Spekulacja Ichi+PA

ODPOWIEDZ
no avatar
Greg68E
Stały Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:27

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 21 lis 2015, 14:46

hmakna pisze:No kurka. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś dobrze kosił kasę na tych ichmochach. Musisz trochę zmienić podejście bo z takim to będziesz ciągle zerował konta demo.

Waluty są tak nieprzywidywalne, że nie da się ich rozgryźć. Raz wchodzisz bo myślisz, że trend ci ucieknie to robi się korekta. Drugi raz wydaje ci się, że będzie korekta, i chcesz czekać żeby się podłączyć to wtedy bez korekty jedzie rynek. Trzeba wchodzić na pałe, w stronę w która ci intuicja podpowiada. Wchodzi na stratę to zamykasz, wchodzi na zysk to trzymasz.
To taka strategia dla juniorów. Gdy będziesz miał doświadczenie takie jak ja to ci podam bardziej zaawansowane techniki posiadające naprawdę kurka moc. Ja koszę kaskę jak zboże.

A to w zlych miejscach sluchales, na ichi da sie zarabiac, nie wiem co masz na mysli kosic kase 100000% dziennie? to rzeczywiscie ichi do tego sie nie nadaje,

"stowrzylismy wspólne konto demo z kilkoma osobami z grupy i Gregiem, wszystkie pozycje będą pokazywane jak i stworzymy dział na forum. By otrzymać dostep do konta w czasie rzeczywistym trzeba się udzielać i być zaangażowanym. Dzisiaj nagramy film z objasnieniem każdej pozycji. Każdy może dołączyć do naszej grupy testujacej, ale nie na zasadzie brania gotowych sygnałów, dlatego piszcie i róbcie analizy"

musze przyznac ze pierwszy tydzien zaskoczyl baaaardzo pozytywnie i mnie, PRACA tylko na h4 i d1 kazda operacja usprawiedliwiona, wiec jesli komus nie chce sie nawet poszukac dobrze w necie to niech glupio nie gada ze nie slyszal by ktos kosil kase na ichimochach, co do drugiej czesci wypowiedzi to mysle ze jesli naprawde w to wierzysz to forex mozesz sobe woglole odpuscic bez wzgledu na system strategie czy taktyke.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 24 lis 2015, 19:43

uciekł mi taki ładny trejd na przebicie poziomu i retest, widoczne na H4 oraz D1:
2015-11-23 GBPAUDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 24 lis 2015, 20:21

Cierpliwosc tu jest potrzebna, aby poczekac na silne sygnaly, prezentacja na konsylium w Krakowie wiele wyjasniala w kwestii wagi sygnalow. Niektore Twoje transakcje wygladaja na "wziete na sile". Bo jak Grzegorz wspominal juz nie raz - H4 i D1 na ichimoku prowadzi do nudy.
A co do wynikow, to przeciez sa conajmniej dwa statementy, gdzie z malej kwoty jest osiagnieta dosyc duza, problemem jest konsekwencja i dyscyplina w naszych decyzjach.
Jak ktos ma ebooka to wie o czym mowie, 1200$ - > 90000$ w okolo 3 miesiace.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 24 lis 2015, 21:45

marek12578 pisze:Cierpliwosc tu jest potrzebna, aby poczekac na silne sygnaly, prezentacja na konsylium w Krakowie wiele wyjasniala w kwestii wagi sygnalow. Niektore Twoje transakcje wygladaja na "wziete na sile".
Jak ktos ma ebooka to wie o czym mowie, 1200$ - > 90000$ w okolo 3 miesiace.
Zdaję sobie z tego rację. Często łapie się na tym, że szukam sygnału na siłę. Dlatego zacząłem łaskawie spoglądać na ichimoku ponieważ silnie filtruje wykres zostawiając tylko te najlepsze kąski :) Ale nawet tutaj można coś na siłę robić. Ale podstawa sukcesu tutaj to czekać cierpliwie.
Aktualnie konto jest do przodu o 60% względem depozytu inicjalnego.

Dziś wpadła taka mała strata:
2015-11-23 NZDUSDH4.png
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 25 lis 2015, 18:59

Dzisiejsze pozycje na gbpusd +95,70 pipsow i +6,27% depozytu. Zamkniete z palca.
2015-11-25 GBPUSDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 26 lis 2015, 18:44

dzis poki co dwie pozycje zamkniete, obydwie na audusd i obydwie maksymalnie zje.e
pierwsza - TP pierwotnie bylo duzo wyzej, kanal trendowy narysowalem pozniej, on powinien byc miejscem dla TP.
drugie - jesli juz na nie uparlem sie to powinno to byc polowa stawki i zostac zamkniete na stracie po zamknieciu sie ceny nad Kijun.
2015-11-26 AUDUSDH4.png
i jeszcze druga blizniacza pozycja, ktora przez moment nawet calkiem dobrze radzila sobie:
2015-11-26 AUDJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 27 lis 2015, 15:01

koniec tygodnia, na parach z NZD zarysowały się jakieś oRGR więc pozamykałem to na zyskach aby nie ryzykować odwrócenia się trendu.
2015-11-27 EURNZDH4.png
2015-11-27 GBPNZDH4.png
2015-11-27 EURGBPDaily.png
Przedwczoraj i wczoraj była możliwość pozamykania wszystkiego i byłoby na kapitale nowe ładne high ale trudno. Chciwość.
Na gbpjpy dwa zabezpieczone selle na niewielkim zysku. Zobaczymy czy jeszcze dziś z tym coś będzie.
Póki co to dzień +91 pipsów i +4,23% depozytu.

aktualizacja:
jednak wybiło tego rzeźnika, wolałem to zabezpieczyć przed weekendem, zatem bilans dnia to +113 pipsów i +5,37% depozytu.
2015-11-27 GBPJPYH4.png

Bilans tygodnia to +160 pipsów i +7,58% depozytu.

edit:
teraz widzę, że totalnie źle postawiłem te stopylossy - idealnie na ZLce, która została sprawdzona. na usdjpy fake'a przytrzymała linia Kijun, na gbpusd cena doszła tylko do lokalnego oporu, z tego na gbpjpy powstał test ZL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 30 lis 2015, 20:04

Dziś mnie przewieziono na gbpcad, ot pomieszanie chwiwości ze strachem przed stratą zakończyło się 3xS na BE.
W ten sposób konto urosło o +0,7% i 11 pipsów.
2015-11-30 GBPCADH4.png
Nie sądzę aby dziś już coś wpadło, bo nie mam żadnych otwartych pozycji.
W ten sposób po całym miesiącu konto urosło o +71,96%, pozycje przyniosły równe +800 pipsów.
Co ciekawe od ponad tygodnia próbuję przebić na wykresie kapitału takie swoiste RN, miałem już 3 okazje zamknąć trejdy tak, że przeskakuję ten poziom ale za każdym razem chciwość i oczekiwanie na lepszy wynik kończyło się na poziomie niżej.

Na trejdach z ostatniego tygodnia widzę, że zasada "póki cena nie zamknie się po drugiej stronie Kijun to trzymaj pozycję" przyniosłaby dziś spore zyski. Trudno, przed weekendem chciałem zrealizować zyski i zminimalizować ryzyko weekendowych strat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 30 lis 2015, 20:50

Gratuluje wyniku, teraz mozna to troche przeanalizowac czy Ci wystarcza czy mozna zwiekszyc ryzyko.
Kiedys rozmawialem z jedna osoba na skypie na temat wejsc, doszedl do wniosku zeby caly czas stosowac jeden rodzaj sygnalu na wejscie - ma to sens. Jak powychodze z transakcji ktore mam obecnie, to bede tak robil. Wyjscie z chmury na H1 to sygnal do otwarcia, wyjscie ze strata w momencie kiedy cena zawroci i zamknie sie w chmurze.
Jesli dobrze pamietam to duza czesc Twoich pozycji by przezyla, gdybys czekal na zamkniecie sie swiecy nad Kijun, z drugiej strony straty w pipsach bylylby wieksze, cos za cos...

Z tym prowadzeniem i zamykaniem pozycji to i ja mam problem. Z jednej strony na historii czesto widac ze cena poleeeeeciala i to juz bez nas. Analizujac statement Sarmata - RR wychodzilo 1:1 mniej wiecej i sredni zysk jakies 40-50pipsow jak dobrze pamietam. A zrobil spory wynik.

Wiec nasuwa sie dylemat - meczyc sie psychicznie z trzymaniem pozycji czy jak poszlo choc troche po naszemu i stanelo to zamykac i szukac kolejnej okazji?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 30 lis 2015, 21:46

może potraktować to " męczenie się psychiczne" jak zdobywanie ślicznej kobiety, im głębiej tym cudowniej ;-)
Cierpliwość trzeba ćwiczyć, ale to przynosi zysk.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 30 lis 2015, 21:48

Rozwiązanie tego dylematu stanowi największy mur z jakim przyszło mi się zmierzyć w tym biznesie. Moje rozwiązanie być może już niedługo uda się zaprezentować.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 01 gru 2015, 12:27

Dzięki chłopaki za poglądy i uwagi. Ryzyko wolałbym ograniczać z czasem. Rzeczywiście próbuje za dużo sygnałów nalapac a widzę, że im mniej pozycji mam to lepiej na tym wychodzę. Drugi problem to prowadzenie pozycji. Mam dwie koncepcje. Jedna to piramidowac trend - małe ryzyko, duże RR wychodzi, rzadko zdarza się. Drugie to rozdrabniac pozycje na części i minimalizować ryzyko w miarę działania ceny. Problemem jest większe początkowo ryzyko i niskie RR końcowe.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 01 gru 2015, 13:58

Warto czasem sobie popatrzec na to, a juz w szczegolnosci przestudiowac pelny stat i wyciagnac z niego wnioski.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 01 gru 2015, 18:47

Witam, te staty Grega i Sarmata, muszę przyznać się, przeleciałem dosyć szybko.

Dziś miałem szczęście do średnich wejść, które szybko kończyły się na minimalnych zyskach lub stratach. Generalnie przechodzenie na BE pomaga psychice ale nie zyskom w dłuższym terminie.
2015-12-01 EURGBPH4.png
2015-12-01 OILMn-JAN16H4.png
2015-12-01 USDJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 02 gru 2015, 21:28

Rano była męczarnia na tych wykresach ale dało się coś udziobać, dwie pozycje z wczoraj wieczora zamknięte na małych zyskach, gbpcad jak przestał cokolwiek pokazywać (i dobrze), usdcad przed stopą procentową dla cada.
Ropa powtórzony sygnał wczoraj ale dziś bardzo ostrożnie i z szybkim zyskiem.
USDJPY sygnał po odbiciu ceny od Kijun i przejściu przez Tenkan po wyjściu z chmury, TP na najbliższym szczycie, zaliczony.
2015-12-02 GBPCADH4.png
2015-12-02 OILMn-JAN16H4.png
2015-12-02 USDCADH4.png
2015-12-02 USDJPYH4.png
+8,78% depozytu i +121,4 pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 03 gru 2015, 22:57

miałem plan olać dziś wykresy ale głupota jest silniejsza od rozumu. Póki co udało się z tej matni i syfu na crossach euro wyjść na kapitałowym zysku kilkudziesięciu groszy. Wymagało to niezłej ekwilibrystyki kapitałowej i żelaznych nerwów. Nie warto bo MC zajrzało w oczy.
Na jutro zostały jeszcze 3 nierozliczone pozycje: 2 shorty na euraud (tu mnie broni LT oraz umacniający się aud) oraz 1 short na eurjpy (tutaj mnie nic nie broni).
Błędem było stawianie sell limitów (nawet jak były wysoko) w takim dniu z ECB.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 04 gru 2015, 02:53

w końcu ktoś coś napisał.
moim skromnym zdaniem EUR będzie się osłabiało.
jeśli chodzi o SL to nie polecam. nigdy .
ja napisałem w moim poście przed dzisiejszym zrywem(wczorajszym), co przewiduje i niestety miałem rację.
szkoda mi gdy widzę jak, tyle rozumu człowiek wkłada w pojęcie tego co będzie... a przyszłość i tak jest inna.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 04 gru 2015, 05:38

telegrafista pisze: jeśli chodzi o SL to nie polecam. nigdy .
co masz na mysli?
u mnie pozycje mialy SL ale dosyc daleko lub SLe byly przesuwane :(

z drugiej strony chwile po 15 byla mozliwosc pozamykac to wszystko na stracie rzedu 5% i nie byloby tematu.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 04 gru 2015, 09:17

Ok, wszystko pozamykane, udało się z tej głupoty nawet wyjść z zyskiem. Już dziś nie tykam się tego, jeszcze nfp, rozne dane na cad. Kijun i Tenkan po jednej stronie, cena po drugiej albo w chmurze. Psyche musi odpocząć.

Podsumowanie:
dziś: +2,98% depozytu, -27,20 pipsa na wszystkim.
tydzień: +12,62% depozytu, -270 pipsów na wszystkim.

Można to było zrobić dużo lepiej ale w pewnym momencie zabrakło marginu i trzeba było jedną stratę zrealizować oraz dorzucić troszkę kapitału (tutaj pomógł broker dając 100% po stronie wirtualnego kapitału).
Minusy:
- zbyt wczesne uśrednianie,
- w ogóle uśrednianie :),
- uśrednianie na zbyt małym koncie,
- łapanie noży, którymi rzuca Draghi.
Plusy:
- przy ryzykownym rynku stosowanie tylko najmniejszych pozycji w pierwszym rzędzie,
- głowa pozostała chłodna,
- brak emocjonalnych ruchów.

Wieczorem wrzucę jakieś screeny o co w ogóle chodziło.
2015-12-03 EURNZDH4.png
2015-12-03 EURJPYH4.png
2015-12-03 EURAUDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 08 gru 2015, 18:30

zle narysowałem linie trendu i zle postawilem zlecenie oczekujace oraz sfiksowalem z SL, zaliczona strata 15 pipsow.
2015-12-08 AUDUSDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości