price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 15 kwie 2015, 17:12

3 pozycje, 2x USDTRY, 1x NZDUSD.

nzd wywalone na BE, liczyłem na większe rozwinięcie podaży ale przeliczyłem się.
2015-04-15 NZDUSDH4.png
try - nigdy nie trejdowałem tej pary na rachunku real, dziś pierwszy raz. pierwsza pozycja to jakaś totalna pomyłka, wypadek przy pracy. Ta para ze względu na brak płynności w nocy powinna mieć zlikwidowane te nocne świece zamiast nimi straszyć na wykresach. Nadziałem się na takiego nocnego mini pinbara i nastawiłem na korektę. Później zrozumiałem o co chodzi, wykorzystałem momentum ruchu i znów jestem powyżej 100€.
2015-04-15 USDTRYH4.png
Wszystko to +3,8% depozytu i 106 pipsow.
EDIT: wpadł jeszcze krótki long na funcie, mogłem go dalej pociągnąć o jakieś 40 pipsów w góre ale spinkałem i wziąłem z palca to co było. Efekt to +12,9 pipsa i +1,2% depozytu.

Wszystko to +5,0% depozytu i 119 pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
trader niedoskonaly
Stały Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 15:50
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

czwartek 16 kwie 2015, 09:57

A myślałeś żeby pozycje wrzucać po wejściu? Niekoniecznie każdą i niekoniecznie tuż po wejściu ale gdy będziesz miał na to czas. Z tego co widzę transakcje trwają przynajmniej kilka godzin, więc może ktoś czasem na żywo by coś napisał odnośnie wejść i innych poziomów. Byłoby bardzo ciekawie, nawet po prostu śledzić pozycje. I wcale nie musiałoby się to odbić negatywnie na twoim zarządzaniu pozycją, bo kolejny raz byś spojrzał do dziennika wrzucając screen z zamknięcia.
Cognosce te ipsum

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 16 kwie 2015, 10:47

Czesc. Myślałem ale obecnie brak możliwości technicznych i czasowych. Większość pozycji robie z fona jak jestem w terenie ale jak będę coś miał wieczorem na D1 to wrzucę.

Zatem na początek - eurusd popołudniu, jak dla mnie szykuje się na północ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 16 kwie 2015, 16:52

Dziś kilka pozycji w tych przedpołudniowych konsolidacjach - grane specjalnie pod konsolidacje, jak to bywa, początki dobre, wynik stratny;( Generalnie pozycje wg H1.
było nzd, gbp oraz try.
Efekt tych śmiesznych pozycji to -3,65% depozytu i w plecy 81 pipsy.

Przegladam wykresy D1 i znalazlem potwierdzenie mojej glupoty, tj. D1 na gbpusd
2015-04-16 GBPUSDDaily.png
- mam tam wrzucony rsi (to jest w sumie jedyny wskaznik, ktorego uzywam i cos go tam rozumiem) pod katem dywergencji - na D1 zarysowala sie piekna dywergencja, swiece ja potwierdzaja a ja zamiast otworzyc jedna pozycje to mieszam z takimi g...... po kilka pipsow, ktore zaciemniaja wykres.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 17 kwie 2015, 19:27

wczoraj i dzis była tez pozycja na ZAR, wejscie po outside barze w shorta, troche mielilo wczoraj i dzis rano, nastepnie bylo ostre wybicie w dol (to ten cien) przed ameryka. Momentami mialem +10% całego konta ale chciwosc kazala czekac na wiecej. Za kare wybilo mnie na BE po danych. +0,76% depozytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 19 kwie 2015, 09:03

Cały tydzien spekuły to -10,18% depozytu co przekłada sie na -10€. Przeceniłem siłe dolara (uwazalem, ze to krotkie korekty do poziomow) oraz zabawa w egzotyki bez dłuzszego wczytania sie w wykres.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 20 kwie 2015, 19:07

Dzis dwie pozycje zamkniete, łacznie zaledwie +1€ do rachunku. Pierwsze to eurusd jeszcze na wejsciu z czwartku, ta pozycja kosztowała mnie duzo nerwow, dwa razy odbila sie od poziomu pod ktorym mialem BE, za kazdym razem moglem zamknac kasujac ok 100 pipek ale cel byl duzo wyzej, ponad 1,09. W koncu dzis wywalilo mnie na BE. Druga to proba po dzisiejszym pinbarze takze na eurusd. Z tego co widze, to tylko na jenie mozna bylo fajnego pinbara skasowac. Przygladalem sie jemu ale zdecydowalem sie blednie na eurusd w drugim kierunku.
Jakies wnioski?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 21 kwie 2015, 06:14

Dziś buy na Wheat Future. Ryzyko ogromne 20%, nagroda tez.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 21 kwie 2015, 20:36

Witam,
dziś dwie pozycje na gbpusd, s i l.
Na shorta wymyśliłem sobie wybicie dołem z trójkąta jako kontynuację korekty. Z palca na BE zamknięta jak zaczęło robić cień na pierwszej zielonej świecy.
W L wszedłem po zamknięciu pierwszej świecy wzrostowej - przy zleceniu limit szło tu fajne pipsy wziąść, ja wszedłem po cenie rynkowej i musiałem przeboleć ten drawdown. Zamknięte na +11 pips na przesuniętym SLu.

Pozycja na Wheat Future zabezpieczona na BE, ciekawe, czy wybije w nocy czy nie. Na H4 mocna świeca popytowa z wybiciem.
W ogóle ciężki to instrument do trejdowania, godziny transakcyjne to wg XM 03:05-15:40, 16:35-21:10, na świece H1 w ogóle nie warto patrzeć. Praktycznie wszystko na tym instrumencie odbywa się przez kilka godzin sesji amerykańskiej.
Na D1 całkiem przyjemne trendy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 22 kwie 2015, 17:49

Jak widać, mam problemy z chciwością i braniem zysków, które są. Cały czas chcę więcej i czekam z tymi moimi pozycjami na jakieś mega trendy i super wybicia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 23 kwie 2015, 08:47

Dziś wreszcie jakieś zyski. Tym razem Oil mini. Krótki ruch na południe zamknięty na +2€.

Do tego mnostwo innych pozycji przez caly dzien. W sumie to frajer jestem bo realizowalem male zyski nauczony niezdecydowaniem rynku w tym tygodniu zamiast. Jak juz ustawilem sie na polnoc na eurusd i audusd to zamykalem pozycje na kilkupipsowych zyskach. Zrobilem tak na audusd po niekorzystnych danych dla usd, jakies cofki i male konsole az zamknalem pozycje. Jak ja zamknalem to doszlo do wybicia w gore na 40 pipsow a jeszcze lepiej na eurusd. Dzisiejsze pozycje zawierane byly na podstawie wykresow H1. Wczorajszy audusd na H4, nzdusd na D1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Fanaberia2010
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 03:49

Re: price action próby spekulacji

piątek 24 kwie 2015, 04:20

na tym wheat to nawet price action jakieś o kant dupy potłuc, nie do gry .

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 24 kwie 2015, 05:05

Fanaberia2010 pisze:na tym wheat to nawet price action jakieś o kant dupy potłuc, nie do gry .
Zgadza sie, totalna masakra, przeskoki miedzy swiecami - jak na akcjach, spread tez jest zabojczy, trzeba to trejdowac jednak na D1, tam widac cos konkretnego.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 24 kwie 2015, 20:43

Dzis kilka wejsc, generalnie totalna masakra w dol. Dzis to -26% depozytu, -27€ co przekłada sie na jakies 300 pipsow w plecy. Ale po kolei:

1. Wheat H1, dobrze wiedziałem, ze igram z ogniem na skladowisku przerdzewialych butli z propan butanem tj. w trendzie spadkowym na D1 w najnormalniejszej ksiazkowej fladze korekcyjnej uzbduralem sobie lagodny trend wzrostowy i na H1 chcialem byc madrzejszy
2015-04-24 WHEAT-MAY15H1.png
. Jak jeszcze w poprzednich dniach mialo to jakis maly sens to dzis na koniec tygodnia oraz po podazowych swiecach na D1 z ostatnich trzech dni to nie mialo zadnego sensu. Zamkniete na SL, -19€.

2. NZDUSD H1 - 2 wejscia wg Three Reversal Bar,
2015-04-24 NZDUSDH1.png
pierwsze ksiazkowe, zamkniete prawie na TP, drugie to bylem zbyt niecierpliwy i ubzduralem sobie tworzacego sie pinbarda przed zakmnieciem tej srodkowej swiecy. Jak widac stworzyl sie uklad 3 swiecowy, zamkniete na przestawionym SL. Odpowiednio +26 i +6 pipsow. Po 2,4€ i 0,55€. Tj. po 2,88% i 0,7% depozytu do przodu.

3. USDTRY D1 - tutaj dwie pozycje totalnie mnie rozp¤#%¤#%¤#%#%¤#¤%#"&%¤&.
2015-04-24 USDTRYDaily.png
Pierwsza pozycja została zawarta wczoraj wieczorem wg swiec D1 - dwa pinbary tworzace podwojny szczyt - czego chciec wiecej? Po wycieciu na przestawionym SL wg H1 ponowione wejscie "po lepszej cenie" i znow padaka. Obydwa wejscia to odpowiednio -8,5% i -4,5 % depozytu w plecy. Widocznie nie rozumiem tego instrumentu, nie mam z nim doswiadczenia. Jakies sugestie?

4. AUDUSD H1 - ksiazkowy przyklad pullbacka, zmiana krotkoterminowego trendu, wybicie, cofka do wsparcie i swieca odrzucenia, tutaj 3swiecowy uklad Three Reversal Bar, niestety do zaplanowanego TP cena nie doleciala w tym swingu, wybilo SL na cofce w doł.
+8,3 pipsa i prawie 1% na plus depozytu.
2015-04-24 AUDUSDH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 27 kwie 2015, 19:07

No coz, zabralem sie za kontrakty, ryzyko inne, nagrody tez inne. Po szalenstwach na EuroStoxxie50 na M15 dupsko uratowala mi jeszcze pozycja zawarta w piatek na Pszenicy na podstawie wykresu D1 - tak jak przewidywalem, z mojego trendu wzrostowego zrobila sie flaga i poszlo w dol. Ale ja trwalem w przekonaniu, ze pomimo wszystkiego to nie bedzie flaga i az do czwartku jechalem na longach.
Wszystkie pozycje dzisiaj to +29,32€ i +39% konta. Sama pozycja na Wheat Fututures to był TP z kwota 64,88€ wiec macie wyobrazenie jaki spory byl drawdown w ciagu dnia przez ten pieprzony EuroStoxx.

Na tradingview zrobilem sobie tez cos takiego, co o tym myslicie?
https://www.tradingview.com/x/Wv2p6CC9/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 29 kwie 2015, 09:33

Zagląda tutaj ktoś do tego mojego dziennika?

Awatar użytkownika
milord malpa2
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 08:54

Re: price action próby spekulacji

środa 29 kwie 2015, 10:17

Ja zaglądam, inni pewnie tak samo :)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 29 kwie 2015, 10:34

To fajnie. pytam się bo chciałbym mieć jakiś feedback czy to co robię ma sens.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 29 kwie 2015, 17:23

pozycje ze wczoraj, aż 11 trejdów.
Znów była chora zabawa z EuroStoxx50, na siłę szukam wejścia i wtedy schodzę na M15 albo M30 i tam wydaje mi się, że niewiadomo jakie trejdy mnie czekają, ze względu na ogromne ryzyko zmniejszam SLa co jeszcze potęguje prawdopodobieństwo zaliczenia straty.
Cały dzień to +7,09% depozytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 29 kwie 2015, 18:26

Witam dziś ponownie, przedstawiam dzisiejsze trejdy.
Ponownie EuroStoxx50 indeks gotówkowy z overtradingiem.
Jedna pozycja na Wheat w toku, jest na minimalnym plusie, jeśli zamknie się na SL to i tak będę powyżej depozytu inicjalnego więc spokojna głowa.
Cały dzień to +12% depozytu.

Na parach walutowych nie robiłem dziś nic - obawiałem się wyniszczających konsolidacji, jakie mnie spotykały wcześniej podczas takich dni. Jak widać, dzień dniowi nierówny - na EurUsd można dziś było z palcem w d... 50 pipsów zrobić. Za każdym razem jak widzę taki ładnie rozwijający się trend to po każdej świecy boję się wchodzić bo uważam ją za kulminację trendu i "pewnie zaraz wszystko odwróci się".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości