Spekulacja intuicyjna Price Action

ODPOWIEDZ
no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Spekulacja intuicyjna Price Action

wtorek 15 gru 2015, 22:24

Zabawę z GPW zacząłem pod koniec 2011 roku i zakończyłem go z zyskiem 35,07. Przez ostatnie 3 lata głównie traciłem odpowiednio:
2012 -2167,45
2013 -4496,02
2014 -2618,22
W tym również jestem do tyłu, ale nie tak wiele. Powoli zaczynam nie tracić, jednak czasami przydarzy się jakaś katastrofa.
Pierwszą jaskółką, że coś zaczynam kumać i że wyłania mi się jakiś system było zagranie na EEX - Obrazek niestety to nie ja zamknąłem sobie tą pozycje we wskazanym miejscu.
Kolejna jaskółki pojawiła się na FPKO - Obrazek otwarłem 2 kontrakty, a rynek poszedł w moją stroną. Wcześniej podjąłem decyzję, ze skupię się na rynku pochodnych - możliwość grania w dwie strony.
Miałem też w swojej przygodzie czarnego i białego łabędzie.
Czarny to kupno CEDC :
2013-02-01-09.08.59 CEDC KUPNO 112 6.38 -714,56
2013-02-01-09.08.59 CEDC KUPNO 200 6.37 -1274,00
2013-02-01-09.06.51 CEDC KUPNO 485 6.4 -3104,00
z 5k zostało:
2013-02-26-15.32.40 CEDC SPRZEDAŻ 797 2.19 1 745,43

Biały natomiast to FUSD M15- Obrazek kontrakt ten odpowiada bodaj mikrolotowi - więc na mercedesa nie starczyło.

Rok ten zacząłem z ujemnym wynikiem, w nadziei, że go wyzeruje i był już moment, że szedłem w dobrym kierunku Obrazek
Niestety co dobre szybko się kończy i na razie jestem pod kreską Obrazek
Do tej pory dysponowałem kapitałem 2,6 k, obecnie ponad 3 k jest to rozbite na dwa konta. Dwa konta dlatego, że docelowo chce mieć możliwość otwarcia pozycji L i S na tą samą serię.

Praktycznie do grudnia grałem jedynie PA bez żadnych wskaźników. Używałem średniej na wykresie tygodniowym do określenia trendu - średnie 50 i 200 sesyjne (10 - 50 tygodni). Obecnie pod wpływem gry Rafała z TJS, postanowiłem dodać Stocha by pomagał mi w określeniu czy jest dobry moment do zajmowania pozycji. Już po kilu dniach stosowania zauważyłem na KGH dywergencje, która by się sprawdziła - Obrazek

Mam nadzieję, że dziennik pomoże mi rozwinąć skrzydła. Ogólnie dziennik prowadzę prawie już od 2 lat, jednak po przygodzie z CEDC trudno mi się gra i chciałbym to przełamać. Wiem też, że potrzebuję więcej praktyki. Staram się grać wbrew temu co widzę na wykresie, podejście kontrariańskie, oczywiście respektując trend, bo z rynkiem się nie walczy.

Moim celem jest utrzymywanie się z tego, jednak na razie chciałbym by portfel przekroczył zero i poszedł do góry, a następnie do odrobienia mam 10 k ze strat które zrobiłem, a później sky's not the limit.

/mod: tytuł tematu zmieniony na prośbę autora

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 16 gru 2015, 09:35

Fajnie, życzę powodzenia. A próbowałem takiej gry na Forexie czy w ogóle Cię to nie interesuje i wolisz GPW ?
Moim zdaniem giełda ma okresy, kiedy nie warto w ogóle tam zaglądać, więc przydałby się jakiś ogólny wskaźnik mówiący czy całość rośnie czy spada, bo jak są spadki to mimo, że na poszczególnych spółkach czasami technika ładnie wygląda to przeważnie i tak nic z tego nie ma, a jak jest hossa to często gorsze sytuacja a dają zarobić.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 16 gru 2015, 18:59

Gram ogólnie na kontraktach, więc nie ma to dla mnie znaczenia jaka jest koniunktura rynkowa, a przynajmniej nie zauważyłem tego o czym mówisz. Natomiast na pewno jeszcze przede mną wiele doświadczeń giełdowych.
Moje zagrania z grudnia:
2 i 3 próbowałem FPKO - Obrazek
3 FPKN - Obrazek niestety nie korzystałem jeszcze ze stocha, a jak widać pojawiła się dywergencja.
8 grudnia, ładnie wszedłem Obrazek niestety źle przesunąłem SL i wyleciałem, a mogłem nadal być w pozycji.
14 próbowałem odnowić Obrazek ale nic z tego nie wyszło, postanowiłem zamknąć. To była próba ponowienia po wcześniejszym wyjściu, ogólnie z mojej perspektyw błędna i gdyby nie trochę zimnej krwi wyleciał bym na SL na otwarciu. Przeczekałem pierwszą M15, a później zamknąłem. Walor na razie w wąskim zakresie się porusza. Chociaż dzisiaj pojawiła się kolejna drobna dywergencja, która dała by zarobić.
longtrader pisze:A próbowałem takiej gry na Forexie czy w ogóle Cię to nie interesuje i wolisz GPW ?
Nie próbowałem, ostatnio sporo o tym myślałem po tym jak oglądam TJS, gdzie głównie osoby na foreksie haratają. Może nawet powinienem, ale na razie się wstrzymuje.
Jeszcze o samej strategii wiele nie mówiłem, bo mam nadzieje wyjdzie ona wraz z kolejnymi wpisami. GPW natomiast to słaba giełda i trudno z tym polemizować, mało ciekawych walorów. W pewnym momencie może być za ciasno, a dodatkowo widać odpływ kapitału.

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 17 gru 2015, 06:58

Zostań w akcjach i kontraktach na prawdziwym rynku . Na fx to haratają ale swoje rachunki do margin call i nie oglądaj jakiś dziwnych kolesi co się lansują w internecie i grają pod korek.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 17 gru 2015, 17:17

Wojtek19761 pisze:Zostań w akcjach i kontraktach na prawdziwym rynku.
Moim skromnym zdaniem rynek walut jest jednym z bardziej prawdziwych, a to, że w dzisiejszym świecie zmienił się cinkciarz, to normalna kolej rzeczy - świat idzie do przodu.
Wojtek19761 pisze:Na fx to haratają ale swoje rachunki do margin call i nie oglądaj jakiś dziwnych kolesi co się lansują w internecie i grają pod korek.
Gdybym nie trafił na TJS nie trafiłbym tutaj, o czym szerzej możesz przeczytać tu. Ważne jest by zachować zdrowy rozsądek, a GPW nie nazwałbym prawdziwym rynkiem tylko piaskownicą dla dzieci, co nie mają gdzie podziać swoich zabawek.
Dla mnie osobiście nie ma znaczenie, Obrazek na co patrze byle by można to było przedstawić w formie wykresu, tak się składa, że AT pasuje do wszystkiego.

Nie każda dywergencja daje zarobić - Obrazek
I nie zawsze pierwsze jej wystąpienie (świeca w owalu) - Obrazek daje zarobić.

Dzisiaj bez transakcji, próbowałem zagrać S na KGH, ale na początku za bardzo rzucało, a już w pierwszym kwadransie należało zająć pozycje, albo skorzystać ze wczorajszej dywergencji -Obrazek
Niestety wczoraj przed 15:00 już zakończyłem obserwację. Ciekawe jak się rozegra ten setupa na miedzi - Obrazek

no avatar
Wojtek19761
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 18:09
skype: wojtek10065
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 17 gru 2015, 19:24

W piaskownicy sobie nie poradziłeś prze 3 lata i za FX się bierzesz? Oddasz te swoje drobne szybciej niż ci się wydaje i jeszcze zatęsknisz za piaskownicą. :joy:

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 17 gru 2015, 19:48

Na tej sytuacji z PKO to ja nie widze tam dywergencji - cena zdrowo zamknela sie nad oporem a nastepnie wsparcie zostalo wybronione.
Problem z dywergencjami na nizszych TF jest taki, ze jak je zauwazysz to czesto jest juz po fakcie. I czesto dywergencja zapowiada zwykla korekte. Jak meczylem sie na M5 i M15 to zauwazylem, ze lepiej stosowac dywergencje jako sygnal kiedy nie wchodzic niz na to, kiedy wchodzic. Lub lepiej na sygnal na wyjscie.
Czesto sa tez takie sytuacje, ze rysuje sie dywergencja, cena zawraca w gore ale postanawia jeszcze poglebic ostatnie dno i poszukac tam zlecen i dopiero w gore a Tobie kasuje SL bo go miales pod ostatnim dolkiem, prawda?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

piątek 18 gru 2015, 18:38

Wojtek19761 pisze:W piaskownicy sobie nie poradziłeś prze 3 lata i za FX się bierzesz? Oddasz te swoje drobne szybciej niż ci się wydaje i jeszcze zatęsknisz za piaskownicą. :joy:
Podniosę mam nadzieję kiedyś rękawicę.
Obecnie jak pisałem gram na GPW, by zbierać to ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka.
Wojtek19761 pisze:Czesto sa tez takie sytuacje, ze rysuje sie dywergencja, cena zawraca w gore ale postanawia jeszcze poglebic ostatnie dno i poszukac tam zlecen i dopiero w gore a Tobie kasuje SL bo go miales pod ostatnim dolkiem, prawda?
Do tej pory nie używałem wskaźników, niestety często przy zakładaniu zleceń okazywało się, że np. na następnej sesji była lepsza cena wejścia, albo rynek to co mówisz czesał SL, a później dopiero szedł w wybranym kierunku - to oczywiście mocno wkurza, nawet na jednym ze slajdów jest taka sytuacja.

Nagle od kilku dni włączam stocha i zaczynam widzieć więcej, ale czy to znaczy lepiej, pokaże to praktyka. Jednak nawet ostatni wczorajszy slajd daje mi osobiście dużo do myślenia. O 17:17 publikuje posta, w którym pokazuje wystąpienie dywergencji na miedzi, gdy pisze te słowa jest 9:55 wczoraj był poziom na miedzi 204, obecnie 208 - co mam o tym myśleć?

Po przeczytaniu książki Uniwersalne zasady spekulacji, wiem jedno im prościej tym lepiej. Dlatego cały rok praktycznie patrzyłem tylko na wykres, od czasu do czasu rysując kilka kresek na nim. Wszystko szło bardzo dobrze mnie więcej do połowy wakacji, jeszcze na początku sierpnia zgarnąłem 249 pkt. Tutaj wpis z dziennika
PKN_11082015.jpg
który też pokazuje pewną rzecz - często 2 - 3 razy próbowałem nim rynek zaczął odwrót lub za wcześnie wchodziłem. Potem się sypło i straciłem wszystko co zarobiłem i ciut więcej. Doszedłem jednak do wniosku, że jeśli raz udało mi się wyjść nad kreskę, to system działa.

Mam słabą skuteczność, na pewno też emocji jest trochę więcej niż powinno, więc pracy trochę do wykonania jest. A tutaj nagle daje stocha i nie rozumiem co się dzieje. A nie rozumie, bo do tej pory każda dywergencja przeze mnie wskazana dla 2 - 3 świeczek po jej wystąpieniu idzie w dobrym kierunku - wnioski wyciągnijcie sami. Musze popracować nad próbą, tym więcej danych tym szersze spojrzenie.
No i oczywiście jedna ważna rzecz nie ma się co spinać - pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zagrania z dzisiaj - 18.12.2015
Na pierwszy ogień poszła dywergencja na miedzi - zagrałem na KGH (na zdjęciu źle oznaczyłem Longa).
KGH_18122015.jpg
Niestety trochę musiałem kombinować, bo na pewien czas odszedłem od notowań i nie zająłem takiej pozycji jakbym mógł zająć.

Long FKGHZ15 - pozycja 59,52 (9:24) SL 59,42
Zamknięta 59,57 (13:37) - przesunąłem stopa licząc na ciut większy ruch do góry, a też kontrakt nie zachowuje się tak jak cena bazowa. Niestety ciut emocji było, ale ogólnie udany ruch, niestety nie zakończony sukcesem.

Short FPKOH16 - pozycja 27,2 (po 14:45) SL 27,35
Zamknięta 27,38
Totalnie nie potrzebna próba - niestety nie zagrałem zgodnie z założeniami – trochę siłowe zagranie – rynek się ucieszył. Nie powinienem zagrać tego.

Piszę dopiero teraz, bo niestety forum blokuje adresy z Aero2
Forum_Blokada_IP.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

poniedziałek 28 gru 2015, 22:34

Po kilku tygodniach główkowania i innych przemyśleń, postanowiłem przejść na rynek OTC. Roku 2015 na GPW grając kontraktami, był interesujący do jego połowy, później przyszło pasmo porażek i głowa stała się cięższa.
Tak ostatecznie ukształtowała się krzywa kapitału - Obrazek
Główną i właściwie jedyną przyczyną porzucenia GPW, a dokładnie kontraktów terminowych na rzecz CFD jest płynność i dostępność. Dla GPW miałem tylko 2 - 3 kontrakty w miarę płynne, niestety często spredy były większe niż mój SL i chociaż wiedziałem, że muszę poczekać, aż się zwężą, to jednak komfort takiego grania jest mocno ograniczony. Trochę mnie to męczyło.
Jestem człowiekiem upartym i długo trwałem przy GPW, ale jednak gdy ucieknie 1, 2, 3 okazja, to potem trzeba czekać na kolejne. Dodatkowo brak możliwości przeprowadzenia treningu. No może na FUSD można by coś podziałać, ale to jest mało zabawne, bo właściwie należało by analizować EURUSD.
Przez trening rozumiem otwieranie i zamykanie pozycji w czasie gdy siedzimy przy notowaniach - zaczerpnąłem to z jednego z TJS. Ćwiczenie ma za zadanie nauczyć nie przywiązywania się do pozycji, szczególnie gdy nie została otwarta zgodnie z przyjętymi kryteriami, lub kryteria te zostały za bardzo naciągnięte - więcej wyjdzie w praniu, gdy pokażę kilka przykładów.

Decyzja o zmianie dla mnie dość trudna, ale mam nadzieję bardziej rozwojowa. Wybrałem brokera HFT, wprawdzie posiadam konto w BOŚ (i mógłbym otworzyć forex), ale chciałem spróbować gdzieś indziej. Na razie załatwiam formalności i uczę się MT4.

Nowe rozdanie zacznę z 3,3 k kapitału z czego moja spekulacja zakończy się po utracie 2,3 k (-69,69%). Krzywą kapitału zacznę prowadzić z ujemnej wartości, bym wiedział ile jest to odrobienia, to mój pierwszy cel - odrobić stratę z 2015.
Średnia trafność dla systemu w 2015 wyniosła u mnie 23,76 (nie wiem z ilu dokładnie transakcji) i to nad skutecznością będę pracować.
Tak niska wartość wynika z nie trzymana się systemu, gdy trafiam automatycznie zawieram mniej transakcji.
Plan transakcyjny opiera się o wsparcie i opór, luki, oraz dodatkowo dodałem ostatnio stocha jako pewnego rodzaju próbę potwierdzenia czy jest dobry moment do zawarcia transakcji (zobaczymy czy z dywergencji coś się da wyciągnąć). Myślę również wyjdzie w praniu na kolejnych przykładach.

Postanowiłem tez bardziej przyłożyć się do zarządzania kapitałem, do tej pory myślałem, że mam za mało na koncie by położyć mocy na to aspekt.
Wybrałem Strategię Stałej Liczby Jednostek zaczerpniętej z książki Uniwersalne zasady spekulacji - B. Penfold - uważam ją za najważniejszą książkę o spekulacji jaką do tej pory czytałem.

Kapitał 2,3 K (taki przeznaczam na spekulacje)
stałą liczba jednostek (liczba transakcji) - 20
stałe ryzyko - 2300 / 20 = 115 zł
ryzyko transakcji max 40 zł (jeszcze będą to korygować jeśli zajdzie taka konieczność ze względu na spred)
liczba kontraktów - 115 / 40 - 2,875 -> czyli na początku będę grać 2 kontraktami + 1 zabezpieczającym (docelowo jeżeli zajdzie taka potrzeba będę grał na danym walorze góra i dół - również mam nadzieje zaprezentować to w praniu)

Przez kontrakt będę rozumiał pozycje np. dla EURUSD 0,3 lota, dla każdego waloru będzie inny współczynnik (zależny od spredu). Dlatego też wybrałem 11 par walutowych, 4 indeksy o najmniejszych spredach.
Prawdopodobnie skupię się na EU50, USDX, EURUSD, GBPUSD, USDJPY - jeśli chodzi o pary walutowe to jeszcze będę to badać.

Dodatkowo zastosuje stop systemu dla straty powyżej 200 zł dziennie lub 600 zł w tygodniu. Również będę stosował SL z filtrem czasowym - 2 dni, jeżeli po otwarciu pozycji w ciągu 48h rynek nie oddali się odpowiednio od pozycji, będę ją zamykał lub przesuwał SL do pierwszej lokalnej strefy opory/wsparcia.
Gram na D1 (goły wykres, 2 średnie się na nim bujają 50 i 200), przy zawieraniu transakcji schodzę na M15 (stoch), a same otwarcie pozycji będę badał na M5 (goły wykres). Sam system jest prosty i gdy patrzymy na jego wskazania na wykresie daje zarobić, jedynym problem dlaczego nie zarabiam jestem ja sam.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

wtorek 29 gru 2015, 05:53

czesc,
gratuluje decyzji i zycze powodzenia.
pytanie: do czego sluza Ci srednie 50 i 200 na D1? proste czy wykladnicze?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

wtorek 29 gru 2015, 18:38

irmentruda pisze:pytanie: do czego sluza Ci srednie 50 i 200 na D1? proste czy wykladnicze?
Zaczerpnąłem to z książki o której wyżej wspomniałem. Autor używa jednej średniej do określenia trendu - dla mnie średnia jest nie potrzebna by określić trend, ale postanowiłem zastosować 2 i grać klasycznie na ich przecięcie - są to proste średnie. Na tygodniowym też mam ich odpowiednik 10 i 40.

Zagranie treningowe (Demo)
PL20 - zagrałem dzisiaj lukę - Obrazek
Niestety prawdopodobnie lukę zobaczyłem na M15 - co mnie trochę zmyliło, to chociaż była luka to jednak na D1 raczej bym na to nie spojrzał w ogóle.
Strata 36zł - Obrazek
Żeby był śmieszniej to udało mi się załatwić formalności i od razu stracić 2,8 zł -> na demo przycisk Treding jednym kliknięciem otwierał mi okno jakbym wcisnął przycisk F9, a w realu od razu mi kupiło, dobrze, że tylko 0,1 Lota dla PL20 to mała pozycja.

Natomiast bardzo fajną dywergencje zauważyłem na GBPUSD - Obrazek
Można by nawet powiedzieć 2 dywergencje i podkreślę, to coś już pisałe m po wystąpieniu 2 - 3 słupki idzie w dobrym kierunku. Po zajęciu pozycji dla D1 wylecielibyśmy na SL, ale już D2 było dobrym sygnałem.

Delikatna korekta wcześniejszych wyliczeń.
Kapitał 3,2 k (do spekulacji 2,2 k)
stała liczba jednostek - 20
stałe ryzyko - 2200 / 20 - 110
ryzyko transakcji max. 40 zł
liczba kontraktów - 110 / 40 = 2,75 -> czyli 2 kontrakty.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 30 gru 2015, 17:30

Walor - USDCAD
  1. Sygnał - Dywergencja Stoch M15
  2. Pozycja - 12:08 S ()
    • Wielkość [lot] - 0,1
    • Cena kupna - 1,38690
    • SL - SL 1,38790
    • Z/S: -29,07
  3. Uwagi - Zagranie treningowe, jednak spełniające kryteria systemu. Sygnał to wystąpienie dywergencji, w tym wypadku było to wskazanie oscylatora.
    Moment wejścia spóźniony o jedną M15. Dodatkowo po 45 min. można było zająć lepsza pozycję i przesunąć SL. Jak na treningowe zagranie to za dużo straciłem.
    Trochę też emocji się pojawiło.
    W notatniku papierowym zapisałem takie zdanie:
    11:47 Czekam na ruch powrotny ...
    12:08 Pojawiło się trochę emocji, zagrałem na spadającym słupku M5
    Gdybym poczekał zająłbym lepszą pozycję i miał mniejszą stratę, oraz byłbym bardziej zadowolony.
USDCAD_30122015.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 30 gru 2015, 21:28

szczerze to oscylator stochastyczny na walutach nie dawal mi nigdy pozytywnych rezultatow, przewaznie to bylo wejscie "po fakcie" wg wskazan Stocha. moze nie potrafilem go stosowac.
Co ciekawe fajne wyniki mam w oparciu o Stocha na brytyjskim indexie kasowym na interwale M15. Robot nie chce sie wyzerowac od 6 miesiecy. Ale na Daxie juz nie udalo sie tego powtorzyc.
Pozdrawiam.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 31 gru 2015, 05:46

Ciekawa propozycja z rana, niestety nie zająłem pozycji. Postanowiłem zrobić to czego nie zrobiłem wczoraj poczekać. Jeżeli walor wskoczył by pomiędzy ...005 a ...030 otworzył bym S.
AUDUSD_31122015.gif
Stocha badam na razie i wczorajsza dywergencja, była ciut naciągana - zobaczymy po 10 zagraniach czy coś z tego wyniknie. Błąd jaki wczoraj popełniłem, to iż nie spojrzałem na D1, a tutaj mam maga trend do góry - zagranie przeciw w tym momencie było mocno nieprzemyślane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 31 gru 2015, 15:36

irmentruda pisze:szczerze to oscylator stochastyczny na walutach nie dawal mi nigdy pozytywnych rezultatow, przewaznie to bylo wejscie "po fakcie" wg wskazan Stocha. moze nie potrafilem go stosowac.
Co ciekawe fajne wyniki mam w oparciu o Stocha na brytyjskim indexie kasowym na interwale M15.
Dzisiaj wpadłem w Amok, dokonałem 6 transakcji na GBPUSD.

Walor - GBPUSD
  1. Sygnał - wydawało mi się, że dywergencja na M15 Stoch
  2. Pozycja - 6 x S (w różnych odstępach czasowych)
    • Wielkość [lot] - 0.1
    • Z/S: - 101,03
  3. Uwagi -Gdy pojawiła się dywergencja na M15 pomyślałem, że spróbuję. Po zajęciu pozycji po 7 min wyleciałem na SL ze stratą -18,3 i tutaj nie ma się czego czepiać. Niestety po kolejny 14 minutach, na spadającym słupku (wbrew systemowi - kupuj gdy spada, sprzedaj gdy rośnie) zająłem pozycję S. Niestety miałem ustawiony zły SL, za szeroki (do tej pory z doświadczenia wiem, że im większy SL tym więcej tracę - zasada maksymalnej przeciwności zadziałała idealnie). SL był ustawiony dla innego słupka, a rynek wykorzystał moje zagranie i straciłem 55,7.
    Niestety byłem już mocno zdenerwowany i był to bardzo trudne doświadczenie, mięśnie zaczęły mi drgać.
    Mimo tego zająłem jeszcze raz pozycję i to była prawie idealna pozycja, zgodnie z założeniem tego co gram. Olałem stocha wejrzałem na M15 i zauważyłem, że walor zbliża się do oporu w strefie 1,484 - i od wczoraj nie przebił go. Zająłem pozycję, trochę byłem spóźniony. I wszystko szło bardzo dobrze.
    W miarę udało mi się ochłonąć i byłem dość szczęśliwy, że uda mi się gdzieś wyjść na zero może ciut na plus.
    Pozycja przetrwała prawie 2h, niestety przesunąłem SL, ciut za nisko, rynek go wykosił a potem spadł niżej. I to był chyba mój gwóźdź do nie powodzenia w dniu dzisiejszym.
    Zająłem 4 pozycję, która jakoś się wyratowała i to też pewnie wprowadziło mnie w błąd - 2 stratne, 2 dodatnie pozycje. Resztę możecie zobaczyć na slajdzie.

    Wiem jedno i często sobie to powtarzam, iż nie jestem daytraderem i prawdopodobnie, nigdy nim nie zostanę. Mam pewne przeczucie - bo pozycja nr 3 sam się nie otworzyła. Wiem też, że nie da rady bym tak mocno przeżywał grę, na dłuższą metę tak się nie da. To drugi mój amok, kiedyś na FPKO coś podobnego przeżyłem.
    Wniosek jest na pewno jeden - stoch nie daje mi przewagi na rynku, może jedynie potwierdzić lub obalić sygnał.
GBPUSD_AmokM15_31122015.gif
GBPUSD_Amok_31122015.gif
Jedna tylko, rzecz do tego, bo zauważyłem coś innego. Dlaczego zacząłem badać Stocha, bo Rafał z TJS, powiedział, że pomaga mu on w zajmowaniu pozycji. Ja akurat zacząłem stosować stocha do M15 i trafiłem na dywergencje - może szkoda, że mnie to podjarało, bo przecież dlatego nie używałem niczego by nie na tym nie skupiać.
Natomiast wracając do meritum, gdybym stosował stocha jako informacje na M5 gdzie znajduje się cena (wykupienie/wyprzedanie), przynajmniej na tym przykładzie mógłbym otworzyć tylko raz pozycję na S i 2 - 3 razy K i chyba na tym się skupie.

No i ostatni slajd PA otwarcie pozycji (dlaczego) nr 3 - jedynej dobrej w dniu dzisiejszym.
GBPUSD_PA_31122015.gif
Jak widać czyste PA wystarczy by zająć pozycję, a rynek aż 6 razy dawał nam szansę.

Pozostaje mi życzyć Wam Do siego roku!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

wtorek 05 sty 2016, 20:41

GoldWolf pisze:Jak widać czyste PA wystarczy by zająć pozycję, a rynek aż 6 razy dawał nam szansę.
Po przełknięciu amoku można pokusić się o kilka uwag, abstrahując od tego co się stało i patrząc tylko na pozytywne aspekty:
1. Dobrze wyczułem ruch rynku. (trend jest oczywisty)
2. Stoch może wspierać, ale nie sygnalizować.
3. Zasada maksimum przeciwności ma się dobrze.
4. Gdybym zamiast 6 pozycji spróbował zająć 1 - 2 odpowiednio ustawiając SL, byłbym obecnie zadowolonym człowiekiem.

Jak usłyszałem na TJS, straty to jak paliwo dla Twojego pojazdu, którym chcesz dojechać do celu/pracy. Bez paliwa daleko zajechać się nie da.

Moje dzisiejsze zagrania
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - testowanie oporu 0,721 (po raz 4)
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,1
    • Cena kupna - 0,72046
    • SL - 0,72113
    • Z/S: 26,68 zł
  3. Uwagi - Byłem spóźniony na M5, to już kolejny tego typu błąd w ostatnich dniach. Na szczęście nie straciłem głowy. Emocje podskoczyły, próbowałem otworzyć 2 shorta. Po wyleceniu na SL doszedłem do wniosku, że spróbuję szczęścia na M1.
Walor - AUDUSD
  1. Sygnał - testowanie oporu 0,721 (po raz 5)
  2. Pozycja - S
    • Wielkość [lot] - 0,1
    • Cena kupna - 0,72073
    • SL - 0,72126 (przesunięty na ..077)
    • Z/S: aktywna
  3. Uwagi - Prawie idealnie zajęta pozycja, spóźniłem się jakieś ok. 1,5 minuty. Na razie zabezpieczyłem pozycję i czekam. Emocje opadły, pojawiła się ekscytacja i zadowolenie. Dodatkowo myśli, iż jeżeli nie będzie bujać to trend zrobi swoje.
AUDUSD - M1 Obrazek

AUDUSD - M15 Obrazek

Zobaczymy co przyniosą kolejne 24 h.

PS Ad 2 - i niech mi ktoś powie, że tutaj nie ma dywergencji - na siłę to bym nawet 2 znalazł
EURGBP_dywergencja_04012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 06 sty 2016, 06:21

Ciężko było tej nocy dobrze się wyspać przy otwartej pozycji. Ustawiłem profit zgodnie ze wskazaniem rynku i mogę zastanowić się jak odpocząć w dniu dzisiejszym.
AUDUSD_06012015.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

środa 06 sty 2016, 07:39

ładnie, gdzie wchodziłes i dlaczego?

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 07 sty 2016, 01:09

Wszystko opisałem 2 posty wyżej druga transakcja - 2016.01.05 09:10:18 sell 0.10 audusd 0.72073
irmentruda pisze:ładnie, gdzie wchodziłes i dlaczego?
wszedłem dlatego, że jak napisałem gram przeciwko temu co widzę

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spekulacja intuicyjna PA+Stoch

czwartek 07 sty 2016, 21:03

Walor - USDCAD - Zagranie treningowe
  1. Sygnał - czysta intuicja, zagranie na 2 odbicie
  2. Pozycja - B
    • Wielkość [lot] - 0,2 (2 kontrakty)
    • Cena kupna - 1,41199
    • SL - 1,41070 (przesunięty na 1,41319)
    • Z/S: 62,98
  3. Uwagi - Początkowo o 9:48 zastanawiałem się nad zagraniem S, ale niestety nie miałem możliwości odpowiednio się skupić i ostatecznie uciekła mi szansa. Zobaczyłem szanse w druga stronę i też się zawahałem, jednak postanowiłem zagrać. Było to zagranie na kilkanaście minut. Niestety nie zamknąłem go z palca (do wzięcia było ponad 100 zł), bo nie widziałem odpowiedniego sygnału, więc przesunąłem SL. Nie był to poprawny zakup, ale nie było straty.
    Sporo emocji, 2 kontrakty jednak są mocną bronią obusieczną. Zagrałem 0,2 bo można się było odpowiednio ustawić w SL - jednak ze względu na spóźnienie, był on za duży, przekraczał SL systemu
USDCAD_m15_07012016.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości