Zwykły handel

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Zwykły handel

niedziela 04 paź 2015, 16:10

Wracam do rynków po wakacyjnej przerwie i chciałbym wszystkich przywitać :cheers:

Będę zaczynał od niewielkiego depo 5-10k pln. Moje zasady:
- ryzyko 1-2% na transakcję (cel 5%)
- max DD 15% (cel przy 5% risk to 35%)
- zawsze jest ustawiony SL krytyczny na nagłe wypadki i spokojną noc
- nic nie zostaje na weekend, czasem coś zostaje na noc (rzadko)
- będę pracował nad zasadami zamykania pozycji
- przy RR liczy się dla mnie średnia po serii zagrań, powinna wynosić najmniej 2:1 a na dobrym rynku dochodzić nawet do 3:1
- analiza techniczna, perspektywa krótkoterminowa
- real + myfxbook
- start od przyszłego tygodnia po otwarciu rachunku

To chyba tyle tytułem wstępu, pozdrawiam.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

poniedziałek 05 paź 2015, 19:07

Rachunek juz dzis wystartowal i w stopce powinien byc widoczny dziennik myfxbook.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 06 paź 2015, 13:47

Dziś jest jeden z takich dni podczas których robisz swoje tak jak zawsze jednak to nie działa :)

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 08 paź 2015, 16:03

Informacja dla osob sledzacych rachunek. Bedzie zmiana broka i dlatego wyplata srodkow. Cala gra z tego tygodnia zostanie podsumowana w weekend.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 08 paź 2015, 21:28

Całkiem przypadkiem zapuściłem sobie ten film do snu: https://www.youtube.com/watch?v=vySD8udpiys

Jako ktoś ryzykujący kasę dla niepewnego zysku czuje się zainspirowany wszystkim co jest związane z prawdopodobieństwem. Nie sądziłem, że fizycy również mają podobne problemy jak my traderzy. Zapewne większość z nas podczas prac nad swoimi systemami dąży do tego, aby mieć pewność zamiast przewagę i stąd tak trudno jest nam wygrywać na rynku.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zwykły handel

piątek 09 paź 2015, 09:11

Jakbyś czasami wrzucił też jakiś wykresik z pozycjami, które grasz byłoby fajnie! :)

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

piątek 09 paź 2015, 09:26

Tak na szybko wykresy z naniesionymi pozycjami sa dostepne w dzienniku myfx. Wykresy z mt znajda sie w podsumowaniu. To jest dla mnie zapoznawczy tydzien stad bylo malo gry i uznalem ze wystarczy jedno podsumowanie na koniec.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

sobota 10 paź 2015, 08:48

Podsumowanie handlu za 5-9.10.2015

W tym tygodniu nie było wiele gry. Mimo wszystko przeprowadzone transakcje pozwalają na wyciągnięcie wniosków, dzięki którym będę mógł poprawić handel od przyszłego tygodnia. Na plus na pewno analiza i timing. Na minus źle dopasowany i zbyt ciasny SL dla tej analizy. Jest to widoczne podczas transakcji, które mogły dać mi przewagę. Wiadomo, że nie każda transakcja jest dobra, jednak jeśli marnuje się te najważniejsze to są potrzebne zmiany. Przykładem niech będą zagrania na EURUSD z 05 i 06.10.2015 oraz GBPUSD 07.10.2015, a nawet Long na EURJPY. Dochodzi do tego jeszcze problem jednej pozycji na sygnał (zwracam uwagę na EURUSD otwarcie 06.10.2015 13:20), co jest zdecydowanie zbyt mało jeśli chciałbym rozegrać transakcję nie tylko w perspektywie natychmiastowego wybicia, ale np. połowy lub nawet całego dnia.
EURUSDH1.png
GBPUSDH1.png
Dlatego będę wprowadzał otwieranie dwóch pozycji na jeden sygnał, natomiast wyjątkowo otwierana będzie jedna lub trzy pozycje, w zależności od tego jak widzę daną sytuację z punktu widzenia analizy. Przykładowo jeśli jest szansa na duże wybicie to mogę otworzyć 3 pozycje, ale jeśli już było to wybicie, ale nadal jest szansa na retest szczytu po korekcie to raczej będę otwierał już tylko jedną pozycję max dwie w dobrym trendzie (miałem takie jedno zagranie na EURUSD otwarcie 08.10.2015 11:05). Na EURJPY dałem się zrobić w konia i nie ma nawet czego komentować, to tzw. czynnik ludzki. Tak naprawdę problem na EURJPY polegał na tym, że jednocześnie wziąłem pod uwagę zbyt wiele czynników przeciwstawnych do siebie i to całkowicie rozwaliło mi koncepcję gry. O ile L wynikał z przemyślanej analizy i zawiódł wspomniany zbyt ciasny SL o tyle w S załadowałem się już na wariata pod wpływem impulsu i to był mój największy błąd w tym tygodniu jeśli chodzi o wejście w pozycję.
EURJPYH1.png
Streszczając, jakie zmiany od przyszłego tygodnia:
SL dopasowany do analizy.
Dwie pozycje na sygnał (wyjątkowo jedna lub trzy).
Bardziej odważna gra, więcej wykorzystanych sygnałów.

W opisie podałem transakcje z rachunku Zwykly handel_old, które można przeglądać pod tym linkiem:
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

sobota 10 paź 2015, 14:48

Witaj przyjacielu,

rzeczywiscie, jak kiedys przeczytalem, ze ze tyle systemow ile traderow to nie uwierzylem, bo przeciez cena jest jedna, prawda?
A tu prosze, nigdy nie wpadlbym, ze z wykresu H1 mozna wycisnac te kilka pipsow (ja tez tak robie ale to strach przed strata zamyka na malym zysku) a kolega po prostu tak planuje sobie trejda.
Psychika stwierdzilaby na wykresie historyczny, ze to frajer zamknal pozycje, skoro mozna bylo "sky is the limit". A wazne to, ze jest te kilka procent do przodu.
Rozumiem, ze pozycje otwierasz z palca na zamknieciu swiecy czy na zamknieciu umieszczasz buy/sell stopa?

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

niedziela 11 paź 2015, 07:13

Jestem zwolennikiem swobodnej interpretacji wykresów, dlatego otwarcie jest u mnie uznaniowe i nie robię tego automatycznie np. na zamknięciu świecy.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 15 paź 2015, 07:55

Podsumowanie handlu za 12-15.10.2015

Wykresy na których zagrywam powinny być bardziej przejrzyste dla oglądających.

Poniedziałek:
Zagrywałem testowo żeby sprawdzić, czy wszystko działa jak należy. Ogólnie to złe zagranie i nie powinno go być.
EURUSD-ECNM5.png
Wtorek:
W tym przypadku już była konkretna koncepcja na wzrosty, jednak nie sprawdziła się w momencie mojego zagrania. Postanowili najpierw zawrócić zanim pojechali tam gdzie tego oczekiwałem.
EURAUD-ECNM5.png
Środa:
Jakby nie duże problemy pod oporem na poziomie 1.14 to zostałbym w tej transakcji, jednak w tej sytuacji nie chciałem ryzykować potencjalnie szybkiego zjazdu do SL na otwarciu Londynu. Dlatego niedługo przed jego otwarciem zacieśniłem TP w okolice lokalnego szczytu.
EURUSD-ECNM52.png
Wszystkie transakcje nie spełniały do końca moich oczekiwań i dlatego za każdym razem była jedna pozycja na sygnał.

Czwartek:
Popełniłem poważny błąd zbyt szybko otwierając krótką na GBPUSD. Tak to można zagrywać w trendzie spadkowym pod dobry setup, a nie na dolnym ograniczeniu konsoli w lokalnym trendzie wzrostowym. Wrzucam screena, niech ta sytuacja będzie nauczką i lekcją na przyszłość.
GBPUSD-ECNM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 16 paź 2015, 07:16 przez Dan, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

czwartek 15 paź 2015, 16:03

czesc, widzę, że 14. na ED spekulowaliśmy to samo, tylko ja ciutkę za późno wszedłem i dałem się wyciąć na BE.
Powodzenia.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 15 paź 2015, 18:24

Widziałem w dzienniku tamten trade. W moim przypadku opłaca się dążyć do zamknięcia w okolicach końca H1 lub jeśli będzie cień od góry/dołu jak jest najczęściej to można próbować zapolować na jego ekstremum na początku kolejnej H1. Statystycznie to dość dobrze działa. Oczywiście są wyjątki kiedy można odpuścić czekanie do końca H1 przykładowo jeśli wcześniej cena doleci do jakiegoś ważnego poziomu, tutaj miałem 1.14 i na tym zdecydowałem się wyjść.

U mnie póki co jest bardzo słaba forma, wszystko sobie przypominam, mało gram bardziej obserwuję, ale liczę na to że jeszcze z tydzień i zaczną wpadać dobre transakcje :)

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

poniedziałek 19 paź 2015, 19:42

Początkowo w planie była walka o retest dołka, jednak zamieszanie po otwarciu o 16 skłoniło mnie do zmiany zdania i obrony tego co zdobyłem i stąd linia obrony na otwarciu tej godziny.
EURUSD-ECNM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 22 paź 2015, 14:52

Dziś liczyłem na dobry trade na kablu. Początkowo wszystko dobrze wyglądało, odbicie od wsparcia, pin i wystartowali.
Screenshot_1.png
Na M5 widać jak wrócili do BE na co byłem przygotowany i przeczekałem. BE zadziałał tak jak powinien i ponownie ruszyli do góry jednak nie chcieli kontynuować i szybko zawrócili.
GBPUSD-ECNM5.png
Z tym SL to chciałem też trochę wyprzedzić rynek dostrzegając jednak jego słabość i przez to złamałem fundamentalne zasady budowania świec także po części to mam za swoje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Zwykły handel

czwartek 22 paź 2015, 20:38

też zawiodłem się dziś na kablu, na początku nie wierzyłem w jego siłę zgarniając 15 oraz 9 pipsów zysku ale później już nie chciał kontynuować więc przed wnioskami o zasiłek odpuściłem kasując stratę.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

poniedziałek 26 paź 2015, 11:39

Dziś tak szybko się odwrócili, że nie zdążyłem nawet obronić tego co miałem na zamknięciu H1.
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

wtorek 27 paź 2015, 15:25

Dziś transakcja na kablu:
Screenshot_1.png
Screenshot_3.png
Zestawienie wszystkich transakcji od początku dziennika:
Screenshot_2.png
Zamykam ten rozdział gry ponieważ nie będę już handlował w dotychczasowy sposób.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

czwartek 29 paź 2015, 17:19

Dan pisze: Streszczając, jakie zmiany od przyszłego tygodnia:
SL dopasowany do analizy.
Dwie pozycje na sygnał (wyjątkowo jedna lub trzy).
Bardziej odważna gra, więcej wykorzystanych sygnałów.
Te zmiany miały zostać wprowadzone już jakiś czas temu, jednak nie było to takie łatwe jak przypuszczałem. Teraz już jestem bardziej przygotowany i od dziś wystartowałem, chociaż spodziewam się jeszcze poprawek na przestrzeni kilku najbliższych sygnałów.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zwykły handel

poniedziałek 02 lis 2015, 15:40

Czwartek:
Spóźnione wejście i ciasny SL.
EURUSD-ECNM1.png
Piątek:
Te same błędy co wyżej. SL wręcz fatalny.
EURUSD-ECNM12.png
Kabelek jak zwykle robi mnie w konia. Czasem się zastanawiam po co ja na nim gram, chyba tylko z uwagi na dawne dobre czasy.
GBPUSD-ECNM1.png
Na EURAUD zapowiadała się dobra transakcja i ostatecznie nie było źle.
EURAUD-ECNM5.png
Poniedziałek:
Jak zwykle kabel.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Na edku nieco lepiej i udało się udokumentować jak podczas transakcji widziałem wykresy, nie zawsze jest na to czas.
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Generalnie nie jest źle, ale nadal nie działam w 100% w taki sposób jak powinienem. Czuje się forexowo zardzewiały.

AKTUALIZACJA
Jeszcze jedno zagranie z poniedziałku. Nie mogę znaleźć dobrego wyważenia na zacieśnianie SL. Trzeba jakoś rozpracować ten temat.
GBPUSD-ECNM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości