Spekulacja Ichi+PA

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 01 mar 2016, 20:01

Znowu dzień do tyłu.

Błędy:

- szukanie sygnału na siłę (ale co prawda niektóre odpuściłem jako "niewystarczające");
- otwieranie pozycji z telefonu (cały dzień w terenie), jednak na tel to ch...., inna skala, stąd takie dziwne SLe.

A sam rynek był dziś bezlitosny z tymi PMIami i innymi cudami, góra dół i w bok. Teraz na sesji amerykańskiej ten niektóre pary obrały jakiś konkretny kierunek ale mnie wcześniej na zbyt wąskich SLach powybijało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 02 mar 2016, 11:30

Z tym otwieraniem na siłę to u Ciebie częsty problem? Nie umie u siebie tego wyplenić, szczególnie w dni gdy na rynku nic się nie dzieje i zaczynam zmieniać standardowe pary, interwały, etc..

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 02 mar 2016, 19:16

Damian_C pisze:Z tym otwieraniem na siłę to u Ciebie częsty problem? Nie umie u siebie tego wyplenić, szczególnie w dni gdy na rynku nic się nie dzieje i zaczynam zmieniać standardowe pary, interwały, etc..
Hej D.C., tak to czesty problem. Pojawia sie, kiedy zaliczam dłuzsza serie strat, wtedy pojawiaja sie kolejne straty i tak kolo zamyka sie. Problemu nie ma, gdy kapital idzie ladnie w gorke. Wtedy nawet jestem w stanie odpuscic co poniektore setupy uznajac je za malo pewne.
Z problemem zwiazane jest takze to, ze rynek co pewien czas wchodzi w konsolidacje i niepewnosc, np. na H4 krazy wokol linii Kijun (teraz tak bylo na jenie i funcie, przynajmniej tam poparzylem sie). Wtedy nie ma sily, standardowe podejscie bedzie powodowac zwaly na kazdej swiecy.
Powoli oduczam sie schodzenia na nizszy interwal, gdy pojawiaja sie takie problemy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 02 mar 2016, 20:56

dzisiejsze pozycje:
euraud - wejście było z sell limita na podstawie Daily. Zamknięcie z palca na zysku. Co prawda należało trzymać ale trudno. Po ostatnich doświadczeniach chciałem mieć zysk, niestety oddałem go na następnych nietrafionych pozycjach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 04 mar 2016, 18:44

joł, znów w plecy przez te je****... NFP. Nigdy już nie będę trejdował danych ekonomicznych tylko to co mi wykres pokazuje.
Byłem dobrze ustawiony to zamykałem straty na usdzar i obracałem się na umocnienie dolara a tu wielki ch.....
Na eurcad szybki trejdzki na poprawę humoru.
Na gbpjpy zrejterowałem po tej konsoli i odpuściłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 08 mar 2016, 18:56

Dziś coś takiego mi wpadło.
Rano na gbpaud i euraud był klasyczny sygnał odbicia od Kijun, obydwa przegapione.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 08 mar 2016, 19:43

Czyżbyś zagrywał pod H4, czy to tylko taki zbieg okoliczności? :)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 08 mar 2016, 20:15

@Dan, tak jak najbardziej, to byla pozycja wg H4. W tej strategii spogladam na H4 i Daily.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 09 mar 2016, 17:51

Sfrajerzyłem z tym USDZAR jak przedszkolak, gorzej jak zlobiak. To efekt malego konta i strachu przed jakakolwiek strata. A ten strach nie pozwala zarabiac.
EURUSD byl z buy limita, zamknalem trejda po naglym wyskoku a co jutro bedzie to nie wiem.

Płakac mi sie chce jak patrze na tego usdzar'a. tyle kasy w piz...u przepadlo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 11 mar 2016, 19:39

dziś i wczoraj.
na NZD pozycja zawarta pod przebicie dziennego Kijun, jak widać, nosa miałem na osłabienie się dolara ale wykonanie fatalnie, postawiłem zaledwie 16 pipsów SL i mnie wycięło frajera !problem!
na EURjpy podobna sytuacja, liczyłem na większą realizację wczorajszych zysków na euro i chwilowy spadek do wsparcia, ze względu na wczorajsze momentum zabezpieczyłem się na BE, i słusznie.
USDJPY jednak dalej konsoliduje, chmury pokazują coś przeciwnego niż cena więc trzeba uważać i szybko zamykać pozycje na zysku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 17 mar 2016, 19:58

Nic mi to nie idzie. Jak liczę na duże ruchy to rynek mieli w miejscu i zamykam na SL, BE albo jakiś marnych zyskach. Jak biorę to co jest to cena nagle chce dalej i dalej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 19 mar 2016, 22:33

Przejrzałem moje trejdy z ostatnich dwóch miesięcy i widzę kilka problemów:
- zanadto skupiłem się na samej linii Kijun zamiast skupić sie na wzajemnej relacji Tenkan/Kijun,
- przecięcie słupkiem ceny przez linię Kijun nie zawsze jest samodzielnym sygnałem, powinno potwierdzać się go jeszcze czymś dodatkowym, np. FBO albo strefą S/D,
-STRACH :tears: :fffuuuu: przed zamknięciem pozycji na SL a że po ostatnich wydarzeniach SL póki co musi być to zmniejszam poziom SL, skutek taki, że wycina mnie przedwcześnie,
- momentami totalnie olewałem chmurę, tzn. brałem longi będąc pod chmurą, nie zwracałem uwagi na zmianę koloru chmury.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 29 mar 2016, 20:00

wyczekałem, wyczekałem i zamknąłem z palca przed gołębią Yellen.
Przyjęta zasada utrzymania pozycji to była cena ponad Weekly Kijun i Daily Kumo.
2016-03-29 NZDUSDDaily.png
W toku long na audjpy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 31 mar 2016, 20:27

long na audjpy zamkniety z palca przed jutrzejszym nfp, coś to zaczęło mielić w miejscu i postanowiłem zdjąć kasę chociaż te kilka godzin wcześnie mialem okazję zdjąc znacznie więcej.

Pozycja zawarta z wykresu Daily.
2016-03-31 AUDJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 01 kwie 2016, 18:59

Kolejna pozycja z wykresu Daily, piękny sygnał podtwierdzony pinbar, cena wróciła pod linię Tenkan. Pierwszą pozycję wybiło na BE, drugą zamknąłem z palca na kilku złotych. Znowu spękałem bo narysowałem sobie na wcześniejszych świecach strefę popytu oraz niepotrzebnie zaglądałem na wykres H4 i H1.

Inną sytuację miałem na usdtry i usdzar, jeszcze przed świętam zapisałem sobie te pary w notatniku jako sygnały na shorty do obserwacji...i w poniedziałek wielkanocny zapomniałem o tym. Brak warsztatu i dyscypliny. A jak widzę sytuacja pięknie rozwinęła się w zakładanym kierunku. Pozycji nie było.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 06 kwie 2016, 18:51

W tym tygodniu wpadło kilka zyskownych pozycji. Narzuciłem sobie dyscyplinę, że bazą wyjsciową jest wykres Daily, moge zawrzeć transakcję nawet na M5 ale to wszystko musi ze sobą pasować. Jak mam wątpliwości to patrzę znów na Daily, jak chcę z Daily to patrzę niżej, czy aktualnie jest sens wchodzić czy może lepiej postawić limita albo stopa albo poczekać lub odpuścić. Daje mi to jedną zaletę, że wtedy sygnał z Daily "zyje" ileś tam godzin.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 14 kwie 2016, 20:50

znów kilka trejdów wleciało, zauważyłem, że im mniej spiny i nacisku na wynik tym mam lepsze efekty. bazą cały czas jest wykres Daily, pozycje zawierane przeważnie rano po szybkiej, wręcz błyskawicznej analizie Daily, H4 i H1, jak na tych TFach wszystko razem układa mi się w jeden kierunek to rozważam otwarcie pozycji. Niestety nie zawsze potrafię wytrzymać do TP, czasami to opłaca się, czasami nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 15 kwie 2016, 20:35

dziś zamknięta tylko jedn pozycja, innych brak.
pozycja dla fanów ichimoku: Wejscie w pozycja na wybiciu z chmury, ale to, że wybicie następuje z chmury spadkowej to i zaraz pod sobą mamy długa półkę to założylem , że cena maksymalnie dojdzie do następnej półki wyżej widocznej na chmurze i wróci do większej półki.
2016-04-15 AUDJPYH4.png
Cały tydzień zamknięty na ładnym plusie +30% całego konta. Dziś nie było żadnych pozycji - ochrona kapitału :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 23 kwie 2016, 22:20

2016-04-22 GBPAUDH4.png
tyle czekalem na ten ruch, wejscie na sell limita, zalozylem, ze bedzie FBO, jak przyszlo co do czego to popuscilem ostro w majty i zamknalem z palca na BE.

tutaj mnie skasowalo,
2016-04-21 USDCADDaily.png

i aktualnosci z piatku:
2016-04-22 USDMXNDaily.png
tutaj tez palca na BE.


oraz GBPJPY ktorego nie potrafilem utrzymac:
2016-04-22 GBPJPYH4.png
wejscie z H4 w longa po wyjsciu poza chmure oraz przebicie oporu, niestety nie utrzymalem do TP, sella wzialem, bo cena oparła sie o doł chmury na Daily.

tydzien zamkniety na + 7,81%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 29 kwie 2016, 22:19

2016-04-28 GBPNZDH4.png
kolejny tydzien minal, zamkniety na plusie 13,6%, miesiac zamkniety oszałamiajacym wynikiem 323% na plus!!! bez spiny, tylko trejdy na Daily i H4, mnostwo trejdow przegapionych albo odpuszczonych (jak np. usdmxn, usdtry lub usdzar - lira slizgala sie najpierw po kijun, nastepnie po tenkan, nalezalo brac shorty, rand podobnie ale tylko po tenkan).
2016-04-28 GBPAUDDaily.png
2016-04-28 GBPNZDH4.png
2016-04-27 NZDUSDDaily.png
2016-04-29 GBPJPYH4.png
Dwa wejscia zamkniete na BE i dobrze.
Kiwi - tutaj dlugo bronilem sie przed tym trejdem ale jak swieca z H4 zamknela sie ponad Daily Kijun to zaryzykowalem na buystopa no i kicha, zamknelo na SL ale widze, ze kierunek byl dobry.
Rzeznik - ta para ostatnio ratuje mi konto i statystyke. Jak zwykle cena poszla w moje TP, nawet dobrze wyznaczone ale postanowilem wziasc z rynku tyle aby uznac, ze tydzien bedzie zamkniety na plusie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości