Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

piątek 08 sty 2016, 22:13

sprezycuj technike: wchodzisz na zamknietej swieczce czy po aktualnej cenie jaka widzisz?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

sobota 09 sty 2016, 07:54

irmentruda pisze:sprezycuj technike: wchodzisz na zamknietej swieczce czy po aktualnej cenie jaka widzisz?
System wejścia się zmienia, cały czas ewoluuje. Podstawa to D1 - wiele transakcji ostatnio opieram tylko na M15, ale wynika to z głodu doświadczenia i sukcesu. Powoli od tego odchodzę, bo jest to mocno absorbujące, czasochłonne i męczące - ma być nudno a nie emocjonalnie!
Czyli D1 podstawa. Druga sprawa trend - podstawa. Dodatkowo taka moja mała teoria, jeżeli większość ludzi traci i ta większość, to po prostu stado, które zawsze się myli - wniosek graj przeciwko temu i tyle.

Gdy schodzę na M15 doszukuje się tzw. lokalnych szczytów / dołków (najlepiej na 2 - 3 podejście pod daną strefę cenową) - staram się sprzedać na maksimum dnia, kupić na minimum - oczywiście w danej strefie czasowej, gram głównie 7:00 - 14:00.

Walor - USDCAD
  1. Sygnał - intuicyjnie, podejście pod strefę 1,41245
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0.1
    • Cena kupna - 1,41226
    • SL - 1,41263
    • Z/S: -10,47
  3. Uwagi - Zagranie zgodne z systemem, emocje umiarkowane, niskie. Byłem nie do końca wypoczęty, to nie miałem chyba odpowiednich sił na emocjonowanie się. Niestety już minutę później byłem po za rynkiem, za ciasny SL. Jednak lepszy taki niż tracenie całej wartości SL, bo tak czy inaczej gdyby trzymał cały dzień bym wyleciał. Prawdopodobnie zamknąłbym w okolicach 14 - lub przesunął na BE.
USDCAD_08012016.gif
Po stwierdzeniu, że wystąpił sygnał mam 2 - 3 słupki M1 na zajęcie pozycji po rynkowej. Staram się ćwiczyć, by ostatecznie zawsze grać zasadą, kupuj gdy czerwony słupek, sprzedaj gdy zielony - dla mnie jest to trudne.

Tygodniowe zestawienie zagrań w relacji do współczynnika R, do zestawienia dodałem zagrania z grudnia.
Zestawienie_tygodniowe_09012015.gif
Wsp.R - to współczynnik SL jaki ustawiłem na transkacji, a Wsp.R Sys - to maksymalny SL jaki mogę ustawić wynikający z systemu czyli 40zł. Obecnie obniżyłem do 0.8% (wielkości kapitału) SL.
Ostatecznie po eliminacji bezpośrednich obecnie korelacji wybrałem 10 instrumentów - wyjątek tutaj stanowi PL20 - taki sentyment.
Instrumenty.gif
No i coś czym na razie mogę się chlubić AUDUSD
AUDUSD_08012015.gif
Ciekawe zagranie wypatrzyłem na EURUSD 07.01.2016 o 22:00. Niestety bałem się takiego pina jak powstał na USDCAD. Myślałem, że po 23:00 może być podejście 3 pod tą strefę - myliłem się.
EURUSD_07012016.gif
EURUSD_M1_07012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

sobota 09 sty 2016, 08:42

na tym usdcad M1 trza było brac shorta po tym pinie testujacym ceny ponad oporem, miales idealny przyklad FBO i dopiero wtedy w dol albo ponowic wejscie. ale wiem, ponowienie wejscia jest trudne jak stracilo sie przy pierwszym podejsciu.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

poniedziałek 11 sty 2016, 19:40

Dobra udało się odblokować możliwości pisania przez Aero2. A jest dzisiaj o czym pisać, bo zafundowałem sobie niezłe emocje.
Iście Hitchcockowski horror. Myślałem nad pewną koncepcją zajmowania pozycji. Wymyśliłem sobie, że przez krótki okres czasu nie będę ustawiać SL, np. 15 słupków M5. Sama koncepcja nie jest zła, o ile trzymamy się pewny zasad. Moją zasada było, że jeśli 2 zajęte pozycję przekroczą 30zł straty, to kończę zagranie.
No to zobaczcie jak sobie z tym NIE poradziłem ;-).
Obrazek
Dla pierwszych 5 S wyleciałem na SL mnie więcej na zielonej linii dla zajętej pozycji nr 6. Jak widać, rynek zweryfikował moją wytrzymałość na ból i ostatecznie zszedł na dół ;-).

Szkoda, bo rynek dał mi 2 razy szansę na zamknięcie wszystkich 5 pozycji na plusie, ale chciwość zadziałała. Jak zobaczyłem prawie minus 0,5 k na koncie to był tak moment gdzie powiedziałem - nie wiem co dalej - na szczęście trwał krótko i ogarnąłem system, ale frycowe musiałem zdeponować.

Dodatkowo dokonałem jeszcze 6 transakcji w sumie 12.
Obrazek
Jeśli będę miał trochę szczęścia to pozycja na szczycie trochę odrobi. Próba się nie udała, ale jeśli uda mi się dobrze przeanalizować swoje zagrania, to będzie dobrze.
No i oczywiście paradoksem tej całej sytuacji jest to, że każda zajęta przez zemnie pozycja S na US30 w tej chwili dała by zarobić - aż boje się liczyć ile było by to punktów. Podobnie jak przy amoku dobrze określiłem, a dokładnie rynek poszedł tam gdzie myślałem, że pójdzie.

Pierwszy taki wniosek który mi się nasuwa, to prawdopodobnie nie powinienem schodzić poniżej M15. Poniżej za wiele się dzieje, i chyba emocjonalnie to nie mój poziom. Natomiast grałem dzisiaj ze stoperem - dokładnie próbowałem zajmować pozycje, po 50 s malującej się świecy o ile była na zielono (grałem S) i dość ciekawe mi to wychodziło.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

wtorek 12 sty 2016, 10:39

Gdy już poczułem się spokojniejszy i odetchnąłem. Taka ciekawostka, że poczułem ulgę gdy mi wyczesało te 5 pozycji, zeszło ciśnienie.
Niestety nie uchroniło mnie to i jeszcze chyba głowa nie ostygła, bo przyszło mi do głowy ponowić pozycję, tak na chybił trafił trochę. W ten sposób zafundowałem sobie dodatkową dawkę mega emocji. Gdy powoli sesja US dochodziła końca i na spokojnie patrzyłem jak kurs leci, czekają by zamknąć 2 niższe pozycje około 22:00. Pojawiła się mega świeca M15.
US30_M15_12012016.gif
Było ciężko chciałem zamykać pozycje ręcznie przed 22:00. Gdzieś w przytomności umysłu, wiedząc, że ręcznie tego nie zrobię ustawiłem SL tuż powyżej i czekałem aż mega wzrost się zakończy. Mało tego chciałem ponowić kolejną pozycję, niestety bałem się, a szkoda, bo prawdopodobnie trafiłbym na szczycie - pojawiła się pika. Miałem szczęście rynek dzisiaj się cofną.
US30_12012016.gif
Ostatecznie dzisiaj obie niższe pozycje zamknęły się na +2 i -17zł, zamiast przeszło 200zł straty.
W ten sposób 13 razy zajmowałem pozycję - gdybym trzymał się systemu i średnio tracił 30zł, to strata wyszła by 390zł, jest 100zł większa.

Przy tej okazji postanowiłem zmniejszyć wartość zajmowanych pozycji z 0.1 do 0,04 oraz obniżyć wartość SL do 0,5 % kapitału, dla tak obniżonej pozycji jest to znacznie większa wartość w punktach przekraczająca 100. Dodatkowo usunąłem STS z wykresu by mi głowy nie zajmował.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

wtorek 12 sty 2016, 19:52

jak dla mnie to nie jest spekulacja intuicyjna tylko na chybil trafil. przechodzilem to przez polowe 2015 roku. slady masz w moim wczesniejszym dzienniku, gdzie dwukrotnie podchodzilem do EURUSD na M5.

Pozdrawiam

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 13 sty 2016, 09:59

Walor - GBUSD
  1. Sygnał - zatrzymanie w rejonie 1,44170, 4 podejście
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,04
    • Cena kupna - 1,44148
    • SL - 1,44188
    • Z/S: -7,25
  3. Uwagi - nic szczególnego nie oczekiwałem po tym zagraniu, ogólny spokój
GBPUSD_M1_12012016.gif
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - 6 podejście pod strefę 0,69875
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,04
    • Cena kupna - 0,69868
    • SL - 0,69906
    • Z/S: -6,11
    Walor - AUDUSD
    1. Sygnał - 6 podejście pod strefę 0,69875
    2. Pozycja - S
      • Wielkość [lot] - 0,04
      • Cena kupna - 0,69926
      • SL - 0,69945
      • Z/S: -3,06
    3. Uwagi - Powstało coś jakby trójkąt zwyżkujący. Ponowiłem bo wybiciu. Może ciut za ciasno ustawiłem SL dla 2 pozycji.
AUDUSD_M1_12012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 14 sty 2016, 17:42

Zacznijmy od zaległości ze wczoraj.

Sporo emocji miałem przez ostatnie dni, a właściwie odkąd przeszedłem na konto HFT. Nie do końca byłem przygotowany. Nadal może nie jestem, ale trudno nie zauważyć światła w tunelu. Miałem dwa dni, które mną wstrząsnęły by trochę się zastanowić.
Dla mnie osobiście emocji było za dużo i pewnie jeszcze przez jakiś czas będzie. Pracuję nad tym, nie od razu Rzym zbudowano. Mimo wszystko na razie dopisuje mi szczęście. Jednak coś muszę zmienić.

Pierwszą sprawą, po chwilowym wystudzeniu emocji, a głowy przede wszystkim, doszedłem do wniosku, że STS mi przeszkadza, bo za bardzo się na nim skupiam, zamiast na wykresie.
Po drugie ostatecznie będę grał na US30 - 0,05 lota, 1 pkt. to 1 zł, jasne i czytelne. Co przy SL 0,4% kapitału daje ok. 14zł - spred = 10 pkt. SL, co mi odpowiada. Do tego 2 - 3 instrumenty z tych, które sobie zostawiłem do wyboru na dany tydzień.
Po trzecie intuicje (może bardziej przeczucie pasuje) mam dobrą, tylko praktyki mi brak. Oczywiście gdybyśmy dokładnie przeanalizowali wszystko co do tej pory grałem, to wygląda to tak jakbym wziął TomiGana albo Uzi, zamknął oczy i zaczął strzelać - też widzę, że tak to wygląda. Niestety nim się wypracuje pewne praktyki, trochę człowiek się namęczy i wtopi kasy przy okazji. Bez pracy nie ma kołaczy. A ja dostrzegam w tym zgiełku emocji, kilka dobrych rzeczy.

Podsumowując poczekam na koniec miesiąca i będę wiedział gdzie jestem oraz co dalej.

Zagrania z wczoraj US30, kilka ostatnich. Jedno padło dzisiaj.
US30_M1_13012016.gif
US30_pozycje_13012016.gif
Z trzech pozycji jestem nie zadowolony, jednej tutaj nie widać. Chodzi dokładnie o te, których wartość straty wyniosła 19 zł i więcej.
Ostatnia natomiast zajęta pozycja było to klasyczne PA, niestety rynek dał jeszcze kilka szans i wyczesał ciut SL, nim wystrzelił.

Dzisiaj miałem na razie jedno zagranie.
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - myślałem o zakończeniu swinga i zagraniu do góry
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,04
    • Cena kupna - 0,69465
    • SL - 0,69435
    • Z/S: -5,27
  3. Uwagi - nie potrzebne zagranie
AUDUSD_M15_14012016.gif
Szkoda natomiast tej sytuacji na EURUSD - ciu za wysoko ustawiłem alarm
EURUSD_M15_14012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 14 sty 2016, 21:06

Walor - US30
  1. Sygnał - podejście kolejne podejście 16345
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,05
    • Cena kupna - 16331
    • SL - 163320
    • Z/S: -11
  3. Uwagi - za późno się zorientowałem co się dzieje, początkowo chciałem grać S, ale później zmieniłem zdanie brakło mi 20 sekund więcej by być w pozycji.
    To by było na tyle na dzisiaj.
US30_M1_14012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 15 sty 2016, 19:12

Dzisiaj przeżyłem jakiś kryzys sam do końca tego nie rozumiem. Grałem US30
US30_transakcje_15012016.gif
Ostatnie zagranie gdzieś krew mi się zagotowała, a do tego jakiś taki dzisiaj nie wyraźny jestem. Strata nie jakoś znacząca, ale nie potrzebna. Usunąłem M1, bo jak wcześniej zauważyłem chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzę. Wcześniej potrafiłem tak z 20 - 30 zł straty przełknąć, a teraz rzucam się jak ryba w wodzie na tej M1.
Proste zagranie sprzed chwili, no nawet cep nie jest proście zbudowany.
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - testowanie wsparcia
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,03
    • Cena kupna - 0,68606
    • SL - 0,68755
    • Z/S: Aktywna
  3. Uwagi - jedynie SL musiałem gdzieś postawić, to o powodzenie może być trudno
AUDUSD_M15_15.01.2016.gif
Trochę się tym wszystkim przytłoczyłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 16 sty 2016, 23:28

Minął 2 tydzień mojej zabaw na prawdziwym rynku. Był to chyba jak sięgam pamięcią najbardziej emocjonujący tydzień w historii, bo nawet strata na CEDC jakoś nie przypominam sobie by była taka męcząca. Konto zubożało o 669,7 zł.
II_Tydzien_012016.gif
Jak na mnie, to sporo za duża liczba zagrań, ale jak człowiek za bardzo jest naelektryzowany to popełnia takie błędy.
Patrze pozytywnie na kolejny tydzień zmagań.
Na nadchodzący tydzień wybrałem do zagrania 3 pary walutowe.
EURUSD_16012016.gif
Trend jest jasny. Obstawiam, że minimum z marca 2015 będzie jeszcze raz testowane.
EURGBP_16012016.gif
Trend główny spadkowy, jednak obecnie znajdujemy się na poziomach sprzed roku. Przecięły się też średnie kroczące, co może sugerować odwrócenie głównego trendu. Nos jednak podpowiada mi, że może być jakaś korekta.
USDCAD_16012016.gif
Trend czytelny, ostry podjazd w ostatnich tygodniach. Myślę, że za mocny, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość. Ciekawie też wygląda EURJPY, ale postanowiłem skupić się na tych 3, szczególnie, że muszę mieć oko na AUDUSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 18 sty 2016, 14:30

Dzisiaj kilka nie potrzebnych zagrań.
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - bd
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 0,68902
    • SL - 0,68961
    • Z/S: -15,04
  3. Uwagi - kupiłem na spadającej - błąd
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - bd
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 0,6876
    • SL - 0,6873
    • Z/S: -8,88
  3. Uwagi - nie doczekałem do końca minuty
Walor - USDCAD
  1. Sygnał - bd
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 1,45130
    • SL - 1,45279
    • Z/S: -25,46
  3. Uwagi - kupiłem na spadającej cenie, nie potrzebnie
Walor - USDCAD
  1. Sygnał - 3 słupki bez nowego max
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 1,45044
    • SL - 1,45287
    • Z/S: 0,51
  3. Uwagi - spóźniłem się o 2 słupki,wcześniejszą transakcję gdybym doczekał do końca minuty, miałbym dobre wejście, a tak próba ponowienia była spóźniona. Za szeroki SL, dlatego zamknąłem - rynek dałby mi szansę gdybym się wstrzymał
Do tego jeszcze dwa zagrania po minus 3,22 i 1,48 - pomyliłem się to od razu zamknąłem.

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 18 sty 2016, 14:45

Dobre pary wybierasz do gry - te z silnym i czytelnym trendem. Tylko, że nawet w trendzie musisz dać pozycji trochę "pooddychać". Nie chcę się wtrącać w Twój trading, ale myślałeś o tym, żeby zwiększyć ramy czasowe? Jak dla mnie próba wyłuskania kilku pipsów w sytuacji kiedy mamy tak silny trend nie ma sensu. Wydaje mi się też, że to, że miałeś dzisiaj long i short na AUD/USD jest niezbyt dobre. Ja raczej staram się obrać konkretny scenariusz na danej walucie, nawet w przypadku daytradingu i rzadko się zdarza, że mam pozycje w różnych kierunkach, nawet grając na M5.

Z tego co piszesz to dopiero zaczynasz, dlatego pozwoliłem sobie na te kilka uwag, natomiast musisz pamiętać, żeby na forexie zawsze podchodzić do wszystkiego z dystansem, do tej mojej opinii również ;)

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 19 sty 2016, 09:22

Tak ja ogólnie gram D1, tylko próbowałem schodzić niżej M5, M1, by zobaczyć czy nie mogę wcześniej czegoś zauważyć. Jednak jest to dla mnie za trudne, bo o ile to widać, o tyle dzieje się to za szybko. Teraz gram jeszcze M15, ale tylko do zajęcie pozycji.

Gdybym grał wg. systemu, to co wiem co mam grać, nie otworzyłbym wczoraj żadnej pozycji - niestety jeszcze uczę się czekania, cierpliwości i pokory.
Oto sztampowe zagranie, zgodnie z tym co się do tej pory nauczyłem.

Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - 2 podejście pod strefę oporu, oraz jak dla mnie szybie strome podejście
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 0,69202
    • SL - 0,69298
    • Z/S: -23,32
  3. Uwagi - wreszcie coś normalnie zagrałem, ciut emocje się podniosły
AUDUSD_19012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 19 sty 2016, 09:55

Świetny setup, zobaczymy jak to się rozwinie.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 19 sty 2016, 12:11

Walor - US30
  1. Sygnał - myślałem, że pójdzie jak AUDUSD
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 16148
    • SL - 16128
    • Z/S: -24,53
  3. Uwagi - nie potrzebna pozycja, mogłem AUDUSD zagrać w ten sposób - ostatecznie na razie walor jest ciut wyżej tylko schylił się po mojego SL
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - dojście do kolejnej półki, zagranie na max dnia
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,06
    • Cena kupna - 0,69414
    • SL - 0,69449
    • Z/S: -8,6 zł
  3. Uwagi - spokój, czekam dalej

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 20 sty 2016, 08:20

Wczoraj kluczowa godziną była 12:00 - 12:30 wtedy na parach walutowych, które obserwuję nastąpił zwrot. Ładnie to widać na EURGBP, USDCAD.

Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - brak, przygotowanie do zajęcia pozycji przeciwnej, jeżeli pojawi się sygnał
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,04
    • Cena kupna - 0,68516
    • SL - 0,68644
    • Z/S: aktywna
  3. Uwagi - więcej napiszę później
AUDUSD_20012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 20 sty 2016, 14:18

Próbowałem zagrać pod ten setup, ale trochę pobłądziłem.
Transakcje_AUDUSD.gif
Pierwsza sprawa to 1 i 7, które był zajmowane za malujących się słupach. Natomiast reszta i tak nie miała racji bytu bo rynek, nie dawał sygnału by miał zakończyć wzrost. Dopiero później to ładnie widać i obecnie ma się to właśnie tak
AUDUSD_2_20012016.gif
Miałem grać na zabezpieczanie pozycji S (czyli zagrać B) i chciałem dokupić 1 - 2 S, by w razie gdyby rynek nie odbił się 3 raz, trochę dorobić, niestety pobłądziłem... znowu wyciągnąłem UZI ...

Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - testowanie 3 raz wsparcie
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,03
    • Cena kupna - 0,68525
    • SL - 0,68729 (przesunięty 0,68668)
    • Z/S: aktywna
  3. Uwagi - źle zajęta pozycja, ale przetrwała zawieruchę ... na razie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 23 sty 2016, 09:32

W czwartek nie zagrałem nic, próbowałem EURUSD, GBPUSD, EURGBP i USDCAD - ale ostatecznie nie zająłem pozycji - szkoda były okazje.
Wczoraj 5 pozycji nic jednak nie trafiłem.Kilka zagrań.
AUDUSD_22012016.gif
USDCAD_22012016.gif
USDCAD_2_22012016.gif
Zestawienie tygodniowe w relacji do współczynnika R
Zestawienie Tygodniowe do wsp R.gif
Na pewno w czwartek był dobry moment na odwrócenie tego co grałem w piątek. Trendy się zatrzymały i teraz następuje ich korekta, lub zmiana - to pokarze kolejny tydzień. Widzę, że coraz więcej ludzi piszę o mocnym wyprzedaniu i oczekuje chociaż korekty, zobaczymy jakie plany ma rynek w tym względzie. Natomiast wydaje się, że na indeksach US raczej nowych szczytów nie zobaczymy zbyt szybko.

Co do moich przemyśleń, to powoli następuje stabilizacja, chociaż nadal mam takie dni o zbyt dużej liczbę transakcji i braku elastyczności, bo jak gram na spadki, a rośnie, to przecież można zaryzykować zagrać pod wzrost. Pewności siebie się zachwiała, bo jednak mam praktycznie 90% pudeł, co świadczy o braku czytania rynku, szczególnie podczas grania.
Z tego też względu postanowiłem obniżyć wielkość pozycji do max 0,03 lota, oraz obniżyłem procent przeznaczony na SL, do 0,4%. Przy obniżeniu oby tych parametrów wartość SL nadal będzie się kształtowała w okolicach max 100 pkt. przy 0,03.
Szkoda mi środy, bo była dobra okazja na zabezpieczenie solidnych profitów na AUDUSD, ale nie dałem rady emocjonalnie i ostatecznie pękłem. Oby doświadczenie procentowało, bo szybko wyczyszczę konto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 25 sty 2016, 13:46

Na razie zagrane
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - pojawił się 1h pin
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,02
    • Cena kupna - 0,69813
    • SL - 0,69896
    • Z/S: -6,87 zł
  3. Uwagi - narysowałem sobie kanał w którym walor się poruszał, obecnie zszedł poniżej niego
AUDUSD_25012016.gif
Walor - EURUSD
  1. Sygnał - ok. 10:00 pojawił się na razie szczyt dnia, zagrałem iż będzie spadać
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,02
    • Cena kupna - 1,08150
    • SL - 1,08296
    • Z/S: -12,06
EURUSD_25012016.gif
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - utworzyła się półka, przez 1h cena nie spadła poniżej
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,03
    • Cena kupna - 0,69884
    • SL -0,69779
    • Z/S: -7,31
  3. Uwagi - próba ustawienia zabezpieczenia
AUDUSD_2_25012016.gif
Do tego dorzuciłem jeszcze 2 straty na AUDUSD -5,29 i -7,06. Nie potrzebne zagrania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości