Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 26 sty 2016, 13:57

1.
Walor - EURJPY
  1. Sygnał - nie było, gram na to iż tworzy się nowy niższy szczyt
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,02
    • Cena kupna - 128,178
    • SL - 128,290
    • Z/S: -7,85 zł
  3. Uwagi - totalny luz, trochę nie optymalne wejście, być może można było poczekać jedno M15
EURJPY_26012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 27 sty 2016, 07:09

Do dnia wczorajszego.
2.
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - walor zatrzymał się na poziomie na którym zatrzymał się 15.01
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,02
    • Cena kupna - 0,70002
    • SL - 0,70078
    • Z/S: -6,34
  3. Uwagi - nie liczyłem że się uda, jedynie ruch był dość szybko i czekałem na jakąś jeszcze korektę
AUDUSD_26012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 27 sty 2016, 14:44

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale chociaż łagodzi upadek.
AUDUSD_zysk_27012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 29 sty 2016, 13:20

1.
Walor - EURUSD
  1. Sygnał - tworzenie się półki cenowej
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,02
    • Cena kupna - 1,08989
    • SL - 1,08859
    • Z/S: -10,85 zł
  3. Uwagi - kupiłem na zielonej świecy, a rynek dał jeszcze co najmniej dwie świece czerwone M15, co dało by lepszy moment wejścia, oraz SL ciut niżej - jest to błąd
EURUSD.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 30 sty 2016, 22:54

Czas na podsumowanie pierwszego miesiąca 2016 r. Jak na początek, to zaczęło się obiecująco, a skończyło źle.
Jeśli chodzi o rachunek w HFT, to nie mogę nic ciekawego powiedzieć po za tym, iż wszystko działa prawidłowo. W porównaniu z tym, iż wcześniej wszystko robiłem przez WWW, to tak jakby przesiąść się z pojazdu jakim niewątpliwie był maluch, do normalnego auta. Natomiast samo MT4, mogło by posiadać więcej możliwości konfiguracji, ubogi jest pod tym względem ten program, ale za to działa bez problemu na Linuksie.

Przejdźmy do sedna.
Pierwszą sprawą, która od razu rzuca się w oczy, to liczba transakcji, które przeprowadziłem. 84, to stanowczo za dużo! Dla porównania przez ostatnie 6 miesięcy na GPW wykonałem w sumie około 62 zagrania. Tutaj od razu wniosek, iż zbyt niskich interwałów używałem i to one mnie omamiły. Do tej pory grałem głównie H1, nie pamiętam czy schodziłem w ostatnich dwóch miesiącach 2015 niżej. Dla mnie takie zajścia był katastrofą. Jednak nie sam interwał jest tutaj główną przyczyną tak dużej liczby transakcji, a to iż naciągałem system, a raczej olewałem go, próbując zając pozycje i sobie usprawiedliwić dlaczego to robię.

Druga sprawą, jest to iż od czasu zmiany GPW na Forex, gdzieś pojawiło się dużo emocji, które powodowały u mnie często dosłownie ból głowy. Bardzo negatywnie na mnie to wpływało. Często nie spałem dobrze, co musiało odbić się na tym co robiłem. Mogę w tym miejscu zacytować "Uniwersalne zasady spekulacji":
"Zasada maksimum przeciwności gwarantuje, że rynek zrobi wszystko, by cię do siebie zniechęcić i odebrać ci resztki komfortu. ... Że znajdziesz się na padole cierpienia. Kiedy tracisz pieniądze, będziesz cierpieć. Kiedy zarobisz pieniądze, będziesz cierpieć, myśląc o tym, o ile więcej mógłbyś zarobić..."
Więc, nie powinno, to być dla mnie nic nowego i powinienem być na to przygotowany.

Trudno mi odpowiedzieć na ile pozycja nr 10 (2016.01.05 09:10:18 sell 0.10 audusd) mogła wpłynąć na moje późniejsze działania. Natomiast po 10 dniach pojawił się wirtualny zysk, równy prawie połowie mojej pensji i na pewno różne myśli pojawiały mi się w głownie.
Była to mega huśtawka nastrojów, gdzie z jednej strony udało mi się trafić dobry ruch, a z drugiej gram jak osoba nie mająca żadnego systemu. Wszystko wydaje się nie mieć żadnej podstawy. Raczej nie życzę nikomu takich wahań.
Dodatkowo przy tak dużej liczbie transakcji, trafiłem tylko 9 razy. Skuteczność to zaledwie 10,7 %. Zawsze miałem niską skuteczność, dlatego próbowałem zagrań ze STS, by coś zmienić, ale to nic nie pomogło, a jedynie pogorszyło sprawę.

Kulminacją był dzień 20.01 br. dlatego, że wtedy miałem zabezpieczyć zysk wynoszący 1 352,82. Po po prostu na dołku nr 3 (lub w jego okolicy) miałem otworzyć pozycję przeciwną (czyli buy audusd) o wielkości 0,06 lota, oraz powiększać ją o ile rynek pokazuje, że nie schodzimy niżej. Dla tych pozycji miałem ustawić TP o punkt niżej od SL dla głównej pozycji, która zabezpieczałem (być może 1 pozycję zostawił by na dłużej).
Pojawił się tutaj, jednak mały problem, nie potrafiłem i tego też nie do końca potrafię zrozumieć (na pewno wiązało się to ze strachem) otworzyć pozycję z SL o wiele większym niż normalnie. Otwarłem wprawie pozycję - (2016.01.20 14:46:36 buy 0.06 audusd 0.68717), ale nie potrafiłem jej utrzymać i ręcznie zamknąłem ją po 1h.
Cały dzień byłem na rynku jednak nic mi to nie dało, bo w ostatecznym rozrachunku nie zadziałałem jak trzeba.
Było to kluczowe zagranie miesiąca, bo spowodowało by one, iż moja totalnie nie właściwa gra była by całkowicie pokryta, a i może wyszedłbym na plus. A co ciekawe na US30 potrafiłem grać bez SL, a tutaj nagle ściana. Pewnie zagranie z US30 miały na to wpływ.

Kolejną sprawą była próba gry na US30 i to bez SL. Nie wiem i już pewno się nie dowiem, dlaczego do testowania koncepcji wybrałem akurat US30 - pewnie chciwość się pojawiła. Natomiast gra 11.01 spowodowała utratę 520zł, co przy stracie dla całego miesiąca równej -550,43zł powoduje, iż to właśnie ten dzień był również kluczowy dla mojego portfela. Zamiast do testowania użyć pozycji 0,01 - 0,02 ja używam, wprawie 0,05, ale US30, a nie jakiejkolwiek waluty, co na pewno spowodowało by mniejszy uszczerbek finansowy.

Dopiero po tych perturbacjach i ostatecznego zamknięcia najlepszej mojej pozycji, udało mi się racjonalnie wprowadzać zmiany w moim trejdingu. W ostatnim tygodniu dokonałem 8 transakcji, z czego też patrząc przez lupę kilka było naciąganych.
Niestety całe to zamieszanie musiało mieć swoje konsekwencje, w postaci obniżenia wielkości otwieranych pozycji oraz zmniejszenia SL. Myślę, że ta udana pozycja trochę mnie przerosła.

Zestawienie tygodniowe w relacji do R (R zostało obniżone z 40 do 13).
Zestawienie Tygodniowe do wsp R.gif
Krzywa kapitału uwzględniająca poprzedni rok zmagań
Krzywa_kapitału_GoldWolf_012016.gif
Pozostaje cierpliwie czekać i grać zgodnie z hasłem - TRZYMAJ SIĘ SYSTEMU BEZ WZGLĘDU NA TO CO SŁYSZYSZ LUB CO SIĘ DZIEJE!(o ile potrafisz na tym zarabiać...)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 04 lut 2016, 12:56

Trochę przerwy się przydało, wczoraj miałem problem z MT4 na Linuksie po zmianie dysku, ale dzisiaj już śmigam.
1.
Walor - EURUSD
  1. Sygnał - brak
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,01
    • Cena kupna - 1,11524
    • SL - 1,11693
    • Z/S: -6,67 zł
  3. Uwagi - zagrałem na spadającym słupku - błąd
EURUSD_04022016.gif
2.
Walor - EURUSD
  1. Sygnał - brak
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,02
    • Cena kupna - 1,11836
    • SL - 1,11853
    • Z/S: -1,58 zł
  3. Uwagi - dobre zagranie, być może brakło kilku sekund (lub kilku punktów SL) by pozycja się utrzymała
EURUSD_2_04022016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 04 lut 2016, 13:52

Na koniec dnia jeszcze jedno zagranie EURUSD - strata 2,48.
EURUSD_3_04022016.gif
Tylko 2 zagranie mi się podobało, ostatnie mogło by ujść w tłoku. Czas odpocząć i poczekać co przyniesie jutrzejszy poranek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 06 lut 2016, 21:47

W tym tygodniu nie wiele było mojej aktywności. Dokonałem 3 zagrań, z czego jedno dobre, jedno ujdzie w tłoku, a jedno błędne.
Tygodniowe zestawienie.gif
Jak patrze na rynek?
Ostatecznie pozostałem przy 3 parach walutowych.
EURUSD_06022016.gif
Można by narysować prostokąt 1,14440 - 1,04270 (10 k zasięgu), czyli boczniak. Gdyby to był wykres spółki X, obstawiałbym dalsze spadki nawet gdyby wyszło górą (kilka podobnych wykresów widziałem, JSW, Cormey, Hawe), ale że to waluta, to nie wiem.
USDCAD_06022016.gif
Gdyby rzucić okiem na większy okres, od 2003 roku, to można by rzucić tezę, że spodek się uformował. Żeby jednak to co piszę miało sens kurs musiałby poszybować do 1,61886 i wyżej. Na razie kurs trzyma się średniej
EURJPY_06022016.gif
W tym przypadku trzyma linia trendy spadkowego, od końca maja 2015, w punkcie drugim raczej odbicie spadającego kota - a tak przynajmniej bym sądził, gdyby to była spółka Y. 2 luty był dobrym dniem na shorta.
Ponieważ jednak rynek nie robi tego co chciałaby większość, to zobaczymy co przyniesie kolejny tydzień.
Dodatkowo od 08.06 HFT wprowadza min. 0,01 lota dla US30, Miedzi, Ropy itp. Może uda się o coś zaczepić z tych walorów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 09 lut 2016, 08:55

Zagranie na minimum dnia
US30_09022016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 09 lut 2016, 12:12

Zagranie maks dnia
US30_2_09022016.gif
Trochę spóźniony byłem i SL taki na czuja. Wystarczy wyobrazić sobie, że oba wykresy dotyczą D1 i w ten sposób pokazać jak chce grać.

Ciekawy setup na EURUSD - maks dnia, jednak czuje, że może być przebicie. 3 podejście pod 1,12400
EURUSD_09022016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 10 lut 2016, 09:33

Witaj,też grałem na akcyjnych i mam do nich sentyment :).Było to jednak w czasach gdy prowizja wynosiła 2 zł za sztukę a nie 3 zł jak teraz.Robiłem wiele transakcji czasem by tylko się nie nudzić - jako uzupełnienie do ,,głównego'' handlu.

Z tego co piszesz wynika jedno i to jasno - jesteś niedokapitalizowany.Można zwalać na system można na emocje - ale one skądś się biorą.I to jest odpowiedz.Musisz mieć większe dochody bo gra obciąża ci psychikę.Reszta jest tylko tego konsekwencją.Po prostu nie stać cię na granie w tym momencie.Brutalne smutne ale taka zapewne jest prawda.

Poza tym wybierz walory podobne do takich na których grałeś - waluty mają swoją specyfikę i po przygodach z akcjami to coś zupełnie innego.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 10 lut 2016, 14:02

Tommip pisze:Z tego co piszesz wynika jedno i to jasno - jesteś niedokapitalizowany.Można zwalać na system można na emocje - ale one skądś się biorą.I to jest odpowiedz.Musisz mieć większe dochody bo gra obciąża ci psychikę.Reszta jest tylko tego konsekwencją.Po prostu nie stać cię na granie w tym momencie.Brutalne smutne ale taka zapewne jest prawda.

Poza tym wybierz walory podobne do takich na których grałeś - waluty mają swoją specyfikę i po przygodach z akcjami to coś zupełnie innego.
Nie zastanawiałem się nad tym w ten sposób. Czy mam mało do grania? Gdybym miał więcej, nie wydaje mi się bym grał lepiej, bo miałem już więcej i więcej straciłem. Natomiast faktycznie może coś w tym być, że za bardzo się przejmuję.
Przyjąłem sobie, że mam 2,2 k do stracenia i nie jest to jakaś wielka kwota. Uważam, że gdybym nie stracił na CEDC, grałbym inaczej, a tak jestem tym obciążony i się boje - po prostu utraty - taki paradoks bo dalej tracę.
Niestety strachu tego nie przezwyciężę dużą kwotą na koncie tylko dobrym graniem. Trzymając się pewnych zasad i ćwicząc powinno być dobrze. Jeżeli są ludzie co z 200zł robią 20000, to mnie wystarczy, że podwoje kapitał.

Ostatnie wczorajsze zagranie przyniosło stratę -4,34. Dzisiaj zagrałem jeszcze raz na maks US30.
US30_10022016.gif
U30_2_10022016.gif
Strata -3,54 i -2,95.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 10 lut 2016, 14:38

Nie chodzi tu o fakt czy masz mało do grania tylko że masz (prawdopodobnie ) za mały dochód ogólny.A to właśnie to najczęściej wpływa na słabe wyniki (ciągły nacisk na konieczność zysku + strach przed stratą ).

W mojej (subiektywnej ) opini zle wybrałeś instrumenty.Dow jest równie trudny jak forex.Spróbuj FW20 ( czyli PL20 w hft ) bardzo wolny i malo zmienny - a na dziennym wykresie lub godzinowym dosyć czytelny.Z forexu raczej omijaj główne pary - graj na dlugie interwaly np usd/zar lub usd/try.Moze eurpln/usdpln - ale na podstawowym rachunku w hft bedziesz miec slabe warunki na te pary.One choć ,,przypominaja'' zachowaniem akcje wiec mozna je podobnie analizowac.

To subiektywnie,obiektywnie - zadbaj o większy przychód pozarynkowy :).Jestes - jak wiekszosc graczy - po prostu niedokapitaliowany.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 10 lut 2016, 16:51

Tommip ma rację. Nacisk na wynik i zysk, presja własna wewnętrzna, powoduje to, że bierzemy wszystkie setupy i okazje jakie tylko znajdziemy i zobaczymy. I w tym momencie rynek pokonuje nas długoletnim doświadczeniem i statystyką. Powinniśmy działać jak stary doświadczony biznesmen, wchodzić tylko w prawdziwe okazje, odpowiednio przygotowane i wyczekane, ze sprawdzonymi partnerami i z odpowiednim ryzykiem oraz odpowiednią premią. A zachowujemy się jak młokos, który ledwo otworzył biznes a już chce wyleasingować audi q8 i potrzebuje na czynsz inicjalny, więc bierze wszystkie zlecenia jak leci. A wyjadacze tylko czekają na takich frajerów.
Widziałem to po sobie, wczoraj straciłem 50% konta to dziś muszę to koniecznie odrobić bo nie zamknę tygodnia na plusie. A jak nie zamknę tygodnia na plusie, to znaczy, że nie nadaję się do tego i systematycznie tracę pieniądze. I koło zamyka się.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 11 lut 2016, 08:19

Niech wyniki mówią same za siebie. Możemy długo dyskutować, ale jeśli nie będziemy stąpać po pewnym gruncie trzymając się swoich zasad, to i tak nic nie zyskamy. Wiem, że trzon tego co sobie wymyśliłem jest solidny i mnie pozostaje się go tylko trzymać.
Natomiast tak jak dziecko dostaje fajną zabawkę i na niej się skupia, tak nas też to spotyka. Potem dziecko zapomina o zabawce lub się z nią nie rozstaj w zależności od jego preferencji i upodobania.
Myślę okres zabawy mam już za sobą i teraz pozostaje zapomnieć i robić swoje.
A błędy no cóż muszą się pojawiać, bo jak mawiał Theodore Roosevelt "Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi."

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 11 lut 2016, 08:27

PS
Tommip pisze:Dow jest równie trudny jak forex.
Dla mnie nie ma znaczenia, co gram, ma by płynne i tyle, oraz najlepiej 24h, bo na PL owszem gra się czytelnie. Wykorzystuje się luki i tak dalej, ale w pewnym momencie będzie za płytko.

Z tego co mówisz, nie powinienem grać AUDUSD, a właśnie to był moje najlepsze (niestety tylko wirtualnie) zagranie, nigdy tak dużo nie udało mi się zyskać. Kluczem dla mnie jest interwał i ja też wiem jaki powinien on być, ale jak sam wspomniałeś z nudy po prostu trochę się pobawiłem, jak dziecko. Pozostaje powrócić do normalności. Jak się coś zrobiło raz, to można mówić o szczęści, ale jak się coś zrobiło kilka razy to już farta bym nie obstawiał.

Nie ma rzeczy trudnych, to trochę jak z matematyką wszyscy mówią, że ona jest trudna. No to jak wszyscy tak mówią, to musi to być prawda! Jeśli chcesz, żeby coś było trudne, to takim będzie. Czy zastanawiasz się nad tym, jak chodzisz, jak oddychasz? Powiedz to małemu kilku miesięcznemu dziecku, dla niego wszystko jest trudne. Czy chodzenie jest trudne? Czy granie jest trudne, czy foreks jest trudny? Czy lot w kosmos jest trudny?
Trudne to jest oddanie życia za kogoś, a nie takie błahostki jak tutaj wspomniałem.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 11 lut 2016, 10:07

Co do instrumentów to była sugestia subiektywna.Na takim etapie lepsze są właśnie ,,niepłynne'' instrumenty - z tym że w porównaniu do GPW KAŻDY rynek jest płynny :D.Po prostu takie rynki które interesują mniej graczy są stabilniejsze i mniej się miotają.To już kwestia indywidualna i była tylko sugestią - ważne co ty widzisz i czujesz.

Większy dochód poza rynkowy > stabilniejsza psychika > lepsze wyniki.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 11 lut 2016, 11:58

Klika błędów dzisiaj popełniłem na OilBrnt. Zagrałem na spadającym słupku
OILBRNT_11022016.gif
Następnie widząc, że coś nie chce spadać, zagrałem przeciwnie
OILBRNT_2_11022016.gif
Niestety nie zauważyłem, że mam pozycję 0,03, zamiast 0,01 - chciałem zamknąć ręcznie, a jedynie na co było mnie stać to przesunąłem bezmyślnie SL.Strata -5,49 oraz -25,9.
Druga pozycja by się utrzymała, natomiast miałem ją zamknąć od razy gdy zorientowałem się o błędzie.

Później próbowałem ponowić 1 pozycję widząc, że znowu testujemy min. co było sprzeczne z moim systemem i zapłaciłem za błąd -11,77. Natomiast na spokojnie otwarłem 4 pozycję
OILBRNT_3_11022016.gif
Nie potrzebnie pojawiło się kilka emocji, ale pracując nad sobą łatwiej było się ogarnąć.

US30 ładnie dzisiaj leci jak do tej pory.

Edit(13:32)
Do tego dorzuciłem jeszcze -5,89 i -19,67 (jeszcze jeden błąd z zajmowaniem pozycji na spadającym słupku)
OILBRNT_5_11022016.gif
Na dzisiaj koniec
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 12 lut 2016, 21:01

Tydzień był nie udany, ogólnie 9 zagrań na 2 walorach. Nie ma o czym pisać, tracę bo popełniam błędy.
Tygodniowe zestawienie zagran.gif
Jak widać 2 zagrania były totalnie nie potrzebne. Zostało przekroczone R systemowe, co świadczy o błędzie przy ustawianiu SL, a inaczej nie trzymaniu się zasad.
Ponieważ na razie cały czas tracę i nie widać poprawy moich zagrań, to postanowiłem obniżyć do 0,3% kapitału SL. W przyszłym tygodniu skupię się głównie na parach walutowych. US30, miedź i ropa będą musiały poczekać, aż zacznę zarabiać.
Wprawdzie rynek jeszcze chwilę się będzie bujać, ale rzut okiem na tygodniowy można zrobić.
USDCAD_tygodniowy_12022016.gif
Po 3 tygodniach spadku, mamy zatrzymanie, jeśli nie zajedziemy niżej to będzie ruch do góry. Na D1 można zaobserwować coś jakby RGR, ale nie przywiązywałbym do tego szczególnej wagi(ramiona są trochę płytkie).
EURJPY_tygodniowy_12022016.gif
Trzecie podejście pod strefę wsparcia miało miejsce w tym tygodniu. Od Maja 2015 jednak spadamy, a kurs respektuje linię spadkową. Ruch w jej kierunku to ok. 3 k punktów, ruch na przełamanie i zejście na niższą półkę w okolice 119, to 8 k punktów. W obie strony potencjał ciekawy. Spodziewam się najpierw ruchu w dół, chyba, że pojawi się silny impuls do góry.
EURUSD_tygodniowy_12022016.gif
Na razie idziemy na północ do strefy oporu. Poruszamy się w prostokącie.

Mam nadzieje wreszcie zademonstrować jak działa mój system i jego założenia, oraz jak chce by to hulało, a na razie wszystko robię na opak, a raczej wspak i nie wiadomo jak. Czas zacząć weekend.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 16 lut 2016, 13:57

Pierwsze zagranie w tygodniu, zszedłem na M1. Chcę się upewnić, czy aby na pewno nie mam tutaj czego szukać? Bazą nadal D1 -> H1.
  1. Sygnał - zagrałem na maks powstałej półki
    EURJPY_16022016.gif
  2. Uwagi - przesunąłem na BE, zagranie udane niestety trafiły się 2 błędy. 1 to nie otwarłem pozycji przeciwnej w odpowiednim momencie, a 2 to nie przesunąłem SL na ostatnia półkę, która stała się oporem na moment.
    Być może ponowiłbym S w obszarze trójkąta, ale musiałem do WC.
    EURJPY_setup.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości