Spekulacja Ichi+PA

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 21 gru 2015, 21:34

jeszcze cos takiego, dzis to zamknalem na kilku pipsach zysku. mysle, ze nie warto trzymac nic na swieta. z realizacja zysku spoznilem sie wiec trudno.
2015-12-21 AUDJPYH4.png
Nie przewiduje aby wpadla jeszcze w tym roku jakas pozycja.
Jesli tak bedzie to miesiac grudzien konczy sie +20,4% przyrostem konta z czego czesc zysku zostala juz wyplacona. Po powrocie do pierwotnego depozytu na poczatku grudnia konto uroslo o 7,35%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 22 gru 2015, 18:19

telegrafista pisze:nigdzie nie ma błędu. to tylko brak cierpliwości.
tyle w temacie:
2015-12-22 GBPAUDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 22 gru 2015, 18:59

Przegapiłeś czy obserwowałeś i odpuściłeś? Jeśli to drugie to proponuje rozpracować temat: przeanalizować takie ruchy i ustalić jak mógłbyś się przyłączać w przyszłości do takiej lawiny. W końcu nie zrobili tego w kilka minut tylko cały dzień dając czas na wejście.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 22 gru 2015, 19:52

Chodzi mi o tą pozycję zamknietą na SL i sugestie telegrafisty o braku cierpliwosci.
Jedną z metod prowadzenia pozycji na Ichi H4 zakłada, że utrzymujesz pozycję póki świeca nie zamknie się po przeciwnej stronie linii Kijun - ja nie potrafiłem zastosować tej metody tutaj. Uznałem, że samo zamknięcie się w chmurze będzie wystarczającym warunkiem niepowodzenia trejdu, w związku z tym postawiłem też wąskiego stopa jak na ta parę i interwał.

Druga rzecz - jeśli zaliczyłem na danym instrumencie SLa to podświadomie unikam go przez kilka najbliższych dni, zakładam, że cena konsoliduje się, że nie rozumiem jej zachowania itp. itd. Mam wtedy "urazę" do tego wykresu i nie zaglądam nań.

Jak widać, wystarczyło tutaj mechanicznie podejść do wykresu - jest sygnał, nie ma sygnału, jest sygnał.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 22 gru 2015, 23:27

Dzięki za wyjaśnienie, wcześniej nie wiedziałem co miał na myśli telegrafista, dlatego pytałem. Czyli wygląda to tak: kolejne systemy i te same problemy wszędzie u każdego. Dociekam tego ponieważ w przeszłości naukowo zajmowałem się różnymi problemami spekulantów, co w przyszłości zamierzam kontynuować.

W prawdzie nie stosuje ichimoku, jednak wykresy wszędzie działają tak samo. Jakimkolwiek systemem bym nie grał zawsze są respektowane te same uniwersalne zasady. Teraz mam na myśli prowadzenie pozycji - zawsze w serii transakcji trzeba to robić identycznie, a jakakolwiek modyfikacja wypacza wynik, co sobie empirycznie udowodniłem i u mnie sprawdza się każdego dnia. Możesz wybrać albo jedną metodę albo drugą i wtedy maksymalnie wykorzystasz możliwy potencjał rynku. Jeśli zaczniesz robić raz tak, a raz inaczej, to musisz liczyć się z tym, że w rzeczywistości Twoja seria trwa dwa razy dłużej (upraszczając) ponieważ obejmuje transakcje dla jednej i drugiej metody, czyli bierzesz na siebie dodatkowe ryzyka, przykładowo dwa razy większy DD.

Jeszcze krótko o tym mechanicznym podejściu. Tutaj na forum czytałem ostatnio niestety niedokończony temat o tym jak nami manipulują, robią w konia itp. Właśnie brak mechanicznego podejścia jest jednym z naszych najsłabszych punktów, a do tego jest perfekcyjnie wykorzystywany żeby nami manipulować i ogolić nas z naszych depozytów.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 26 gru 2015, 14:05

Odwyk na całego. Wykresów nie widziałem od środy. Świąteczne pozdrowienia dla katolików, ewangelikow, baptystow i ateistów.

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 26 gru 2015, 14:27

Haha, to dobre podejscie. Ja za to troszke patrzylem na to co zle zrobilem w ostatnim czasie - trzymanie strat :( to zrobilem zle w ostatnich dwoch tygodniach, ale po nowym roku bedzie lepiej.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 26 gru 2015, 21:34

Ja za to planuje wprowadzić na wykres H4 wprowadzić linie z D1. Znalazłem wskaźnik MTF do ichimoku i będę testować sensowna takiego rozwiązania. Greg pokazywał, że na D1 sprawdza cenę względem Kijun i to też determinuje kierunek pozycji na H4.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 01 sty 2016, 17:21

Noworoczne postanowienia:
2016-01-01 GBPNZDDaily nauczka.png
Wiedziony nauczką jak na załączonym obrazku postanawiam:

1. Jednocześnie analizuję interwały H4 i Daily.
2. Trzymam się zasad prowadzenia pozycji.
3. Nie fiksuję na widok straty, emocje chowam tam gdzie ich miejsce, przy wykresie mam chłodny i rzeczowy umysł.
4. Pozycję dostosowuję do wielkości ewentualnej straty tak aby krótka wycieczka ceny do Kijun Sen na -/+ 200 pipsów nie powodowała problemów emocjonalnych ani spustoszenia rachunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 04 sty 2016, 19:36

taki trejdzik wpadł dziś na dobry początek roku:
+3,30% depozytu i 43 pipsy do przodu, take profit był na chmurze z D1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 05 sty 2016, 21:43

jak zwykle pośpieszyłem się.
2016-01-05 USDJPYH4.png
tu jednak dobrze, że pośpieszyłem się, impulsem do zamknięcia longa było zachowanie eurusd.
2016-01-05 EURTRYH4.png
Złą parę wybrałem dla liry, na usdtry poszło tak jak przewidywałem ale bałem się wejść w longa po dużej świecy wybijającej się z chmury na H4.
Cały dzień to +4,27% depozytu i +132 pipsy.

Ujajony jestem na stracie na Netherland25, eurnzd i nzdusd. eurusd na jakimś tam zysku. niepotrzebnie zrobiłem sobie trójkąta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 sty 2016, 09:53

w nocy złapałem dużego SLa na eurnzd, jak widać pozycja była dosyć niesystemowa, marubozu wyszło z chmury na H4 i przecięło Kijun ale ta była płaska i wcześniej mieliśmy duże popytowe świece. Specjalnie dałem sell limita, żeby wejść po lepszej cenie na zniesieniu no ale trudno. nie chciałem zamknąć po powrocie nad Kijun to mnie wywaliło na SL.
-12% depozytu i 130 pipek w plecy.
2016-01-06 EURNZDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
drax
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 09:44

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 sty 2016, 10:39

irmentruda pisze:taki trejdzik wpadł dziś na dobry początek roku:
+3,30% depozytu i 43 pipsy do przodu, take profit był na chmurze z D1.
wyszedłem w tym samym miejscu na lekkim plusie. Jednak cena poszła dalej w dół. Tp miałeś na wyjściu z chmury na D1? Dlaczego? Jeśli D1 zamknęła się poniżej chmury, a tak było, to jest to kolejny sygnał do zajmowania shortów. Co o tym myślisz?
Ujajony jestem na stracie na Netherland25, eurnzd i nzdusd. eurusd na jakimś tam zysku. niepotrzebnie zrobiłem sobie trójkąta.
Również mam pozycję na eur/usd otwartą. Jest 80 pipsów na zysku i nie wiem czy zamykać czy trzymać dalej. Cena jest blisko słabego wsparcia, a do kolejnego silnego jest jeszcze ok 160 pipsów.

Eur/nzd brzydko się zachowuje zamykając się to w chmurze, to poza nią. W pon zaliczyłem sl i nie wchodziłem już więcej.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 sty 2016, 11:22

czesc.
na audusd ustawilem TP na gorze chmury, bo cena byla nad chmura z D1 a ona lubi byc wsparciem/oporem i jak okazalo sie byla. cena odbila ale jak widac tylko jako korekta. rzeczywiscie mozna tam bylo dobierac ponownie. albo po powrocie ceny pod Tenkan albo po przebiciu przez ta cienka chmure z D1. szkoda, ominalem ten moment, tzn. psychika nie dala rady ponownie wlaczyc sie do trendu.
eurnzd rzeczywiscie kicha, dolar zaczal grac pierwsze skrzypce i te pary bez dolara ciezko teraz wyczaic jak chca isc. na koncie do ichi mam eurusd short i stoi w miejscu, na innym koncie mam longa na eurcad i daje rade, i gdzie teraz zrealizowac zysk?

no avatar
drax
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 09:44

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 sty 2016, 12:28

na audusd ustawilem TP na gorze chmury, bo cena byla nad chmura z D1 a ona lubi byc wsparciem/oporem i jak okazalo sie byla. cena odbila ale jak widac tylko jako korekta. rzeczywiscie mozna tam bylo dobierac ponownie. albo po powrocie ceny pod Tenkan albo po przebiciu przez ta cienka chmure z D1. szkoda, ominalem ten moment, tzn. psychika nie dala rady ponownie wlaczyc sie do trendu.
Ja wyszedłem jeszcze gorzej:
http://zapodaj.net/411b0219cc189.jpg.html

A może warto by było stosować się do wsparć/oporów wyznaczanych w taki sposób jak robi to Grzegorz Moskwa? Przy takim założeniu główne wsparcie wyglądałoby tak:
http://zapodaj.net/42c7f6bf5ce1a.jpg.html
na innym koncie mam longa na eurcad i daje rade, i gdzie teraz zrealizowac zysk?
Może zamykać, gdy cena będzie blisko chmury na h4? Ewentulalnie czekać aż cena dotrze do oporu z SL na tenkan.
http://zapodaj.net/e4be0503e1969.jpg.html


Ja wszedłem wczoraj w usd/chf. H4 zamknęła się powyżej chmury i lecimy up. Teraz też dobrałem drugą pozycję, chociaż mogłem zrobić to trochę niżej:
http://zapodaj.net/d2a4d5b580abd.jpg.html

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 sty 2016, 18:00

drax pisze:
na innym koncie mam longa na eurcad i daje rade, i gdzie teraz zrealizowac zysk?
Może zamykać, gdy cena będzie blisko chmury na h4? Ewentulalnie czekać aż cena dotrze do oporu z SL na tenkan.
chodzilo mi o to, ze na eurusd mialem shorta a na eurcad mialem longa.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 sty 2016, 20:28

jeszcze taka drobna pozycja wpadła:
2016-01-06 EURUSDH4.png
+25 pipek i +2,04% depozytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 07 sty 2016, 13:30

Ciężko, wpadnie jedna poważna strata i psychika zaczyna wariowac. Musze uważać.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 07 sty 2016, 16:19

ok, lekko uszczupliłem depozyt inicjalny. niestety dalej muszę pracować nad prowadzeniem pozycji i własną głową.
zaliczyłem dwie poważne straty na eurnzd oraz usddkk. dopiero po czasie skumałem, że dolar/korona dunska to taki odwrocony edek.
Jak wpadnie pierwsza poważna strata, to zaczyna się zgubne szukane sygnału na wejście, może być najpodlejszy sygnał ale wejście. Jak zdaży się, że sygnał jest dobry i pozycja zaczyna zarabiać to pierwsza cofka powoduje panikę w mózgu i konieczność ograniczenia potencjalnych strat. w ten sposób wykosiłem dziś 3 trejdy na eurnzd, audusd i gbpaud, które spokojnie pokryłyby stratę z usddkk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 07 sty 2016, 18:03

@irmentruda
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile pipsów zysku jesteś zaakceptować. Ile pipsów straty jesteś przyjąć. Dlaczego handlujesz na tylu walutach, zabójstwo dla psychiki. I takie pytanie; czy dasz radę otworzyć jedną pozycję wartości 85-90% depo i dlaczego tak i dlaczego nie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości