Piramidowanie z hedge

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

piątek 24 kwie 2015, 18:46

Od poniedziałku zmieniam sposób hedgowania. Nowa idea, nowy pomysł.
Tym razem będzie to połączone z martyngałem.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Piramidowanie z hedge

sobota 25 kwie 2015, 10:04

tyler_durden pisze:Od poniedziałku zmieniam sposób hedgowania. Nowa idea, nowy pomysł.
Tym razem będzie to połączone z martyngałem.
Czy ja to gdzieś widziałem ? !smail!
Obrazek

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

sobota 25 kwie 2015, 11:27

JAREK67 pisze:
tyler_durden pisze:Od poniedziałku zmieniam sposób hedgowania. Nowa idea, nowy pomysł.
Tym razem będzie to połączone z martyngałem.
Czy ja to gdzieś widziałem ? !smail!
Założę się, że widziałeś i to nie jedną, ale dam czyjąś rękę uciąć, że na pewno nie wersję na m30, którą przedwczoraj wyzerowałem konto demo :joy:

Idea była prosta, w oczekiwaniu na płynność, ale sam sposób zabiły dane z usa. Rynek zawsze przed ważnymi danymi dąży do równowagi, a jako że to konto demo, to zamiast zrównoważyć dwie strony hedga i poczekać, to ja dokładałem, dokładałem i dokładałem w konsoli ...
Reszty można się domyśleć.

Martyngał będzie mi służył do zabezpieczania się zamiast klasycznego SL. Wpadki z hedgem uzmysłowiły mi to co tomasz napisał mi kilka postów wcześniej - dobierałem pozycje po gorszej cenie, po czym zazwyczaj wpadałem w konsolidacje albo na korektę - albo w ostateczności następował ruch właściwy i było po obiedzie.

Mam jeszcze pomysł na grid zamiast klasycznego SL, ale to będę rozpatrywał w późniejszym czasie. No i jeszcze parę dodatkowych pomysłów. W ogóle człowiek szczęśliwszy jak zalicza udany miesiąc. :aaaa:

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

poniedziałek 27 kwie 2015, 08:23

Czas poukładać to wszystko do kupy i zmusić się do podjęcia poważnej decyzji :
1. Cel dziennika to nie tracić (zawsze tracę na niższych tf-ach);
2. Ograniczać straty;
3. Ograniczać straty;
3. Nie trzymać pozycji w nieskończoność;
5. Szukać TP wewnątrz formacji - za wyjątkiem piramidowania;
6. Martngał zamiast klasycznego SL;
7. Równoważyć obie strony hedga;
8. Piramidować zyski;
9. Ograniczać overtrading;
10. Unikać konsolidacji;
11. Cel końcowy to +2000 pipsów;


Gra będzie oparta klasycznie o SD, przeświadczenie o zerowaniu profitu, równowagę rynków, formacje PA (prostota i podstawy LL,LH,HL,HH, podwójny szczyt, podwójne dno, RGR, ORGR) oraz o momentum, ale o tym później.
Gra na m15 - d1.

1.
eurusd-m15-admiral-markets-as.png
2000 - 14 = 1986


PS. Uwagi mile widziane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 28 kwie 2015, 08:26

2. Zagranie niezgodne z planem. Hedge zamknięty.

1986 + 13 = 1999


eurusd-m15-admiral-markets-as.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 28 kwie 2015, 10:17

tyler_durden pisze: 1. Cel dziennika to nie tracić (zawsze tracę na niższych tf-ach);
2. Ograniczać straty;
3. Nie trzymać pozycji w nieskończoność;
8. Piramidować zyski;
9. Ograniczać overtrading;
10. Unikać konsolidacji;
11. Cel końcowy to +2000 pipsów;
te punkty sa wg mnie najwazniejsze. Jedynie dodam cos do 10 i 11. Konsolidacji nie unikniesz - tego nigdy nie przeskoczysz. Trzeba nauczyc sie z nimi zyc i poprostu kisic zlecenia. Punkt 11 - nie oczekuj niczego od rynku. Twoim glownym zadaniem to nie stracic, zarabianie jest efektem ubocznym. Dlaczego zakladasz 2000pps a nie 8000? Co zrobisz jak pojdzie po twojemu i nie bedzie przeslanek do zamykania pozycji? Kloci sie to z tym co piszesz w punkcie 8. Pozwol rozwinac skrzydla swoim zleceniom, zyski pielegnuj a straty ucinaj. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 28 kwie 2015, 10:39

Tomasz-20021 pisze:
tyler_durden pisze: 1. Cel dziennika to nie tracić (zawsze tracę na niższych tf-ach);
2. Ograniczać straty;
3. Nie trzymać pozycji w nieskończoność;
8. Piramidować zyski;
9. Ograniczać overtrading;
10. Unikać konsolidacji;
11. Cel końcowy to +2000 pipsów;
te punkty sa wg mnie najwazniejsze. Jedynie dodam cos do 10 i 11. Konsolidacji nie unikniesz - tego nigdy nie przeskoczysz. Trzeba nauczyc sie z nimi zyc i poprostu kisic zlecenia. Punkt 11 - nie oczekuj niczego od rynku. Twoim glownym zadaniem to nie stracic, zarabianie jest efektem ubocznym. Dlaczego zakladasz 2000pps a nie 8000? Co zrobisz jak pojdzie po twojemu i nie bedzie przeslanek do zamykania pozycji? Kloci sie to z tym co piszesz w punkcie 8. Pozwol rozwinac skrzydla swoim zleceniom, zyski pielegnuj a straty ucinaj. Pzdr
Bardziej chodziło mi o wyznaczenie celów. To liczba, która według mojego mniemania pozwala określić czy dana strategia jest profitowa, czy nie bardzo. Nie te mityczne 100 transakcji, bo hedge do porzucenia wcześniejszego pomysłu potrzebował aż 213 zagrań.

W punkcie trzecim chodziło mi o to, żeby zysk nie przerodzil się w stratę, bo już ponad 13 razy miałem podobną sytuacje grając daytrading. Za często przytrzymuje, a przecież transakcje są zawierane na m30 i trzeba pamiętać o tym, że średni zasięg ruchu jest znacznie mniejszy niż np na h4.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 28 kwie 2015, 10:52

co do pkt 3 sam sobie odpowiedziales. Co do testu samej strategii to lepszym wyznacznikiem bedzie czas a nie ilosc zawartych transakcji. Wiele z nich mogles otwierac tylko po to zeby "nabic licznik" (overtrading, o ktorym wspominasz). Nie znam sie na nizszych tf choc mysle, ze przy dt po miesiacu moglbys wyciagac pierwsze wnioski. Co do h4 to bedzie to okres minimum 3 miesiecy.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

środa 29 kwie 2015, 07:13

Dzień pogram na demo, bo wpadła mi w pole widzenia formacja 1-2-3 Rossa Hooka i wykorzystanie jej wspólnie z RSI(16) do określenia trendu, jego kontynuacji, piramidowania oraz potencjalnych obszarów wykupień. To może być ciekawy dodatek, który muszę przetestować. Oczywiście nie jest to żaden Grall, ale pomaga w zrozumienia zasad PA.
Dzisiaj więcej czasu na FX, więc będzie chyba więcej wejść.

eurusd-m30-admiral-markets-as.png
Tak patrzę, że zagranie otworzone przy dolnej bandzie małej 20p konsoli na EU. Mam takie wrażenie, że najlepiej będzie to zamknąc, żeby nie utrwalać złych nawyków i spokojnie poczekać na wybicie.


PS.

Dzisiaj w ogóle nie jestem w stanie wyczuć rynku. Niby najprostszy rajd do góry na EU pod dane o 20, ale z 30p ruchu uzbierałem jedynie 5p.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie z hedge

środa 29 kwie 2015, 10:34

tyler_durden pisze: Dzisiaj więcej czasu na FX, więc będzie chyba więcej wejść.
overtrading :D jeden z twoich punktow na twojej liscie. Dzis FOMC poznym wieczorem - rynki prawdopodobnie beda bujac gora - to strasznie gryzie sie z piramidowaniem.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 05 maja 2015, 08:09

tyler_durden
Za dużo narzucasz sobie. A żeby zlikwidować overtrading to zastosuj prosty trick.

Moving Averange 33, interwał H1.
Kupuj jak cena jest nad tą średnią a sprzedawaj jak jest pod.
Ja o tym nie pisałem wcześniej, ale teraz postaram się wyłożyć cały swój warsztat wraz z tymi niuansami, które to decydują o zyskowności tradingu.
Na wykresie ostatni przykład.
Ustawiam siatkę zleceń STOP jak kurs przekroczy średnią 33 i dokładam. Zazwyczaj w ostatnim czasie są mocne ruchy po przebiciu tej średniej. Nie trzeba długo czekać. Zaznaczam też, że taki rynek nie potrwa wiecznie i trzeba dostosować się do warunków.

Co do stosowania hedga to ja nie stosuje.

PA jest bardzo ciężko stosować, bo rynek ma różną zmienność każdego dnia. Nawet jak rozpoznasz formacje to reakcja na nie może być bardzo mała, bo zmienność spadnie. Jakby był ten sam poziom zmienności to jak najbardziej PA, ale teraz jest o wiele ciężej.

Co do daytradingu to nie polecam. W końcu zawsze przyjdzie ruch na ponad 300 pipsów i wejdzie mocna piramida a przy klepaniu codziennie skalpów to wytrąci Cię z równowagi i jak podpierasz się Martyngałem to wykoszenie z rynku natychmiastowe.

.................................
No i apropo GRIDu. Jak piramidowanie nie idzie i podoba się GRID z Martyngałem to teraz GBPAUD ma szeroką konsolę, można tam GRIDować do woli. Nie wiadomo tylko do kiedy to potrwa, ale na pewno będą oznaki końca tej szerokiej konsoli przez zmniejszenie ruchów do wąskiej konsolidacji i wtedy trend przyjdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 05 maja 2015, 12:57

Szwajcar pisze:tyler_durden

Moving Averange 33, interwał H1.
Kupuj jak cena jest nad tą średnią a sprzedawaj jak jest pod.
Ja o tym nie pisałem wcześniej, ale teraz postaram się wyłożyć cały swój warsztat wraz z tymi niuansami, które to decydują o zyskowności tradingu.
Na wykresie ostatni przykład.
Ustawiam siatkę zleceń STOP jak kurs przekroczy średnią 33 i dokładam. Zazwyczaj w ostatnim czasie są mocne ruchy po przebiciu tej średniej. Nie trzeba długo czekać. Zaznaczam też, że taki rynek nie potrwa wiecznie i trzeba dostosować się do warunków.
Uczulam szczegolnie na ostatnie zdanie bo jest chyba najwazniejsze. To glownie do tych najswiezszych piramidowcow, ktorzy chca zostac Szwajcarami w tydzien. Samo kupowanie / sprzedawanie nad / pod nie zda egzaminu bez zarzadzania pozycja i ustalonego punktu ewakuacji czy zamkniecia. Dodatkowo stawkowanie - na wykresie widac jak poszla najpierw szpila w dol z 2 otwartymi zleceniami. Niejeden dostalby tam zawalu lub wyzerowal depo z przelewarowanym rachunkiem.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 05 maja 2015, 19:28

Szwajcar poważnie filtrem jest 33 okresowa średnia ? :gj: :gj:

weź no coś więcej napisz na ten temat bo trochę mnie zaciekawiłeś, rozumiem że chodzi o przebicie w kierunku późniejszych trejdów jednak co jest potwierdzeniem przebicia ? chodzi o pierwszy słupek zamknięty za ? o pewną ilość na danym okresie ? jak to dokładnie filtrować jak ty byś przefiltrował np EURUSD by ustawić się z trendem ( S ) bo ja nie umiem zauważyć powtarzającego się schematu. Ogólnie średnia jak każda idzie za ceną... więc nie za bardzo rozumiem.

33 jest po resztą intrygujące niczym 33 stopień wtajemniczenia :poser: :poser: czemu 33 ?

/EURUSD za bardzo chyba szarpie tam 40 + o to chodzi z dopasowaniem warunków ? chodzi by dopasować srednią pod instrument czy szukać instrumentu dopasowanego pod 33 ?

naprawdę trochę mnie zszokowałeś tą średnią i nie umiem tego pojąć, one przecież nie posiadają skuteczności... chyba że czegoś nie rozumiem, nie wiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: piątek 04 paź 2013, 07:48
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 05 maja 2015, 20:01

Little Scalper
Nie chodzi o to, żeby czekać aż średnia się odwróci.
Chodzi o to, że jak kurs (cena) przebija średnią i idzie nad nią to wtedy kupujemy i dokładamy.
Unikamy spadających noży i handlu przeciwtrendowi.
Tyle i aż tyle.

Więcej napiszę później. No, ale do pełnego systemu jest już bardzo blisko.
MA 33 tylko do TF H1.

Moje podejście do MA jest inne niż te w książkach albo jakieś systemy typu KISS.

Prosta zasada.
Jak cena jest pod średnią to sprzedajemy.
Jak cena jest nad średnią to kupujemy.
W sensie piramidujemy tylko zyski.

A jak kończy się GRID to możecie zobaczyć tutaj.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79
Niestety zawsze tak samo.

Jak mi tylko wypłacą z tego IronFx te 100k PLN to zaczynam pisać dalej w moim journalu.
NIE dokładaj do stratnych pozycji kolejnych, tylko do pozycji zyskownych.
Piramidowanie blokowe (przeciwieństwo GRIDa i Martyngału)
http://www.forexfactory.com/szwajcar#64

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 05 maja 2015, 20:24

Szwajcar Twoje podejście do samej średniej to zdrowe podejście jednak z Twojej wypowiedzi to podejście jest na tyle banalne że ta średnia tak naprawdę przestaje być potrzebna bo jeśli używasz h1 wystarczy dzień korekty by średnia została przebita bądź prawie przebita, czyli jeśli wczoraj rosło to dzisiaj kupujemy, jeśli wczoraj rosło a dzisiaj spadło to najprawdopodobniej średnia została przebita bądź jest blisko przebicia więc co robimy jutro ? średnie są dobre kiedy mamy odpowiednio długi trend no ale nigdy nie wiemy ile dany trend będzie trwał a okres 33 jest na tyle wąski że nieduża korekta może ja przełamać więc dość często daje to sprzeczne sygnały... dlatego tego nie rozumiem jednak fajnie że wracasz z większa dozą merytoryki i o ile będą częste screeny o tyle ja to zrozumiem choć wydaje mi się że tu nie ma czego rozumieć a po prostu musi być jakiś element decyzyjny a w Twoim przypadku padło na tą średnią.

Co do postaci adriana to mnie ona mało interesuje człowiek nikt, no name, bajarz i mitoman nie musisz tutaj się z nim porównywać czy się koło niego stawiać bo to nie potrzebne dawanie niczemu fejmu, nie sprowadzaj go z powrotem na to forum zaczepkami a to jak się kończy grid ma świadomość każdy kto ma choć minimalne pojęcie o zarządzaniu ryzykiem.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

poniedziałek 11 maja 2015, 10:00

Tomasz-20021 pisze:
Szwajcar pisze:tyler_durden

Moving Averange 33, interwał H1.
Kupuj jak cena jest nad tą średnią a sprzedawaj jak jest pod.
Ja o tym nie pisałem wcześniej, ale teraz postaram się wyłożyć cały swój warsztat wraz z tymi niuansami, które to decydują o zyskowności tradingu.
Na wykresie ostatni przykład.
Ustawiam siatkę zleceń STOP jak kurs przekroczy średnią 33 i dokładam. Zazwyczaj w ostatnim czasie są mocne ruchy po przebiciu tej średniej. Nie trzeba długo czekać. Zaznaczam też, że taki rynek nie potrwa wiecznie i trzeba dostosować się do warunków.
Uczulam szczegolnie na ostatnie zdanie bo jest chyba najwazniejsze. To glownie do tych najswiezszych piramidowcow, ktorzy chca zostac Szwajcarami w tydzien. Samo kupowanie / sprzedawanie nad / pod nie zda egzaminu bez zarzadzania pozycja i ustalonego punktu ewakuacji czy zamkniecia. Dodatkowo stawkowanie - na wykresie widac jak poszla najpierw szpila w dol z 2 otwartymi zleceniami. Niejeden dostalby tam zawalu lub wyzerowal depo z przelewarowanym rachunkiem.
No tak, tylko to było zagranie pod dane i trzeba się liczyć z takimi atrakcjami. Co nie zmienia faktu, że sam bym zamknął to wszystko pewnie na stracie.

Od wtorku zaczynam walkę!

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 12 maja 2015, 12:55

Przecięcia ceny przez średnia to temat rzeka. Jak znajdę chwile to wrzucę w robotach screeny z wykres em kapitału różnych prostych EA opartych na tej metodzie.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

wtorek 12 maja 2015, 13:25

irmentruda pisze:Przecięcia ceny przez średnia to temat rzeka. Jak znajdę chwile to wrzucę w robotach screeny z wykres em kapitału różnych prostych EA opartych na tej metodzie.
Sam testuje coś w podobie, mianowicie. EMA 34 high i low plus pivot points z dodatkiem gamma.
W zasadzie ma to być skalpel na m5.

Obrazek

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie z hedge

środa 13 maja 2015, 16:18

Dzisiaj bez wejścia. Zauwazyłem u siebie problem, nie wiem czy również dotyczy on was. Mianowicie, czekam sobie spokojnie na podjscie ceny do okreslonego poziomu i nie jestem w stanie zawrzeć transakcji, bo nie podoba mi się dynamika ruchu ceny, brak dobrego potwierdzenia czy układ świec. Cokolwiek, żeby nie wejść w trade. To już kolejny raz, kiedy coś mi się nie podoba i odpuszczam zagranie choć można by było zarobić na nim kilka pkt.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jones
Stały Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 18:15
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: centrum

Re: Piramidowanie z hedge

środa 13 maja 2015, 20:58

nie wiem czy mam obawy jak wcześniej coś sobie obmyśliłem to raczej wchodzę
chyba że bez przygotowania coś widzę wtedy raczej czekam na close świeczki
albo przechodzę na mniejszy interwał i przy pierwszym sygnale otwieram zlecenie
HEJ
Tylko dwie rzeczy są nieskończone.... Albert Einstein
---
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
---
http://www.forexfactory.com/jones_pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości