VSA EA kontra człowiek.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: VSA EA kontra człowiek.

poniedziałek 16 mar 2015, 20:51

Co do przeciwnika brał bym wszystko z korzystnym wynikiem zmienność/spread.
Czy faktycznie potrzeba Ci Jarku takiego levara ? 9 koła depo i 0.05 to marnotractwo potencjału hehe poresztą zaraz koło zakrecisz i automatycznie i tak zbiją. Fajnie że real dość szybko wszedł na tapetę ale czy w sumie szybko, ta zabawa już trochę trwa. Szkodac że A się wykoleił bo to go obstawiałem jako tego którego wpuscisz po forse a tu jednak C i tickowy ze spreadem słupka, mocna zmiana.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: VSA EA kontra człowiek.

wtorek 17 mar 2015, 06:52

Little Scalper pisze:Co do przeciwnika brał bym wszystko z korzystnym wynikiem zmienność/spread.
Czy faktycznie potrzeba Ci Jarku takiego levara ? 9 koła depo i 0.05 to marnotractwo potencjału hehe poresztą zaraz koło zakrecisz i automatycznie i tak zbiją. Fajnie że real dość szybko wszedł na tapetę ale czy w sumie szybko, ta zabawa już trochę trwa. Szkodac że A się wykoleił bo to go obstawiałem jako tego którego wpuscisz po forse a tu jednak C i tickowy ze spreadem słupka, mocna zmiana.
XTB, jak to ma w zwyczaju zamknął mi demo. Tak że "A" i "B" wypadły z zabawy.
Jeśli chodzi o niewątpliwe zalety obserwacji wolumenu CME, to już jakiś czas temu stwierdziłem, że mają one tym większą wiarygodność im mniejszy tf się obserwuje. Robot gra na H1, a tu różnice między wolumenem tikowym a CME wyraźnie się zacierają. Zresztą nie chodzi o pojedyncze świece tylko o o ich kombinacje i tu wolumen CME często na mniej płynnych parach nie dostarczał danych do otwierania pozycji.
Depozyt ustawiłem taki jaki zwykle ustawiam do testów demo. Choćby dla porównania stopy zwrotu z testami demo. Co ciekawe zaobserwowałem w HFT dużo większą "aktywnośc tikową" niż w Armadzie (Tickmill).
Co z tego będzie czas pokaże.
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: VSA EA kontra człowiek.

wtorek 17 mar 2015, 17:28

http://forum.comparic.pl/download/file. ... w&id=12374
Mam dylemat. Obydwa roboty były dziś i w tym tygodniu już nieźle do przodu. Ponieważ nie "pomagam" im grac to aktualnie "C" cofnął się z zyskiem do poziomu zamknięcia zeszłego tygodnia, a "Real" wszedł w stratę.
Tak mnie korci żeby przyjąć jakis górny pułap zysku przy, którym będzie następowało zamykanie wszystkich pozycji.
W koncu rynek chodzi swingami i zawsze trzeba część oddać jeśli się nie ucieknie w porę. Z drugiej strony jak się pozwoli na na grę to ładnie strzały można złapać.
W każdym razie w okolicach 5% zysku będę z ręką na Close All się przyglądał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: VSA EA kontra człowiek.

wtorek 17 mar 2015, 19:05

http://forum.comparic.pl/download/file.php?id=9073

Tu opisywane było na subie o różnicach wolumenu na FX

Armada z tickami chodziła świetnie, co do tego hft jak tam spread wygląda ? Demo miałem i sie przeraziłem czterema pkt na gj.

Ja to ustalam zasięg i czas bo to często na korekte wypada co trwa np godzinę.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: VSA EA kontra człowiek.

wtorek 17 mar 2015, 19:24

Little Scalper pisze:http://forum.comparic.pl/download/file.php?id=9073

Tu opisywane było na subie o różnicach wolumenu na FX

Armada z tickami chodziła świetnie, co do tego hft jak tam spread wygląda ? Demo miałem i sie przeraziłem czterema pkt na gj.

Ja to ustalam zasięg i czas bo to często na korekte wypada co trwa np godzinę.
Spready w HFT d..y nie urywają. GJ - 4,3. Ale w mojej grze to nie ma takiego znaczenia.
Wiesz ja to myślę, ze jakby byly jakies konkretne pieniądze "na stole" to bym pewnie każdą parę indywidualnie obserwował pod kątem ewentualnych targetów. Tak po tych kilku tygodniach gry robota widzę, ze jest cała masa naprawdę świetnych wejsc. Tylko narzucony mechanizm prowadzenia wyniku nie pozwala się pozycjom "wyszumieć".
W końcu to robot ma mnie wyręczać z roboty a nie odwrotnie ;)
Obrazek

no avatar
napipsy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 20:53
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: VSA EA kontra człowiek.

środa 18 mar 2015, 16:44

Jarek67, mógłbyś skomentować jak to faktycznie jest z volumenami od CME, w świetle komunikatu ze strony:
http://trading-evolution.com/forum/portal.php
"Starting from October 3 the cmegroup site stopped releasing volume by price data..."

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: VSA EA kontra człowiek.

środa 18 mar 2015, 17:10

napipsy pisze:Jarek67, mógłbyś skomentować jak to faktycznie jest z volumenami od CME, w świetle komunikatu ze strony:
http://trading-evolution.com/forum/portal.php
"Starting from October 3 the cmegroup site stopped releasing volume by price data..."
Znam tę stronę.
CME to tylko skrót myslowy i nie należy się do niego za bardzo przywiązywać.
Faktycznych dostawców danych jest pewnie sporo.
Np. ten http://www.activetick.com/activetick/co ... erage.aspx
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: VSA EA kontra człowiek.

czwartek 19 mar 2015, 07:28

Wczorajszy huragan na rynkach po FOMC skutecznie pokazał, że roboty na takie jazdy mają zbyt przelewarowane zarządzanie pozycjami. "Real" miał prawie 10% DD, a "C" juz prawie 20%.
W tej sytuacji zawieszam test Reala. W "C" zmniejszam zaangażowanie kapitału.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: VSA EA kontra człowiek.

czwartek 19 mar 2015, 18:32

Witam, u mnie podobnie. Roboty na daxie zjechały 25% kapitału w kilka minut. Oddały połowę marcowego trendowego zarobku. Trzeba je wyłączać na czas takich wydarzeń.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: VSA EA kontra człowiek.

czwartek 19 mar 2015, 18:36

Ja tak mam że z reguły wiem, że gram zbytnio przelewarowany. Ale zawsze tylko na realu rynek mnie o tym upewnia. Zwykle demo hula ja ta lala.
:joy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: VSA EA kontra człowiek.

czwartek 19 mar 2015, 22:08

Raz przelewaruje stratę innym razem zysk. Parę strat nisczy konto czemu świadomość nie pozwala bądź nieświadomość skuteczności. Tu chyba to drugie i Twoja ingerencja. Robot nie ma żadnej świadomości i może mu sie udać w danym okresie. Kwestia gorszego i kulejące mm dla danego okresu. Zmniejsz może ryzyko 10x i kontynuuj może będzie Ok, daj jakis margines dla inwestycji, calkowitego ryzyka przy którym kończysz np. 3 koła. Zrozumiałe że straty bolą.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości