Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 04 kwie 2016, 17:14

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym wszystkich ciepło przywitać.

Dziennik ten będzie przedstawiał moją naukę piramidowania blokowego.
Na forex mam krótki staż i jednocześnie mam nadzieje, że ten dziennik będzie mógł być przydatną lekturą dla osób, które są zainpsirowane metodologią gry zbliżoną do gry Szwajcara. Jest mi bardzo przykro, iż nie mogłem czerpać wiedzy bezpośrednio z dziennika Szwajcara, ale mam nadzieje, że wiedza na ten temat, która jest porozrzucana w internecie Jego autorstwa zebrana do kupy, da mi efekt w postaci zysków.

Nie zamierzam kopiować niczyjej strategii/metodologii, niczym xeroboy. Po prostu przez moje krótkie doświadczenie widzę duży potencjał w tym stylu tradingu.

Mam nadzieje, że osoby mnie obserwujące pomogą mi wyłapać wszystkie moje błędy, które zostaną zauważone.

Jako, że nie lubię długich treningów na demo. Startuje z 1000 USD na TMS Connect.
Zasady gry są proste. Głównie będę zwracał uwagę na panujący trend na D1 i H4 z sporym analizowaniem w tył, przecięcie średniej MA33 przez cenę na H1, wyszukiwanie silnych poziomów wsparcia/oporu (lub wspomoga poziomami z większych TF), sprawdzanie ile mam miejsce i rozstawianie zleceń co 60-70% średniej odległości z 3 ostatnich korekt lub 60-70% ostatniej konsolidacji (bo ich też będę szukał).
SL leci po otworzonym 3 zleceniu i będę go przestawiał coraz wyżej w miarę postępu ceny w moją stronę. Gdy cena zawróci na 1 lub 2 zleceniu, zamykam zamówienie najmniej tracące i szukam wyjścia drugim. Teoria częściowo jest, reszta wyjdzie w praniu.


Wiem, że 1500-2000 pipsów to miało być 100% depo, ale jako, że będę uczył się tej metodologii gry, będę trochę rozwadniał lota. Wraz z postępem wiedzy, doświadczenia, wyczucia itp. na pewno dojdę do "oryginalnych" parametrów.

Nigdzie mi się nie śpieszy, więc nie będę bez sensu tracił kapitału.
W tej chwili obserwuje wykresy i szukam miejsca do wejścia, więc pierwsze zdjęcia wykresów pojawią się na dniach.

Pozdrawiam

no avatar
janosik866
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 15:22

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 04 kwie 2016, 21:19

Powodzenia. Temat dla mnie ciekawy, będę obserwował. Życzę wytrwałości.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

wtorek 05 kwie 2016, 07:01

Tak na oko to 0.1 lota na pozycje to przy tym depo może okazać się za dużo. Kilka nieudanych wejść wydrenuje ci depo. Jeśli już koniecznie chcesz zaczynać od reala to poszukaj brokera z mikrolotami i tam przenieś środki.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 06:23

Pierwsze wejście na brent. Ogólny trend według stosunków wysokości dołków, zdaje mi się, że jest spadkowy, ale cena na H1 przebiła od dołu MA33, więc wszedłem na Buy. Zobaczymy ile pociągnie do góry.

Poziom 38.76 jest poziomem na którym cena może zawrócić, więc będę baczne doglądał wykres i w razie czego ewakuował się.

Zgodnie z teorią Szwajcarowską, zostały otworzone 3 lecenia i stop lossy lecą na 2 zlecenie. Zlecenia oczekujące wyznaczyłem z 60% wysokości strefy SD niebieskiego prostokąta.

Obserwuje więcej wykresów i mam poustawiane więcej zleceń, ale będę wrzucał tylko aktywowane, bo wiadomo to jest rynek, tu wszystko w czasie może się zmienić.

@DigitalSmoke
TMS Connect ma mikro loty i będę od nich zaczynał. Wraz w upływem czasu i większym doświadczeniem za pewne dojdę do wprawy i jednocześnie większych lotów. Będę zaczynał od 0.02-0.04.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 06:44

W przypadku tego brent cena nie respektuje jeszcze średniej H1 oraz atakuje od dołu średnią z H4, co jest kolejną okazją na sell dla traderów budujących piramidę w dół z H4. Też piramiduję niektóre sytuacje i w tym przypadku nie budowałbym piramidy long (co nie znaczy, że to nie zadziała). Im więcej cech trendu po swojej stronie tym lepiej.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 08:06

Cena poszła w dól. Brent zamknięty z bardzo małą stratą w postaci zarobku brokera i 0 ugranych pipsów. Zlecenia powyżej poziomu 38.76 zostawiam i obserwuje dalej. Trend teoretycznie z D1 jest spadkowy, a z H4 rozpoczyna wzrostowy, ale jako, że większą uwagę przykładam do średnich terminów H1, H4, a D1 tylko poglądowo to zostawiam zlecenia powyżej poziomy 38.76.

Dan@
Obserwowałem zdjęcia wykresów Szwajcara i on w takich przypadkach nie czekał na respektowanie, a wręcz napisał kiedyś, że jak cena przebija średnią od dołu na H1 to kupujemy, jak od góry to sprzedajemy. Co do średniej na H4, to nigdy nie wspomniał o tym, aby się nią na tym TFie posługiwać. Tak samo gdybyśmy chcieli wykorzystać ją na M5... nigdy o tym nie wspominał. Wspominał tylko o H1. Zgadzam się z Twoją opinią, ale trzeba również pamiętać, że średnia pokazuje to co było, a nie to co jest, więc w tym przypadku zamknięcia zleceń przez SL, mogła to był zwykła korekta i zwykle nie ustawiał bym SL do tych zleceń, zobaczył bym jak później cena by się zachowywała, ale postaram się jak najbardziej zaangażować w teorie Szwajcara. Jak masz jakieś newsy dotyczące opinii na temat piramidowania Jego autorstwa to możesz tutaj podrzucić.
Ostatnio zmieniony środa 06 kwie 2016, 16:58 przez Urwis, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 08:08

Chodzi mi konkretnie o to, że w tym przypadku piramidowanie z H1 było nieco spóźnione. Polecam Ci zerknąć jak Szwajcar wczoraj piramidował cały ten impuls na niższych TF'ach i wychodził właśnie na górce - będziesz miał info z pierwszej ręki.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 08:10

Możesz podać jakiegoś linka/źrodło do tego podglądu o którym piszesz?
Ostatnio zmieniony środa 06 kwie 2016, 08:52 przez Urwis, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 08:47

Jasne, wysłałem na pw. Teraz na ropie sytuacja się rozjaśniła i niewykluczone, że przynajmniej do danych o 16:30 potrwa wzrostowy trend dzienny umożliwiający wybudowanie agresywnej piramidy up takiej jak wczoraj.

11:37: Nieudana próba kontynuacji podejścia, konsola i tym samym powyższy pomysł na piramidę intra został zanegowany.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 17:04

Powodzenia i wytrwałości w budowie piramid :)

O ile dobrze kojarzę to Szwajcar prowadzi grupę na FB, więc jeśli potrzebujesz info "z pierwszej ręki" to tam będzie najbliżej :) Chyba, że już ją znasz...

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

środa 06 kwie 2016, 21:53

Sytuacja na Brent trochę się rozwinęła. Zastanawiam się czy nie za szybko wyszedłem na BE z pierwszych trzech pozycji, które się otworzyły. Zrobiłem zgodnie z teoria Szwajcara. Jeżeli sytuacja będzie się często powtarzać, to z czasem będę powoli zwlekał z zamykaniem zleceń obserwując impet tworzących się świec.

Otworzyły mi się dwa zlecenia na USDJPY, z czego jedno zaczęło przynosić stratę. Być może jest to korekta, albo zmiana kierunku po wydarzeniach z 21:00. Jako, że na D1 i H4 mamy trend spadkowy, a na H1 coś zaczyna się zmieniać, poczekam aż sytuacja się rozwinie. Tak jak Szwajcar pisał trzeba wierzyć w kierunek trendu. Ja wierze bo tak pokazuje wykres. Sprawdzę za godzinę, a potem za 3h czy cena dalej będzie lecieć naprzeciw mojemu wejściu, wtedy zredukuje zlecenia o połowę, aby ograniczyć ryzyko.

Na dniach będę zmieniał brokera, bo ten TMS coś mi śmierdzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 07 kwie 2016, 06:41

Jako, że się uczę i jednocześnie w celach edukacyjnych założyłem ten dziennik, pozwolę sobie dodać moje przemyślenia po nocy.

Sytuacja rozwinęła się na moją korzyść przez noc. O 03:30 gdy skontrolowałem rynki, to nic takiego groźnego się nie działo, więc wróciłem do snu.

Poziomy, które wyznaczyłem na USDJPY i trend spadkowy na D1, H4 i H1 informują mnie, że mogę jeszcze przytrzymać pozycję. Natomiast na #BRENT mimo tego, że trend był spadkowy na D1 i H4, to od mojego wejścia kierunek zaczyna się zmieniać, mimo tego cały czas biorę pod uwagę przeszłość i zaznaczyłem niebieskimi etykietami, gdzie cena może (ale nie musi) zrobić zwrotki, zabierając mi zysk. Nie znalazłem szczegółowych informacji autorstwa Szwajcara, w jakim momencie należy wychodzić- domyślam się, że po prostu na końcu impulsu lub trendu, dlatego w przypadku większych zwrotek na #BRENT, po prostu wyjdę księgując zysk.

Widzę okazje na innych parach, ale poczekam już do nowego brokera. Następne zdjęcia pokażą moje wyjścia z #BRENT i USDJPY.

Jeżeli błędnie rozumuje wykres, to jak najbardziej czekam na poprawę mnie, lub krytykę. W końcu się uczę...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 07 kwie 2016, 07:09

Urwis pisze:
@DigitalSmoke
TMS Connect ma mikro loty i będę od nich zaczynał. Wraz w upływem czasu i większym doświadczeniem za pewne dojdę do wprawy i jednocześnie większych lotów. Będę zaczynał od 0.02-0.04.
Kiedyś maiłem tam konto i najmniejsza pozycja wynosiła 0,1 lota, stąd moja bez sensu uwaga.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 07 kwie 2016, 09:27

@DigitalSmoke
Nic się nie stało. Ważne, że czuwasz.

W między czasie otworzyłem jeszcze małą piramidę Sell na EURJPY.

Wynik w pipsach to 729 + 498 + 230 - 29 = 1428.
*Wiem, że wynik w pipsach może być mylny ze względu na małego lota. Ktoś już wspomniał o tym w dzienniku Tomasz-20021, ale tak jak pisałem wcześniej, jeszcze jestem nowicjuszem w piramidowaniu i ze względów bezpieczeństwa lota będę zwiększał z upływem czasu i nabywaniem doświadczenia.

Wyszedłem ponieważ według mnie, cena zbliżał się do ważnego poziomu 123.387, przy którym mogła (ale nie musiała) nastąpić gwałtowna zwrotka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

czwartek 07 kwie 2016, 14:40

Zamówienie na #BRENT mimo tego, że wyglądało bardzo ładnie, niestety się zepsuło. Cena w pewnym momencie zaczęła lecieć w dół, a ja zacząłem redukować loty w zleceniach, które zaczynają przynosić straty z 0.04 do 0.02, potem z 0.02 do 0.01, potem zamykałem, aby redukować straty i muszę stwierdzić, że bardzo fajnie to działa. Straty faktycznie są redukowane do minimum w miarę spadku ceny naprzeciw mojemu wejściu.
Być może wycisnął bym więcej z tej ropy, ale wolałem poczekać, aż cena ostatecznie przebije linię trendu, abym wiedział, że to koniec impulsu. Może to było bez sensu i powinienem zliczyć korekty i wyjść na 5 zleceniu, a nie między 2 a 3, chroniąc większą część zysków. Tak czy siak, zachowałem mały zysk, a to już coś.
Nie chcę mi się zliczać pipsów bo dzieliłem zlecenia kilkukrotnie, ale wyszło coś koło 80 zł, przy średniej 0.03 lota. Zawaloną piramidę wrzucam w załączniku.

A co do USDJPY to zrealizowałem plan od samego początku, do samego końca. Ostatnie zlecenie, najbliżej poziomu wyjścia usunąłem, bo wiedziałem, że w tym momencie wyjdę, pozwalając jak najbardziej urosnąć zyskom. Reasumując osiągnąłem 1599 + 1298 + 997 + 380 = 4274 pipsów.

Gdybym zastosował się do 1800 pipsów = 100% depo, to spokojnie od początku tego dziennika przemnożył bym depo x3. Jako nowicjusz całkiem nieźle... a może szczęście początkującego.

Teraz zmieniam brokera i następne zlecenia będą już u nowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Urwis
Posty: 23
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 15:53
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 18 kwie 2016, 15:51

Wracam po krótkiej przerwie. Podczas braku aktywności postawiłem pare piramid. 3 nie wyszły z powodu zawrotek trendu. 1 wyszła. Na 3 straciłem jakieś 77$ (poprzez redukcje oczywiście ograniczyłem te straty). Na 1 udanej wpadło 25$- wszedłem na BUY na impulsie dnia podczas gdy na H4 i D1 był trend spadkowy.

Wnioski jakie mogę wyciągnąć na tę chwile są takie, że trzeba starannie dobierać odległości między zleceniami, aby piramida zbyt szybko się nie zawaliła, bądź abyśmy za szybko nie wychodzili, oraz nie ma co liczyć jako świeżak na piramidy po 10 zleceń. Jak pisał Szwajcar każda 5 zleceniowa piramida przynosi znaczny zysk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

poniedziałek 18 kwie 2016, 16:51

Urwis pisze: Wnioski jakie mogę wyciągnąć na tę chwile są takie, że trzeba starannie dobierać odległości między zleceniami, aby piramida zbyt szybko się nie zawaliła, bądź abyśmy za szybko nie wychodzili, oraz nie ma co liczyć jako świeżak na piramidy po 10 zleceń. Jak pisał Szwajcar każda 5 zleceniowa piramida przynosi znaczny zysk.
Hej, od pewnego czasu siedze przy odwrotnej technice, tj. dobieram zlecenia po lepszej cenie jak mam strate i zmieniam TP, na takie, ktore ma szanse szybciej zostac trafione. I tez twierdze, ze odleglosc miedzy kolejnym pozycjami ma tu kluczowe znaczenie.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

wtorek 19 kwie 2016, 13:46

Ktoś się napracował. Może macie ochotę potestować?

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=587575
Obrazek

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

wtorek 19 kwie 2016, 14:11

JAREK67 pisze:Ktoś się napracował. Może macie ochotę potestować?

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=587575
Wizualnie wygląda świetnie, prawie jak jednoręki bandyta ;-)
Sprawdzę w wolnej chwili...

no avatar
Goldeneyes
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 15:58
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piramidowanie blokowe- od podstaw przez nowicjusza

wtorek 19 kwie 2016, 20:26

Kurczę, fajna sprawa te piramidy, zwłaszcza jak się ma taki mikry kapitał jak ja, tylko nie mam pojęcia jak zacząć się tego uczyć. Chłopaki, może mi podpowiecie? :)
Wiem, że jeszcze bardzo mało wiem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości