Dziennik Traderski PakiPakistan

ODPOWIEDZ
no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Dziennik Traderski PakiPakistan

piątek 26 lut 2016, 18:36

Będę tutaj zamieszczał swoje analizy.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

niedziela 06 mar 2016, 22:10

Możesz napisać coś więcej o swojej strategii?

no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

czwartek 26 maja 2016, 21:46

eurusd comparic blog 1.jpg

Czy dolna banda kanału oraz 200 sesyjna zatrzymają spadki? Czy nastąpi kolejny ruch w górę, który tym razem spowoduje wyjście z konsoli w której poruszamy się od tak długiego czasu? Jedno jest pewne, mieliśmy piękny sygnał sprzedażowy na początku maja, który przyniósł 400 pipsów a teraz trzeba być czujnym w oczekiwaniu na sygnał buy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

sobota 28 maja 2016, 14:42

W piątek 27 maja 2016 roku kurs pokonał wcześniejszy dołek i zszedł do poziomu 1.1111.Tym samym zdecydowanie zbliżyliśmy się do dolnej bandy kanału wzrostowego oraz 200 sesyjnej.Wskaźniki z których korzystam pokazują mi pro-wzrostowe układy jestem więc nastawiony na zagranie buy. Jestem przekonany, że nastąpi odbicie od dolnej bandy oraz 200 sesyjnej i nie będę czekał na świecę, która mi potwierdzi taki scenariusz.Nie wiem jak silne to będzie odbicie dla mnie właściwy ruch zacznie się dopiero po pokonaniu poziomu 1.1250.

Przewiduję, że rynek może otworzyć się niewielką luką w dół, i jeżeli otworzy się między 1.1090 a 1.1070 to otwieram longi
Jeżeli rynek nie otworzy się luką ale po otwarciu zacznie spadać i osiągnie okolice 1.1090-1.1070 to otwieram longi

Jeżeli nastąpi mocny ruch w górę i cena przekroczy 1.1250 to otworze kolejnego longa

Jeżeli spodziewane odbicie od dolnej bandy oraz 200 sesyjnej nie będzie miało miejsca a cena zejdzie do 1.0960 to otworzę shorta z tp 1.0525

Aktualnie dolar umacnia się ze względu na spekulacje związane z kolejną podwyżką stóp procentowych. W przyszłym tygodniu poznamy co miesięczny raport z rynku pracy i jeżeli raport byłby lepszy od oczekiwań to mogłyby się pojawić duże obawy o tą ewentualną podwyżkę. W rezultacie mogłaby to przyspieszyć wzrosty na EUR/USD i pomóc pokonywać kolejne bariery w drodze na wyjście górą z konsoli w której kurs porusza się od dłuższego czasu.

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

sobota 28 maja 2016, 17:03

PakiPakistan pisze:W przyszłym tygodniu poznamy co miesięczny raport z rynku pracy i jeżeli raport byłby lepszy od oczekiwań to mogłyby się pojawić duże obawy o tą ewentualną podwyżkę. W rezultacie mogłaby to przyspieszyć wzrosty na EUR/USD i pomóc pokonywać kolejne bariery w drodze na wyjście górą z konsoli w której kurs porusza się od dłuższego czasu.
obawa o podwyżkę stóp w USA powinna raczej umocnic U$D i spowodować spadek EURUSD...czy się mylę..? :conf:
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

niedziela 29 maja 2016, 19:52

owszem mylisz :) w tej chwili dolar się umacnia ponieważ większość wierzy, że mogą podnieść stopy już nawet w czerwcu, jeżeli pojawi się obawa o tą podwyżkę to oczywiście dolar zacznie się osłabiać..

no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

czwartek 02 cze 2016, 10:29

Zgodnie z założeniami miałem wejść w longi przy poziomie 1.1070-1.1090 tymczasem minimum zostało ustanowione na poziomie 1.1096 i potem kurs poszedł w górę i aktualnie jest na poziomie 1.1204. Jeszcze 6 pipsów w dół i aktywowałoby się moje zlecenie oczekujące a tak niestety nie załapałem się na to odbicie, które poprawnie przewidziałem..Zgodnie z resztą założeń wejdę w pozycję buy jeżeli cena przekroczy 1.1250..

no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

piątek 03 cze 2016, 22:00

I stało się dokładnie tak jak przewidziałem, po pojawieniu się danych kurs wystrzelił w kosmos i już jest 1.1350 i pewnie podejdziemy pod górną bandę kanału..

no avatar
PakiPakistan
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 lut 2016, 18:22

Re: Dziennik Traderski PakiPakistan

sobota 04 cze 2016, 12:06

W maju w sektorze pozarolniczym przybyło jedynie 38 tys. miejsc pracy (prognoza zapowiadała wzrost o 161 tys.), natomiast w sektorze prywatnym 25 tys. (prognoza 154 tys.)Dane te nie świadczą dobrze o kondycji gospodarki amerykańskiej, a to z kolei zmniejsza prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych na czerwcowym posiedzeniu. Dlatego też nastąpiło gwałtowne osłabienie dolara.

Niestety nie siedziałem przed komputerem, kiedy zostały opublikowane te dane, nie postawiłem też zlecenia oczekującego przy 1.1250 dlatego też nie załapałem się na ten ruch. Uważam jednak, że kurs będzie podążał przynajmniej do górnej bandy kanału wzrostowego dlatego też w poniedziałek biorę longi:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości