Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 04 mar 2016, 14:03

Mogę już podsumować tydzień, bo nie zajmę dzisiaj pozycji.
Zestawienie_tygodniowe_04032016.gif
Minus nie może cieszyć, ale może cieszyć przejście na H1 i większy spokój. Sporo też popracowałem w MQL, dzięki temu mam 2 wskaźnik (więcej przeczytacie tutaj) i EA, oraz masę pomysłów na robota/y.
Udanego odpoczynku weekendowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 04 mar 2016, 19:24

PS takie zagrania - demo - na dobranoc
Demo_EURJPY_04032016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 07 mar 2016, 14:04

Nowy tydzień na razie na spokojnie, może były ze 2 okazje, ale nie zająłem pozycji. Gram na 3 parach walutowych EURJPY, EURUSD i USDCAD - raczej nie powinienem tego zmieniać do końca miesiąca.

Włączyłem interwał H4 do analizy, by wprowadzić dodatkowy spokój. Czyli gram D1 -> H4, a transakcję na H1 dokonuje. Dzięki temu jedno zlecenie (byłoby stratne) dzisiaj nie wykonałem.Trochę za duża przepaść jest między H1 i D1, brakowało pomostu. Na razie zobaczymy jak mi to pójdzie.
Gdzieś schodziłem niżej by lepiej zająć pozycję, natomiast generowałem dużo strat, wyszedłem wyżej i jest spokój.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 11 mar 2016, 10:08

GoldWolf pisze:Gram na 3 parach walutowych EURJPY, EURUSD i USDCAD - raczej nie powinienem tego zmieniać do końca miesiąca.
Już tylko na 2 parach i US30 dodałem, a ponieważ na razie u mnie wszystko jest zmienne jak u kobiet, to trudno ocenić jak się skończy.
Gram takie założenia, co SL i lota

Kod: Zaznacz cały

 if(Symbol() == "USDCAD"){
   lot = 0.08; 
   SL_Kup = SL_Sprzedaj = 92;  //całość ze int spreed = 25;
 }else if(Symbol() == "EURJPY"){
   lot = 0.07;
   SL_Kup = SL_Sprzedaj = 89;
  }else if(Symbol() == "US30"){
   lot = 0.02;
   SL_Kup = SL_Sprzedaj = 61;
   }
Wczoraj zagrałem 2 x na USDCAD
USDCAD_10032016.gif
A dzisiaj obserwacja po wczorajszej burzy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 11 mar 2016, 20:35

Na koniec zagrałem US30
  1. Sygnał - walor kręcił się w okolicach 17077 - zagrałem na max tej części dnia
    US30_11032016.gif
  2. Uwagi - dzisiaj co bym nie obstawił, były same pudła
Podsumowanie tygodnia
Zestawienie_tygodniowe.gif
Zagrałem tylko 3 razy. Tydzień dość spokojny z mocą pracą w MQL i odpoczynkiem. Zmieniłem też zestaw walorów, bo jednak do EURUSD należało by mieć inne SL i granie tego na siłę nie miałoby raczej sensu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 16 mar 2016, 14:28

Praca nad EA i wskaźnikami tak mnie pochłaniała, że wiele zagrań nie robiłem. Dzisiaj niestety popełniłem błąd, całkiem niepotrzebna próba grania na H1.
  1. Sygnał - no niby grałem na max poprzedniej H1 - czyli ta co się rysowała miała dojść do max poprzedniej i spaść, spadła, ale najpierw wyczesała mi SL
    USDCAD_16032016.gif
  2. Uwagi - H4 gram, a tutaj nic nie było do zagrania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 16 mar 2016, 23:13

Pierwszy Expert Advisor - napisany ;-) tak dla tych, co mogli by nie trafić - kliknij tutaj.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 22 mar 2016, 14:10

Niestety kolejny raz przytrafił mi się chaos. W piątek 18.03, zaczęło się od drobnej frustracji, po 6 min. wyleciałem na SL. Nie mam nic przeciwko traceniu, ale jeżeli dzisieje się to w krótkim czasie, to zaczy, że źle oceniłem sytuacje. Dodatkowo rynek poszedł w moją stronę ale później. Co spowodowało, że poźniej w ciągu godziny otwarłem 5 pozycji i miałem przy tym farta załapałem się na pociąg który własnie odjechał. O godz. 13:47 dzwonie by pochwalić się, że właśnie wyszedłem na plus, od początku gry na forex. Po czym po kolejnych 30 min. o godz. 14:15 zaliczam drugą stratę. Więc, pozostaje spróbować to jakoś odrobić. Tak wyglądało zajęcie pozycji i ich ostateczny wynik.
USDCAD_1803_zagrania.gif
USDCAD_1803_zagrania_profit.gif
Ostatecznie dwa zagrania zmniejszyły stratę.
Teraz już nie pamiętam co sobie myślałem, jednak postanowiłem zwiększyć wielkość pozycji na początku do 0.1, a później do 0.2 lota. W pewnym momencie na pewno miałem myśl, dzisiaj lub nigdy. Trzy transakcje 0.1 zakończyły się stratą, powiększając minus do ponad 200zł. No to jak nie 0.1, to trzeba z 0.2 spróbować. W miejscu oznaczonym trójkątem myślałem, że to mój ostatni dzień zabawy na forex. Do tego też momentu grałem tylko z wykresu H1 i tylko Sell. Miałem szczęście bo akurat pojawił się ktoś z domowników i po rozmowie miałem chwilę oddechu prawie 1h bez transakcji. To co myślałem, że mnie zbankrutuje okazało się co zresztą już widać na slajdzie drogą na plus. Ostatnia transakcja na slajdzie, to jedyna normalnie zajęta wg tego co powinienem grać, po zejściu na M5 zauważyłem, że to może być dobry moment i zagrałem.
USDCAD_1803_zagrania8_14.gif
Poszedłem do WC, a gdy wróciłem okazało się, że pozycje przynoszą zyski. Ostatecznie na koniec wyglądało to tak
USDCAD_1803_Koniec.gif
USDCAD_1803_zysk_straty.gif
Co ostatecznie zaowocowało dodatnim stanem konta
Kapital_1803.gif
Niestety ogólnie nie mogę być zadowolony bo było za dużo, stanowczo za dużo emocji. Natomiast udało mi się już poczynić pewne kroki, by coś poprawić przy EA i wskaźnikach - http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 555#p57555.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 22 mar 2016, 20:11

No i podsumowanie poprzedniego tygodnia
Zestawienie_tygodniowe.gif
To co jest nie właściwie to 3 pozycje powyżej -2,5 R oraz jedna prawie -4. To co ciekawe, że były to pozycje o wielkości do 0,1, czyli nie wielkość pozycji w tym przypadku miała kluczowe znaczenie, tylko źle postawiony SL. Notabene pozycje o większym lewarze przyniosły w sumie mniej strat nic o mniejszym.
Co dalej to nie ukrywam sam nie do końca wiem, bo na dłuższą metę tego typu emocje mnie wykończą, co mi sie nie uśmiecha. Na razie wiem, że potrzebuje dużo zagrań zgodnych z moimi założeniami i na tym się skupię.
Na szczęście sporo mogę zrobić w MQL, więc w tym przypadku droga wydaje się łatwiejsza. Można by rzecz, że właśnie zaczynam wszystko od nowa, z bagażem tego co doświadczyłem przez 3 miesiące.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 28 mar 2016, 22:06

Miałem napisany posty, ale sobie zamknąłem przeglądarkę. Pozostaje mi jedynie wrzucić podsumowanie tygodnia, bo posta nie mam siły odtworzyć.
Zestawienie_tygodniowe_1.gif
Zestawienie_tygodniowe_2.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 31 mar 2016, 20:51

  1. Dzień - 29.03 - Strata -195,63
  2. Uwagi - dużo błędów
EURJPY_29032016.gif
  1. Dzień - 30.03 - Strata -454,39
  2. Uwagi - 50% straty wypracowały 4 pozycje z godz. 9:45 - 10:16 powodując stratę 200 kilka zł, masę innych błędów
    EURJPY_30032016.gif
  1. Dzień - 31.03 - Strata -356,63
  2. Uwagi - mniej błędów, gdybym się nie przestraszył, to pozycje 127,207 i 127,191 spowodowały by iż rachunek byłby blisko zera
    EURJPY_31032016.gif
Miesiąc może nie kończy się zbyt szczęśliwie jeśli chodzi o saldo rachunku, ale bardzo dużo dał mi doświadczyć różnego rodzaju błędów, co dzisiaj mocno zaowocowało. Nie ma co rozwodzić się nad przyczynami, bo wszystko już zostało napisane.
Mnie pozostaje trzymać się systemu i tyle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 02 kwie 2016, 21:57

Na początku pewna retrospekcja:
sobota 09 sty 2016, 07:54
GoldWolf pisze:System wejścia się zmienia, cały czas ewoluuje. Podstawa to D1 - wiele transakcji ostatnio opieram tylko na M15, ale wynika to z głodu doświadczenia i sukcesu. Powoli od tego odchodzę, bo jest to mocno absorbujące, czasochłonne i męczące - ma być nudno a nie emocjonalnie!
Czyli D1 podstawa.
Nie minął tydzień a zaczynam grzebać przy M1, a przed chwilą pisałem, że M15 to za nisko!!!

piątek 15 sty 2016, 19:12
GoldWolf pisze:Usunąłem M1, bo jak wcześniej zauważyłem chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzę. Wcześniej potrafiłem tak z 20 - 30 zł straty przełknąć, a teraz rzucam się jak ryba w wodzie na tej M1.
sobota 30 sty 2016, 22:54 Podsumowanie miesiąca
GoldWolf pisze:Pierwszą sprawą, która od razu rzuca się w oczy, to liczba transakcji, które przeprowadziłem. 84, to stanowczo za dużo! Dla porównania przez ostatnie 6 miesięcy na GPW wykonałem w sumie około 62 zagrania. Tutaj od razu wniosek, iż zbyt niskich interwałów używałem i to one mnie omamiły. Do tej pory grałem głównie H1, nie pamiętam czy schodziłem w ostatnich dwóch miesiącach 2015 niżej. Dla mnie takie zajścia był katastrofą. Jednak nie sam interwał jest tutaj główną przyczyną tak dużej liczby transakcji, a to iż naciągałem system, a raczej olewałem go, próbując zając pozycje i sobie usprawiedliwić dlaczego to robię.
W miarę coś sensownego napisałem, za duża liczba transakcji.

czwartek 25 lut 2016, 13:42 Jak widać wcześniejsze wnioski można między bajki włożyć
GoldWolf pisze:Dzisiaj mam nadzieję raz na zawsze pożegnałem się z M1, a przynajmniej w ujęciu manualnym. Prawie 25 zagrań robi swoje i przynajmniej odarło mnie ze złudzeń, iż to nie mój interwał do grania - chyba, że chce dalej tracić i emocjonować się za bardzo.
Po przejściu na M15 od razu łatwiej się gra.
Tu zostały zawarte święte słowa a szczególnie ostatnia fraza o traceniu kasy.

wtorek 01 mar 2016, 09:25 znowu piszę o liczbie transakcji
GoldWolf pisze:Pierwszą sprawą nad którą będę pracować, to obniżenie liczby transakcji. Jest ich za dużo i często powodują nie potrzebne emocje. Właśnie opracowuje sobie prosty wskaźnik, który powinien mi w tym pomóc. Mam nadzieje, w ten sposób poprawić skuteczność, która wyniosła - 20,21%.
ciekawe ....

Tutaj zawarłem klu mojej gry (to co spisałem z dziennika papierowego), takiej jak ona powinna wyglądać http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... =60#p57096.

piątek 04 mar 2016, 14:03 No niby przechodzę na H1 - znowu o interwale
GoldWolf pisze:Minus nie może cieszyć, ale może cieszyć przejście na H1 i większy spokój. Sporo też popracowałem w MQL...
poniedziałek 07 mar 2016, 14:04 jak widać interwał to dla mnie jakieś święte pojęcie
GoldWolf pisze:Włączyłem interwał H4 do analizy, by wprowadzić dodatkowy spokój. Czyli gram D1 -> H4, a transakcję na H1 dokonuje. Dzięki temu jedno zlecenie (byłoby stratne) dzisiaj nie wykonałem.Trochę za duża przepaść jest między H1 i D1, brakowało pomostu. Na razie zobaczymy jak mi to pójdzie.
No jakoś długo tego nie testowałem, bo...

wtorek 22 mar 2016, 14:10 schodzę z H1 na ... M5
GoldWolf pisze:Do tego też momentu grałem tylko z wykresu H1 i tylko Sell. Miałem szczęście bo akurat pojawił się ktoś z domowników i po rozmowie miałem chwilę oddechu prawie 1h bez transakcji. To co myślałem, że mnie zbankrutuje okazało się co zresztą już widać na slajdzie drogą na plus. Ostatnia transakcja na slajdzie, to jedyna normalnie zajęta wg tego co powinienem grać, po zejściu na M5 zauważyłem, że to może być dobry moment i zagrałem.
No niby miałem grać H1....
GoldWolf pisze: Co dalej to nie ukrywam sam nie do końca wiem, bo na dłuższą metę tego typu emocje mnie wykończą, co mi sie nie uśmiecha. Na razie wiem, że potrzebuje dużo zagrań zgodnych z moimi założeniami i na tym się skupię.
Na szczęście sporo mogę zrobić w MQL, więc w tym przypadku droga wydaje się łatwiejsza. Można by rzecz, że właśnie zaczynam wszystko od nowa, z bagażem tego co doświadczyłem przez 3 miesiące.
Ledwo to napisałem a mój bagaż zmienił się w istny magazyn doświadczeń i multum emocji.

No to podsumujmy tydzień (i miesiąc) wielkich strat.
Zestawienie_tygodniowe.gif
Zestawienie_tygodniowe_cd1.gif
Zestawienie_tygodniowe_cd2.gif
Co tutaj ciekawego widać, strata tygodnia wielkości -1214,18 zł; a miesiąca wyniosła -1455,41 zł. Gdybym nie stosował zbyt dużych i nie przemyślanych SL, to mógłbym zaoszczędzić kwotę 305,23 zł.
Skuteczność utrzymała się na poziomie 20%. Liczba transakcji dobiła do 378 (gdzieś mi umknęły 3 transakcji dlatego w arkuszu jest to zaznaczone), co daje 29 transakcji na tydzień (mamy 13 tydzień roku).
Mój pierwszy Nokdaun.
EURJPY_31032016.gif
Czy się podniosę? U mnie nadzieje umiera ostatnia, a kasy jest akurat by nadal walczyć. Jak już widać nie jestem daytraderem, chociaż kilka dobrych transakcji zrobiłem. Niestety przytłaczająca liczba to totalne pudła i niewypały.

Na szczęście jestem dobrym programistą. Ostatnie tydzień to gra głównie manualna (ręczna). Gdzieś urodziła mi się takie przeświadczenie, iż EA mnie ogranicza i lepiej zrobię to ręcznie. Wyniki sami widzicie.
Cóż jeśli nie można po dobroci to trzeba to załatwić pałą. Udało mi się wprowadzić proste rozwiązanie do wskaźnika, wręcz śmiać mi się chce, że to takie proste - TerminalClose(0) - szukałem tego ale nie potrafiłem na to trafić.
Proste rozwiązania i proste założenia, jeżeli stracę w ciągu dnia więcej jak 90 zł, aplikacja sama mi się zamknie i nie będzie umiał jej uruchomić (uruchomi się ale zaraz znowu zamknie). To samo się tyczy liczby transakcji - na razie ustawiłem max 9. EA też ciut zmodyfikowałem by mnie uchronić przed kupowaniem na spadających i innych dziwnych zagraniach. Owszem ręcznie nadal będzie mógł kupować (chyba że i to uda mi się zablokować), ale powyższe założenia i tak będą weryfikowane.

Będę grał na M30 - zobaczymy czy chociaż tydzień uda mi się przetrwać (nie mogę grać H1 bo nie mam możliwości na tak szeroki SL). Zablokowałem również możliwość otwierania innych interwałów(po za H1 nie wiem czemu nie chce się zablokować) Wystarczy do wskaźnika wprowadzić banalny warunek

Kod: Zaznacz cały

   if (Period()== PERIOD_M1 || Period()== PERIOD_M5 || Period()== PERIOD_M15)
      ChartSetSymbolPeriod(NULL,NULL,PERIOD_H4);
Do tej pory zmian było tak dużo, bo cały czas mi nie szło tak jakbym chciał i cały czas próbowałem coś poprawić zmieniać, a to nic nie dawało - emocji i tak było za dużo.

Czy straciłem dużo kasy? - zależ jak na to spojrzeć, jeszcze jeden cytat:Kulminacją był dzień 20.01 br. dlatego, że wtedy miałem zabezpieczyć zysk wynoszący 1 352,82...Jak widać nie jest to dla mnie problem odrobić obecną stratę.
Muszę jednak trzymać się jednej banalnej zasady - TRZYMAJ SIĘ SYSTEMU BEZ WZGLĘDU NA TO CO SŁYSZYSZ LUB CO SIĘ DZIEJE! oraz pamiętać o innej zasadzie - Zasada maksimum przeciwności!!! - te dwie sprawy są ważne, reszta się nie liczy w moim postrzeganiu rynku.

W nadchodzącym tygodniu gram

Kod: Zaznacz cały

(Symbol() == "EURJPY"){         
         SL_Q = 106; //bez spredu  
         lot_Q = 0.7; 
Jestem o krok od spełnienia swoich marzeń i o pół kroku od zakończenia przygody z Forex - sam bym chciał wiedzieć jak to się zakończy.
KapitalGW_Marzec.gif
PS EA i wskaźnik postaram się udostępnić jak tylko trochę pogram i ocenie, że można się tym chwalić - to tylko modyfikacja tego co wcześniej udało mi się stworzyć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 05 kwie 2016, 10:59

Jeśli ktoś chciał mieć takie informacje jak na zdjęciu
EURJPY_wskaznik_InfoGW.gif
to odsyłam do postu MQL4 - kliknij.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

poniedziałek 11 kwie 2016, 21:30

Ostatni tydzień był na plusiku.
Zestawienie_tygodniowe.gif
Podniosłem R do 30zł ze względy na inny SL, oraz zmiany w EA.
EURJPY_II_tydzien.gif
Nie wiele widać po za tym, iż jedna pozycja mi przetrwała i na razie się trzyma. Niestety mogły być dwie, ale dzisiaj jedna została wyczesana.
US30_Zagranie.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

piątek 15 kwie 2016, 23:20

Gdy rzucimy okiem na taki obrazek
EURJPY_M30_1504206.gif
Widać stratę kapitału rzędu 53%, dodatkowo dzisiaj minus 96,18 zł, a wczoraj minus 70,06 zł. Można by pomyśleć, nie długo powalczy.
Jednak gdy się dobrze przyjrzeć, to mamy tutaj 2 dobre pozycje, które jeśli wszystko pójdzie zgodnie z trendem dadzą odpowiednio zarobić.
Tydzień był trudny, ale skończy się małym heppy endem
EURJPY_15042016.gif
Ostatecznie z minus 96,18zł, zrobiło się plus 21,55. Tak wyglądały zagrania w kolejnych dniach tego tygodnia.
EURJPY_11-12042016.gif
EURJPY_12042016.gif
EURJPY_13042016.gif
EURJPY_14042016.gif
US30_13-15042016.gif
Ostatecznie tydzień zakończył się stratą
Zestawienie_tygodniowe.gif
To co jest ważne, iż praktycznie tylko jedno zagranie z dzisiaj przekroczyło R. Kolejną sprawą jest większa liczba zagrań na zero. Tylko dzisiaj udało mi się ciut zarobić. Natomiast ważne jest, iż trzymam się M30 - chociaż próby kombinowania były na szczęście szybko to opanowałem.

Co dalej? Obserwując 2 ostatnie tygodnie, zauważyłem, że źle stawiam SL. Jest to robione automatem, a konsekwencją źle zajmowanych pozycji. Dlatego postanowiłem inaczej do tego podejść, a ponieważ nadal EA ciut krępuje moje zagrania, to postanowiłem coś z tym zrobić.
EA można ściągnąć - klikając tutaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

sobota 23 kwie 2016, 20:42

To był ciekawy tydzień, obnażył moje słabości do grania w jednym kierunku.
Zaczęło się jak zwykle - czyli pięknie. Miałem 2 super pozycje Obrazek do tego rynek otworzył się luką Obrazek i poczułem, że jest bardzo dobrze, bardzo się ucieszyłem. Już kiedyś o tym wspomniałem, gdy czuje, że wszystko gra to powinienem być czujny - niestety znowu się zaciąłem. Naturalnym było, że nie zamknę pozycji - przecież zająłem je w tak dobrym miejscu, że są bezpieczne.
Błąd to nie nie zamknięcie pozycji, tylko nie zabezpieczanie ich przez otwieranie przeciwnych - rynek bardzo długo czekał i dawał mi szansę. Niestety pojawiła mi się myśl, że luka zastanie domknięta, a później rynek jeszcze raz zejdzie w dół. Na szczycie domknięcia luki zagrałem (co widać ) 3 pozycję Sell i ani jednej Buy. później rynek dał mi 2 godziny na zabezpieczenie tej pozycji. Szkoda tylko, że SL był na max W1 z poprzedniego tygodnia.
Co dzieje się dalej - nadal nie jest źle, tydzień może zakończy się na plus Obrazek niestety już w godzinach rannych było po zawodach i cały zysk zniknął - Obrazek
A pozycja, którą wcześniej nie zabezpieczyłem (lub nie przesunąłem na BE) spowodowała, sporą stratę i co ciekawe była to pozycja tylko 0,04 lota Obrazek
Później przyszło uspokojenie i nawet ciut odrobiłem Obrazek Obrazek Obrazek Transakcja na US30 zamknięta na zero gdyby przy niej nie dłubał dała by mi zysk.
Następnie przyszła pewna refleksja i zagrałem większymi pozycjami Obrazek Obrazek
Obrazek
No i tak zostało mi 25,5% kapitału początkowego Obrazek
Mógłbym zaśpiewać to już jest koniec nie ma już nic - jestem goły i wesoły. Wiele bym nie skłamał. Niestety moja nadzieje, umiera ostatnia. Tutaj zestawienie zagrań w relacji do współczynnika R = 30zł Obrazek tylko 4 pozycje uznaje za mocno nie potrzebne. Strata wyniosłą -490,26 i co dalej.

Przyjrzyjmy się faktom:
  1. Dokonałem 440 transakcji
  2. Skuteczność to 21,05%
  3. Strata 2063,84
  4. System - jeśli jest to chyba w mojej wyobraźni, na podstawie wyników nie można nic innego napisać
  5. Wnioski: należy wziąć kasę i wpłacić na lokatę może za XXX lat odrobię sobie tą stratę (niestety raczej nie za mojego życia)
Niestety zagram jeszcze 5 razy. Skąd ta liczba? W piątek wpadłem na pomysł zagrania 13 razy. Zmieniłem ją dla tego bo nie ma potrzeby większej tej liczby - wynika to też z tego, że nie za za dużej kwoty.
Dlatego postanowiłem zwiększyć wielkość pozycji w taki sposób bym mógł zagrać tylko 5 razy - zmęczony już jestem i nie ma się co dalej bawić, tylko zagrać i albo stać się profesjonalistą, albo osobą, która przegrała z samym sobą.

Rzućmy okiem na wykresy EURJPY - Obrazek chyba nie trzeba przekonywać jaki tutaj panuje trend. Utworzyliśmy nowy dołek i teraz jesteśmy w fazie korekty, a ostatni szczyty był powyżej 128,xxx.
Grać będę SL 157 punktów, przy pozycji 0,15 lota (co daje 80zł < - > R = 80 zł w nadchodzącym tygodniu). Po 5 błędnych zagraniach wypłacam kasę i na tym kończę. Czy powrócę, to raczej nie będzie na obecnym etapie ode mnie zależało.
Wiem jedno grając swoim systemem nie powinienem pomylić się 5 razy pod rząd - tylko czy będę na tyle cierpliwy, opanowany i spokojny ...
Gram na H1, niżej nie radzę sobie, za dużo słupków i różnych różności (D1 - H4 - H1). Już na M30 było nieźle, ale jednak nie ma takiej potrzeby H1 w zupełności wystarczy.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 26 kwie 2016, 20:27

Za mną już 3 zagrania. Każde z nich było obarczone błędem, ale tylko jedno skończyło się minusem.
Wczoraj zagrałem raz, a dzisiaj dwa razy - natomiast przydarzyła mi się taka dziwna sprawa i postanowiłem wczoraj wypłacić 166 zł (siła wyższa). W ten sposób do dyspozycji miałem tylko 980,14 zł na rachunku i obniżyłem sobie liczbę dopuszczalnych zagrań do 3 - 4.
Obrazek Źle wczoraj oceniłem moment wejścia i ratowałem się jakimkolwiek plusem (rynek oczywiście zszedł niżej). Dzisiaj również popełniłem taki błąd, źle oceniając nurty i szybko zostałem skasowany. Jak kiedyś pisałem to jest poważny błąd, bo o ile mogę nie mieć racji, to moja pozycja powinna się utrzymać przez co najmniej 30 minut.
Ostatnia pozycja natomiast była również nie zbyt dobrze otwarta ale przyniosła odpowiedni profit, powodując praktycznie wyzerowanie strat dzisiaj i wczoraj. Nie zostawiałem jej jak to w zwyczaju robię, ponieważ nie mogłem dalej śledzić notowań, oraz niestety przez powstałe błędy zależało mi by być powyżej 1k na rachunku - udało się nadal okręt nie tonie.

Postanowiłem zwiększyć pozycję do 0,17 lota (90 zł), co przy obecny kapitale 1130,05 i depozycie 744,05 daje mi możliwość zagrania 4 razy.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 03 maja 2016, 13:19

W piątek miałem 3 zagrania, dwa były dobre, niestety nie wyciągnąłem odpowiedniego zysku. Jedno zagranie było na siłę - nie potrzebnie za bardzo się napatrzyłem na M15.Obrazek
Gram tak jak pisałem H1, jednak patrzę na dwa ekrany H1, oraz M15 z M5. Dla mnie jest to większy komfort grania.

Ostatni tydzień był dodatni, jednak cały miesiąc skończył się na minusie Obrazek poprawiła mi się skuteczność do 39,71%, co jest dobrym prognostykiem na przyszłości. Jeszcze rzut okiem na krzywą kapitału Obrazek poruszam się jak OilBrend cały czas w dół, z tą różnicą, że nie odbijam. Obecny tydzień nic nie zmieniam, wczoraj uciekło jedno ciekawe zagranie, dosłownie wstałem od monitora i okazja uciekła.
Ze względu na niski kapitał co do wielkości pozycji, zostały mi 2,5 zagrania.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

środa 04 maja 2016, 20:19

O krok od przepaści byłem dzisiaj przed południem - Obrazek - właściwie została jedna szansa, którą udało mi się odrobić część straty, ale zmieniając walor na USDCAD - Obrazek
A później Proszę państwa, okazało się, że jednak Mam Talent Obrazek i zgarnąłem cały wystrzał, odrabiając 21% i z ostatniego zagrania zrobiło się 5 dodatkowych. Zmieniam wielkość pozycji na 0.21 - 0,25 lota, da mi to 6 zagrań.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna Price Action

czwartek 05 maja 2016, 20:05

Talent to jedno, a błędy to drugie. Dzisiaj pokpiłem sprawę i zamiast wyciągnąć zysk porównywalny do wczorajszego, mogłem stracić jego połowę. Pierwszą pozycję chyba ciut przespałem i nie zauważyłem. Druga to efekt strachu zadziałał i przesunąłem na BE. Później otwarłem 2 kolejne jedna ciut za wcześnie Buy, a druga na minimum dnia Sell (bez SL). Miały się równoważyć, ale tak nie było, bo popełniając błąd z Sell zacząłem tracić głowę, potem jeszcze 2 Sell i zamykam Buy za wcześnie i nie zgarniam większej części tortu dla siebie. Zwalę to na zmęczenie, 2 - 3 błędy za dużo i już zbyt nerwowo się zrobiło Obrazek potencjalna dodatkowa strata, to 265 zł.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości