Spekulacja Ichi+PA

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Spekulacja Ichi+PA

wtorek 10 lis 2015, 19:42

Postanowiłem odswiezyc formule dziennika, niech tamten idzie w niepamiec, moze tam bede zamieszczac cos jak splodze na demo.
Instrumenty: na koncie real, waluty, ropa.
Wykres: Weekly, Daily, H4 - ostatnio w takich ramach czasowych najlepiej mi to wszystko wychodzi.
Zasady trejdingu:
1) Ichimoku w celu okreslenia sytuacji na wykresie, input wskaznika to 7/22/44, nie wiem jakie przyjac dla H4, jesli zaistnieja na wykresie Daily sygnaly z Ichi zostana takze wykorzystane (dopiero tego ucze sie i rozpoznaje),
2) wszechstronne i popularne PA - z tego najlepiej podchodzi mi wsparcie/opor, przebicie swieca momentum, korekta, wejscie oraz linie trendu i kanaly trendowe,
3) SL w miare maly, staram sie wchodzic na zleceniach limit aby zminimalizowac wartosc SLa,
4) TP wg stref S/D lub poziomow S/R,
5) na BE przestawiam pozno lub w ogole,
6) ryzyko: spore, konto jest niestety małe, co tu ukrywac jade na pozycjach 0,01 i 0,02.

Aktualnie konto do trejdow D1 i H4 jest 56% do przodu wzgledem depozytu poczatkowego (1 miesiac spekuły).
Konto, na ktorym probowalem skalpowac na M1, M5 i trejdowac H1 jest bardzo bardzo na minusie. W sumie to juz nie wiem co z nim zrobic, moze przeniose na niego robota, bo mam tam lepsze spready.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 10 lis 2015, 20:18

Dzisiejsze pozycje:

EURGBP Daily - wejście na 50% zniesienia dziennej świecy w kierunku trendu. +77 pipsów.
2015-11-10 EURGBPDaily.png
OIL Mini - wejście na pullbacku pod opór, z wyjściem dałem się wyruchać jak darmowa k.rva. Tu znów dała znać o sobie chciwość - zapragnąłem ogromnych zysków i wymyśliłem sobie wybicie linii trendu i atak na dołki z października...być może ale najpierw trzeba pobuszować dalej w trójkącie. Zignorowałem linię trendu wczoraj i dziś samo zamknęło się na przestawionym SLu. Trza było zamykać na zbiegu strefy popytu i LT. +6 i +59 pipsów olejowych.
2015-11-10 OILMn-DEC15H4.png
Na EURUSD pozycja z EA +37,5 pipsa i 2,76%.

Razem dziś +179 pipsów i +16,07% depozytu (to właśnie daje +56% całości).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 11 lis 2015, 09:00

Ładny wynik i ciekawa strategia.

Będę obserwował z zainteresowaniem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 11 lis 2015, 09:57

Witam, w moim przypadku im mniej pozycji tym lepiej. Ichimoku silnie filtruje sygnały jak się okazuje więc dla mnie tym lepiej.
Wynik jest efektem wysokiego ryzyka (od 5 do 10% depozytu) - niezbyt dobrze się z tym czuję ale póki co nie mam innej możliwości.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 13 lis 2015, 18:09

2015-11-12 AUDUSDH4.png
2015-11-12 GBPUSDH4.png
2015-11-13 AUDJPYH4.png
2015-11-12 OILMn-DEC15H4.png
2015-11-09 AUDCADH4.png
Rzeczywiście, część postów uciekła więc jeszcze raz wrzucam screeny.
Dziś uciekła mi ropa, usdcad i gbpcad. Cena nie weszła/zeszła w te poziomy gdzie czekałem z limitem.
Podobnie wczoraj eurusd - zabrakło dosłownie 0,5 pipsa aby aktywować zlecenie wczoraj wieczorem.
W toku jeszcze jeden long na audjpy ale z wyższym TP (to mój pierwszy trejd z podzieloną pozycją, TP2 jest na następnej strefie podaży z H4) oraz short na euraud wczoraj wzięty z sell limita. Przez chwilę wahałem się czy go na BE nie zamknąć ale to byłoby tchórzostwo jednak.
To dzielenie trejda na dwie pozycje to nauczka po dwóch wcześniejszych trejdach na audjpy - za każdym razem mogłem realizować zysk po 60 i 80 pipsów ale chciałem więcej więc pozycja zostawała nietknięta.
Podobnie na ropie - wejścia wyszły mi zarąbiste ale totalnie nie wykorzystałem potencjału tego trendu - chciałem szybko realizować zyski. A wystarczyłoby podzielenie pozycji na dwie lub trzy. Ale do tego też trzeba mieć odpowiedni depozyt. Ja powolutku dorabiam się takiego.
Robot poniósł w tym tygodni dotkliwe straty, dziś chwycił jedno TP.

Dzisiejszy dzień to +4,53% i 78,7 pipsów.
Cały tydzień to póki co +17,48% i 198 pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

poniedziałek 16 lis 2015, 20:50

Chwilowa słabość (chciwość) i złamanie zasad wynikających z ichimoku oraz mm i od razu dostałem w ryja, tj. strata 275 pipsów i -14,75% depozytu.
Ubzdurałem sobie, gbpaud będzie spadać - cena odbiła się od Kijun na H4 ale na D1 jednak była w chmurze, sygnał nie powinien być rozpatrywany.

no avatar
max99
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 22:27

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 17 lis 2015, 12:45

@ irmentruda.
Odnoszę wrażenie że robisz wszystko żeby przegrać kasę. Nabyłeś sporo negatywnych nawyków z nawigatora od MP, highend. MP handluje na wyższych to się szybko przerzuciłeś na H4 - D1, o partaczu highend już nie wspomnę. To tyle wstępu.

Co dalej:

Ichimoku na wyższych TF ustaw według Hosody 9,26,52 tak handlują na całym świecie.
Ichimoku na niższych TF ustaw 7,28,119 te ustawienia się naprawdę sprawdzają M1-M30

Zacznij prowadzić pozycję od niższego TF np: M15, M30, H1 i dopiero potem zobacz jak wygląda sytuacja na H4 - D1 według ustawień Hosody.

Jak prowadzić pozycję:

Bardzo ważne: zobacz jak świece przechodzą przez linię Tenkan Sen, na niskich TF począwszy od M5 (powiedzmy że może to być pewien rodzaj filtra ) następnie M15, M30 Między czasie zapewne już na M5 jest przecięcie się z linią Kiju Sen. Prowadzisz pozycję zgodnie z trendem który jest wyznaczony przez Ichimoku. Oczywiście mając na uwadze Senku Span A, B , chmurę itd....... Do tego jest potrzebna tylko obserwacja.

Stop Loss

Sl przy wejściu w zlecenie powinien być od 3 do 7 pipsów

Gdzie ustawić SL:

Na dole świecy która jest przecinana przez linię Kiju Sen. Jeżeli pójdzie w dobrym kierunku to przestawisz SL na BE więc nie ponosisz straty. Natomiast kiedy pójdzie w przeciwnym kierunku stracisz 3-7 pipsa
Lub znajdź inne miejsce.

Jeżeli cena nie będzie respektowała twoich założeń wychodzisz ze zlecenia, i czekasz na następną okazję. Nie przesuwasz SL to nie są Twoje założenia. Handlujesz zgodnie z wyznaczonym trendem narzuconym przez linię Tenkan Sen.

Dobrze jest określić trend na wyższych TF:

Dobrym sposobem jest stosowanie oscylatora CCI 14 czyli: spoglądasz na H1 i określasz trend jeżeli oscylator jest powyżej "0" mamy trend wzrostowy, powyżej " +100" bardzo silny trend wzrostowy. I odwrotnie do do trendu spadkowego.
Składamy zawsze zlecenia z niższego TF czyli M5 - M15, patrząc na wyższy H1, tak filtrujemy trend. Oczywiście zawsze mogą wystąpić niespodzianki, dlatego zawsze przesuwamy SL na BE kiedy mamy do tego sposobną okazję.

Zacznij analizować wykres Ichimoku począwszy od M1, M5, M15 a dopiero wejdź na wyższe TF. Zawsze patrz na przecięcie przez świecę linii Tenkan Sen i Kiju Sen.

Życzę byś zrozumiał i opatrzył się z wykresem Ichimoku.


To tyle z mojej strony już nie będę podpowiadał, reszta zależy od Ciebie.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

wtorek 17 lis 2015, 18:31

Witaj max99,

na wstępie MP trejduje M30 na H4, ja nawet nie wiem jaki on dokładnie system stosuje, coś co mu podpowiada teraz longi na edku, skoro tak uważa to niech tak robi. co do highenda...chcesz mi wejść na ambicje czy jak? wybacz, nie widzę wspólnego języka z highendem.
Wróciłem do świec H4 i D1 bo zauważyłem, że na tych ramach czasowych zaczęły pojawiać mi się zyski w przeciwieństwie do niższych interwałów - nie mówię, że na niższych nie da się zarobić, da się oczywiście ale aktualnie nie mam możliwości całego dnia siedzieć przed M5 albo M1 a na fonie nie będę tego robić z wiadomych powodów.
Tydzień zacząłem od sporych strat, wiesz czemu? DYSCYPLINA i jej brak. To nie system jest fatalny tylko jego wykonanie jest fatalne. Szukanie sygnału na siłę lub uprzedzanie setupu. Muszę to dopracować. To co opisujesz z pewnością spróbuję, jak będę miał czas to zacznę testować ichi na niskich interwałach.
Pozdrawiam.


Dziś póki co -12% depozytu i -100 pipsów. Powody jak wyżej - brak dyscypliny, branie trejdów z d.y i szukanie szczęścia/nieszczęścia na danych ekonomicznych.
W toku dalej short na euraud, aktualnie na +210 pipsach, short na nzdjpy oraz long na gbpusd. Na innym koncie short na nzdusd.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

środa 18 lis 2015, 20:55

dziś -4,37% depozytu i - 40 pipsów, EA nie popisuje się ze względu na sytuację na eurusd, ja zrobiłem znów kilka życzeniowych trejdów, muszę dalej pracować nad dyscypliną, ichi ściśle określa mi wagę i rodzaj sygnałów i tego trzeba się trzymać.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 19 lis 2015, 11:50

Witam.
Tak, do tych wszystkich sposobów na "zyski" dołączył bym jeszcze rozsądek i większą wiarę w swoje możliwości. Opracowane przez kogoś metody lepiej traktować jak otwarte już drzwi którymi można przejść dalej, dalej do jednak własnego celu.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 19 lis 2015, 12:47

telegrafista pisze:Witam.
Tak, do tych wszystkich sposobów na "zyski" dołączył bym jeszcze rozsądek i większą wiarę w swoje możliwości. Opracowane przez kogoś metody lepiej traktować jak otwarte już drzwi którymi można przejść dalej, dalej do jednak własnego celu.
Witam, masz 100% racji. Źle nie jest bo konto cały czas na plusie ale trzeba uważać na to co i jak klika się.
I nie ma tutaj drogi na skróty, każdy musi przejść sam przez pole minowe. Można dostać instrukcje jak rozpoznać miny ale kroki stawia się samemu.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 19 lis 2015, 18:26

GBPCAD robił mnie wczoraj i dziś w konia.
2015-11-18 GBPCADH4.png
EA zamknął wreszcie coś na zysku +37,5 pipsa na edku.
NZDJPY - miałem nosa ale psychicznie nieźle mnie przewieźli i TP zmniejszyłem, żeby go tylko zamknąć. Trejda utrzymałem bo na D1 cena odbiła się od chmury.
2015-11-18 NZDJPYH4.png
EURNZD - błąd z tym wejściem, cena wcześniej też wychodziła z chmury i jednak wracała, właściwe wyjście nastąpiło dzisiaj, zobaczymy na jak długo, niech się nikt nie uczy dokładać do straty, czasami pomaga ale zawsze przyjdzie taki dzień, kiedy zrobi zero.
2015-11-18 EURNZDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 19 lis 2015, 19:08

Trudno, zasad strategii trzeba się trzymać, trejdy zamknięte bo cena zamknęła się pod Kijun. Wejście zgodne ze strategią (odbicie ceny od Kijun) jednak nie da się ukryć, że przeciw szybkiej korekcie.
2015-11-18 USDJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Spekulacja Ichi+PA

czwartek 19 lis 2015, 19:34

irmentruda pisze:
telegrafista pisze:Witam.
Tak, do tych wszystkich sposobów na "zyski" dołączył bym jeszcze rozsądek i większą wiarę w swoje możliwości. Opracowane przez kogoś metody lepiej traktować jak otwarte już drzwi którymi można przejść dalej, dalej do jednak własnego celu.
Witam, masz 100% racji. Źle nie jest bo konto cały czas na plusie ale trzeba uważać na to co i jak klika się.
I nie ma tutaj drogi na skróty, każdy musi przejść sam przez pole minowe. Można dostać instrukcje jak rozpoznać miny ale kroki stawia się samemu.

Oj tak tak. Ja pierwsze kroki stawiam w "Battlefield 4" i wszędzie pełno min ;-)
Trochę lepiej poszło na EDKU. chociaż oczekuje większej korekty przed 3 grudniem.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 20 lis 2015, 17:41

Tydzien zakonczony, pozycje zrealizowane, moglyby jeszcze poleciec ale trudno, po weekendzie tez jest tydzien.

Bilans dnia to +560 pipsow i +39,93% depozytu.
Bilans tygodnia to +51 pipsow i -4,21% depozytu, bez EA bilans tygodnia jest delikatnie lepszy ale dalej -3,98% depozytu.

Najwieksze wtopy to wszystko co zwiazane z GBP, czyli GBPUSD i crossy funta. Cholernie ciezko rozgryzc ta pare w tym momencie.
Najlepiej dal zarobic AUD.
Jak widac, trejda na 390 pipsow to zaden problem zrobic, trzeba tylko dobrze wejsc i umiejetnie czekac. No i jeszcze trend musi byc:)
2015-11-20 GBPUSDH4.png
2015-11-20 EURNZDH4.png
2015-11-20 EURAUDH4.png
2015-11-20 AUDJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 20 lis 2015, 17:49

umiejętność przyjęcia straty na klatę jednak przydaje się:
2015-11-20 GBPUSDH4 strata.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 20 lis 2015, 20:18

to może ja Ci funta rozgryzę delikatnie bo chyba wiem w czym polega trudność
a więc aktualnie jednym z zachowań GBPUSD jest zniesienie impulsow o ponad 2/3 czyli 70% do 95% przez co wydaje się szarpiący i nie przewidywalny.
Czy teraz łatwiej Ci go będzie podgryzać ? W sumie ta wiedza ma się chyba nijak do ichimoku ale w ogólnym kontekście może ją jako kiedyś wykorzystasz we własnym zakresie charakterystyki rynków.

Ładny progres w zarządzaniu ryzykiem, dobrze że nie odpuszczasz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 20 lis 2015, 20:34

Little Scalper pisze:to może ja Ci funta rozgryzę delikatnie bo chyba wiem w czym polega trudność
a więc aktualnie jednym z zachowań GBPUSD jest zniesienie impulsow o ponad 2/3 czyli 70% do 95% przez co wydaje się szarpiący i nie przewidywalny.
Czy teraz łatwiej Ci go będzie podgryzać ? W sumie ta wiedza ma się chyba nijak do ichimoku ale w ogólnym kontekście może ją jako kiedyś wykorzystasz we własnym zakresie charakterystyki rynków.

Ładny progres w zarządzaniu ryzykiem, dobrze że nie odpuszczasz.
Czesc, do ichi ma sie to nijak ale zauwazylem to dzis jak wrzucilem sobie na wykres H4 funta wstege ema30-100 i dalem spory minus na lupie, taka ladna flaga rozciagnieta w czasie. Widac jak na dloni opinie rynku co do podwyzszenia stop procentowych w UK i US.
To tez dobry znak czego np. nie dotykac sie albo dotykac w inny sposob:)

Aha. I tak jak przeczytalem u Grega: nie trejdowac wybicia z plaskiej chmury (tylko dlaczego musze wszystko sam potwierdzac?)

no avatar
hmakna
Posty: 45
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 09:34

Re: Spekulacja Ichi+PA

piątek 20 lis 2015, 22:37

No kurka. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś dobrze kosił kasę na tych ichmochach. Musisz trochę zmienić podejście bo z takim to będziesz ciągle zerował konta demo.

Waluty są tak nieprzywidywalne, że nie da się ich rozgryźć. Raz wchodzisz bo myślisz, że trend ci ucieknie to robi się korekta. Drugi raz wydaje ci się, że będzie korekta, i chcesz czekać żeby się podłączyć to wtedy bez korekty jedzie rynek. Trzeba wchodzić na pałe, w stronę w która ci intuicja podpowiada. Wchodzi na stratę to zamykasz, wchodzi na zysk to trzymasz.
To taka strategia dla juniorów. Gdy będziesz miał doświadczenie takie jak ja to ci podam bardziej zaawansowane techniki posiadające naprawdę kurka moc. Ja koszę kaskę jak zboże.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja Ichi+PA

sobota 21 lis 2015, 08:40

hmakna pisze:No kurka. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś dobrze kosił kasę na tych ichmochach. Musisz trochę zmienić podejście bo z takim to będziesz ciągle zerował konta demo.
Skoro kosisz kaske jak zboze to w nastepny piatkowy wieczor zacznij pic cos oznaczonego banderola a nie komponenty chemiczne od kolesi z osiedla. chyba stac cie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości