Daytrading - Price Action

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

piątek 22 kwie 2016, 12:39

Zagapiłem się na kiwi, japońca i EURJPY, a tu bardzo fajne 2B / FBO przeszło koło nosa:
Screenshot_3.png
Na GBP/USD opór zamienił się we wsparcie, może tam coś jeszcze się wytworzyć. Szkoda, że już piątek i niewiele czasu zostało na tradowanie:
Screenshot_4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

piątek 22 kwie 2016, 12:41

Zagapiłem się na kiwi, japońca i EURJPY, a tu bardzo fajne 2B / FBO przeszło koło nosa:
Screenshot_3.png
Na GBP/USD opór zamienił się we wsparcie, może tam coś jeszcze się wytworzyć. Szkoda, że już piątek i niewiele czasu zostało na tradowanie:
Screenshot_4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

poniedziałek 25 kwie 2016, 12:59

Nie zdążyłem dobrze napisać na portalu:
http://comparic.pl/daytrading/

a tu już pozycja krótka:
2504-DAX30.png
Co prawda nie był to idealny scenariusz, ale formacja 1-2-3 jak najbardziej prawidłowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

wtorek 26 kwie 2016, 08:24

Kilka słów o zamknięciu wczorajszej pozycji na DAX, a także o dzisiejszym kiwi:
http://comparic.pl/daytrading-nowa-pozycja-nzdusd-2/

Niestety kiwi zrobiło sobie tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 09:09

Kolejne starcie z kiwi :)
http://comparic.pl/daytrading-znowu-nzdusd/
Screenshot_1.png
Wczoraj kiwi vs ja - 1:0. Zobaczymy co dziś z tego wyjdzie. Na razie jest na +
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 10:56

Rachunki z kiwi wyrównanie, a już chciałem się gniewać na tę parę ;) Dobry Take Profit nie jest zły :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 11:45

kwfx pisze:Rachunki z kiwi wyrównanie, a już chciałem się gniewać na tę parę ;) Dobry Take Profit nie jest zły :)
Bardzo się cieszę i gratuluję. Chociaż nie trejduje na kiwi i na tym TF , ale obejrzałem sobie twój trejd z użyciem swoich narzędzi i aż się uśmiałem z precyzji i dokładności ruchów :joy:
Obrazek
Nic nie mam do zarzucenia twojemu trejdowi. Perfekcja :gj: . Ale chciałem ci tylko pokazać drogę do wyciśnięcia z takich ruchów siódmych potów (R=7)
Strefy S/R na niebiesko, trzy widoczne fale, projekcja całego ruchu jako 100% zasięg pierwszej fali.
Kurcze nie wiem jak to napisać żebyś nie wziął tego za wymądrzanie, być może zresztą nie mam racji, ale lubisz wejścia na wybiciach. IMHO są niebezpieczne. Namierzona dopiero po twoim wejściu górna strefa oporu zaprasza do otwarcia pozycji S z minimalnym SL (tutaj wystarczyłyby 4 pipsy) a to daje świetny 7 krotny zysk. Pozdrawiam kolegę od PA i życzę takich trejdów codziennie. Ja póki co stosując taką metodę siedzę na edku od 1,1310 i czekam na werdykt
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 12:00

rzep pisze:
kwfx pisze:Rachunki z kiwi wyrównanie, a już chciałem się gniewać na tę parę ;) Dobry Take Profit nie jest zły :)
Bardzo się cieszę i gratuluję. Chociaż nie trejduje na kiwi i na tym TF , ale obejrzałem sobie twój trejd z użyciem swoich narzędzi i aż się uśmiałem z precyzji i dokładności ruchów :joy:
Obrazek
Nic nie mam do zarzucenia twojemu trejdowi. Perfekcja :gj: . Ale chciałem ci tylko pokazać drogę do wyciśnięcia z takich ruchów siódmych potów (R=7)
Strefy S/R na niebiesko, trzy widoczne fale, projekcja całego ruchu jako 100% zasięg pierwszej fali.
Kurcze nie wiem jak to napisać żebyś nie wziął tego za wymądrzanie, być może zresztą nie mam racji, ale lubisz wejścia na wybiciach. IMHO są niebezpieczne. Namierzona dopiero po twoim wejściu górna strefa oporu zaprasza do otwarcia pozycji S z minimalnym SL (tutaj wystarczyłyby 4 pipsy) a to daje świetny 7 krotny zysk. Pozdrawiam kolegę od PA i życzę takich trejdów codziennie. Ja póki co stosując taką metodę siedzę na edku od 1,1310 i czekam na werdykt
Wcale nie uważam tego za wymądrzanie :) To jest Twój sposób i wygląda całkiem ciekawie, natomiast strategia, którą stosuje jest cały czas w trakcie testów "na żywym" organizmie, dlatego też trzymam się ściśle jej założeń.

Jak już trochę nią "pogram" (przynajmniej 50-100 tradów) to będę myślałem nad ewentualnymi modyfikacjami i zobaczę jak to wszystko statystycznie się układa.

Co do wejść po wybiciach, fakt czasem potrafią być fałszywe, ale jeśli nie dojdzie do wybicia to przy formacji 1-2-3 nie ma tak naprawdę czego szukać :)

Jeszcze odnosząc się do Twojego potencjalnego wejścia, to na jakiej podstawie akurat w tym miejscu S?

Pozdrawiam :)

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 12:13

kwfx pisze:
Jeszcze odnosząc się do Twojego potencjalnego wejścia, to na jakiej podstawie akurat w tym miejscu S?

Pozdrawiam :)
Zgodzimy się , że górny opór można było zaznaczyć tak jak to zrobiłem (zaznaczymy to zaraz po pierwszym wybiciu w dół na którym otwierałeś pozycję, czyli dużo przed proponowanym przez mnie S w kółku). Potem rynek wrócił pod ten opór , ale dopiero po nieudanym teście na tej wzrostowej świecy z górnym knotem (ta pierwsza w kółeczku) można stwierdzić, że ten opór będzie nie do przejścia. Tak widzieli też PRO i stąd rynek ruszył w dół nie próbując już nawet o 1 pips iść w górę.
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 12:28

rzep pisze:
kwfx pisze:
Jeszcze odnosząc się do Twojego potencjalnego wejścia, to na jakiej podstawie akurat w tym miejscu S?

Pozdrawiam :)
Zgodzimy się , że górny opór można było zaznaczyć tak jak to zrobiłem (zaznaczymy to zaraz po pierwszym wybiciu w dół na którym otwierałeś pozycję, czyli dużo przed proponowanym przez mnie S w kółku). Potem rynek wrócił pod ten opór , ale dopiero po nieudanym teście na tej wzrostowej świecy z górnym knotem (ta pierwsza w kółeczku) można stwierdzić, że ten opór będzie nie do przejścia. Tak widzieli też PRO i stąd rynek ruszył w dół nie próbując już nawet o 1 pips iść w górę.
Zaznaczyć opór można, oczywiście z tym, że jak ja zawierałem transakcje to on jeszcze nie istniał i opierałem się na wcześniejszym oporze oraz MA 100, która również w tym przypadku stanowiła opór i w tej strategii jest bardzo istotna.

Mnie osobiście ta świeca z górnym knotem nie przekonałaby do pakowania się w S, ale jak wiadomo podejścia są różne :)

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 14:43

Kolejna "kontrolna" pozycja z małego konta na kiwi:
2704-nu2.png
Jest 1-2-3, jest opór i jest podejście do średniej 100-okresowej. Czekam na dalszy rozwój sytuacji :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

środa 27 kwie 2016, 16:21

Koniec na dziś. Muszę odejść od komputera i nie będę miał też dostępu do platformy, a o 20:00 FOMC, więc lepiej być wtedy bez pozycji ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
rzep
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 13:53

Re: Daytrading - Price Action

czwartek 28 kwie 2016, 07:04

kwfx pisze:opierałem się na wcześniejszym oporze oraz MA 100, która również w tym przypadku stanowiła opór i w tej strategii jest bardzo istotna.
Nie przyjrzałem się bliżej twojej strategii stąd moje nietrafione rady. Oczywiście masz rację. Skracanie SL przy strategii opartej o formację 1 2 3 + obszary S/R nie ma żadnego sensu. Gratuluję konsekwencji i trzymam kciuki.
Prostota jest trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

piątek 29 kwie 2016, 08:17

Short na USD/JPY odpalony, liczę na nowe minima :) Zobaczymy czy się nie przeliczę
http://comparic.pl/daytrading-beda-nowe-minima-usdjpy/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

piątek 29 kwie 2016, 13:06

Przestawiłem SL na BE jak zaczęła się tworzyć konsola w formie trójkąta i po wybiciu zlecenie zostało aktywowane. Starczy na dziś ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

piątek 06 maja 2016, 09:25

Po krótkiej nieobecności wracam na rynek. Dziś na widelcu 3 pary:
http://comparic.pl/daytrading-obserwacja-rynku-trwa/

i już jedna pozycja otwarta, znowu Kiwi:
0605-NZDUSD.png
Trochę szybciej niż zakładałem w pierwotnej analizie, ale opór na 38.2 Fibo oraz poziom ostatniego szczytu, a także silny trend spadkowy i formacja 1-2-3 przekonały mnie do wejścia w pozycję krótką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

piątek 06 maja 2016, 13:51

Wyjście na godzinę przed NFP okazało się słuszne. Raczej nie warto brać udziału w tej loterii :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

wtorek 10 maja 2016, 08:11

Znowu pozycja na NZD/USD. Jak zaczynałem to nie podejrzewałem, że akurat ten instrument będzie generował aż tyle sygnałów.
http://comparic.pl/daytrading-sygnal-wy ... ny-nzdusd/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

wtorek 10 maja 2016, 10:03

Niezły pech :D

Pozycja już zabezpieczona na BE, kurs ładnie leci w przewidywanym kierunku, prawie sięga TP i nagle hop w gór. Zamknięcie "na BE" z poślizgiem i zamiast małego plusa jest mały minus...
NZDUSD.e_2016.5.10_11.51.7_Close.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Daytrading - Price Action

czwartek 12 maja 2016, 12:02

Poleciał short na AUDUSD:
1205-AUDUSD.png
Zobaczymy co z tego wyjdzie, sygnał prawidłowy, ale przekonany jestem tak na 85%.

Fajne 1-2-3 było dziś na złocie, ale przegapiłem, a poleciało pięknie na południe:
1205-XAUUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości