Spekulacja Ichi+PA

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 11 lut 2016, 19:14

EURAUD: dziś zrobiłem to czego wczoraj nie, czyli zamknąłem z palca na fajnym zysku. +677 pipsów.
2016-02-11 EURAUDH4.png
EURNZD: tym razem udało się wejść na samym początku świecy kulminacji kupna, trzy poprzednie były wzrostowe, każda większa od poprzedniej ale jednocześnie małe. I wszystkie nad Kijun po przebadaniu Kumo. Cena idealnie oparła się co do pipsa na Weekly Kijun. TP bezpiecznie 18 pipsów pod. +274 pipsów.
2016-02-11 EURNZDH4.png
W ten sposób to konto wreszcie odbiło się od zera. Jednak jest jeszcze dużo do odpracowania aby wrócić do grudniowego wyniku.

Konta micro do martyngałów zaliczyły w takim tygodniu jak ten oczywiście spektakularne blowouty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 12 lut 2016, 20:23

dwie pozycje dzis, dwie nietrafione,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Stały Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: sobota 15 wrz 2012, 12:01
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 12 lut 2016, 21:09

Cześć, mam pytanie. Jaki jest twój klucz doboru par ?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 13 lut 2016, 11:36

cześć, szczerze to brak konkretnego klucza.
obserwuje wiele par, jedne wrzucam inne wyrzucam z kompletu, czesto jak na jakiejś poparzę się to wyrzucam (usd/dkk, usd/nok, usd/pln/ aud/cad), unikam par z dużym spreadem, dlatego są to na nich pojedyńcze wskoki jak mi coś głupiego strzeli do łba.

Generalnie trzymam się par z odpowiednią relacją spreadu do zmienności, dlatego często gęsto trejduję coś takiego jak eur/nzd i eur/aud.
Najwiecej pozycji mam na eur/usd, gbp/aud, eur/nzd, gbp/cad, aud/jpy, aud/usd, gbp/usd, usd/jpy, gbp/jpy, eur/aud, eur/jpy.
Najlepsze wyniki mam w kolejności na eur/aud, aud/jpy, ropa i eur/usd.
Najgorsze na usd/nok, gbp/aud, eur/nzd i gbp/usd.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 16 lut 2016, 18:30

niestety nie powodzi mi sie.

moze i wejscie dobre ale wyjscie fatalne. Byly inne mozliwosci.
2016-02-16 GBPUSDH4.png

tutaj pozycja jeszcze z piatku, az plakac sie chce jak widze w ktorym kierunku to rozwinelo sie i jak.
2016-02-15 GBPCADH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 17 lut 2016, 20:31

dziś dużo pozycji, niestety konto znów poważnie uszczuplone.
jedna pozytywna pozycja (podwójny wolumen):
2016-02-17 EURJPYH4.png
następnie brak wiary w to co się robi:
2016-02-17 GBPAUDH4.png
2016-02-16 AUDUSDH4.png
o tyle, że te dwie pozycje zostały na zysku sparowane ale nie o to chodziło.

Tutaj próba przesiadki na wyższy interwał i od razu po paluchach. a wg mnie sygnały były bardzo ładne, z trendem i ogólnie ok.
Na ropie bardzo ładny sygnał, wszystko jak należy, linie w porządku, trend itp. itd. Jednak wystarczył rzut oka na H4 i czar prysł. Cena utrzymała się nad H4 Kijun.
2016-02-17 OILMn-MAR16Daily.png
Tutaj też ładny sygnał, wszystko jak należy, niestety coś tam to peso wzmocniło się nagle i SL. Dobrze, że tym razem był niezbyt duży.
2016-02-17 USDMXNDaily.png
Jedyny kiepski sygnał na Daily - niby cena była nad Kijun po wybiciu z chmury i założyłem, że już tam utrzyma sie i przed 22 otworzyłem pozycję. Niestety kolejna nauczka, nie wyprzedzaj sygnałów. Druga sprawa, chikou pod ceną oraz świeca i tak nie zamknęłaby się dosyć sporo nad Kijun pomimo wyjścia z chmury.
2016-02-17 USDTRYDaily.png
edit: teraz znalazłem co się stało z peso http://www.marketwatch.com/story/mexica ... 2016-02-17
Trzeba mieć po prostu pecha, żeby otworzyć sobie wykres, kiedy tamtejszy bank centralny zwołuje nadzwyczajne posiedzenie i podnosi stopę procentową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Zero FX
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 23:34

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 18 lut 2016, 08:16

Ichimoku jest oparte na 3 subiektywnych parametrach, nie sądzę abyś backtestował ichi a nawet jeśli to nic nie wniesie bo to historia.
Nie jest to mechaniczne rozwiązanie a proteza do określania trendu w wymiarze intuicyjnym. Dodatkowo nie poznajesz charakterystyki par, aczkolwiek masz ten ranking najlepiej wychodzących. Patrzyłem na kilka zdjęć i nie wiem czy masz setup po którym wchodzisz, czy patrzysz na ichi ,,o ponad chmurą będzie pozycja". Zapytaj siebie czy rozumiesz czym jest wskaźnik, jak się go oblicza i jak wpłynie dana zmiana na jego wartość, potem dlaczego miałoby dojść do takiego ruchu, zastanów się nad innymi graczami na rynku czemu oni mieliby w tym momencie kupować/sprzedawać tylko odpuść sobie odpowiedź ,,bo chikou span jest ponad chmurą albo doszło do krzyża" ?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 18 lut 2016, 10:22

Witaj zerofx, dziękuję za pogląd i uwagi.
Myślę, że te dwa załączone screeny tłumaczą całą idee Ichimoku.
Jak wyliczane są poszczególne linie wiem. Wcześniej przez rok wałkowałem medianę kanału Donchiana i stąd trafiłem na linię Kijun i całą resztę.
Ale w spokoju doprecyzuję sam dla siebie odpowiedzi na Twoje pytania.

Inna sprawa czy sam sobie nie zaśmiecam wykresu wrzucając nań linie z Weekly i Daily, teoretycznie pomocne jako S/R i targety ale mózg szaleje widząc natłok kresek.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 18 lut 2016, 22:57

:weak:

dalej robie szkolne bledy jak kupowanie pod oporem:
2016-02-18 CADJPYH4.png
proba chwycenia odbicia od wewnetrznej czesci chmury zakonczona na BE:
2016-02-18 EURGBPH4.png
jak zwykle wystarczylo poczekac:
2016-02-18 EURJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 19 lut 2016, 21:19

Jestem zmuszony wrócić jednak do źródeł. Od dziś główną rolę w moim wykresie Ichimoku pełni Kumo i linie Kijun z każdego interwału. Tenkan wyrzuciłem, robiła mi tylko zaciemnienie na wykresie i zbyt dużo sygnałów na jej podstawie ubzdurałem sobie.
Kilka dzisiejszych trejdów - wyszedłem na minus z powodu panicznych ruchów na eurusd i zamykaniem z palca, cena utkwiła między Daily Kijun a Weekly Kijun, pozycję trza było ją tam trzymać aż do wybicia poza range i wcześniej zamknąć lub zabezpieczyć się na zero.
2016-02-19 OILMn-APR16H4.png
2016-02-19 NZDJPYH4.png
2016-02-19 EURUSDH4.png
2016-02-19 AUDJPYH4.png
Konto znów delikatnie zmniejszyło się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 19 lut 2016, 23:59

Zobacz na stronie "nawigator" w dziale ichimoku Grzegorz umieścił fotki czytelne i zrozumiałe. Te formacje masz na wszystkich fotkch z góry. Spytaj się Grzegorza gdzie możesz ściągnąć ten skrypt do pomiaru formacji ABC i jego instrukcję.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 22 lut 2016, 21:20

niestety trzeciego odbicia od Kijun nie było, a tak pięknie to na Daily wyglądało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 23 lut 2016, 20:41

lekko depozyt odbił się od dna ale jak zwykle była możliwość realizacji zysków dużo lepszych, część powybijało na BE większym lub mniejszym. trudno.
przy ropie popuściłem w gacie i zamknąłem z ręki na BE, TP byłby, tutaj i tak nastawiałem się na konsolę bo cena jest w dziwnym miejscu, między chmurą z Daily i H4.
Najbardzie żal mi trejdów na eurzar - to miało wielką kasę zarobić :) Na Daily wyjście z chmury i spadek w przepaść a tu nagle coś zaczęło wracać i odbijać. Zamknięte na obopólnym zysku. Zbyt wcześnie przestawiłem SLe? Jutro pokaże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 24 lut 2016, 21:41

znów stopiłem to co ostatnio zarobiłem, dużo BE i jeden spory SL na eurzar.
aud i cad pod dyktando ropy góra/dół.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 25 lut 2016, 20:09

w morde, afrykanery nie lubia mnie, pozycja byla z sell limita pod oporem i chmura z H4 oraz Daily. Spisalem ja na straty bo cena sporo weszla w chmure i tam zamknela sie. Trudno. Kasy sporo, znow pod kreska.
2016-02-25 USDZARH4.png

reszta (4 pozycje) poki co na zysku, audusd L, 2x eurnzd S, usdtry S. zobaczymy czy znow beda powroty i pozamyka sie na SL albo BE czy jednak to cos rynek pozwoli zarobic.
niestety tego usdcad cos pominalem a takie fajne miejsce na szorty - pod dwoma chmurami z Daily i H4, ladna rozciagnieta flaga i cos jak korekta abc, przeciwko pozycji kijun siekane gora dol.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 26 lut 2016, 21:12

Kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuur.................a !problem!

nigdy tego nie wiemy, czy to już dosyć i realizować zyski czy też jeszcze poczekajmy, jeszcze wpadnie 200 pipsów bo trend tylko lekko korekci i rozwinie się dalej.
Ale prawdą jest, że totalnie olałem kalendarz w dniu dzisiejszym.
Sumarycznie na plus ale nie na takim na jaki można było wyjść.

Myślicie, że zamykanie trejdów jak łącznie (tzn. koszyk) zrobiły powiedzmy 20% konta to dobry pomysł? Tzw. TP na kapitale.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cervantes
Posty: 29
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 17:07

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 27 lut 2016, 13:37

Witam,
ja w tym tygodniu zamknąłem wszystkie pozycje właśnie patrząc na otwarty zysk +20%. Czasami stosuję tę metodę, gdy konto mieli w miejscu a potem nagle jest duży skok, to wtedy wiem, że trzeba wysiadać. Kiedyś jak grałem jeszcze na demie to miałem już takie jazdy, np. +30% a potem zjazd do poziomu początkowego. Nawet w tej sprawie napisałem maila do Niala Fullera, z pytaniem czy wychodzić jak pływający zysk przekracza np. +20% konta, czy to nie będzie mieszanie w statystyce mojej przewagi na rynku itp. O dziwo, odpisał w ciągu 24h, ale napisał coś w stylu "Nie wiem Kolego, ale kup mój kurs, powinien rozjaśnić ci parę kwestii".
Ja natomiast widzę sytuację w taki sposób, że właściwie każdy wynik tygodniowy powyżej +10% mnie satysfakcjonuje. Gdy rynek NAGLE daje taki bonus, np. +25% i tak jakby zadaje nam pytanie „Bierzesz?” - patrząc na swój dotychczasowy przebieg tradingu - trzeba zbierać, nie wolno tym gardzić. Ale jeżeli ktoś ma np. cel na większym poziomie powiedzmy +30% tygodniowo i historycznie to do tej pory osiągał, to powinien ten TP na kapitale ustawić odpowiednio wyżej, nie wiem może dopiero strzał +50% powinien zgarniać.
Powiem, jak u siebie rozpoznaję taką sytuację do zamknięcia, bo to najlepiej mi wychodzi jak obserwuję samego siebie w tej sytuacji:
• Strzał pojawia się nagle, np. konto mieliło w miejscu a w ciągu jednej, dwóch, ew. trzech świeczek pojawia się spory profit. Na wykresie Euqity, kapitał rośnie ostro do nieba.
• To oznacza też dla mnie, że prawdopodobnie jestem mocno załadowany w jakąś walutę vs. inne - w tym tygodniu był to JPY. Tutaj przyznam, że nie patrzę na korelacje, tylko wierzę w Ichimoku – jak mam sygnał blisko siebie na CADJPY, USDJPY, NZDJPY itp. to nie oglądam się na nic innego, tylko wchodzę z R=2% w każdą parę, na której pojawił się sygnał i jest sensowny RR.
• Pojawia się czynnik psychologiczny – siedzisz i myślisz „o ja, ale to poleciało, dawać więcej!” – wtedy u mnie zapala się czerwona lampka.
• Kolejny aspekt psychologiczny, który jest ciężki do przeskoczenia – jest np. wtorek/środa, a ja handluję do piątku, to trudno jest wyjść przed końcem tygodnia. Mózg podpowiada, że „jeszcze nie, zostaw, poczekaj, jeszcze coś ugramy więcej do piątku.”
• Znowu psychologia - zaczynam sprawdzać stan konta co 5min.
Tak więc obserwuję stan konta i ustalam level, przy którym bezwzględnie zamykam wszystkie pozycje. Podobno jest jakiś skrypt, który pozwala zamknąć wszystkie pozycje, kiedy kapitał spadnie do ustalonego poziomu, ale go nie szukałem w necie. Może być pomocny, bo najtrudniej w tej sytuacji pociągnąć za spust. Decyzja zostaje oparta nie o TP na kapitale, ale o Trailing Stop Loss na kapitale. Widzę np. zysk +25% w otwartych pozycjach, to stawiam TrSL na +20%. Jak spadnie do tego poziomu, to wrzucam skrypt „Close All” i po zabawie. Po takim zamknięciu nie patrzę na wykresy przynajmniej przez 24h, a nie gram już do końca tygodnia.
Nie robię wyżej opisanej procedury, gdy zyski mi spokojnie rosną, bez skoków kapitału.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 27 lut 2016, 16:37

Hej, wielkie dzieki za wpis. Aktualnie konto mieli w okolicach zera juz caly miesiac.

Chcemy zarobic jak najwiecej i przez to tracimy.
Z drugiej strony "tnij straty, trendowi pozwol rosnac". I trzecia sprawa, kazdego dnia tygodnia czy miesiaca rynek jest inny a my mamy najwiekszy problem z dostosowaniem sie do niego. Mysle, ze szybkie branie pieniedzy w tym tygodniu byloby dobrym pomyslem (szczegolnie na ropie, ktora szeroko konsolidowala) a do ewentualnego trendu zawsze mozna wrocic. To co udalo mi sie 11 lutego to juz w tym tygodniu nie. Wtedy rzeczywiscie skok byl ogromny i bralem natychmiast. Najwidoczniej wtedy zysk przekroczyl te moje 50% :)
W sumie podejscie, ze 10% tygodniowo satysfakcjonuje to bardzo zdrowe podejscie.
Cervantes, podbudowales mnie.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 27 lut 2016, 22:34

cervantes pisze:Witam,
ja w tym tygodniu zamknąłem wszystkie pozycje właśnie patrząc na otwarty zysk +20%. Czasami stosuję tę metodę, gdy konto mieli w miejscu a potem nagle jest duży skok, to wtedy wiem, że trzeba wysiadać. Kiedyś jak grałem jeszcze na demie to miałem już takie jazdy, np. +30% a potem zjazd do poziomu początkowego. Nawet w tej sprawie napisałem maila do Niala Fullera, z pytaniem czy wychodzić jak pływający zysk przekracza np. +20% konta, czy to nie będzie mieszanie w statystyce mojej przewagi na rynku itp. O dziwo, odpisał w ciągu 24h, ale napisał coś w stylu "Nie wiem Kolego, ale kup mój kurs, powinien rozjaśnić ci parę kwestii".
Ja natomiast widzę sytuację w taki sposób, że właściwie każdy wynik tygodniowy powyżej +10% mnie satysfakcjonuje. Gdy rynek NAGLE daje taki bonus, np. +25% i tak jakby zadaje nam pytanie „Bierzesz?” - patrząc na swój dotychczasowy przebieg tradingu - trzeba zbierać, nie wolno tym gardzić. Ale jeżeli ktoś ma np. cel na większym poziomie powiedzmy +30% tygodniowo i historycznie to do tej pory osiągał, to powinien ten TP na kapitale ustawić odpowiednio wyżej, nie wiem może dopiero strzał +50% powinien zgarniać.
Powiem, jak u siebie rozpoznaję taką sytuację do zamknięcia, bo to najlepiej mi wychodzi jak obserwuję samego siebie w tej sytuacji:
• Strzał pojawia się nagle, np. konto mieliło w miejscu a w ciągu jednej, dwóch, ew. trzech świeczek pojawia się spory profit. Na wykresie Euqity, kapitał rośnie ostro do nieba.
• To oznacza też dla mnie, że prawdopodobnie jestem mocno załadowany w jakąś walutę vs. inne - w tym tygodniu był to JPY. Tutaj przyznam, że nie patrzę na korelacje, tylko wierzę w Ichimoku – jak mam sygnał blisko siebie na CADJPY, USDJPY, NZDJPY itp. to nie oglądam się na nic innego, tylko wchodzę z R=2% w każdą parę, na której pojawił się sygnał i jest sensowny RR.
• Pojawia się czynnik psychologiczny – siedzisz i myślisz „o ja, ale to poleciało, dawać więcej!” – wtedy u mnie zapala się czerwona lampka.
• Kolejny aspekt psychologiczny, który jest ciężki do przeskoczenia – jest np. wtorek/środa, a ja handluję do piątku, to trudno jest wyjść przed końcem tygodnia. Mózg podpowiada, że „jeszcze nie, zostaw, poczekaj, jeszcze coś ugramy więcej do piątku.”
• Znowu psychologia - zaczynam sprawdzać stan konta co 5min.
Tak więc obserwuję stan konta i ustalam level, przy którym bezwzględnie zamykam wszystkie pozycje. Podobno jest jakiś skrypt, który pozwala zamknąć wszystkie pozycje, kiedy kapitał spadnie do ustalonego poziomu, ale go nie szukałem w necie. Może być pomocny, bo najtrudniej w tej sytuacji pociągnąć za spust. Decyzja zostaje oparta nie o TP na kapitale, ale o Trailing Stop Loss na kapitale. Widzę np. zysk +25% w otwartych pozycjach, to stawiam TrSL na +20%. Jak spadnie do tego poziomu, to wrzucam skrypt „Close All” i po zabawie. Po takim zamknięciu nie patrzę na wykresy przynajmniej przez 24h, a nie gram już do końca tygodnia.
Nie robię wyżej opisanej procedury, gdy zyski mi spokojnie rosną, bez skoków kapitału.
W moich EA stosuję taki mechanizm. Ustalam na przykład, że po osiągnięciu 10% zysku rachunek zaczyna być monitorowany pod tym względem. Te 10% dzielę na dwie części, przykładowo:
Minimum Target = 3% i TSEqity = 7%
Działa to tak.
Kiedy zysk osiągnie 10% i zacznie już tylko spadać to EA zamyka wszystkie pozycje na MinimumTarget czyli na 3%.
Jeśli jednak zysk będzie rósł ponad 10 % to zacznie się "trailowanie" zysku.
Na przykład:
Zysk = 11% to MinimumTarget = 4%,
Zysk = 12% to MinimumTarget = 5%
itd.
W myśl zasady pozwól rosnąć zyskom.
Sam jednak mam problem ze zbyt częstym stosowaniem tego mechanizmu. bo jednak było 12% a zostało tylko 5%.
:wink:

załączam tutaj: http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?p=57022#p57022
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 29 lut 2016, 21:27

Dziś też do tyłu.
EJ zamknięty w pakiecie z GJ na zysku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości