Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 06 maja 2016, 04:47

Tez tak meczylem się jak Ty. Niskie TFy odpuścił em na rzecz automatów.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 06 maja 2016, 20:41

Tylko, że ja tak na prawdę nie chcę grać nisko, jednak muszę mieć jakąś metodę wejścia coś co da mi pewność kiedy optymalnie mam wchodzić. Stąd różne próby i techniki, liczba monitorów itp.
Ostatecznie wystarczy jeden monitor jeden TF H1 i wskaźnik z 13 słupkami M5 i trochę praktyki, by poczuć rynek.

Błędy są po to by wyciągać z nich wnioski lub by je po prostu naprawiać. Na początek rzut oka jak zakończył się ostatecznie wczorajsze mega zagranie Sell idealnie na minimum dnia Obrazek prosty wniosek nie grać ręcznie, a jeśli już to z małą wielkością pozycji np. 0,02 (gdybym zagrał EA otworzyłby mi Buy, niestety nie miałem kapitału na otwarcie kolejnej pozycji o takiej wielkości).
Dzisiaj zagrałem najpierw na EURJPY Obrazek walor ostatnio nudny jak flaki z olejem, ale można było dzisiaj wyciągnąć z niego coś więcej. Na koniec przerzuciłem się na USDCAD, co spowodowało na początku stratę, a później odrobienie i wyjście na plus Obrazek zawahałem się, a miałem na celowniku poziom Buy 1,284xx - tylko gdzieś policzyłem, że SL jest za ciasny, a szkoda, bo ok 1000 pkt. było do zgarnięcia, ale przynajmniej wyczekałem i wziąłem Sell.

Jeszcze zestawienie tygodniowe zagrań w relacji do R = 80 zł Obrazek R muszę podnieść do 150 zł ze względu na wielkość pozycji jakimi gram. Cieszy nie duża liczba zagrań, jakby nie liczyć tych 3 nie potrzebnych ręcznych to była by to liczba 9. Tak z ciekawości zrobiłem sobie jeszcze Top5 strat Obrazek widać tutaj iż 2 niskie pozycję najmocniej mnie wydoiły (czarny pasek to wypłata gotówki). Na drugim biegunie jest się bardziej czym chwalić top 10 zyskownych zagrań Obrazek tutaj widać, iż USDCAD mnie lubi, oraz, że gdym przedostatnią pozycję i pierwszą trzymał do dzisiaj na pewno mój stan konta był by pokaźniejszy.

Bardzo mnie podbudowały zagrania z tego tygodnia, widać, że nie ma dla mnie różnicy jakim walorem gram. Oczywiście na GBPUSD mocno kopie, podobnie jak na USDCAD, a EURJPY to spokojniejszy walor. Myślę, że mogę pozytywnie patrzeć w przyszłość, o ile nie będę popełniać dziwnych błędów. Czas odpocząć - miłego wypoczynku.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 10 maja 2016, 20:42

Dzisiaj zarobiłem 5,13 zł i nie wykorzystałem potencjału. Najpierw na ogień poszedł USDCAD - Obrazek a później rzuciłem okiem na EURUSD -Obrazek podobny scenariusz jak na USDCAD Obrazek W obu przypadkach zająłem bardzo dobrą pozycję, nie udało mi się jej odpowiednio prowadzić. Delikatnie zmodyfikowałem EA by mi na BE z +5 na + 13 punktów robił bym nie miał minusu gdzie go nie powinienem mieć.
Uczę się być cierpliwym i co ważne płynąć z prądem, a jak widać nie ważne do jakiej rzeki wchodzę dobrze odczytuje jej prąd (fale).
Wczoraj był 2 - 3 zagrania (które nie udało mi się zagrać), dzisiaj również - rynek daje szansę i nie ma potrzeby się spinać, tylko cierpliwie czekać, aż da zarobić.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 11 maja 2016, 20:22

Dzisiaj kolejny raz nie wykorzystałem potencjału Obrazek drugie zagranie było niewłaściwe, za wcześnie wykonane.
Obrazek dobrze zajęta pozycja niestety źle przesunąłem SL (spowodowane błędem) i obszedłem się smakiem Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 12 maja 2016, 20:38

Dzisiaj mam kaca, bo ostatnie zagrania pokazują, iż zamiast brać zysk, to tracę. Dzisiaj do zgarnięcia było około 500zł Obrazek mowa o pozycja nr 2. Fajnie natomiast iż tuż przez zakończeniem grania odrobiłem 100zł.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 13 maja 2016, 21:08

Dzisiejszy dzień był nieudany. Pierwszą transakcję nie uznał bym za błąd, ale jednak chyba ciut nonszalancko zagrałem przed 8:00. Następnie druga, która została zagrana ciut za późno, a później przez 35 min kurs w okół niej oscylował i jedynie co mi się udało to zmniejszyłem SL, co było słuszne. Później niestety 3 błędny, otwarłem ręcznie 2 pozycje Sell na lokalnym minimum, oraz później jedną Buy, którą przed wcześnie zamknąłem - zagrały emocje nie ma bata by mi EA pozwoliło otworzyć jakikolwiek Sell w tym momencie, a do tego zrobić 3 transakcje w 10 minut. Później dokonałem 4 delikatnie stratnych pozycji i zakończyłem na dzisiaj.
Obrazek
W tym tygodniu wykasowałem zysk z poprzedniego tygodnia Obrazek i niestety nie wykorzystałem kilku szans by przekroczyć barierę 2k. W nadchodzącym tygodniu nie zmieniam nic w parametrach, a po pierwszej pomyłce będę musiał obniżyć wielkość pozycji.
By ustrzec się przed graniem ręcznie wprowadziłem do EA prostą modyfikację, która zamyka wszystkie pozycje otwarte ręcznie. Wiem, że grając EA co 1h nie mam szans popełnić tylu błędów, co dzisiaj.
To co jest ważne dla mnie, to by nic nie zmieniać, bo wszystko działa dobrze tylko ja popełniam błędy i trochę brakuje mi postawienia kropki nad i.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 14 maja 2016, 20:22

hej, niestety czlowiek jest slaba istota.
u mnie tak samo, cos dziala przez x czasu ale ja postanawiam zrobic maly myk "bo moze bedzie lepiej ale z pewnoscia wiecej zysku" i zaczynam lamac zasady strategii. i nagle wszystko sypie sie.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 16 maja 2016, 20:28

No niestety dopóki nie napiszę EA, które wszystko samo zrobi, będę się zmagał z samym sobą. No chyba, że zbiorę jakiś zespół...

Dzisiaj 4 zagrania. Pierwszy na plus, jednak przespałem zagranie przeciwne, co spowodowało, że drugie było stratą. Trzecie zagranie było przypadkowe, dlatego zamknąłem je jak tylko na plus wyszło, a jak widać, nie trzeba było się tak spieszyć. Ostatnie było w ciemno ... Obrazek
Uwolniłem się od ustawiania wielkość pozycji prostym kodem

Kod: Zaznacz cały

void WielkoscPozycji(){
   
   if(Symbol() != "US30" && Symbol() != "PL20" && Symbol() != "OILBRNT" && Symbol() != "COPPER")
      if(AccountBalance() < 400)
         lot_Q = 0.03;
      else if (AccountBalance() > 400 && AccountBalance() < 500)
         lot_Q = 0.05;
      else if (AccountBalance() > 500 && AccountBalance() < 700)
         lot_Q = 0.1;
      else if (AccountBalance() > 700 && AccountBalance() < 1000)
         lot_Q = 0.15;
      else if (AccountBalance() > 1000 && AccountBalance() < 1600)
         lot_Q = 0.2;
      else if (AccountBalance() > 1600 && AccountBalance() < 1950)   
         lot_Q = 0.25;
      else if (AccountBalance() > 1950 && AccountBalance() < 2250)
         lot_Q = 0.3;
      else if (AccountBalance() > 2250 && AccountBalance() < 2550)
         lot_Q = 0.35;
      else if (AccountBalance() > 2550 && AccountBalance() < 2850)
         lot_Q = 0.4;
      else if (AccountBalance() > 2850 && AccountBalance() < 3300)
         lot_Q = 0.45;
      else if (AccountBalance() > 3300 && AccountBalance() < 3550)
         lot_Q = 0.5;
      else if (AccountBalance() > 3550)
         lot_Q = 0.55;
            
}
Mam nadzieję, w niedalekiej przyszłości, gdy już ogarnę się z sobą trochę posiedzę nad wrzuceniem kolejnej wersji EA. Przedstawiony kod jest oparty o kalkulator HFT i dostosowany dla par EURUSD, EURJPY, oraz USDCAD i pochodne - zależy od wymaganego depozytu dla pozycji.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 17 maja 2016, 20:12

Na razie spokojnie zjeżdżam w dół. Popełniłem 2 błędy i nie zagrałem odpowiednio zabezpieczenia by złapać ok. 200 pkt. Pierwsze zagranie było wyimaginowane i szybka strata. Później 2 pozycje, które mogły coś dać, ale nie wykorzystałem okazji na odpowiednie zabezpieczenie, a na koniec nie potrzebne otwarcie na otwarciu US.
Obrazek No i ostatnią pozycję miałem grać Buy, gdy pozycja 3 była Sell, ale gdzieś mi to umknęło. Najlepiej jednak bym zrobił zamykają to pozycję nr 3 o 14:29 i kończą zabawę na dzisiaj.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 18 maja 2016, 20:14

Dzisiaj 3 błędy i minimalna strata Obrazek
Pierwszą pozycję otwarłem źle, dobrze wyczułem ruch, niestety ze względu na różne ruchy o 8:00 postanowiłem ustawić ciasno SL - jak widać za ciasno, można było zagrać SL jak biała linia.
Druga pozycja, trochę spóźniona, ale błędem było nie zagranie Sell w obrębie okręgu, oraz zbyt długie czekanie.
Trzecie pozycja ciut mogła być lepsza, bo miałem sporo czasu by zając pozycję poniżej 1.29500, co dało by kilka punktów więcej. Błąd jednak jaki popełniłem, to iż zamiast Tab+E (przesunięcie na BE - chciałem poczekać do 14:30) , to kliknąłem sobie Tab+C i zamknąłem pozycję.
Natomiast docelowo nie będę grał po 14:00 więc nie mogę się jakoś mocno tym przejmować.

To co jest do poprawy i dotyczy każdej z pozycji zajmowanych w ostatnich 4 sesjach, to zwrot - "za szybko". Rynek dla mojego stylu grania daje dość spokojnie zająć pozycję, nie jest to na hurra i nie wymaga super timingu.
Pozostaje mi konsekwencja i cierpliwość. Bardzo fajnie sprawdza się zmiana pozycji w zależności od kasy i sporo czasu mi oszczędza.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 19 maja 2016, 20:11

Dzisiaj kilka drobnych błędów i jeden większy. Na początek idealne wejście wg mojej oceny i umiejętności Obrazek niestety popełniłem 2 - 3 błędy. Pierwsza pozycja była dobra i w pewnym momencie ją zabezpieczyłem - miałem pewną 100zł nie ważne w którym kierunku poszedłby rynek. Niestety za szybko przesunąłem dla nr 1 SL i wybiło mnie w złym miejscu, a chwilę wcześniej zamknąłem ręcznie pozycję nr 2 czując, że niżej nie będzie. Później pojawił się sygnał na kupno, ale zawahałem się i pociąg odjechał Obrazek

Przeczuwając, że na USDCAD będę miał ciężko ponownie wejść, postanowiłem zobaczyć, na co można by zawiesić oko i padło na EURJPY
Obrazek pierwszą pozycję otworzyłem za wcześnie o prawie 50zł (SL to ok. 70zł) więc daleko nie było, ale pozycja wytrzymała, a mnie rynek tylko potwierdził, to co pisałem wczoraj, że daj mi spokojnie czas na optymalne wejście. Następnie pozostało mi pilnować dość dobrej pozycji. Za pierwszym razem się nie udało, a za drugim (koło na wykresie) zawahałem się, a później odszedłem na 15 min i nie byłem po powrocie tak skory do zajmowania pozycji.
Gdyby udało mi się lepiej wykorzystać dzisiejsze szanse wpadło by 100 - 200 zl i nie musiałbym się tą pozycją przejmować, a tak przychodzą głupie myśli.

Abstrahując od tego wiem, że mam talent, dar czy jako by to nie nazwać i pozostaje mi pracować nad jego wykorzystaniem. Dodając do tego cierpliwość, dużo cierpliwości i spokój spowodują, że pozostanie mi rozwinąć skrzydła bo jak mówi giełdowe przysłowie - sky's not the limit...

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 20 maja 2016, 19:58

Dzisiaj nie udało się wykorzystać kolejnych szans i dodatkowo przyjąłem stratę, która była sporo zarobiona - było to celowe. O mały włos odrobiłbym ją niestety brakło już czasu, a po 12:00 niewiele się już działo.
Obrazek
Tydzień zakończył się stratą -303,58 zł, natomiast czuję się wygrany - dzisiaj te celowe zagranie ze strata sporo mi dało. Niestety trochę przespałem dwie możliwości wejścia w trend. Udało się ciut odpracować - zaznaczone kółkiem.
Obrazek

Ogólnie będę pisał mniej na forum, bo zajmuje mi to czasami za dużo czasu, a nie czuję by przynosiło mi jakieś wymierne korzyści. Dobrze, że udało mi się napisać i zweryfikować swoje pomysły, postanowienia itp. - twardy dowód pozostaje.
Czuję, że trzymając się konsekwentnie tego co wypracowałem, pójdę w dobrym kierunku. Pozostaje mi zająć się rzeczami ważniejszymi.

Z perspektywy prawie pół roku, to za dużo wpłaciłem kasy, a za mało ćwiczyłem na demie, oraz nie potrzebnie stałem na stanowisku, że nie mam atutów by zawierać transakcje daytrading. Mnie osobiście w rozwoju bardzo pomogły nagrania - Trading Jam Session, szczególnie osób zajmujących się psychologią. Dziennik papierowy prowadzę, a to pozwala wyciągać wnioski. Czas odpocząć i przygotować się do kolejnego tygodnia zabawy...

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 03 cze 2016, 22:28

Kolejny miesiąc ze stratą, tym razem -533,23, przy skuteczności 38,46%. Kapitału za dużo nie zostało, ale wystarczy...
Obrazek w tym tygodniu 3 zagrania Obrazek
Jak pisałem coraz mniej będzie mnie na forum, bo jednak źle się do tego zabrałem i nie przemyślałem kilka kwestii. Natomiast fajne, że wyszło kilka rzecz, których sam mógłbym nie odkryć gdyby nie były czarno na białym napisane. Od czasu do czasu coś napiszę, raczej gdy wydarzy się coś czy można się chwalić lub różnych ważnych wtopach.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 04 cze 2016, 02:23

Mam podobne przemyślenia - dzięki dziennikowi można zwrócić uwagę na coś, co normalnie mogłoby umknąć. To jakby jeszcze wyższy etap niż sam w sobie realny rachunek.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 17 cze 2016, 09:07

Brutalna statystyka mojej gry na Forex - I kwartał.
Na początku było fajnie.... Nie to nie prawda już po pierwszym miesiącu było do dupy! Nie przeanalizowałem swoich zagrań, nie zobaczyłem iż cofnąłem się ze swoim systemem (nie przestrzegałem go). Ze statystyki wynika czarno na byłym - nie mam żadnego systemu/planu na wypadek gdy coś nie gra!!!

Początek gry - Styczeń 2016
Obrazek tylko osoba mocno chora mogła by powiedzieć, że przy takich statystykach to wszystko z systemem jest dobrze. 27 porażek z rzędu, przy 83 zagraniach, z czego tylko 19 zagrałem zgodnie z tym co by mi system(EA) pozwoliło otworzyć. Niestety padłem ofiarą jednej dobrej transakcji - to wręcz jest dla mnie sztampowe zagranie, które dało mi najwyższy zysk w historii mojej gry (teraz to już II miejsce na podium)! Jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Przyszedł Luty
Obrazek nastąpiło pewne zatrzymanie utraty kapitału, a nawet cześć została odrobiona. Niestety skuteczność nadal pozostawiała wiele do życzenia, ale przecież jak rośnie to co się będę przejmować.
Dokonałem 91 transakcji z czego 72 stratnych. Maksymalny Drawdown wyniósł tylko 200 zł co można uznać za sukces. No to Panowie pozostaje mi już tylko iść do góry.

Marzec
Obrazek chyba nie trzeba wiele tłumaczyć równia pochyła, spadam w dół.

W taki o to sposób doszliśmy do podsumowania I kw. 2016. Szkoda, że tak późno...
Obrazek co tutaj widać? 340 zagrania z czego 278 (81,78%) stratnych, przy 62 zyskownych (18,24%), z czego tylko 51 pozycje można było uznać za zgodne z systemem, który sobie opracowałem!
  • Jakie wnioski
  • nie trzymanie się systemu (planu, a najlepiej biznes planu) prędzej czy później spowoduje utratę kapitału
  • nie mając systemu można w losowy sposób wygenerować w krótkim okresie zyski (zaznaczone okręgiem na zdjęciu) - jednak może to mylnie wprowadzać w błąd ufając, że wszystko działa poprawnie
  • brak dokładnej (by nie powiedzieć chirurgicznej) weryfikacji może skutkować brakiem wyciągania konkretnych wniosków - wiemy że coś nie gra, ale nie wiem gdzie szukać
  • jeżeli pojawia się seria strat (tutaj ważne) każdy system pewnie będzie miał inną, ale warto jako pierwszy prób przyjąć serię 10 strat, należy sprawdzić czy na pewno trzymamy się swojego system gry
  • jeżeli nie wiesz co się dzieje (dlaczego tracić) to nie masz plany transakcyjnego, plany na to by zarabiać na Forex - każdy kto zbudował swój system potrafi sprawdzić co jest w nim nie tak gdy pojawią się błędy
  • skupianie się na 2 - 3 sprawach (często nie istotnych) może przysłonić szerszy kontekst, tak skupiłem się na szukaniu interwału na którym mam grać, że nie zauważyłem iż to nie tutaj tkwi problem
  • gdy ponosi sie takie straty zdenerwowanie jest mega i całkowicie nie potrzebne
No ale jako to się stało, że w ogóle rzuciłem okiem na to jak minął pierwszy kwartał. Przecież prowadziłem dziennik (i to 2 nawet). Niestety czasami, a właściwie często przychodzi moment w którym trzeba się na chwilę zatrzymać. Gdy straciłem praktycznie wszystko, nie pozostało mi nic innego jak się zatrzymać i zobaczyć co się stało.

Postanowiłem przejrzeć edukacja/poczatkujacy-trader. Był taki moment w tym roku, że powiedziałem sobie iż wszystko już wiem i nie potrzebuje więcej edukacji - jak widać myliłem się. Przeglądając większość artykułów, zacząłem aktualizować wiedzę, którą zdobyłem.

Polecam bardzo by każdy sobie przejrzał artykuły - Witolada Stalmacha
poczatki-gry-gieldzie-zbudowac-zyskowny-system-transakcyjny-zglebianie-teorii
a szczególnie Ci co tracą lub nie wiedzą od czego zacząć!

Właśnie ponownie zacząłem czytać książkę Trader doskonały Tharpa i już na początku czytam:
  1. Wprowadzenie - Pięć kroków do regularnych zysków
  2. Praca nad sobą
  3. Opracowanie biznesplanu
  4. Opracowanie systemu spekulacyjnego
  5. Znaczenie strategi zarządzania pozycją
  6. Ograniczenie błędów i inne sposoby na osiąganie regularnych zysków
Mniej więcej to samo przeczytałem w artykułach pana Witolda. Mającego już pewne doświadczenie i opierając się na książce Giełda, wolność i pieniądze (tego samego autora ), oraz Mistrzowie Rynku - stworzył cykl bardzo fajnie napisanych artykułów.

Pozostaje mi przejrzeć kwiecień (najgorszy miesiąc na forex) i maj, oraz wyciągać kolejne wnioski.
Długo nie wiedziałem o co chodzi gdy czytałem, że należy mieć przewagę na runku. Wiem już, że moją przewagą nad rynkiem jest system oraz moja pasja programowania. Dzięki temu miksowi to EA chroni mnie przed tym, bym nie zmarnował swojego talentu.

Stan obecny - Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 17 cze 2016, 16:41

Hej. Pasja programowania powiadasz? To czemu meczysz się klikaniem z palca? Zostaw to programowi a sam interweniuj tylko przy zarządzaniu kapitałem.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 01 lip 2016, 10:49

irmentruda pisze:Hej. Pasja programowania powiadasz? To czemu meczysz się klikaniem z palca? Zostaw to programowi a sam interweniuj tylko przy zarządzaniu kapitałem.
Bo trudno mi jest opisać to co robię matematycznie, podobno wszystko się da matematycznie opisać.

Natomiast właśnie, SL, zarządzenia kapitałem i wiele rzeczy, które nie podlegają dużej dynamice można do EA wrzucić. Ja tylko klikam a reszta się sama robi.

Dobra czas podsumować Czerwiec. Był to miesiąc trudny, bardzo trudny bo muszę przekonywać się do swojego systemu.
Obrazek mamy 22 zagrania, B - 10, S - 12, z tego 13 zagranych zgodnie z systemem. Miałem nadzieje zakończyć miesiąc na plus, ale przez zwiększenie depo (referendum UK) miałem ograniczone możliwości, co ostatecznie wyszło na plus, bo akurat właśnie w tej chwili po wczorajszym błędzie zmieniłem sobie SL.

Chciałem zagrać S EJ Obrazek wszystko było zgodnie z systemem, jednak zawahałem się bo kurs doszedł 114,691 - pomyślałem przejdzie ponad ...700 zajmę pozycję. Niestety nie zrobił tego, a ja nie załapałem się na dobre zagranie.
Mógł błąd polega na tym, iż grając kontrakty na GPW 1pkt = 1zł i ogólnie przyzwyczaiłem się do używania słowa punkty.
Natomiast tak na prawdę mój SL 159 pkt, to tylko ledwo 16 pipsów - czyli nic. Drugą z tym związaną sprawą było to, iż dla mnie okrągły poziom to było 114,100 - 114,200 - 114,300 - a to tylko zmiana o 20 pipsów.

Więc, zmieniłem dzisiaj podejście do SL i o ile będzie on nadal sztywną wartością, to jednak od tego jak duży ustawiam SL będzie zależało jaka pozycja się otworzy. W ten sposób nie będę próbował grać w punkt, co jest trudne, tylko zostanie to załatwione strefa SL. Bo wczoraj mogłem bać się otworzyć pozycję np. 0.03 lata bo zabrakło mi 1 pipsa ruchu na walorze - natomiast nie szkodziło to otworzyć pozycję np. 0.01 zawsze jakaś kasa by wpłynęła, a jak to się mówi ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

Zarządzenie kapitałem dla tych co kod MQL im nie straszy wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

void WielkoscPozycji(short coGram){
   
   short Strefa1_SL = 230; // 23  pipsy
   short Strefa2_SL = 430; // 43  pipsy
   double MaxH1_1 = iHigh(NULL,PERIOD_H1,1); 
   double MaxH1_0 = iHigh(NULL,PERIOD_H1,0);
   double MinH1_1 = iLow(NULL,PERIOD_H1,1); 
   double MinH1_0 = iLow(NULL,PERIOD_H1,0); 
   if(Symbol() != "US30" && Symbol() != "PL20")
      if(AccountBalance() < 400){
         switch(coGram){
            case 1:{  //dla Sell
               if(MaxH1_1 >= MaxH1_0){
                  if(MaxH1_1 < NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.03;
                  }else if(MaxH1_1 < NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.01;
                  }else{
                     PlaySound("timeout.wav");
                     Print("Nie można otworzyć pozycji za duża odległość od MAX dla SL");
                  }
               }else if(MaxH1_1 < MaxH1_0){
                  if(MaxH1_0 < NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.03;
                  }else if(MaxH1_0 < NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.01;
                  }else{
                     PlaySound("timeout.wav");
                     Print("Nie można otworzyć pozycji za duża odległość od MAX dla SL");
                  }
               }   
            }
            case 2:{ //dla Buy
               if(MinH1_1 <= MinH1_0){
                  if(MinH1_1 > NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.03;
                  }else if(MinH1_1 > NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.01;
                  }
               }else if(MinH1_1 > MinH1_0){
                  if(MinH1_0 > NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.03;
                  }else if(MinH1_0 > NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.01;
                  }
               }else{
                     PlaySound("timeout.wav");
                     Print("Nie można otworzyć pozycji za duża odległość od MAX dla SL");
               }
            }       
         }   
      }else if (AccountBalance() > 400 && AccountBalance() < 900){
         switch(coGram){
            case 1:{ //dla Sell
               if(MaxH1_1 >= MaxH1_0){
                  if(MaxH1_1 < NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.05;
                  }else if(MaxH1_1 < NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.02;
                  }else{
                     PlaySound("timeout.wav");
                     Print("Nie można otworzyć pozycji za duża odległość od MAX dla SL");
                  }
               }else if(MaxH1_1 < MaxH1_0){
                  if(MaxH1_0 < NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.05;
                  }else if(MaxH1_0 < NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Sprzedaj = NormalizeDouble(Bid + Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.02;
                  }else{
                     PlaySound("timeout.wav");
                     Print("Nie można otworzyć pozycji za duża odległość od MAX dla SL");
                  }
               }   
            }
            case 2:{ //dla Buy
               if(MinH1_1 <= MinH1_0){
                  if(MinH1_1 > NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.05;
                  }else if(MinH1_1 > NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.02;
                  }
               }else if(MinH1_1 > MinH1_0){
                  if(MinH1_0 > NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa1_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.05;
                  }else if(MinH1_0 > NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits)){
                     SL_Kup = NormalizeDouble(Ask - Strefa2_SL*Point,Digits);
                     lot_Q = 0.02;
                  }
               }else{
                     PlaySound("timeout.wav");
                     Print("Nie można otworzyć pozycji za duża odległość od MAX dla SL");
               }
            }       
         }   
      }

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 02 lip 2016, 20:22

Niestety do tego co zapisałem wyżej muszę zastosować pewną korektę po tym jak w piątek zająłem 2 błędne pozycje - Obrazek
Do EA muszę wprowadzić jeszcze 2 rzeczy - jedna dotyczy SL jednak będzie on inny niż wyżej. Same strefy wykorzystam, ale SL będzie zależny od max/min H1 + 3 pipsy.
Druga sprawa to próba odpowiedniego wykorzystania M1 do zajęcia pozycji, gdy na H1 kurs wchodzi w obszar zagrania systemowego(może kiedyś uda mi się to zautomatyzować). Zresztą patrząc tylko na ten wykres widać tam, że walor porusza się od góry do dołu, więc jest trend wzrostowy, a ja gram Sell - trochę mało poważne, co rynek skrzętnie wykorzystał kasując moje pozycje.

Jeszcze na koniec dorzucam krzywą kapitału po czerwcu - Obrazek

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 06 lip 2016, 07:05

Mój personalny rekord, wirtualny obecnie zarobek 100% w niecałe 24 h - potęga forex (w obie strony) ma mega potencjał.
Wczoraj zagrałem GBPUSD - przetrzymałem do dzisiaj - Obrazek

PS nie osiągnąłbym tego gdybym nie zagrał z M1 - taki urok

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 21 lip 2016, 07:02

Czy to będzie dzisiaj, czy zacznę się wspinać po szczebelkach kapitału?
Czy zacznę grać mechanicznie swoim systemem?
Czy zacznę wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie?
Czy rozwinę swój potencjał?
Czy jednak wyczyszczę konto?!?

Kapitał od 1 Maja - Obrazek
Kapitał od 1 Czerwca - Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości