Indykatorem w rynek

ODPOWIEDZ
no avatar
peter_r
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 12:34

Indykatorem w rynek

niedziela 07 cze 2015, 18:57

Hi,

Mały real, podgląd http://www.myfxbook.com/members/peter_r/bbands-piramida-świeczki/1273227
+ demo do testów strategii, skryptów itp
https://www.myfxbook.com/portfolio/demo-demo/1273261

Kawałek strategii:
Wariancja na temat PA z domieszką indykatora.

Jest zmienność?

Szukam trendu/BO(D1)/złamania ostatniego wsparcia lub czekam na wyjście z kanału d1 (trójkąty, flagi itp) i piramiduję w kierunku wybicia ustawiając tp na najbliższy lokalny szczyt.

Wejścia:
a) na nowej d1(im bardziej jest oczywisty setup/silny trend)
lub b) londyn (rano) w pozostałych przypadkach

1 = Bbandstop_v2(5) = zmiana na czerwony kolor lub/i chcę sprzedawać gdy cena zbliży się do bandy czerwonej(korekta) a kupować gdy zmieni się na niebieską lub wróci do niebieskiej (korekta)
2 = engulfing, pinbar w miejscu top/bottom

Zwykle 1) wystąpi po 2)

Wyjątek dla 1 i 2
- LH LL dla L / HH HL dla S H4
- odwiedzenie/odbicie i nie spenetrowanie całości, świeżego (kilka dni max) wsparcia (przy zmianie koloru) oraz
- odwiedzenie, przebicie lub spenetrowanie całości świeżego wsparcia *duże ciało* (kolor na d1 się nie zmienił, aka nie łap noża - czekam na następną D1)
- konsola na D1

Ogólnie jak będzie czas, to w przypadku b)9-12 poszukam wejść counter trend z woodie na M30 w kierunku Bbandstopa (aka kupno dołka w kierunku trendu).

Piramidka co 30 pips; odpalam skrypt na kilka pozycji.

Wielkość pozycji wg tro dragon mm jako 200pips 10% = 0,02.
/edit: ups coś źle to policzyło....200 pips wyjdzie z 30%.. :facep:
TP a tak ze 400-600 licząc od początku zmiany kierunku obecnej fali na d1. Rynek ma gdzieś ile ja chcę więc i tak trzeba będzie improwizować.
SL 200 awaryjny, kawał za strefą obrony przesuwany następnie za kolejne wsparcia, co się powinno mniej więcej pokrywać ze wstęgą indykatora. Jeżeli pozycja zamknie się mocno przeciwko mnie - ratunku :poser:

Zostaje jeszcze kwestia doboru par do gry..lub zorientowanie się że już po trendach i danie sobie na wstrzymanie w odpowiednim momencie - doradzi ktoś ? :bambam:

Pzdr
P

no avatar
peter_r
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 12:34

Re: Indykatorem w rynek

czwartek 11 cze 2015, 15:34

Hmm mega słabo.

Pierwszej transakcji nie powinno być.

Druga - niby ok, ale ->
Ustawienie TP zbyt optymistyczne = optimistic bias. -> więc brak zysku więc ->
Po ruchu który zakrawał na korektę(opór w górę => podebranie w dół) - no decision bias - zostawiłem gdy mogłem wyjść z pozycji -> więc sl.

Testowanie piramidowania na realu bez testów na demo to średni pomysł ;)

no avatar
peter_r
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 12:34

Re: Indykatorem w rynek

poniedziałek 15 cze 2015, 09:45

Stop out/MC.

Celowo wpłaciłem kawałek kapitału - i bardzo dobrze - jak widać totalny brak zasad mm, nie trzymanie się planu (miałem zostawiać na weekend tylko jak będzie pozycja 100 pips od ceny).
Psychologia słaboo...nie wiem skąd ten gambling (brak myślenia o tym ile mogę stracić przy decyzjach). Brak "ogrania systemem".

Z racji wieeeluuuu błędów/revenge tradingu/wyrzucenia indykatora narazie stop - powrót w czwartek. Będzie kontynuacja 0,01 lota dla zdobywania doświadczenia. Nie poddam się. Jak z 100zł nie zrobię 300zł to i z 5000 nie będzie 15000.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
peter_r
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 12:34

Re: Indykatorem w rynek

sobota 11 lip 2015, 23:21

Nadal walczę - ze sobą :aaaa:

Indykatory 10% PIE 50% PA 40%

Było sporo tradingu znowu na demo, mało czasu, później znowu real mały, trading z doskoku w pracy jak narazie był na 0 lub - , niestety nie ma jak pilnować. W piątek za to wolne i udało się zarobić dodatkowo piramidując buy stopami.. :cheers: Mam nadzieję, że uda wypłacić z Irona....

Teraz trochę luzu, znowu nie będzie czasu na takie siedzenie...ale obserwuję :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Indykatorem w rynek

niedziela 12 lip 2015, 08:33

peter_r pisze:............ mało czasu, później znowu real mały, trading z doskoku w pracy jak narazie był na 0 lub - , niestety nie ma jak pilnować. W piątek za to wolne i udało się zarobić .............

...........znowu nie będzie czasu na takie siedzenie...ale obserwuję :)
Albo to uporządkuj, albo nie zawracaj sobie głowy tradingiem. Nigdy w ten sposób nie będziesz zarabiał. Skoro praca jest priorytetem to DT, zwłaszcza piramidowanie jest pomyłką.
Obrazek

no avatar
peter_r
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 12:34

Re: Indykatorem w rynek

niedziela 12 lip 2015, 19:10

Mhm, praca jest jak narazie priorytetem, ale rano przed i wieczorkiem po - czemu nie? Jeśli miałbym później zajmować się tylko DT to muszę zbierać doświadczenie. W piątek siedziałem z 8h przed wykresem i pilnowałem pozycji, motywacja była duża.
Staram się uporządkować, ale w życiu szybko się zmienia...i trzeba się dostosowywać..nie mam zamiaru rzucać z tego względu. Przyczyny strat to nadal: umiarkowane doświadczenie(od 2012 z dużymi przerwami, większość czasu jednak na demo), brak cierpliwości itd - psychologia, czasami brak przygotowania(gdzie ewentualnie kupić, sprzedać).

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości