AUDCHF :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

AUDCHF :)

piątek 15 sty 2016, 23:30

Siemka, dawno Mnie tu nie było, a mam pewien plan na zarobek.

Będę zwyczajnie co miesiąc skupował audchf przez bosse ze względu na calkiem spoko swap 15zl za kazdą lotkę. Mam gdzieś ile lat będzie to trwało ale nie ma bata bym stracił na tym interesie.

Czekam na jakieś kontrargumenty. Myślicie, że cena zejdzie poniżej 0.5000? (obecnie 0.6872)

pozdrawiam ;)

over...

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: AUDCHF :)

niedziela 17 sty 2016, 19:49

Myślę, że bat jest, jakakolwiek interwencja to nic rzadkiego na rynku walutowym.
The Winner Takes It All

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: AUDCHF :)

niedziela 17 sty 2016, 21:51

szczególnie na CHF ;/

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: AUDCHF :)

niedziela 17 sty 2016, 22:37

Ostatnia pojazdka wynikała z uwolnienia kursu, teraz to nie mozliwe. Cena ujemna tez byc nie moze... a Australii upadek nie grozi. Stopy wysoko, szwajcaria ujemne... Na usdjpy tez ostro ostro cisneli w 2011/2012 i jednak w koncu kierunek się zmienil. Kwestia wyczekania, bo to w koncu waluty a nie kurs akcji. USDCAD tez wiecznie leciał nie będzie. Ropka sie ustabilizuje to będą odwroty, do tego z dodatnim swapem. Plan jest by brac cene ponizej 0.7000, powyżej nie wchodzę.

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: AUDCHF :)

niedziela 17 sty 2016, 22:55

No zdecydowanie bat jest, AUD w silnym trendzie spadkowym, a CHF z kolei jest dość silną walutą... Tak btw, overall dobrze pamiętam, że swojego czasu miałeś świetne wejścia przy użyciu PA? Dalej to stosujesz? Jeśli tak, to po co bawić się w tego typu grę pozycyjną?

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: AUDCHF :)

poniedziałek 18 sty 2016, 08:16

Z drugiej strony przekonanie, iż jedyny słuszny kierunek jest twój najczęściej sporo kosztuje. Poza tym fx to nie giełda trzymanie pozycji latami (zwłaszcza w Bossa) to dość oryginalny pomysł.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: AUDCHF :)

poniedziałek 18 sty 2016, 10:54

pablo90 pisze:No zdecydowanie bat jest, AUD w silnym trendzie spadkowym, a CHF z kolei jest dość silną walutą... Tak btw, overall dobrze pamiętam, że swojego czasu miałeś świetne wejścia przy użyciu PA? Dalej to stosujesz? Jeśli tak, to po co bawić się w tego typu grę pozycyjną?
Taki experyment. Po za tym trejduje zawodowo full time gdzie mam pewność że nikt mnie nie dyma... więc nie widzę sensu męczyć się na wlasny rachunek do tego na cudzym podwórku. Co do audchf to mogę go skupowac nawet przez 2000 pipsow. Tp pod 0.8000.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: AUDCHF :)

poniedziałek 18 sty 2016, 20:11

wdfx pisze:Z drugiej strony przekonanie, iż jedyny słuszny kierunek jest twój najczęściej sporo kosztuje. Poza tym fx to nie giełda trzymanie pozycji latami (zwłaszcza w Bossa) to dość oryginalny pomysł.
Obecnie nie uważam tego za jakoś szczególnie słuszny kierunek, mam raczej nadzieję, że będzie jeszcze spadał bym mógł skupować. Z tego co wiem pozycje w bossa mozna trzymac chyba max jeden rok, tak wiec gdy termin się skonczy, otworze pozycję na nowo a dzieki swapowi wpadnie okolo 100 pipsow free tak wiec w najgorszym wypadku strace na odnowieniu pozycji 5 pipsow tak wiec będzie 95 pipsow dodatkowo dzięki swapowi (w 2016 mamy 252 dni pracujące).

no avatar
pablo90
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 14:58

Re: AUDCHF :)

poniedziałek 18 sty 2016, 21:13

A bossa nie nalicza swapu za weekendy?

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: AUDCHF :)

czwartek 21 sty 2016, 16:29

pablo90 pisze:A bossa nie nalicza swapu za weekendy?
Nalicza jak każdy broker, w tym wypadku był by to dodatni swap. No ale to chyba jasne dla kazdego... Lipa jest taka, że są już powyżej ceny skupu.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: AUDCHF :)

piątek 22 sty 2016, 17:11

Kurna coś nie chcieli tych longów podawać. W takim razie próba shorta na kilka ticzków.

edit. Na otwarciu w niedziele trzeba będzie zamknąć audchf z małą stratką. Trend silny.

Poki co od poniedziałku będę szukał longów na nzdjpy i nzdusd. Przydało by się zmienić tytuł dziennika na ''overall'' :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Zeziu07
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 19 gru 2013, 20:16

Re: AUDCHF :)

środa 24 lut 2016, 11:43

overall pisze:
[...]Po za tym trejduje zawodowo full time gdzie mam pewność że nikt mnie nie dyma... więc nie widzę sensu męczyć się na wlasny rachunek do tego na cudzym podwórku. [...]
Zdradzisz w jakiej firmie tredujesz?
Może być na pw:)

Pozdro

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: AUDCHF :)

środa 24 lut 2016, 13:48

Ogólnie pomysł ok, jeśli lewar dasz 1:2, może 1:3.
A na NZDCHF nie masz lepszego SWAPu?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: AUDCHF :)

środa 24 lut 2016, 16:13

siema

no dobra, może i jej nie uwolnią bo wolna już ale teraz widzisz co kombinują że stopą że nie może być wiecznie ujemna i jak to wpływa na atrakcyjność i popyt.
Ten cały CHF jest tak stabilny jak chorągiewka na wietrze a z tego co mi wiadomo bossa nie ma gwarancji na brak ujemnego salda. Swapem też sobie chyba mogą manipulować z dnia na dzień, w regulaminie też pewnie coś pisze że pozycje mogą być odpalone tyle i tyle i po upływie czasu są automatycznie przez nich zamykane więc z automatu zaksięgują stratę jeżeli taka będzie. Plan zacny ale wiele detali może go zniszczyć.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości