Forex, i co dalej

ODPOWIEDZ
no avatar
Grafan
Posty: 5
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 13:06

Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 00:31

Witam wszystkich.
Po prawie poltorarocznej walce z wykresami i soba samym, a zwlaszcza z soba samym, postanowilem dolaczyc do spolecznosci online. Same webinary i subskrypcje, to dla mnie za malo. W moim przypadku ''samodiagnoza'' jest niemozliwa. Moze wiec tytaj znajdzie sie ktos, kto wskaze bledy. Jestem pewien, ze ten dziennik mi pomoze . Jezeli nie, rozwinac sie, to chociaz podjac decyzje o rezygnacji.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 08:06

Witamy :)
Na początek może opisz jaką strategię stosowałeś, na czym to polegało itp Bo to jest podstawa, czy była jedna czy przerzucałeś się często na różne techniki np. po krótkim gorszym okresie?
Czy orientujesz się, że "to wszystko" to generalnie kwestia prawdopodobieństwa, statystyki + dołożenie psychologii? Czy orientujesz się w tematyce zarządzania kapitałem (w jaki sposób to robiłeś przez 1,5 roku?), wiesz o co chodzi z RR (stosunek zysku do ryzyka) ??
Tyle na początek, a potem zachęcam do wklejania swoich zagrań.
Powodzenia :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Grafan
Posty: 5
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 13:06

Re: Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 15:37

Czesc.
Dzieki za odpowiedz :)
Ze strategiami mam problem, bo gotowych nie czuje, a wlasnym nie ufam. Glownie ema. zamowilem wskaznik, a wlasciwie alarm, ktory informuje o tym, ze swieca przecina dwie ema na H1 i wejsc szukam na M15, M5, ale poniewaz sam sobie to wykombinowalem, to nie do konca wierze w skutecznosc, i efekt jest taki, ze nie wchodze w rynek, a pozniej patrze, jak cena odjezdza beze mnie. Cwicze tez PA, no i poranne spadki na Edku (dzisiaj wejscia nie bylo).
Statystyka + psychologia. Nie tylko orietuje sie, ale swietnie zdaje sobie z tego sprawe, problem w tym, ze moja podswiadomosc jeszcze o tym nie wie. Wszystko dziala perfekcyjnie do momentu otwarcia pozycji. Pozniej psycha sypie sie jak domek z kart. MM: nie wchodze z pozycja wieksza niz 3% (najczesciej 2%) i pewnie dlatego nie wyzerowalem jeszcze depozytu. RR nie pamietam kiedy udalo mi sie osiagnac RR = 1/3. Z regoly sl, be lub palec zamykaja pozycje.

no avatar
Grafan
Posty: 5
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 13:06

Re: Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 15:53

Dzisiejsze wejscie . Cena przebija opor przy rosnacym wolumenie. Zesydowalem sie na otwarcie pozycji buy, podzielonej na dwie czesci (druga kupilem troche taniej).

Przy najblizszej okazji SL przesunalem na BE.


Pozycje zamknalem z palca, na 10 minut przed komunikatami (duza zmiannosc)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 16:58

Grafan pisze:Ze strategiami mam problem, bo gotowych nie czuje, a wlasnym nie ufam.
I jak chcesz to rozwiązać? Bo to trochę takie na zasadzie, nie mam ochoty wyjeżdżać za granicę, ale w Polsce też mi się nie podoba, powiedzcie co ma zrobić?

Chcesz zarabiać czy potrzebujesz się wygadać?:)
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

no avatar
Grafan
Posty: 5
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 13:06

Re: Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 17:19

Mozliwe, ze jestem jedyny, ktory ma taki problem. Ale jezeli nie, to moze znajdzie sie ktos, kto mial podobny, i podpowie, jak sobie z tym poradzil. Co do wyjazdu za granice, to doskonale wiedzialem co zrobic i wyjechalem ;) Co do ''wygadac sie''... Czasem dobrze jest uslyszec swoj glos, chociazby po to, zeby usleszec te bzdury, ktore sie wypowiada ;) Pewnie ostra krytyka, srkazm i zlasliwosc postawia mnie do pionu.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Forex, i co dalej

środa 23 mar 2016, 19:02

Grafan pisze:Mozliwe, ze jestem jedyny, ktory ma taki problem. Ale jezeli nie, to moze znajdzie sie ktos, kto mial podobny, i podpowie, jak sobie z tym poradzil. Co do wyjazdu za granice, to doskonale wiedzialem co zrobic i wyjechalem ;) Co do ''wygadac sie''... Czasem dobrze jest uslyszec swoj glos, chociazby po to, zeby usleszec te bzdury, ktore sie wypowiada ;) Pewnie ostra krytyka, srkazm i zlasliwosc postawia mnie do pionu.
Nie, nie jestes jedyny. Szukaj szukaj i szukaj. Sprawdzaj, podgladaj. Ja po dwoch latach pi razy oko wiem co mi najbardziej siedzi i co w miare rozumiem. Ale to trwalo i kosztowalo.

no avatar
Grafan
Posty: 5
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 13:06

Re: Forex, i co dalej

czwartek 24 mar 2016, 16:16

Dzisiaj strata.
Sygnal EMA z H1 na spadek. Otworzylem pozycje na m5. Niestety nie trafilem w koniec korekty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości