Zwykły handel

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 26 sty 2016, 23:14

DAX pozwala mi zaplanować na co zamierzam polować podczas najbliższych sesji dlatego chcę uporządkować myśli.

Analizując wykres w tym momencie dostrzegam szansę na kontynuację wzrostów także przyłączenie się do nich będzie dla mnie priorytetem. Powodów jest kilka: uważam, że 1) jest szansa na budowanie się nowego trendu wzrostowego (nowe szczyty i dna), 2) przez ostatnie dwa tygodnie wyrysowali prawdopodobieństwo ORGR na H4/H1, 3) odbili się od respektowanego wsparcia w okolicach 9300, 4) solidne świece wzrostowe na W1 i D1.

Oprócz przyłączenia się do wzrostów chcę zapalić w sobie jakby czerwoną lampkę przed graniem S jeśli faktycznie dalsze podejście zaczęłoby się realizować. Na spadki będę grał tylko jeśli będą spełnione najbardziej surowe założenia systemu, czyli jeśli sytuacja intra będzie wyglądała jak w trendzie spadkowym + rozgrywanie setupów trendu spadkowego i w żadnym innym przypadku nie wolno mi zagrać S.

Teraz czuje się przygotowany :joy:
Screenshot_7.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

środa 27 sty 2016, 16:25

Wygląda na to, że jeśli ktoś na początku sesji grał S na DAX licząc na odreagowanie wczorajszych wzrostów to już po niego wrócili o 15:30.

Jeśli natomiast ktoś grał od dołka L, gdy było potwierdzenie po 13 to też po niego właśnie wrócili.

To kto właściwie został?

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 18 lut 2016, 10:24

Dzisiejsze utrudnienia na DAX... czy to jest pierwszy dzwonek, żeby zrezygnować z kolejnego brokera?
1) Nie mogłem zamknąć S'ki na początku nowej H1, ponadto
2) nie mogłem się odwrócić na początku nowej H1.
Czyli coś co uniemożliwia prawidłowe realizowanie mojej strategii. Przerwa trwała 10:00-10:12.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

piątek 19 lut 2016, 11:49

Taka metoda prowadzenia po H1 (budującej się) może się czasem przydać dlatego wrzucam. Wcześniej tego nie znałem i nie używałem. W ogóle nie korzystam z fibo. Natomiast grając z trendem można w ten sposób łapać koniec korekty H1 i zagrywać tam przeciwko budującej się H1 - sprawdzałem na DAX.
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

piątek 04 mar 2016, 15:49

Zachowam to sobie na przyszłość, chodzi o cienie u brokera po prawej, których "rysowanie" obserwowałem na żywo. Dla mnie TOP5 najdziwniejszych zachowań ceny w ostatnim czasie.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 10 mar 2016, 14:07

Na pierwszym screenie chodziło o godz 9:34 i 9:38.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Już niedługo dobijam do celu i uciekam na zawsze z tego AM.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości