price action próby spekulacji

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 10 maja 2015, 07:29

Przeglądam cały tydzień i widzę następujące rzeczy na plus:

1. Pełna dyscyplina z wielkością pozycji, cały czas przyjęte 0,01 lota. Tutaj nie ma problemu ze zwiększaniem, jeśli znów nie wpadnę na pomysł spekuły jakimś mega dużym kontraktem indeksowym to będzie ok.
2. Stawianie SL - z tym nigdy nie miałem problemu, wręcz przeciwnie, gdybym nie miał postawić SL to momentalnie puszczają zwieracze więc SL jest i będzie. Mam wrażenie, że momentami jest za mały ale skoro SL musi być min. 15 pips, żeby ruch odwrócił się i doszedł do maks. +5 pipsów tzn. że cały trejd jest dziadowski i w dziadowskim miejscu.

Na minus:

3. OVERTRADING - biorę te formacje jak leci, nie czekam na reakcję na linii trendu lub S/R tylko walę wszystko co zobaczę  lub wydaje mi się, że zobaczyłem. Tutaj najbardziej boli. Muszę popracować nad konkretnym planem oraz popracować nad jakością zawarcia pozycji i dyscypliną. Niezależnie jaki to jest TF, wygląda to tak samo.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

poniedziałek 11 maja 2015, 18:19

Witam, dzis EURUSD M5 i GBPUSD M15 i M5.
Wynik na wszystkim to tylko -3,9 pipsa straty wiec calkiem dobrze, prawda?
EURUSD w ogole ruszal sie dzis jak w smole, funt dokladnie przeciwnie ale totalnie nie potrafilem wykorzystac tego ruchu na 200 pipsow, balem sie trzymac tam dluzej pozycje bo zakladalem, ze przy ogloszeniu stop procentowych zrobi sie z tego taka dupna szpila (jak ostatnio na audusd) a tutaj wielkie nic tylko ladnie regularnie do gory. Co ciekawe, na funcie robilem ladne trendowe zalozenia ale likwidowalem pozycje na BE lub z palca.
Wprowadzilem oscylator stochastyczny z parametrami 6,3,3 - poki co dzis zdecydowanie zmalala ilosc bezsensownych pozycji. Idea jest taka, zeby szukac patternu tam gdzie oscylator wskazuje wyprzedanie, wykupienie lub kontynuacje krotkoterminowego trendu, ewentualnie oscylator moze wskazywac krotkoterminowa dywergencje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Fanaberia2010
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 03:49

Re: price action próby spekulacji

wtorek 12 maja 2015, 03:01

na gbpusd 15 piękny ruch do piramidowania był widzę, po fakcie widać :-). Chyba na tych małych interwałach 5,15 dużo lepiej wyczuwasz rynek mimo niepowodzeń, będzie dobrze, pozdro.

no avatar
Fanaberia2010
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 31 lip 2014, 03:49

Re: price action próby spekulacji

wtorek 12 maja 2015, 03:01

na gbpusd 15 piękny ruch do piramidowania był widzę, po fakcie widać :-). Chyba na tych małych interwałach 5,15 dużo lepiej wyczuwasz rynek mimo niepowodzeń, będzie dobrze, pozdro.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 12 maja 2015, 17:26

Dziś 2 wejścia, jedno rano, jedno teraz. W środku dnia super ruch do góry, który można było ładnie technicznie złapać ale nie było możliwości całego dnia spędzić przy kompie a na phonie nie wolno zawierać mi transakcji.
1 wejście ładne wejście, zgodne z pełnymi zasadami mojego "systemu", zamknięte na TP, +16 pipsów.
2 wejście technicznie też miało rację bytu ale rynek jak widać miał ochotę na co innego, SL -11 pipsów.
Przy R/R = 1,5 jesteśmy do przodu 5 pipsów przy stałej stawce.
Pozdrawiam śledzących dziennik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 13 maja 2015, 21:10

Witam, dziś aż 12 wejść tylko na eurusd. Zastanawiam się, czy nie warto ustawić sobie limita - powiedzmy max. 3 pozycje na dzień - zmuszałoby to do lepszego i selekcjonowania i czekania na odpowiednią sytuację - macie doświadczenie z takim filtrem dyscypliny?
Gdybym skończył dziś po 3 trejdach byłoby bardzo dobrze (a miałem taki zamiar, nawet odpuściłem ładny sygnał poparty dywergencją). Skończyłem po 12 i nie jest tragicznie, tylko -10 pipsów i -1,29E wtopy.
Po kolei:
1 - tego nie powinno być, sugerowałem się tym outsidebarem trzy świece wcześniej ale jak widać przesunąłęm się już w kierunku linii trendu więc to przestało mieć sens. Zauważyłem też, że jak tworzy się wąski kanał trendowy (maks. 15 pipsów) to cena w nim idzie delikatnie w górę/dół z każdą świecą bez żadnych większych korekt a to co świece pokazują jest mało ważne, tzn. nie tworzą żadnych patternów.
2 - 3RB + Stoch + RSI - poszło ładnie w górę i stworzyło nowy szczyt do wyrysowania linii trendu. BE.
3 - wejście na zniesieniu świecy trendowej (prawda to czy nie?), zamknięte z palca na BE wg świec.
4 - wejście po pinbarze na odrzuceniu i potwierdzeniu lini trendu spadkowego - TP 18 pipsów.
5 - wejście z założeniem wstrzymania ceny na oporze, wyszło dobrze z TP 17 pipsów ale wejście powinno być na 3 świecy od tego wejścia. Dla tego trejda można było wyznaczyć idealne TP o 9 pipsów większe stawiając TP dokładnie wg linii kanału trendowego. Dosłownie są momenty, kiedy cena pokazuje gdzie chce pójść i co najlepsze robi to!
6 - wejście poparte 3RB, Stochem i czerwonym młotkiem, lecz brak tu konkretnego umiejscowienia ceny, jest ona "gdzieś" w powietrzu, zieloną linię trendu zauważyłem i dorysowałem po SLu, powinienem ją wcześniej zauważyć i wyłączyć trejda na stracie po tych popytowych pinbarach a nie czekać na wybicie i SL.
7 - tu założyłem false break ponad linię trendu, zamknięte na BE z palca po świecy popytowej (nauczka z trejdu 6),
8 - obrócenie pozycji i ....zonk, fake czy inaczej. SL.
9 - tu zaczynają się jaja. Zakładałem dalszy lot w dół na wybicie linii trendu po falsebreaku. Pozycja miała SL równego 9 pipsów. Godzinę wcześniej sprawdzałem na fonie na myfxbook kalendarz na dziś i coś to fiksowało, tzn. wyświetlało pusty dzień bez danych od godz. 11. Mając wiedzę o jakiś danych w usa na godz. 14.30 dałbym sobie spokój od 12 godz. Patrzyłem tylko jak momentalnie zwiększa się spread i idzie mega wybicie, SL zaliczył poślizg o 31 pipsów!!! Ta pozycja rozwaliła całe odrabianie kapitału w dniu dzisiejszym.
10 - łapanie noża, nie powinno tego być.
11 - pozycja na buy stopa z palca, z jedynym założeniem technicznym, że lecimy testować RN = 1,1300.
12 - łapanie noża, TP minęło o pipsa, zamknięte na BE całe szczęście, też nie powinno tego byc.

Generalnie każdego dnia na tym M5 uczę się coś nowego. Widzę też, że trejdowanie na fonie to jest jakieś nieporozumienie - miliona rzeczy nie widać, nie wiadomo jak ustawić SL i TP, nie ma jak formacji narysować, nie wiemy gdzie jesteśmy na tym wykresie. Straciłem tylko czas i pieniądze trejdując na fonie, dobrze, że fury nie rozwaliłem.

Wcześniej w październiku leciałem cały miesiąc na demo na M15, M10 i M5 ale próbowałem trejdować w oparciu o średnie naraz za dużo par na różnych interwałach i wyszła z tego kiszka.

Zobaczymy co jutrzejszy dzień przyniesie.
Pozdrawiam czytających.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 14 maja 2015, 17:22

Dziś 11 pozycji:
1 - trend właśnie osłabł a mnie zapragnęło się longa, błędne wejście bez wsparcia na rsi i stochu, 0,02 lota.
2 - dwukrotny test wczorajszego High, zamknięcie pozycji z palca wg obserwacji ceny. Teoretycznie można było zostawić bo i tak machnęło mojego TP tworzać kanał trendowy. Później dałem sobie luzu wyłączając mt4 a sygnał następny był wręcz idealny ale trudno, nie można mieć wszystkiego. 0,02 lota.
Błędne jak zwykle było ponowne włączenie platformy i zajmowanie kolejnych pozycji.
3 - buystop, kolejna porażka, pozycja 0,01 lota dla komfortu psychicznego.
4 - brak potwierdzenia na linii trendu + plus wąski stop i out. 0,01 lota.
5 - gonitwa z rynkiem, bez sensu, brak potwierdzenia na stochu, łososiowy opór też negował tego trejda. 0,01.
6 - wybicie linii trendu, potwierdzenie na stochu, wg mnie dobre wejście, zanegowanie pierwszą zieloną świecą. Wyjście z palca. 0,01.
7 - sygnał na świecach, potwierdzenie na stochu, TP był na teście dzisiejszego high ale zamknąłem z palca wg obserwacji ceny.
8,9,10 - zaraz po danych, dwie pierwsze wybite na BE - nauka na przyszłość, TP warto ustawiać na ważniejszych liniach trendu lub oporze jeśli taka jest, na pierwszej świecy cena idealnie została odbita od linii trendu. Nie zamknąłem z palca i mnie fajny 30pipsowy zysk ominął. Następnie znów BE i zamknięcie z palca jak doczytałem się danych o niższej inflacji za miesiąc kwiecień i stwierdziłem, że z takich niejednoznacznych może być huśtawka. Trudno. 3x 0,02 lota.
11 - strach przed porażką wobec silnego trendu kazał zamknąć na skalperskim zysku. Wejście na podstawie słabo widocznej dywergencji i potwierdzenia na stochu oraz świecach.

Jakieś sugestie bądź wnioski od czytających i bardziej doświadczonych? Bardzo proszę o opinię. Co poprawić, co można lepiej lub czym nie zajmować sobie głowy.
Pzdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 14 maja 2015, 19:48

Jeszcze dwie pozycje z pytaniem - który trend należy kontynuować? Tutaj pokazało, że jak dojdziemy do poziomów i linii widocznych na H1 i wyżej, to trzeba zmienić myślenie lub zamienić się w obserwatora.
Obydwie pozycje były 0,02 lota.
Strach przed stratą nie pozwolił zamknąć pozycji na przeciwstawnych sygnałach. Skutkiem jest większa strata.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
hmakna
Posty: 45
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 09:34

Re: price action próby spekulacji

czwartek 14 maja 2015, 21:43

Kurka jak czytam ten dziennik to mam wrażenie, że autor specjalnie nie myśli. Proszę zacznij korzystać chociaż zjednej szarej komórki to zaczniesz zarabiać. Kurka jak coś nie działa i przetestowało to już milion osób to po co na siłę za wszelką cenę napierdzielać w tę stronę. Szkoda pisać, a jeszcze większa czytać.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

piątek 15 maja 2015, 04:22

hmakna pisze:Kurka jak czytam ten dziennik to mam wrażenie, że autor specjalnie nie myśli. Proszę zacznij korzystać chociaż zjednej szarej komórki to zaczniesz zarabiać. Kurka jak coś nie działa i przetestowało to już milion osób to po co na siłę za wszelką cenę napierdzielać w tę stronę. Szkoda pisać, a jeszcze większa czytać.
Sprecyzuj prosze co masz na mysli.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 17 maja 2015, 08:58

irmentruda pisze:
hmakna pisze:Kurka jak czytam ten dziennik to mam wrażenie, że autor specjalnie nie myśli. Proszę zacznij korzystać chociaż zjednej szarej komórki to zaczniesz zarabiać. Kurka jak coś nie działa i przetestowało to już milion osób to po co na siłę za wszelką cenę napierdzielać w tę stronę. Szkoda pisać, a jeszcze większa czytać.
Sprecyzuj prosze co masz na mysli.
To moze ktos inny wie co mial na mysli kolega hmakna?

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

niedziela 17 maja 2015, 23:31

irmentruda pisze:
irmentruda pisze:
hmakna pisze:Kurka jak czytam ten dziennik to mam wrażenie, że autor specjalnie nie myśli. Proszę zacznij korzystać chociaż zjednej szarej komórki to zaczniesz zarabiać. Kurka jak coś nie działa i przetestowało to już milion osób to po co na siłę za wszelką cenę napierdzielać w tę stronę. Szkoda pisać, a jeszcze większa czytać.
Sprecyzuj prosze co masz na mysli.
To moze ktos inny wie co mial na mysli kolega hmakna?

Napisane za dobitnie, ale chodzi o to, że nie masz systemu. Najkrócej chyba w taki sposób można to ująć. Nie wiesz kiedy wejść, wyjść i jakie formacje PA uznać za istotne.


PS. W niektórych sytuacjach nie rozumiem Twoich wejść. Bardzo często widzę, że grasz w oparciu o SD wtedy gdy świeca już spenetrowała konkretny poziom i reakcja na niego była bardzo marna, a Ty pakujesz się np w S. Zauważ również, że ostatnie wejścia w oparciu o SD były około godziny 20, a wtedy nie dość, że zmienność jest przeciw tobie, to dodatkowo zazwyczaj jest korekta i realizacja zysków.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

wtorek 19 maja 2015, 19:43

tyler_durden pisze: Napisane za dobitnie, ale chodzi o to, że nie masz systemu. Najkrócej chyba w taki sposób można to ująć. Nie wiesz kiedy wejść, wyjść i jakie formacje PA uznać za istotne.


PS. W niektórych sytuacjach nie rozumiem Twoich wejść. Bardzo często widzę, że grasz w oparciu o SD wtedy gdy świeca już spenetrowała konkretny poziom i reakcja na niego była bardzo marna, a Ty pakujesz się np w S. Zauważ również, że ostatnie wejścia w oparciu o SD były około godziny 20, a wtedy nie dość, że zmienność jest przeciw tobie, to dodatkowo zazwyczaj jest korekta i realizacja zysków.
Cześć.
Zgadza się, nie mam kompletnego systemu, tzn. on rodzi się w wielkich bólach jak widać. Do tego dochodzi łamanie dyscypliny - to są właśnie te wejścia, których nie rozumiesz bo tam nie ma co rozumieć - coś tam wydawało mi się, że na podstawie świec wydarzy się i stąd taka pozycja !problem!
Problemem na niskim interwale jest też dla mnie rozpoznanie co dzieje się z rynkiem - kiedy rynek czeka na coś i mieli w miejscu a kiedy ma ochotę na jakiś poziom i do niego dąży. Niby proste ale jednak nie. Pomagam sobie w tym ATRem - zauważyłem, że na M5 ATR(10) większy jak 8 pipsów (eurusd) dopiero pozwala zawierać sensowne transakcje, poniżej 8 pipsów świece nie są miarodajne w swoich sygnałach. Pomaga też ustawienie sztywnej skali na wykresie - developer MT4 dobrze wiedział jak oszukać ludzkie oko dynamicznym dopasowaniem wykresu. Za tym idzie brak skali dla wielkości świec i błędna ocena wykresu.
Spekuła na M5 ma dla mnie też taką zaletę, że pozycję mam tylko wtedy jak się na nią patrzę. Jak mnie nie ma przy platformie to pozycji też nie mam. Ot takie 3-4 godziny roboty i koniec. I tego powinienem się trzymać.

Co do tych pechowych wejść z 14 maja to rzeczywiście - pod mój "system" to już nie jest czas na stawianie pozycji. Nie przypilnowałem wtedy wykresu H1 i nie zauważyłem obrony poziomu na 1,3450, stworzyło to korektę a ja uparcie chciałem postawić na koniec tej korekty. Świece w 2 przypadku dobrze pokazywały ale ukłąd został szybko zanegowany i trzeba było wtedy pogodzić się z minimalną strata a nie czekać na SL.

Mógłbyś graficznie podać jakiś przykład z SD co konkretnie masz na myśli?

Pozdrawiam.

no avatar
hmakna
Posty: 45
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 09:34

Re: price action próby spekulacji

wtorek 19 maja 2015, 22:10

irmentruda pisze:coś tam wydawało mi się, że na podstawie świec wydarzy się i stąd taka pozycja !problem!

Spekuła na M5 ma dla mnie też taką zaletę, że pozycję mam tylko wtedy jak się na nią patrzę. Jak mnie nie ma przy platformie to pozycji też nie mam. Ot takie 3-4 godziny roboty i koniec. I tego powinienem się trzymać.
1) Naprawdę myślisz, że rynkiem sterują kształty świec?????
2) Powodzenia... Jak zarobisz na M5 to będziesz najlepszym traderem w Polsce.

Ile masz lat koleżko?

Mam wrażenie, że osoby grające na fx dzielą się na dwie grupy. Jedna to kilkanaście osób zarabiających (jak ktoś zarabia do 1000zł miesięcznie to nie się schowa), a druga to reszta czyli pisarze na forum - ignoranci...

Ja już od dawna nie mogę czytać tego co na forach piszą "traderzy", żygać mi się chce. Naprawdę nie jest trudno zarobić dobre pieniądze, naprawdę, nie oszukuję... zaręczam... tylko nie tą drogą co idzie większość...

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

środa 20 maja 2015, 04:48

hmakna pisze:
irmentruda pisze:coś tam wydawało mi się, że na podstawie świec wydarzy się i stąd taka pozycja !problem!

Spekuła na M5 ma dla mnie też taką zaletę, że pozycję mam tylko wtedy jak się na nią patrzę. Jak mnie nie ma przy platformie to pozycji też nie mam. Ot takie 3-4 godziny roboty i koniec. I tego powinienem się trzymać.
1) Naprawdę myślisz, że rynkiem sterują kształty świec?????
2) Powodzenia... Jak zarobisz na M5 to będziesz najlepszym traderem w Polsce.

Ile masz lat koleżko?

Mam wrażenie, że osoby grające na fx dzielą się na dwie grupy. Jedna to kilkanaście osób zarabiających (jak ktoś zarabia do 1000zł miesięcznie to nie się schowa), a druga to reszta czyli pisarze na forum - ignoranci...

Ja już od dawna nie mogę czytać tego co na forach piszą "traderzy", żygać mi się chce. Naprawdę nie jest trudno zarobić dobre pieniądze, naprawdę, nie oszukuję... zaręczam... tylko nie tą drogą co idzie większość...
ad.1 - Gdzies tak napisalem? Swiece sa przeciez kolejnym wskaznikiem, funkcja ceny w ramce czasowej.
ad.2 - Skad ta pewnosc?
ad.3 - Lat mam 5 - odpowiada?
ad.4 - nigdzie nie napisalem, ze jestem "traderem", w tytule dziennika masz jak byk napisane "proby spekulacji", czytaj ze zrozumieniem.
ad.5 - Masz syndrom boga?

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: price action próby spekulacji

czwartek 21 maja 2015, 03:35

irmentruda pisze:
tyler_durden pisze: Napisane za dobitnie, ale chodzi o to, że nie masz systemu. Najkrócej chyba w taki sposób można to ująć. Nie wiesz kiedy wejść, wyjść i jakie formacje PA uznać za istotne.


PS. W niektórych sytuacjach nie rozumiem Twoich wejść. Bardzo często widzę, że grasz w oparciu o SD wtedy gdy świeca już spenetrowała konkretny poziom i reakcja na niego była bardzo marna, a Ty pakujesz się np w S. Zauważ również, że ostatnie wejścia w oparciu o SD były około godziny 20, a wtedy nie dość, że zmienność jest przeciw tobie, to dodatkowo zazwyczaj jest korekta i realizacja zysków.
Cześć.
Zgadza się, nie mam kompletnego systemu, tzn. on rodzi się w wielkich bólach jak widać. Do tego dochodzi łamanie dyscypliny - to są właśnie te wejścia, których nie rozumiesz bo tam nie ma co rozumieć - coś tam wydawało mi się, że na podstawie świec wydarzy się i stąd taka pozycja !problem!
Problemem na niskim interwale jest też dla mnie rozpoznanie co dzieje się z rynkiem - kiedy rynek czeka na coś i mieli w miejscu a kiedy ma ochotę na jakiś poziom i do niego dąży. Niby proste ale jednak nie. Pomagam sobie w tym ATRem - zauważyłem, że na M5 ATR(10) większy jak 8 pipsów (eurusd) dopiero pozwala zawierać sensowne transakcje, poniżej 8 pipsów świece nie są miarodajne w swoich sygnałach. Pomaga też ustawienie sztywnej skali na wykresie - developer MT4 dobrze wiedział jak oszukać ludzkie oko dynamicznym dopasowaniem wykresu. Za tym idzie brak skali dla wielkości świec i błędna ocena wykresu.
Spekuła na M5 ma dla mnie też taką zaletę, że pozycję mam tylko wtedy jak się na nią patrzę. Jak mnie nie ma przy platformie to pozycji też nie mam. Ot takie 3-4 godziny roboty i koniec. I tego powinienem się trzymać.

Co do tych pechowych wejść z 14 maja to rzeczywiście - pod mój "system" to już nie jest czas na stawianie pozycji. Nie przypilnowałem wtedy wykresu H1 i nie zauważyłem obrony poziomu na 1,3450, stworzyło to korektę a ja uparcie chciałem postawić na koniec tej korekty. Świece w 2 przypadku dobrze pokazywały ale ukłąd został szybko zanegowany i trzeba było wtedy pogodzić się z minimalną strata a nie czekać na SL.

Mógłbyś graficznie podać jakiś przykład z SD co konkretnie masz na myśli?

Pozdrawiam.
Na przykład ostatnia transakcja:
2015-05-15 EURUSDM5 cz2.jpg
Słaba płynność, realizacja zysków, słaba reakcja ceny. Ja gdybym grał klasycznym SL, to bym zamykal juz po dwóch, max trzech świecach w oparciu o reakcje na wyznaczony poziom.
Aha, przyszło mi jeszcze na myśli, ze skoro wyznaczyłes pewną strefę SD, to czemu SL był tak oddalony od tej strefy ?

1) Naprawdę myślisz, że rynkiem sterują kształty świec?????
2) Powodzenia... Jak zarobisz na M5 to będziesz najlepszym traderem w Polsce.

Ile masz lat koleżko?

Mam wrażenie, że osoby grające na fx dzielą się na dwie grupy. Jedna to kilkanaście osób zarabiających (jak ktoś zarabia do 1000zł miesięcznie to nie się schowa), a druga to reszta czyli pisarze na forum - ignoranci...

Ja już od dawna nie mogę czytać tego co na forach piszą "traderzy", żygać mi się chce. Naprawdę nie jest trudno zarobić dobre pieniądze, naprawdę, nie oszukuję... zaręczam... tylko nie tą drogą co idzie większość...
Kolego, zachowujesz się tak jakbyś już wszystkie rozumy pozjadał. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Każdy od czegoś zaczynał i znakomitej większości początki zaczynały się od błędów. Masy błędów.

To, że ktoś ma swoje przemyslenia, które mogą być błędne, to nie powód, żeby go wysmiewać. Dzienniki prowadzone na forach są zazwyczaj po to aby dzielić się z osobami swoimi błędami i przemyśleniami, a nie wylewać masę hejtu nie popartego żadnymi argumentami.
A jak już nie lubisz "tych" ignorantów, to nie czytaj. Po co masz się denerwować ? Ze swojej strony polecam ten styl zycia. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 21 maja 2015, 04:54

Witam,

szczerze to nie sugerowałem sie tam SD tylko linia trendu pociagnieta po tych dwoch ostatnich LH oraz zmniejszeniem sie impetu ceny przy zblizaniu sie do linii trendu. Problem w tym, ze obydwa pinbary nie byly wlasciwie umiejscowione wzgledem tej linii trendu. Pierwszy zbyt maly i za wczesnie, drugi zakonczyl sie dokladnie na linii trendu. Zamykac pozycje nalezalo na ukonczeniu tych pierwszych dwoch zielonych swiec w kazdym z tych trejdow a nie czekac na SL. Wielkosc SL wg high swiec na tym poziomie.
Jak widzisz, rozne metody sprowadzaja sie do tego samego.

Problem z tymi trejdami polega też na tym, że ten krótkoterminowy trend spadkowy, do którego chciałem dołączyć, odbił się chwilę wcześniej od dosyć długiego poziomu co widać ładnie na H1 a ja to zignorowałem zakładając retest wsparcia. Ale jak piszesz Tyler pora sesji nie sprzyjała temu.

Przedwczoraj odswiezone konto w PLN: -20%, wczoraj +8%. Za duzo trejdow i sieczki ale powolutku to sie zmienia.
Pzdr i dziekuje za uwagi.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

czwartek 21 maja 2015, 20:20

Pozycje ze wczoraj, jak zwykle, dobrze zacząłem, później było tylko gorzej. Ostatni trejd zmaszczony na maksa - zapatrzyłem się na moje TP i nie przyjmowałem do wiadomości tego co cena chciała mi dwa razy powiedzieć (raz za pomocą świec oraz za pomocą oscylatora).
2015-05-20 EURUSDM5.png
Pozycje z dzisiaj. Z tych dwóch środkowych pozycji nie jestem zadowolony. Pierwsza po odbiciu od linii trendu z wyższego interwału (zignorowałem zapatrzony w moje TP), drugą można było potrzymać jeszcze na te +5 pipsów i na następnej wzrostowej świecy zapuścić longa w oparciu o wzrostowego stocha i wspomniane odbicie od linii trendu. Tak czy siak +8,8 pipsów i platforma została wyłączona w pi....u aby nie kusić do strzelania pozycjami podczas południowej konsoli. Zatem 4 pozycje na dziś. Żadnego strzelania na oślep podczas danych ekonomicznych itp.
2015-05-21 EURUSDM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

sobota 23 maja 2015, 19:57

Piatek kicha straszna, moglbym wrecz stwierdzic, ze te swiece i ich uklad to ch.... pokazuja.
To tez kolejny dzien, kiedy widze, ze na sesji z samego rana na otwarcie Frankfurtu i Londynu swiece i wykres sa dosyc czytelne i generalnie wychodze do przodu a pozniej jest tylko gorzej. Zaczyna sie szarpanina, falszywe wybicia, mozna generalnie grac tylko na jedna swiece do przodu i realizowac zysk bo swieca nastepna to juz calkowicie cos innego.
Bylo tradycyjnie, czyli na poczatku +2% ok. godz. 10 az pozniej zlecialem do -20% i to tylko -20% dzieki shortom po amerykanskich danych, bo cos tam udalo sie odrobic. Ale to tak nie powinno wygladac.
Pzdr.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: price action próby spekulacji

niedziela 31 maja 2015, 21:38

Póki co powrót na demo z M5 i testowanie czegoś innego nieopartego o same świece. Na rachunku real obecny "trading" nie miał sensu ze wzgledu na chaos, który sam tworzyłem na wykresie otwierajac pozycje tam i nazad. Plus testy pewnej autorskiej strategii na D1 także na demo, bardziej opartej o price action jak mi się zdaje.
Pzdr.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości