Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

no avatar
InwestorNaEtacie

Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

poniedziałek 07 wrz 2015, 12:15

Witam wszystkich,

Będę prowadził tutaj swój dziennik inwestycyjny. Mam nadzieję, że będziemy wymieniać się swoimi poglądami i razem wiele się nauczymy.
Zamierzam inwestować na wyższych TF ze względu na pracę. Na początku gram małym kapitałem (ponad 600zł) na koncie micro, z tego powodu, że strategia jest świeżo po testach i dopracowywaniu i wolę mało płacić za naukę, a gra na demo to nie to samo. Mały kapitał małe ryzyko a zbieranie wiedzy i doświadczeń jest bezcenne.
W strategii wykorzystuję:
trend: klasyczne LT, overbalance i median lines;
system: współczynniki Fibo, formacje harmoniczne Gartley, Nietoperz i Motyl (ABCD potwierdzająca), wskaźnik DTosc (i dodatkowo formacje świecowe jeśli są na końcu formacji);
zarządzanie kapitałem: SL max 1% kapitału, max 3 inne pozycje, 3 częściowe Take Profity, ochrona kapitału najważniejsza.

Więcej oczywiście można znaleźć na mojej stronie podanej w stopce (zapraszam do dzielenia się opiniami i doświadczeniami).

600 zł to nie dużo, o wiele więcej się nauczę i chcę gonić za marzeniami. Liczę na Waszą pomoc i porady, ale proszę o kulturę i tolerancję. Od razu dodam, że nie krytykuję innych strategii i ludzi.

Mam nadzieję, że za kilkanaście miesięcy będzie tutaj bardzo obszerny dziennik inwestycyjny z wieloma ciekawymi komentarzami.

Życzę Wam wielu sukcesów na rynku!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

poniedziałek 07 wrz 2015, 14:05

Powodzenia!

System dość skomplikowany.

Ciekawe jak bedzie w praktyce wyglądał.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

poniedziałek 07 wrz 2015, 16:00

Akhh pisze:Powodzenia!

System dość skomplikowany.

Ciekawe jak bedzie w praktyce wyglądał.
Może trochę źle go opisałem. Może jest zbyt skomplikowany, ale nie ryzykuję dużo. 600zł to nie majątek, dlatego uważam, że warto za tyle się uczyć. Dziękuję Ci bardzo i Tobie również życzę wielu punktów na wykresie każdego dnia :) Pozdrawiam!

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 08 wrz 2015, 11:09

Potencjalna formacja Gartleya bądź Motyla na EUR/GBP H1. Czekam na końcowe ukształtowanie formacji i sygnał potwierdzający. Wiecej informacji umieszczam zawsze na swojej stronie. Jak otworzę transakcję poinformuję o tym!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Piotr Drabik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 mar 2015, 09:27

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 08 wrz 2015, 13:33

Fajny pomysł będę ten wątek śledził. Problem jaki widzę to fakt, że na EURGBP jest trend boczno-spadkowy.
InwestorNaEtacie pisze:Potencjalna formacja Gartleya bądź Motyla na EUR/GBP H1. Czekam na końcowe ukształtowanie formacji i sygnał potwierdzający. Wiecej informacji umieszczam zawsze na swojej stronie. Jak otworzę transakcję poinformuję o tym!

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 08 wrz 2015, 15:15

Piotr Drabik pisze:Fajny pomysł będę ten wątek śledził. Problem jaki widzę to fakt, że na EURGBP jest trend boczno-spadkowy.
InwestorNaEtacie pisze:Potencjalna formacja Gartleya bądź Motyla na EUR/GBP H1. Czekam na końcowe ukształtowanie formacji i sygnał potwierdzający. Wiecej informacji umieszczam zawsze na swojej stronie. Jak otworzę transakcję poinformuję o tym!
Dziękuję Ci za odpowiedź! Ja trochę inaczej klasyfikuję trend. Ale to wg mnie nie ma znaczenia, bo formacje te mogą wystąpić w tej sytuacji bez problemu. Na razie nie otworzyłem pozycji bo rynek przebił zakres struktury Gartleya i teraz leci do góry. Czekam cierpliwie, bo to nie mój schemat. Piotr w jaki sposób analizujesz trend?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 08 wrz 2015, 16:51

Jestem ciekawy wyników - na razie standardowo życzę powodzenia i wytrwałości :)

no avatar
Piotr Drabik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 mar 2015, 09:27

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 08 wrz 2015, 17:34

Najprostszymi kreskami na D1.
Ja wczoraj pod wzrostowego nietoperza na GBPJPY grałem http://comparic.pl/trading-harmoniczny- ... nietoperz/
InwestorNaEtacie pisze:
Piotr Drabik pisze: Czekam cierpliwie, bo to nie mój schemat. Piotr w jaki sposób analizujesz trend?
Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
monikaforexpolska
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 19:28

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

czwartek 10 wrz 2015, 08:10

Najważniejsze, aby zarabiał. Mam kochaną koleżankę, która na swoim wykresie ma istną choinkę ale zarabia. Ja bym się zmęczyła obserwując monitor z tyloma kolorami. A ona jakoś daje radę. Powodzenia w inwestowaniu.

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

poniedziałek 14 wrz 2015, 16:50

Otworzyłem przed momentem krótką pozycję na AUD/USD na podstawie spadkowego Gartleya na H4. O to podstawowe dane.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 14.09.2015 r.
Rynek: AUD/USD;
Cena wejścia na rynek: 3 pozycje po: 0,71411, 0,71413 i 0,71416;
Ilość kontraktów: Łącznie 0,25 lota (3 pozycje: 0,09 i 2×0,08);
Ryzyko (SL): Całkowity SL wynosi 1 % kapitału = 0,72065;
Cel (TP): TP1 = pkt A (0,69100), TP2 = 161.8AX (0,67272) i TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia: Długotrwały trend spadkowy na wykresie tygodniowym i dziennym. Formacja prospadkowa Gartleya na wykresie H4 poparta odpowiednim sygnałem ze wskaźnika DTosc oraz współczynnikami Fibonacciego (zniesienia cenowe i czasowe);
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, zmobilizowanie.

Więcej danych, wykresów i ankietę dodałem na swojej stronie - zainteresowanych zapraszam. Będę tu umieszczał tylko skrótowe najważniejsze informacje by nie zaśmiecać forum. Kolejny wpis będzie dotyczył albo wybicia na Stop Lossie albo zrealizowaniu TP1 i przesunięciu SL na BE. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 15 wrz 2015, 16:48

I to jest porządnie opisany dziennik - co, gdzie, jak, czemu i za ile :)

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

czwartek 17 wrz 2015, 08:25

Witam,

Dziękuje za wszystkie miłe komentarze i słowa wsparcia. Także trzymam za Was kciuki!

Co do zagrania. Zostałem wybity na Stop Lossie na rynku AUD/USD. Moja prognoza i analiza nie sprawdziły się. Straciłem 1% kapitału. Oczywiście nie przejmuje się tym, jestem niezwykle zmotywowany! Przedstawiam poniżej zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz w załączniku przedstawię obrazy wykresów, bo przy otwarciu pozycji zapomniałem je dodać, za co Was przepraszam!

Dane:

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 16.09.2015 r.
Cena zamknięcia: 0.72061 (aktywowany SL)
Stosunek zysku do ryzyka: Stracony 1% kapitału
Emocje po zamknięciu: spokój, mobilizacja do działania, motywacja, chęć poprawy, ciekawość, wiara w siebie.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Nie najlepsza pozycja punktu X formacji oraz nie najlepsza symetria formacji Gartleya, zwłaszcza ta 2 cześć była trochę „brzydka”. Dodatkowo za mało uwagi poświęciłem analizie na wyższych interwałach. Mimo wszystko zaryzykowałem wyłącznie 1% kapitału, dlatego nie ma tragedii.
Ciekawostki: Nie zauważono na razie żadnej.

A jak Wam udały się inwestycje? Standardowo życzę Wam wielu pipsów!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

czwartek 17 wrz 2015, 15:27

InwestorNaEtacie pisze: A jak Wam udały się inwestycje? Standardowo życzę Wam wielu pipsów!
Czwarty dzien pod rzad na plus, co jutro przyniesie zobaczymy. Oby nie korekte:)

no avatar
hmakna
Posty: 45
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 09:34

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

czwartek 17 wrz 2015, 16:07

Kurka, że jeszcze są osoby które wierzą w takie czary... gartleje i sraltleje. Kurka nikt jeszcze nie zarobił w ten sposób, nie marnuj czasu... trzeba iść inną drogą.

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

czwartek 24 wrz 2015, 16:35

Witam,

Długa pozycja na USD/JPY na podstawie Gartleya na H1.

Zapis zagrania:

Wejście na rynek:
Data wejścia na rynek: 24.09.2015 r.;
Rynek: USDJPY;
Cena wejścia na rynek: 3 pozycje odpowiednio po cenach: 119.554, 119.555 i 119.576;
Ilość kontraktów: 3 pozycje po 0,12 lota – łącznie 0,36;
Ryzyko (SL): Dla każdej z pozycji Stop Loss wynosi 119,040 i razem wynosi 1% kapitału;
Cel (TP): W tej sytuacji musiałem dostosować odpowiednio cele do wielkości SL, który posiada aż 500 punktów. TP1 to punkt C formacji (120.490), TP2 to wielkość 3 Stop Lossów (121.085) a TP3 to standardowo TS.
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia: Trend wzrostowy na W1 i testowany spadkowy na D1 (cena przebiła zakres korekty bazowej). Na wykresie H4 powstał wzrostowy Gartley, którego punkt D to punkt X w nowej potencjalnej formacji na H1 (też Gartley). Na H1 powstała struktura formacji Gartley potwierdzona formacją Motyla w odcinkach BCD. Dodatkowo linie we wskaźniku DTosc przecięły się w strefie wyprzedania.
Emocje: Spokój, opanowanie, relaks, odwaga, pewność siebie, mobilizacja.

Screeny poniżej. Analiza, dokładniejszy opis dla zainteresowanych przedstawiam zawsze na mojej www bo nie chcę zaśmiecać forum i tego tematu.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w inwestycjach!
1. USDJPYDaily trend.png
2. USDJPYH4 analiza.png
3. USDJPYH1 analiza.png
4. USDJPYM30 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

piątek 25 wrz 2015, 08:30

Witam,

Na parze walutowej USDJPY udało mi się już zrealizować pierwszy Take Profit. Całkowity Stop Loss został przesunięty na Break Even. O to dane z dziennika inwestycyjnego:

Prowadzenie pozycji:

Przesuwanie SL: Pierwsze przesunięcie Stop Lossa miało miejsce 25 września na ceną otwarcia pozycji po uprzednim zrealizowaniu TP1 (120.490);
Opis emocji: pewność siebie, zadowolenie, zmobilizowanie, pokora, opanowanie, spokój.

Jeśli cena dotrze do TP2 (zniesienia 127.2 AX) to Stop Loss zamieni się na Traillingstop i będę próbował wycisnąć z rynku jak najwięcej. Wtedy także mój zysk będzie wynosił więcej niż to co wystawiłem na możliwą stratę.

Screeny poniżej.

Pozdrawiam i życzę wielu pipsów na wykresach!
1 USDJPYM30 ZrealizowanieTP1.png
2 USDJPYH1 opór.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

piątek 25 wrz 2015, 10:28

Przed momentem zrealizowałem właśnie drugi Take Profit. Przedstawiam poniżej screen i zapis z dziennika inwestycyjnego.

Prowadzenie pozycji:

Przesuwanie SL na BE: Pierwsze przesunięcie Stop Lossa miało miejsce 25 września na ceną otwarcia pozycji po uprzednim zrealizowaniu TP1 (120.490).
Opis emocji: pewność siebie, zadowolenie, zmobilizowanie, pokora, opanowanie, spokój.
Zamiana BE na TS i przesuwanie Trailling Stopu: Przesunięcie BE na TS miało miejsce także dnia 25 września na poziom 120.0, na której skończyła się ostatnia potwierdzona korekta po przekroczeniu zniesienia 127.2 AX (TP2). Obecnie pozycją będzie prowadzona na TSie.
Opis emocji: relaks, pewność siebie, zadowolenie, mobilizacja, pokora, skupienie, opanowanie, energia.

Obecnie mam już tylko Traillingstop, który przynosi mi zyski, a więc na pewno zrealizuję TP3. Obecnie TS jest w bardzo dobrym miejscu, pod strategiczną korektą, która jest bazową korektą tego impulsu i w dodatku zatrzymała się w pobliżu ceny 120! A rynek kocha takie okrągłe liczby.
USDJPYH1 TP2 i BE na SL.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

poniedziałek 28 wrz 2015, 20:19

Witam,

Dziś rano moja pozycja została zamknięta na 1 TS.

Zamknięcie:

• Data zamknięcia: 28.09.2015 r.;
• Cena zamknięcia: 120.0;
• Stosunek zysku do ryzyka: 1,87:1;
• Emocje po zamknięciu: Spokój, opanowanie, pokora, mobilizacja, zadowolenie, dobre samopoczucie, przypływ energii.

Uwagi końcowe:

• Błędy popełnione: Zbyt wczesne otwarcie transakcji, bo cena spadła jednak do 88.6XA;
• Ciekawostki: Po raz kolejny Gartley zakończył się na zniesieniu 88.6XA, Stop Loss za punktem X formacji ponownie został nienaruszony.

W załączniku dodałem także cały zapis zagrania w rar.

Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

wtorek 29 wrz 2015, 18:17

Jak zająłeś pozycje zgodnie z założeniami systemu to nie ma mowy o błędzie , rynek po prostu miał ochotę pójść w inną stronę i tyle w temacie nie ma co filozofować.

no avatar
InwestorNaEtacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

czwartek 01 paź 2015, 16:37

Witam,
Wojtek19761 pisze:Jak zająłeś pozycje zgodnie z założeniami systemu to nie ma mowy o błędzie , rynek po prostu miał ochotę pójść w inną stronę i tyle w temacie nie ma co filozofować.
Masz rację, dzięki za komentarz. Wiele błędów mi się jeszcze zdarza, ze względu na nienajbogatsze doświadczenie dlatego staram się wszystko wyłapywać i zapisywać aby się ciągle rozwijać.

Dzisiaj rano otworzyłem krótką pozycję na parze walutowej AUDUSD. Niestety po około godzinie moja pozycja została zamknięta na Stop Lossie. Poniżej przedstawiam tradycyjny zapis z dziennika inwestycyjnego.

Zapis zagrania

1. Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek:10.2015 r.;
Rynek: AUDUSD;
Cena wejścia na rynek: 70511 (wszystkie 3 pozycje po tej samej cenie);
Ilość kontraktów: 3 pozycje po 0,21 czyli 0,63 łącznie;
Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony został na poziomie 0.70750 (wszystkie pozycje) i wynosił niecałe 1% kapitału;
Cel (TP): Take Profity standardowo podzielone były na 3 częście: TP1 (3SL) = 0.69790, TP2 (127.2%AXD) = 0.69300 i TP3 = TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
-Długotrwały trend spadkowy na wykresie dziennym,
-Ruch ceny w pobliżu ważnego oporu – potwierdzonego 2 zniesieniami wewnętrznymi Fibonacciego,
-Powstanie formacji Motyla z potencjalnym zakończeniem w wyżej wspomnianej strefie i w okolicach górnej linii kanału trendowego,
-Potwierdzenie tej formacji dodatkową formacją na niższym interwale,
-Potwierdzenie formacji Motyla odpowiednim sygnałem ze wskaźnika DTosc,
-Odpowiednia reakcja rynku w postaci dość mocnych spadków (początkowych na M5 oczywiście).
Emocje: luz, lekka niepewność, złe samopoczucie w związku z chorobą, odwaga.

2. Zamknięcie:

Data zamknięcia: 10.2015 r.;
Cena zamknięcia: 70750 (Stop Loss);
Stosunek zysku do ryzyka: 0:1 (strata 1% kapitału);
Emocje po zamknięciu: spokój, motywacja, ostrożność, mobilizacja do pracy, pewność siebie, determinacja.

3. Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:
-„Łapanie rynku” na siłę – spóźniłem się trochę z wejściem przez obowiązki i wszedłem na rynek zdecydowanie za późno i przez to miałem szeroki Stop Loss;
-Wewnątrz struktury formacji powstała większa korekta niż odcinek BC, zbagatelizowałem to, a był to sygnał do tego, że coś jest nie tak z tą formacją i należy zmienić oznaczenie;
-Na siłę chce złapać trend spadkowy na AUDUSD, który obserwuję już od kilku tygodni – nie byłem w 100% obiektywny;
-Otwarcie pozycji będąc chorym – to też pewnie miało wpływ;
-Otwarcie pozycji w pośpiechu;
-Subiektywizm.
Ciekawostki: Gdy wewnątrz struktury formacji harmonicznej powstanie nowa największa korekta należy zmienić oznaczenia i mierzenia albo porzucić tę analizę, bo najprawdopodobniej będzie to niepowodzenie jak w tym przypadku.

To kolejna strata na tej parze walutowej. W weekend muszę bardzo dokładnie przeanalizować mój dziennik inwestycyjny, bo z tego co pamiętam to na 8 transakcji na tym rynku wszystkie były stratne. Nie idzie mi dobrze, daje się zrobić jak frajer, moje prognozy tutaj się nie sprawdzają. Będę musiał przemyśleć czy opłaca mi się dalej tutaj inwestować (na AUDUSD) jeśli nie znajdę większych błędów w moich analizach na tej parze.

Ale i tak jestem wypełniony pozytywną energią, kocham to co robię i wiem, że będę wielki! Nie rzucam słów na wiatr :>

Mam nadzieję, że Wam poszło dużo lepiej w ostatnich dniach :) Pozdrawiam!
1. AUDUSDM5 wejście na rynek.png
2. AUDUSDM30 wejście na rynek.png
3. AUDUSDM30 stop loss.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości