przed piątkiem. +2,3 pipsa.
2015-04-02 NZDUSDH4.png
Przeglądam teraz wykres NZD na D1 i tak jakbym czuł to nosem. Wcześniej ustawiałem się pod tygodniowego pinbara spadkowego i szukałem wejścia na korekcie. Ta świeca, w której miałem tą szybką transakcję na H4, zakończyła ładny sygnał trójświecowy.
2015-04-02 NZDUSDDaily.png

Drugie wejście na GBPCAD, otwarcie prawda, że perfecto? Popatrzcie na wykres M5 :)
2015-04-02 GBPCADM5.png
w przypadku sell limita to raczej łut szczęścia. Niestety wyjście z pozycji już było mega dziadowskie - TP zostało przestawione niżej, cena tam jednak nie doleciała i zawróciła tworząc takiego sobie pinbara. SL zostało niżej przestawione i zostało wybite. Gdzie błąd? Jak zwykle chciwość. Trza było przed świętami brać to co jest na maksymalnym zysku a ja liczyłem na jakąś poświąteczną lukę otwarcia na CAD w dół. Tak czy siak, pozycja i tak jest dobrze zarobiona co pozwoliło mojemu rachunkowi lekko odbić się od spadków z końca miesiąca.
+136 pips, +11% rachunku.
2015-04-02 GBPCADH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 06 kwie 2015, 19:39

wejscie z sell limita na GBPJPY H4, uwazalem, ze popyt na jena bedzie silniejszy ale przeliczylem sie. SL byl tez dosyc waski jak na rzeznika.
-28 pipsow i -2% rachunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 07 kwie 2015, 05:06

zyskowna pozycja z wczoraj po reakcji na strefe podazy/opor co kto tam chce. zamkniete z palca po tym jak cena przy locie w dol doslownie o spreada nie zamknela sie. zaczalem przesuwac TP w dol jescze (zyczeniowa chciwosc!) az wylaczylem palcem na zysku 61 pipsow i +5,78% rachunku.
moze mi ktos zdradzic, co wywowalo taki nagly spadek w kilka minut?
Poki co jestem powyzej 2. depozytu inicjalnego o 2,3%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 08 kwie 2015, 11:49

Dzisiejsze wejście na GBPCAD H4, wg mnie tam tworzyła się flaga. Jednakże rynek szybko zweryfikował moje poglądy, zatem jestem lżejszy o 54 pipsy i jestem poniżej depozytu inicjalnego.
Myslę, że powinienem na jakiś czas odpuścić sobie crossy i skupić się na majorsach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 08 kwie 2015, 17:19

kolejne dwie pozycje, obydwie zamkniete na zysky:

1. USDCAD H4, wejście z buy limita na dolnej bandzie rozleglej konsolidacji, TP był dużo wyżej lecz trenowałem zamknięcie z palca i branie zysku. +123 pipsy i +9,18% rachunku.
2015-04-08 USDCADH4.png
2. EURUSD H4, wejście z palca po odbiciu od strefy podaży, zamknięte przez przesunięty SL, trudno, tutaj nie testowałem brania zysków. +38 pipsów.
2015-04-08 EURUSDH4.png
Cały rachunek wynosi teraz 111,80E.


EDIT: dzis widze, ze wszystko poszlo tam gdzie mialo pojsc. co do CADa nie mam do siebie pretensji bo zamknalem go na dobrym zysku ale EUR spadlo pieknie w mojego TP a mnie wycielo na zbyt szybkim TS.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 09 kwie 2015, 17:26

Dzis jedno wejscie po ladnym klasycznym Outside Bar na NZDUSD, na przedostatniej swiecy był spory popyt, nastepnie lekki zjazd w dol ale nie wybijajacy dolnego cienia poprzedniej swiecy, zatem sygnal byl calkiem silny wg mnie, ponadto mozna bylo dojrzec w ostatnich dniach trend wzrostowy na NZD. Tak czy siak, wzrosty byly a nastepnie przyszedl silniejszy dolar i poszlo w dol na moje BE.
Co ciekawe, gdyby nie chciwosc to tykneloby mojego TP ale go po zamknieciu drugiej swiecy wzrostowej przestawilem w gore w kosmos. Glupio wobec sily dolara na eur i gbp.
Teraz widze, ze na H4 z tego wszystkiego robi sie trojkat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 10 kwie 2015, 21:12

Dzis jedno wejscie na audusd po swiecy podazowej na H4. Jak widac, pary z dalekich krajow sa duzo silniejsze niz eur, to co powoduje na eur i gbp trend, to na nzd i aud zaledwie kilkuswiecowa korekte. Znow mnie wycielo na dosyc grubym BE. Caly trejd to +10 pipsow i +0,85% depozytu. Wiedzac, ze jednak te dwie pary sa dosyc silne, powinienem brac na zysku +60 pipsow lub cos ok tego. Niestety chciwosc rzadzi.
Caly tydzien to +14,11 % depozytu (dobry wynik, co nie?), +13,95€ czystej kasy, to wszystko to +162 pipsy.
Z calego tygodnia nie moge sobie podarowac tego trendu na eurusd. Zmascilem go totalnie.
PzdrAll.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 12 kwie 2015, 09:17

Wklejam wykres zysku od ostatniego depozytu. Jak widac, na poczatku ubijanie dna, nastepnie ostre wybicie w gore, strefa oporu, jazda w dol bez trzymanki, cale szczescie udalo sie opanowac emocje i odejsc w newralgicznym punkcie od wykresu, dzieki temu nie powtorzylem wtopy z poprzednim depozytem. Odbilem sie w gore na 112€. Dziwna koleja losu poczatek miesiaca jest dla mnie zdecydowanie lepszy niz koniec. Ciekawe czy ma na to wplyw charakterystyka rynku czy syndrom boga?
2015-04-10 XM statement.png
Aktualizacja zasad po 2- 3 miesiacach zmagan na rynku real:

1. Interwał H4, D1 pomocniczo. Przydałaby sie platforma z wykresami H8 i H12. Musze cos zrobic z tym interwalem D1, wiele rzeczy idzie tam zobaczyc ale godz. 23 to dla mojego umyslu troche pozno, moze wczesniej bede stawiac oczekujace.

2. Triggerem dalej jest PA - układy swiecowe, rozpoznanie trendu, wsparcia i opory - ciezko jest mi to uchwycic w jakies konkretne zasady.

3. Zrezygnowałem ze średnich kroczących - robily mi tylko zamieszanie a te zyskowne transakcje wcale nie byly zgodne z tym co średnie pokazywały. Kombinowałem rozne ustawienia, SMA10+EMA50, EMA10+EMA20, EMA18+EMA36, EMA50, EMA20+EMA40 - wszystko zalezy od interpretacji a rynek i tak zrobi to co zechce.

4. Czasami bede posilkowal sie oscylatorami (RSI, Stoch, R%). Wydaje mi sie, ze to co pokazuje oscylator to ja to samo widze na swieczkach ale chce sie o tym przekonac.

5. SL wg SR, niestety ze względu na mały kapitał często poziom dopuszczalnej straty przekracza książkowe 2%. TP też wg SR, tu jednakże chciwość rządzi i TP idzie w kosmos. Zależnie od oceny rynku przestawiam na BE (tu potrzebny jest trening kiedy robić to w odpowiednim momencie).

6. Instrumenty - tu ogromna zmiana, rezygnuję z crossów, przynajmniej na jakiś czas. Z tego co dowiedziałem się, to wykres crossa jest pochodną, zatem relacja obrazu graficznego świecy może nie być wg mnie zgodna z tym co cena zrobiła, chce zrobić lub zrobi. Nie potrafiłem zrozumieć relacji cenowych na takim GBPCAD podczas amerykańskich danych ekonomicznych, gbpusd w gore, usdcad w dół a na gbpcad dupne doji koszące w każdą stronę - matematycznie wiem co się z tym dzieje ale niepotrzebnie pakuję się wtedy w pozycję.
Do łask wrócił €$.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 13 kwie 2015, 19:38

Dzis az 3 wejscia na usdjpy, z tego dwa zamkniete na sl a trzecie na be. Pierwsze wejscie bylo calkiem sensowne, na zniesieniu swiecy trendowej (jak mniemam) ze zlecenia oczekujacego, nastepne to proba spiramidowania zysku, trzecie to juz na sile, zakmniete na be.
W plecy prawie 5% depozytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 14 kwie 2015, 16:58

W nocy wszedł fajny sell limit, wrecz idealny, postanowiłem nie przestawiac tego na BE z mysla, ze ruch dalej bedzie poludniowy z ewentualnymi pinami. Te jakies pieprzone dane z Hameryki powycinalo mi SLa. Podobnie na funcie, pozycja była nawet na zysku az mnie powycinalo.
Funta wstyd pokazywac, 5 pozycji, 3 na BE, 2 na SL. Overtrading :(
Cały dzionek to az -8% depozytu i -92 pipsy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości