Inwestor po godzinach

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Inwestor po godzinach

sobota 21 maja 2016, 07:12

inwestorpogodzinach pisze:Prawie skończyłem już mój trading plan. Ponadto jednocześnie tworząc posty analizuję rynki i przeprowadzam testy. Omówię jeszcze kilka elementów i będę wchodził na rachunek real. Zatem założenia mojej strategii na chwile obecną wyglądają następująco:

Trading plan „Inwestor po godzinach”
1. Inwestuję tylko, gdy rynek jest w trendzie wzrostowym lub spadkowym.
2. Ustalam panujący trend na podstawie zlokalizowania dołków oraz szczytów na rynku w ujęciu tygodniowym.
3. Przechodzę na wykresy dzienne i szukam na nich sygnałów do otwarcia lub rozważenia otwarcia transakcji na podstawie formacji świecowych świadczących o kontynuacji wyznaczonego trendu na wykresie tygodniowym.
4. Po znalezieniu potencjalnych sygnałów (do otwarcia/rozważenia otwarcia pozycji) w postaci formacji świecowych świadczących o kontynuacji wyznaczonego trendu, patrzę czy w jego strukturze wystąpiły wcześniej jakieś formacje świecowe, które zadziałały i skutecznie wyznaczyły ruch cenowy.
5. Zawsze stosuję Take Profit oraz Stop Loss z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku.

Take Profit oraz Stop Loss – opcja nr.1
Obrazek

Take Profit oraz Stop Loss – opcja nr.2
Obrazek

Na powyższych dwóch rysunkach można zauważyć podobieństwa i różnice.
Podobieństwa to Stop Loss, który jest ustawiony na szczycie formacji spadającej gwiazdy.
Natomiast różnice stanowią poziomy otwarcia pozycji, nad którymi się zastanawiam, aczkolwiek korzystniejszy stosunek ryzyka do zysku otrzymam stosując rozwiązanie przedstawione na rysunku "Take Profit oraz Stop Loss – opcja nr.2", czyli dla shortów stosowałbym tylko zlecenia sell limit z aktywacją zlecenia na poziomie 50% wielkości formacji (a dla longów stosowałbym zlecenie oczekujące buy limit). Minusem stosowania zleceń oczekujących na poziomie 50% wielkości formacji jest to, że cena nie zawsze powraca do tego poziomu i zwyczajnie czasami mimo dobrej analizy transakcja nie zostanie zawarta-tak jak to ma miejsce na prezentowanym rysunku "Take Profit oraz Stop Loss – opcja nr.2".

Pytania do Czytelników i prośba o odpowiedzi :)
Co sądzicie o prezentowanych metodach otwierania transakcji?
Która metoda według Was jest lepsza i dlaczego?

To co nazywasz "spadającą gwiazdą" ma się nijak do definicji.
Zacząłeś "naukowo" ale przeczytaj definicję.
Nie chce mi się szukać opisu Nisona (najbardziej klasyczna)
Pierwsza lepsza
... "Formacja odwrócenia trendu wzrostowego. Jej pojawienie się może zwiastować spadki. Występuje po długim trendzie wzrostowym. Rynek jest wykupiony i cena nie ma siły bardziej rosnąć. Nowa świeca otwiera się najczęściej luką, a następnie kurs spada i tworzy się długi cień górny oraz krótki korpus. W spadającej gwieździe nie powstaje cień dolny (minimum jest na poziomie otwarcia lub zamknięcia świecy). Potwierdzeniem formacji są transakcje z ceną poniżej korpusu w kolejnej świecy.

http://www.stockwatch.pl/analiza-techni ... iazda.aspx

Ponadto trzeba wiedzieć, że formacje świecowe zostały opisane dla rynku akcji (nie ciągłego)
dlatego interpretacja na FX jest inna. Znaczy nie można interpretować dosłownie. Bo jak na FX nie ma luk/okien to wszystkie formacje oparte na lukach są mało wiarygodne.
Pomijam całkowite niezrozumienie "spadającej gwiazdy".

Mimo tych mankamentów wiele formacji "działa" ale trzeba do nich podchodzić "z głową".
Zwłaszcza działa fundamentalna zasada "z ruchu powstaje bezruch a potem znowu ruch"
Cytat z pamięci ale jakoś tak to szło.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

poniedziałek 23 maja 2016, 16:52

Dokładnie chciałem, żeby ktoś w końcu zaczął pokazywać mi gdzie robię jakieś błędy, dziękuję! ;-) Przeanalizuję wszystko według waszych porad i ponownie sprawdzę jak to wygląda w praktyce.
Podsumowując i jednocześnie kończąc, budowę mojego tradingu planu uważam, że na chwilę obecną jest kompletny i informuję, że założyłem już rachunek real, co prawda przez pewien czas będę inwestował w oparciu o mniejsze kwoty, ale w przyszłości postaram się to zmienić.

Obrazek
1. Inwestuję tylko, gdy rynek jest w trendzie wzrostowym lub spadkowym.
2. Ustalam panujący trend na podstawie zlokalizowania dołków oraz szczytów na rynku w ujęciu tygodniowym.
3. Przechodzę na wykresy dzienne i szukam na nich sygnałów do otwarcia lub rozważenia otwarcia transakcji na podstawie formacji świecowych świadczących o kontynuacji wyznaczonego trendu na wykresie tygodniowym.
4. Po znalezieniu potencjalnych sygnałów (do otwarcia/rozważenia otwarcia pozycji) w postaci formacji świecowych świadczących o kontynuacji wyznaczonego trendu, patrzę czy w jego strukturze wystąpiły wcześniej jakieś formacje świecowe, które zadziałały i skutecznie wyznaczyły ruch cenowy.
5. Zawsze stosuję Take Profit oraz Stop Loss z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku.
6. Trade management: trailing stop.
7. Monet management: ryzyko transakcyjne 1%, akceptowalna maksymalna ilość strat w tygodniu 3, a w miesiącu 6.
8. Psychologia inwestowania: szukam tylko diamentów.


Czemu podszedłem do budowy mojego dziennika tradera w kolejności: budowa trading planu, a dopiero potem rachunek real?
Jak teraz popatrzę ile wysiłku włożyłem w stworzenie tego wątku to, aż sam zastanawiam się skąd wziąłem na to siłę oraz czas. W minionym okresie miałem lepsze i gorsze dni (w sumie jak każdy), a mimo to jednak się udało stworzyć Trading plan „Inwestor po godzinach”, więc czemu realizacja dalszych celów ma się nie udać ;-) Dziękuję wszystkim raz jeszcze za odpowiedzi w moim wątku, teraz będę pojawiał się tutaj na forum ,gdy znajdę na rynku ciekawy sygnał do otwarcia/rozważenia otwarcia transakcji, powiadomię Was wtedy i po raz kolejny zachęcę do rozmowy.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

czwartek 26 maja 2016, 22:38

Zanim zacznę publikować swoje analizy, chcę poinformować wszystkich, że wszystkie publikowane przeze mnie informacje są jedynie moimi prywatnymi opiniami i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Ok, kwestie formalne mamy już za sobą, zatem przejdę teraz do prezentacji mojej analizy.

Data: 26/05/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza GBP/JPY nr.1


Tygodniowy wykres GBP/JPY
Obrazek
Na wykresie tygodniowym pary GBP/JPY według przyjętej przeze mnie metody, można zauważyć coraz niższe szczyty i dołki, co świadczy o panującym trendzie spadkowym.

Dzienny wykres GBP/JPY
Obrazek
Przechodząc na wykres dzienny można zauważyć kształtującą się formację Inside bar w obszarze szczytów trendu spadkowego. Ponadto stosując teorię łączenia świec, formacja Inside bar to inaczej „Spadająca gwiazda” (stosuję cudzysłów, ponieważ nie jest to książkowa wersja Spadającej gwiazdy, ale oznaczona przeze mnie formacja również sygnalizuje osłabienie rynku- dodatkowo w istotnym miejscu).

Podsumowując ustawiam:
- zlecenie oczekujące Sell limit w połowie formacji Inside bar, czyli na poziomie 161.467,
- SL ustawiam na poziomie: 162.508,
- docelowy poziom Take Profit to: 157.303.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

poniedziałek 30 maja 2016, 20:12

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza GBP/JPY nr.1 z dnia 26/05/2016
Obrazek
Zlecenie Sell limit co prawda zostało aktywowane, ale mimo wszystko transakcja zakończyła się stratą.

Teraz kolejna analiza, którą przygotowałem.

Data: 30/05/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza nr.2 – GBP/CAD


Tygodniowy wykres GBP/CAD
Obrazek
Na tygodniowym wykresie GBP/CAD wyraźnie widać trend spadkowy, albowiem byłem w stanie według przyjętej przeze mnie metody wyznaczyć na wykresie coraz niższe szczyty oraz coraz niższe dołki.

Dzienny wykres GBP/CAD
Obrazek
Na wykresie dziennym GBP/CAD można zauważyć testowanie szczytu trendu spadkowego. Jeszcze nie podjąłem decyzji o otwarciu transakcji, aczkolwiek postanowiłem pokazać Wam tą sytuację i zachęcić do rozmowy. Co o niej sądzicie? Ja raczej będę ją nadal obserwował i czekał na formację świecową zapowiadającą spadki.

no avatar
ggrzg
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 15:28

Re: Inwestor po godzinach

wtorek 31 maja 2016, 10:11

Przy GBPCAD mamy doczynienia z krótką konsolidacją. Dla ostrożnych odradzam inwestycję w tą parę, ze względu na Brexit. Jednakże ja proponuję ustawić zlecenia buystop i sellstop powyżej i poniżej zakresu tej konsolidacji odpowiednio o o około 50 pipsów czyli:
buy stop: 1,93333 stop loss: 1,89400
sell stop: 1,89433 stop loss: 1,93400
Bardzo szroko i kosztodwnie ale para może poruszać się w bardzo szerokim zakresie teraz do czasu Brexitu i po pożarach w Kanadzie.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

czwartek 02 cze 2016, 21:40

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza nr.2 – GBP/CAD z dnia 30/05/2016
Obrazek
Nie otworzyłem shorta. W sumie tak jak napisał ggrzg tam była konsolidacja, a nie czyste dojście i test poziomu, dlatego mimo zauważenia późniejszego Outside Bara nie podjąłem decyzji o otwarciu transakcji sprzedaży.

Przejdźmy, zatem do kolejnej analizy.

Data: 02/06/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza nr.3 – EUR/CAD


Tygodniowy wykres EUR/CAD
Obrazek
Na tygodniowym wykresie EUR/CAD można zauważyć trend spadkowy, albowiem byłem w stanie wyznaczyć na wykresie coraz niższe szczyty oraz coraz niższe dołki.

Dzienny wykres EUR/CAD
Obrazek
Na wykresie dziennym EUR/CAD można zauważyć, że „połączenie” trzech ostatnich szczytów trendu spadkowego pokazuje aktywność wyznaczonej tym sposobem linii trendu spadkowego. Ponadto obecnie można zaobserwować test tejże linii trendu spadkowego i uformowanie się w jej obszarze formacji „Spadającej gwiazdy” (nie jest to książkowa wersja Spadającej gwiazdy, ale ta formacja i tak ukazuje słabość rynku – dodatkowo w istotnym miejscu).

Podsumowując ustawiam:
- zlecenie oczekujące Sell Limit na poziomie: 1.4644
- Stop Loss na poziomie: 1.4705
- Take Profit na poziomie: 1.4400
- zaangażowanie kapitału na transakcję: 1%

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

niedziela 05 cze 2016, 21:32

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza nr.3 – EUR/CAD z dnia 02/06/2016
Obrazek
Zlecenie Sell Limit zostało aktywowane, aczkolwiek transakcja zakończyła się stratą.

Czas na kolejną analizę, którą przygotowałem i naturalnie zachęcam wszystkich do jej komentowania.

Data: 05/06/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza nr.4 – GBP/CHF


Tygodniowy wykres GBP/CHF
Obrazek
Na tygodniowym wykresie GBP/CHF można zauważyć trend spadkowy, albowiem byłem w stanie wyznaczyć na wykresie coraz niższe szczyty oraz coraz niższe dołki według przyjętej przeze mnie metody.

Dzienny wykres GBP/CHF
Obrazek
Na wykresie dziennym GBP/CHF można zauważyć, że przebicie ostatniego szczytu trendu spadkowego (przerywana niebieska pozioma linia) powinno zostać zinterpretowane jako nowy trend, czyli trend wzrostowy, ale... no właśnie jest jedno ale. Zauważcie, że została uformowana spadkowa formacja AB=CD, tym samym interpretuję ją jako korektę trendu spadkowego i ustawiam zlecenie Sell Limit na formacji Outside Bar, która przełamała zieloną linię trendu korekcyjnego (wzrostowego).

Podsumowując analizę, ustawiam:
- zlecenie oczekujące Sell Limit na poziomie: 1.4238
- Stop Loss na poziomie: 1.4312
- Take Profit na poziomie: 1.3939
- zaangażowanie kapitału na transakcję: 1%

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

czwartek 09 cze 2016, 22:07

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza nr.4 – GBP/CHF z dnia 05/06/2016
Obrazek
Zlecenie Sell Limit nie zostało aktywowane, także szukamy dalej ciekawych setupów.

Ostatnio, a konkretniej 7.czerwca 2016 analizowałem parę walutową EUR/JPY. Co prawda sytuacja na tym rynku wyglądała interesująco, ale również zlecenie oczekujące, które ustawiłem nie zostało aktywowane. Mimo wszystko pokażę Wam również i tą analizę.

Data: 07/06/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza nr.5 – EUR/JPY


Tygodniowy wykres EUR/JPY
Obrazek
Na tygodniowym wykresie EUR/JPY można było zauważyć trend spadkowy, albowiem byłem w stanie wyznaczyć na wykresie coraz niższe szczyty oraz coraz niższe dołki według przyjętej przeze mnie metody.

Dzienny wykres EUR/JPY
Obrazek
Na wykresie dziennym EUR/JPY można było zauważyć po połączeniu szczytów oraz dołków kanał trendu spadkowego, a w nim widoczny jest obszar cenowy (błękitny prostokąt), który najpierw pełnił funkcję wsparcia, a potem stał się oporem (zjawisko przebiegunowania). W tym obszarze utworzyła się formacja „Spadającej gwiazdy”, co dało sygnał do złożenia zlecenia oczekującego Sell Limit o następujących parametrach:
- zlecenie oczekujące Sell Limit na poziomie: 122.168
- Stop Loss na poziomie: 122.691
- Take Profit na poziomie: 120.076
- zaangażowanie kapitału na transakcję: 1%

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza nr.5 – EUR/JPY z 07/06/2016

Obrazek
Zlecenie Sell Limit nie zostało aktywowane, zatem szukamy dalej kolejnego setupu.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

poniedziałek 13 cze 2016, 16:34

Nowa analiza, tym razem z minionego piątku. Naturalnie zachęcam do komentowania.

Data: 10/06/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza nr.6 – CAD/JPY


Tygodniowy wykres CAD/JPY
Obrazek
Na tygodniowym wykresie CAD/JPY można zauważyć trend spadkowy, albowiem byłem w stanie wyznaczyć na wykresie coraz niższe szczyty oraz coraz niższe dołki według przyjętej przeze mnie metody.

Dzienny wykres CAD/JPY
Obrazek
Na wykresie dziennym CAD/JPY można zauważyć po połączeniu szczytów linię trendu spadkowego. Ponadto na wykresie dostrzec również można działające formacje Outside Bar. Ostatnia i jednocześnie bieżąca (z piątku) formacja Outside Bar w obszarze linii trendu spadkowego jest dla mnie sygnałem do ustawienia zlecenia oczekującego.

Podsumowując, ustawiłem zlecenie o następujących parametrach:
- zlecenie oczekujące Sell Limit na poziomie: 83.89
- Stop Loss na poziomie: 84.81
- Take Profit na poziomie: 81.83
- zaangażowanie kapitału na transakcję: 1%

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

czwartek 16 cze 2016, 23:09

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza nr.6 – CAD/JPY z dnia 10/06/2016
Obrazek
Zlecenie Sell Limit nie zostało aktywowane, także transakcja nie została zawarta.

Kolejna nowa analiza, naturalnie zachęcam do jej komentowania.

Data: 16/06/2016
Nazwa: Krótkoterminowa analiza nr.7 – AUD/CAD


Tygodniowy wykres AUD/CAD
Obrazek
Na tygodniowym wykresie AUD/CAD można zauważyć trend spadkowy, albowiem byłem w stanie wyznaczyć na wykresie coraz niższe szczyty oraz coraz niższe dołki według przyjętej przeze mnie metody.

Dzienny wykres AUD/CAD
Obrazek
Na wykresie dziennym AUD/CAD można zauważyć po połączeniu szczytów linię trendu spadkowego. Natomiast pod jej obszarem jest zauważalna spadkowa formacja AB=CD, aczkolwiek świeca, która kończy formację jest trochę „nietypowa”, albowiem nie jest to ani standardowe „Doji” ani „Spadająca gwiazda”, aczkolwiek ta charakterystyczna świeca pojawiła się już w strukturze ceny (jej lokalizację na wykresie oznaczyłem czerwonymi strzałkami) i po krótkoterminowych wzrostach zapowiedziała jej spadek.
Podsumowując, na razie nie ustawiam zlecenia oczekującego, lecz obserwuję jak zachowa się rynek. A co Wy sądzicie o tej sytuacji?

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

wtorek 21 cze 2016, 21:25

Komentarz do: Krótkoterminowa analiza nr.7 – AUD/CAD z dnia 16/06/2016
Obrazek
Przez dłuższy czas obserwowałem tą parę walutową, ale niestety nie ma tutaj „klarownej” sytuacji, a ponadto aktualnie można zauważyć trwającą konsolidację, zatem na chwilę obecną nie składam zlecenia.

Nowa analiza.
Na razie nowej analizy nie publikuję, ponieważ nie znalazłem na rynkach sytuacji godnej zainteresowania według przyjętej przeze mnie metody inwestycyjnej.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

czwartek 23 cze 2016, 22:08

Nowa analiza.
Na razie nowej analizy nie publikuję, ponieważ nie znalazłem na rynkach sytuacji godnej zainteresowania według przyjętej przeze mnie metody inwestycyjnej.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

poniedziałek 27 cze 2016, 20:51

Nowa analiza.
Na razie nowej analizy nie publikuję, ponieważ nie znalazłem na rynkach sytuacji godnej zainteresowania według przyjętej przeze mnie metody inwestycyjnej.

no avatar
inwestorpogodzinach

Re: Inwestor po godzinach

czwartek 30 cze 2016, 17:46

Uwaga!
W związku z moim urlopem zapowiadam przerwę w publikacji analiz w Dzienniku „Inwestor po godzinach”. Dziękuję wszystkim za czytanie mojego dziennika i wszystkie uwagi oraz opinie. Mam nadzieje, że pomogłem niektórym czytelnikom wyjaśnić pewne kwestie związane z tradingiem i pomogłem w ich rozwoju, albowiem taki był również i mój cel- rozwijać się razem z Wami.
Do zobaczenia (mam taką nadzieję) po urlopie!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości