Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik?

wtorek 26 sty 2016, 21:49

Cześć ;)

Można powiedzieć, że jestem nowy na forum, choć zaglądałem tutaj w miarę regularnie. Jak dotąd jednak nie zdobyłem się na stworzenie własnego tematu ;)

Prowadząc cykl dotyczący pozycji dużych graczy ( http://comparic.pl/category/pozycje-duzych-graczy/) zacząłem się interesować rolą rekomendacji bankowych w szerszym otoczeniu rynku walutowego.
Przed Comparic nie interesowałem się spojrzeniem większych ode mnie na rynek - wierzyłem we własne siły i własną analizę (czy to dobrze, pozostawiam już Waszej ocenie).

W tym momencie coraz głośniej zadaję sobie pytanie, jak należy traktować rekomendacje, analizy i komentarze największych podmiotów na rynku. Czy warto podążać za ich wskazówkami (to jest też tematem moich cotygodniowych podsumowań)? Czy należy traktować je jako antywskaźnik (Goldman mówi kupuj! dlatego mądry trader sprzedaje :bigsmile: )

W tym temacie chciałbym zacząć prowadzić quasi dziennik mający na celu zebranie najciekawszych opinii i rekomendacji dużych banków i empiryczne sprawdzenie czy warto kierować się wskazówkami dużych graczy. Zapraszam wszystkich chętnych do dzielenia się spostrzeżeniami, ciekawymi rekomendacjami banków i własnymi komentarzami i spostrzeżeniami na poruszane w nich tematy. ;)

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik

środa 27 sty 2016, 09:40

Goldman mówi kupuj bo wie, że mądrzy traderzy zareagują pod prąd i Goldman wtedy kupi po lepszej cenie. Lub inaczej: Goldman mówi sprzedaj żeby kupić po lepszej cenie. Nigdy tego nie wiemy.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik

środa 27 sty 2016, 11:04

Mocna teoria, podwójny blef :bigsmile:

To chciałbym sprawdzić, czy faktycznie rekomendują kupno bo wzrośnie, czy może naganiają sobie popyt by realizować zyski. Ciężko stwierdzić od tak

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik

środa 27 sty 2016, 11:36

Rekomendacje mają to do siebie, że prawie nikt nie informuje w jakim terminie "rekomenduje" dany scenariusz... ;)

Ogólnie najlepszym wnioskiem do którego można tu dojść to to żeby nie czytać tych "rekomendacji".
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik

środa 27 sty 2016, 16:45

prawie nikt nie informuje w jakim terminie "rekomenduje" dany scenariusz... ;)
Sprawdź Trade Ideas od UBS oraz chociażby dzisiejszą rekomendację Credit Suisse: http://comparic.pl/bedzie-ciezki-rok-dl ... it-suisse/

Jasne, są zwykłe komentarze z których mało co wynika, ale są też ciekawe i łatwe do sprawdzenia rekomendacje. Teraz trochę czasu brakuje bo od poniedziałku mam już sesję, ale w przyszłym tygodniu postaram się coś wrzucić i omówić :aaaa:

no avatar
Pelnynocnik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 20:13

Re: Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik

niedziela 07 lut 2016, 22:44

Adam skąd bierzesz te rekomendacje - eFXplus?

no avatar
monikaforexpolska
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 19:28

Re: Rekomendacje dużych graczy - czy to dobry (anty)wskaźnik

wtorek 09 lut 2016, 11:24

Tylko jakie to ma znaczenie tak na prawdę? Bardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się śledzenie pozycji już zajętych. Ale i tak wysoka dźwignia finansowa, którą posługuje się drobnica powoduje, że nie ma to znaczenia co powie GS.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości