price action próby spekulacji

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 22 paź 2015, 20:44

dziś bilans dnia na koncie real to +17,2 pipsa i +3,91% depozytu.
Próbowałem coś grzebać na podstawie ichimoku ale na niskim interwale to bez sensu, przynajmniej ja widzę tam za dużo chaosu a jak jeszcze dołożę do tego moje s/r i s/d to wyjdzie z tego spora choinka. Totalny bezsens.
Trzeba trzymać się swojego "systemu", zwłaszcza, że dojrzałem w nim kilka powtarzalnych rzeczy. Zresztą to żadna tajemnica dla kogoś kto spekuluje s/r i pullbacki.

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: price action próby spekulacji

piątek 23 paź 2015, 14:02

Odpowiedz sobie na pytanie jaki SL chcesz stawiać? to co robisz z SL to naprawdę woła o pomstę do nieba.
Stosując Ichimoku zobacz jak zachowuje się cena po przejściu pod i nad Tenkan Sen --- podpowiedź
Dodaj do wykresu oscylator CCI i dobierz do niego odpowiednią wartość -------- podpowiedź
Zrób to na wykresie M1 ----------- podpowiedź
Zainstaluj wykres M3 i dobierz do niego odpowiednią wartość CCI ------ podpowiedź
Porównaj te dwa wykresy z sobą jakie mają wspólne cechy, jak się układają linie Tenkan Sen, Kiju Sen i cała reszta Ichimoku ------- podpowiedź
W oscylatorze zwróć uwagę na na linie -100, 0, +100 jak i kiedy CCI przecina te linie ------- podpowiedz
Mogę to wszystko pokazać na obrazku, ale po co skoro masz się nauczyć. Zresztą nauka jest o wiele lepsza jak poznajesz wszystko sam.

10.22.2015 10:01 10.22.2015 11:22 AUDJPY Sell 0.01 -20.80 45.20 86.23800 86.44300 -20.5 1h 21m -3.34%

Jak można tak długo trzymać pozycję i dopuścić takiej straty handlując 00.1 L

Jeżeli chcesz tylko skalpować to musisz przestawić swoje myślenie, co do zarobionej kwoty, stratnej pozycji, czasu na jedno wejście. Inaczej nie będziesz zarabiał. Tylko tracił.

Jeszcze taka mała ale istotna podpowiedź " cena zawsze dochodzi to średniej " jak będziesz o tym pamiętał to będzie o wiele łatwiej.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 23 paź 2015, 16:29

max99 pisze:Odpowiedz sobie na pytanie jaki SL chcesz stawiać? to co robisz z SL to naprawdę woła o pomstę do nieba.
Co masz na myśli? Wiem o jednym problemie, że potrafię przestawić głębiej SLa co jest ogromnym błędem. Z obserwacji widzę, że ten przestawiony SL i tak w 80% zostanie wybity. Co jeszcze widzisz?
max99 pisze:Mogę to wszystko pokazać na obrazku, ale po co skoro masz się nauczyć. Zresztą nauka jest o wiele lepsza jak poznajesz wszystko sam.
Wolę sam do tego dojść. Ze wszystkich strategii, które postanowiłem skopiować i stosować to żadna mi nie podeszła i nie przynosiła zysków. To co teraz robię i pozwala mimo wtop jeszcze trejdować w ostatnich dniach to są autorskie obserwacje i doświadczenia poparte ogólną teorią zachowania ceny (s/r, s/d).

Czy chcę skalpować? Nie wiem. I tak i nie. Czasowo bardzo mi to odpowiada (sesja poranna, koncówką azjatyckiej, Frankfurt i Londyn). Muszę przypatrzeć się i zobaczyć jak depozyt "pracuje" wtedy. Psychicznie odpowiada mi szybki zysk i szybkie potwierdzenie racji. Negatywnie odbieram to co się dzieje na wykresie - z wysokim prawdopodobieństwem przypuszczam co cena zaraz zrobi ale tylko na następną świecę.
Póki co kapitałowe doświadczenia ze skalpingiem mam ujemne - zyski nie pokrywają strat. Psychika szwankuje, wszędzie widzę sygnały i okazje do trejdów.
Zdecydowanie lepiej idzie mi na H1 (chociaż pozycja na audjpy właśnie była z H1, cena postanowiła wrócić jednak do konsolidacji, stąd SL). Mniej sygnałów, większe zasięgi. Większy pogląd na wykres.
2015-10-22 AUDJPYH1.png
Inny problem to taki, że panicznie boję się straty - stąd zamykam pozycje na minimalnych zyskach ale straty biorę już SLowe - depozyt na tym cierpi bo nic nie jest w stanie pokryć stratnych pozycji. Stratne pojawiają się nie dlatego, że akurat rynek był ch.... tylko dlatego, że ja nie przemyślałem tego co robię.

Wg Ciebie na takim eurusd czy gbpusd jaki powinnien być SL i TP przy skalpowaniu? TP 5 pipsów, 10 pipsów? Olać pipsy i skupić się na skuteczności? W którym kierunku powinno to iść?
2015-10-22 NZDUSDH1.png
Wczorajszo-dzisiejsza pozycja na NZDUSD z wykresu H1. +47 pipsów i 9% depozytu. Jedyna pozycja dziś (z przyczyn logistycznych), dzień został poświęcony na studiowanie teorii, analizę błędów i określanie przyszłych kierunków rozwoju:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: price action próby spekulacji

piątek 23 paź 2015, 17:53

Jeżeli panicznie boisz się strat to dostosuj SL do psychiki i do systemu. Do skalpowania max SL 3-5 pip
Jeżeli przyjmujesz ze skalpowanie Tobie odpowiada i uważasz że to dobra droga do odrobienia strat i zarabianiu na FX to przemyśl zmianę na innego brokera bez MT4 z większą bazą TF-ów. Skalpowanie nie jest łatwe i proste ale ma parę zalet;

mały SL
kilkadziesiąt zyskownych transakcji dziennie
handel 85-90% depozytu

wady:
bardzo dobra znajomość własnego systemu, własnej psychiki
bardzo dobrze skonfigurowany system do handlu
siedzisz kilka godzin przed monitorem i cały czas analizujesz wykres, bardzo męczące na początku. Przy odpowiednim zarobku bardzo motywujące

Oczywiście możesz się nastawić na H1 - H4 i wykonać jedną pozycję dziennie. Wybór należy, zależy od tego co chcesz osiągnąć.
Dlaczego osoby skalpujące nie pokazują systemu? bo jest stworzony pod własną psychikę skalpującego.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 23 paź 2015, 21:54

Cały tydzień to -106 pipsów w plecy i -16% depozytu.
Znów dałem się w jeden dzień złapać w demona overtradingu.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 26 paź 2015, 19:57

Dziś +3,6% depozytu i wymęczone +7 pipsów w 14 trejdach, skuteczność 71%.
O dziwo, mimo panującej dziś konsoli udało mi się z tego wyjść obronną ręką.
Trejdy na M1 na GBPUSD do poprawienia - życzeniowe wchodzenie przed faktami oraz duży SL. Fajna okazja na pullback była na sesji amerykańskiej ale wtedy to ja już jestem poza rynkiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 27 paź 2015, 19:58

Dzis -20% depozytu i -102 pipsy. Za duzo grzebania w "systemie", ktorego tak naprawde nie ma. Raz uzywam tego a raz tego. Caly czas szukam czegos najbardziej odpowiedniego. Pomysl goni inny pomysl.
W grze konsola przed FOMC z tego co widze.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

wtorek 27 paź 2015, 20:45

Możesz napisać coś o tym nad czym pracowałeś i co się nie sprawdza?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 28 paź 2015, 05:44

Czesc, pomyslow na systemy i trejdy mam mnostwo. I kazdy dziala. Kazdy system potrafi byc zyskowny. Pod dwoma warunkami:
1 - wypełniasz zasady wejscia/wyjscia systemu,
2 - trejdujesz w warunkach rynkowych odpowiednich do danego systemu.

Moj problem to taki, ze widze miliony sygnalow na raz lub widze dobry sygnal, ale jeszcze jest za wczesnie na niego.
I zbyt czesto skacze z systemu na system. Co przestaje dzialac (bo wlasnie cena konsoliduje sie) idzie do szuflady, za kilka godzin lub dni okazuje sie, ze to dziala ale nie wtedy jak cena pieprzy sie w miejscu.
I tak w kolko a depozyt topnieje.

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: price action próby spekulacji

środa 28 paź 2015, 11:05

Proponuje trochę więcej cierpliwości i graj na poziomy, nie jakieś duperele, choinki świeczki itp. to się do niczego nie nadaje.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 28 paź 2015, 14:25

Wojtek19761 pisze:Proponuje trochę więcej cierpliwości i graj na poziomy, nie jakieś duperele, choinki świeczki itp. to się do niczego nie nadaje.
Masz rację. :cheers:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 28 paź 2015, 22:13

konto real niskie TF:
uuujowo, na sam koniec wkopałem się jeszcze na nzdusd.

Na eurcad zbytnio sugerowałem się tym co widzę na eurusd m1, dałem się zamknąć jak frajer frajerów.
2015-10-28 EURCADM30 frajerstwo.png
Z tego co widzę to nie jestem w stanie osiągnąć stałej przewagi na niskich interwałach. Zarabianie po kilka pipsów nie pozwala pokryć strat, które pojawiają się.
Na M1 w pewnym momencie zaczęło mi dobrze iść - wtedy jak przestałem się wtrącać w trejdy - ustawiłem SL i TP, przestałem grzebać przy tym i wtedy nagle zaczęły pojawiać się trafione TP rzędu od 6 do 12 pipsów, SLy także ale o rozsądnym rozmiarze.
Ale rozwałka na wykresie może być taka, że poziomy będą rozjechane i szybko można stracić głowę.
No i jeszcze MT4 zaczął wieszać się przy włączonym wykresie M1, szczególnie dziś przy stopach procentowych. Albo procek za słaby albo coś innego. nie wiem.

Generalnie lepiej idzie mi na D1. To inne konto real:
2015-10-28 AUDJPYDaily.png
gdzieś doczytałem się, że płaska krawędź chmury to mega super opór nie do przebicia.
2015-10-28 AUDNZDDaily.png
nie zwróciłem uwagi przy stawianiu TP i ustawiłem takeprofit pośrodku strefy popytu zamiast na skraju, efekt to utrata ok 100 pipsów.
2015-10-28 EURCADDaily.png
wejście z sell limita, zamknięte na +200 pipsów ;)
2015-10-28 EURNZDDaily unrealised.png
I jeszcze przegapiona sytuacja, co ciekawe, poziom został wcześniej narysowany ale ja zapomniałem, że go narysowałem:(


Tak czy siak to na tym koncie +9,13% i +111 pipek, w tym 1 pozycja na +37,5 pipsa z EA na EURUSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 30 paź 2015, 21:24

Konto real D1+EA wczoraj +0,95% depozytu (pozycja z EA) tj. +10 pipsów.
konto real H1 wczoraj +0,25% depozytu, tj. +5,4 pipsa. EURCADa totalnie zje..... cena robiła ze mną co chciała, ja w dół, ona w górę itp. Pomogły nocne pozycje z NZDUSD.
2015-10-29 NZDUSDH1.png
Konto real D1+EA dziś +2,26% depozytu, tj. +22,4 pipsa pozycja short na ED zawarta w ramach widoku z D1. Szybko otwarta i szybko zamknięta, mogła być dalej, miałaby teraz +60 pipek ale jak wiadomo na fx nie używamy trybu przypuszczającego. Liczą się decyzje i fakty. Ale jest zysk do przodu.

Konto real H1 dziś +33,82% i +191 pipsów. Gruntem tego wyniku są trzy pozycje (NZDJPY i 2x EURNZD) zawarte jeszcze wczoraj, szczerze to były pozycje czysto z dup.y.
2015-10-30 EURNZDH1.png
2015-10-30 NZDJPYH1.png
Brane totalnie z palca w dodatku przy przelewarowanym rachunku. Praktycznie każda otarła się o SL. Do MC brakowało tylko 19%. W nocy każda zamknięta na TP. Jak widać emocje mnie poniosły bo każda pozycja została zawarta zbyt nisko/wysoko ale kierunek został określony bardzo dobrze.
Reszta pozycji to fake na EURCAD, USDCAD oraz AUDUSD.
2015-10-30 EURCADH1.png
2015-10-30 USDCADH1.png
2015-10-30 AUDUSDH1.png
Znów na sesji europejskiej są jakieś popłuczyny, londyńskie podpuchy i fałszywe ruchy.
Ciutkę straty zostały odrobione na sesji amerykańskiej na EURUSD - założyłem maksymalne wykupienie ceny po ruchu kulminacyjnym i na phonie zawarłem shorta. Zamknięte na zysku na pierwszym wsparciu. Totalnie przegapiłem (skupiłem się na edku) odbicie od 2x LT i oporu na EURCAD a to właśnie powinien być TEN trejd, na który czeka i poluje się cały dzień. Podobnie nie przyłożyłem się do NZDJPY i EURNZD ponownie a mam wrażenie, że w tym tygodniu NZD był najlepszą walutą.

Cały tydzień to na koncie do trejdów z wykresu H1 -1,0% depozytu i +60 pipsów (na H1 lecę mniejszą stawką niż na M1 i M5).

Postanowienia na przyszły tydzień i nowy miesiąc:

1. Tylko ramy czasowe od H1 w górę z preferencją na H1 i D1.
2. Na H1 S/R, S/D i LT.
3. Na D1 Ichimoku z ustawieniami Hosody, S/R, S/D i LT.
4. Otwieranie pozycji tylko i wyłącznie ze zleceń oczekujących.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 30 paź 2015, 22:00

Kod: Zaznacz cały

Często dzieje się tak, że traderzy spędzają bardzo dużo czasu i wydają równie wiele gotówki na szukanie zewnętrznych czynników sukcesu, a powinni spojrzeć w głąb siebie i tam zacząć pracę. Potrzebujesz dobrej metody bądź strategii do spekulacji? Oczywiście, że tak. Chodzi jednak o to, że metoda jaką handlujesz nie jest bynajmniej jedynym składnikiem sukcesu, nie jest nawet najważniejszym, a mimo to większość traderów zdaje się skupiać wyłącznie na niej.

Może być ci bardzo trudno zaakceptować, że to tak naprawdę TY jesteś główną przeszkodą stojącą na drodze do sukcesu, ale niestety to prawda. Dopóki nie nauczysz się jak przezwyciężyć drzemiące w tobie "demony" takie jak chciwość, strach i chęć odegrania się, dopóty nie będziesz zarabiać pieniędzy na rynku.
Wszystko w temacie:)

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 31 paź 2015, 18:34

irmentruda pisze:

Kod: Zaznacz cały

Często dzieje się tak, że traderzy spędzają bardzo dużo czasu i wydają równie wiele gotówki na szukanie zewnętrznych czynników sukcesu, a powinni spojrzeć w głąb siebie i tam zacząć pracę. Potrzebujesz dobrej metody bądź strategii do spekulacji? Oczywiście, że tak. Chodzi jednak o to, że metoda jaką handlujesz nie jest bynajmniej jedynym składnikiem sukcesu, nie jest nawet najważniejszym, a mimo to większość traderów zdaje się skupiać wyłącznie na niej.

Może być ci bardzo trudno zaakceptować, że to tak naprawdę TY jesteś główną przeszkodą stojącą na drodze do sukcesu, ale niestety to prawda. Dopóki nie nauczysz się jak przezwyciężyć drzemiące w tobie "demony" takie jak chciwość, strach i chęć odegrania się, dopóty nie będziesz zarabiać pieniędzy na rynku.
Wszystko w temacie:)
To tylko półprawda... ale to inny etap.Nie ma sensu cokolwiek przezwyciężać,ważne by lubić to co się robi.Reszta sama przyjdzie.Takie jest życie - nie łatwe nie proste - ale jakie ciekawe ;)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 02 lis 2015, 21:35

Dzis -5% i -30 pipsow na koncie do wykresow H1. Na eurojenie spinkalem i za wczesnie wylaczylem na minizysku. Funt zawiodl, przebil wsparcie i strefe popytu.
Na koncie do wykresow D1 nic. Wszystko w toku.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 03 lis 2015, 12:06

L na gbpcad H4 na wyjsciu z chmury, zgodność Chikou, Tenkan i Kijun. Chmura 7/22/44.

edit: póki co wygląda na zjeb.... wejście, teraz zauważyłem, że cena w ostatnich dniach trzykrotnie wychodziła z chmury i do niej wracała.

SL na tym gbpcad, -56 pipek.

Cały dzień na koncie do trejdów D1 to +14,35% depozytu i +123 pipsów. Niepotrzebnie w tego gbpcada wchodziłem, cad jednak chce się umacniać. Tylko na H4 przez moment to mogło wyglądać wzrostowo. Świece na H1 od góry były poszarpane, na D1 chmura była oporem. Łudziłem się, że cena na D1 wejdzie w chmurę od spodu. Mówi się trudno. Za dużo życzeń.
Trejdy na edku zamknięte na łącznym zysku +200 pipsów.
2015-11-03 EURUSDDaily.png
W ten sposób 15 dni od zasilenia konta jestem na plusie 8,5% :)

Konto do trejdów H1:
+5,86%, +38 pipsów.

Fajny trejd na usdjpy pod chmurę 24/48/96, zamknięty z palca, cena zignorowała mojego TP pod Weekly Resistance.
2015-11-03 USDJPYH1.png
Na eurnzd spinkałem, mogłem dobre 70 pipsów wyjąć.
2015-11-03 EURNZDH1.png
Na audusd za wcześnie wszedłem i zamknąłem z palca.
2015-11-03 AUDUSDH1.png
Na usdcad nie powiodło się.
2015-11-03 USDCADH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 04 lis 2015, 21:07

konto D1+EA dziś póki co +1,0% ale -40 pipsów (dwie stawki w grze), jedna pozycja na S wisi na GBPCAD, nieźle się uwaliłem z tym. Nie wszystko złoto co się świeci w ichi. Mądrzejsi jednak radzili, aby zwracać uwagę na wszystkie sygnały a nie brać wybiórczo.
Podobnie na USDCAD, (dwie pozycje na -64 i -19 pipsów), był nawet moment, że szło to zamknąć na plusie no ale trudno. Zamierzenia były na dużego shorta.
Robot na EURUSD przyniósł +37,5 pipsa zysku.

Na audusd chmura nie zapewniła wsparcia ale za to linia Kijun zapewniła idealny opór. Zamknięte z palca.
2015-11-04 AUDUSDDaily.png

Konto dla trejdów H1 póki co przyniosło +2,52% depozytu na 22 pipsach na eurnzd. Oczywiście nie wykorzystałem dalej sytuacji. Zbyt często biorę to co jest.
Wiszą trzy pozycje na nieszczęsnym usdcad i audusd (buy limita postawiłem o dobre 10 pipsów za wysoko).

Zauważyłem też, że nie wykorzystuję potencjału jaki daje dany trend - tak było na eurusd na D1 oraz na usdjpy na H1 - za każdym razem boję się, że właśnie teraz trend odwróci się i pozbawi mnie zysków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 05 lis 2015, 21:41

Cena na H1 robiła mnie dziś w ch...
Otwieranie pozycji poprzez zlecenia limit ma taką wadę, że nagle mogą zostać aktywowane wszystkie zlecenia, depozytu może być mało, zlecenia niekoniecznie muszą iść w pożądanym kierunku i nasz MM idzie się je....
Aktualnie na koncie H1 jakieś -80 pipsów nierozliczonych pozycji - gbpnzd mimo ładnego sygnału z D1 w górę poszedł pod funta i zleciał w dół. nzd dziwnie silne dziś.
Stracone na dziś -34% depozytu i jakieś 133 pipsy. W sumie jak przy skalpach.

Na koncie do trejdów D1 jedna strata na -27 pipsów. Nierozliczonych pozycji jakieś 120 pipsów na plus, w tym 10 pkt na Oil Mini.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 06 lis 2015, 18:50

Na koncie do H1 w żopu, sygnały z D1:
AUDNZD, zamknięte z palca jak nie przebiło się w górny kanał. Jednak trzeba to będzie rozegrać tak jak M.Wenus opisał.
2015-11-06 AUDNZDH4.png
GBPNZD, teraz widzę, że za wysoko dałem buylimita, dni z danymi tylko przeszkadzają, z drugiej strony są paliwem dla ruchów.
2015-11-06 GBPNZDH4.png
Znaleźć sygnał to jedno ale rozegrać go to drugie.
Generalnie widzę, że nzd osłabił się tylko z dolarem i tam wzorcowo zrealizował setup, na crossach trzyma się i konsoliduje.

Sygnały z H1, coś takiego wpadło, poślizg musiał być spory po jak sprawdziłem w logach to pozycja otwierała się 7 sekund.
2015-11-06 EURUSDH1.png
.

Konto -139 pipsów i -18,42%. Cały tydzien to -238 pipsow i -44% depozytu.

Konto drugie (pod stricte D1, PA i Ichi):
+348 pipsów i +28,5% depozytu. Konto +37,68% na plusie:)

Ropa na koncu trojkata:
2015-11-06 OILMn-DEC15Daily.png
GBPCAD zamkniety z palca, pozycja przetrzymana z przedwczoraj:
2015-11-06 GBPCADDaily.png
Cały tydzien na tym koncie to +41% i +378 pipsow.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości