Gridowanie na maksa

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Gridowanie na maksa

czwartek 21 lip 2016, 20:15

strategia chodzila dokladnie 3 miesiace, zysk w wiekszej czesci juz wyplacony, bylo go 43% kapitalu na koniec, tylko AUDUSD,
1x grozilo stop outem przez moja nierozwage, 2x trzeba bylo dorzucic kapitalu bo drawdown sprzezyl sie z tym drawdownem na eurusd.
2016-07-20 AUDUSDmicroH1 2503.png
zeby nie bylo, wiem jak wyglada konto po stopoucie ale tez wiem jak wyglada konto po serii stoplossow wiec hejterzy darujcie sobie.
:cheers:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
eirdo
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 11:33

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 25 lip 2016, 20:44

Czy mógłbyś opisać ten styl gridowania? Czy otwierasz to ręcznie, czy masz do tego automat?

Twoje pozycje są otwieranie o jednakową wielkość w pipsach i jednakową wartością pozycji?

Widać, że nie grasz podczas ważnych danych. Brexit odpuściłeś, a inne jak na przykład "Nonfarm payrolls" również odpuszczasz?

Jak wyszedłeś na zero podczas tych pierwszych nietrafionych longów? Short'y je zrównoważyły?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

wtorek 26 lip 2016, 15:41

Hej duzo pisania. Spedzilem na testach duzo czasu i zuzylem mnostwo pradu i wtopilem kilka zlotych. Wieczorem wiecej napisze.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

wtorek 26 lip 2016, 18:45

Ja ciągle wracam do takiego "najłatwiejszego" handlowania. " Bo przecież zawsze cena musi wrócić". ;)
Tym razem w oparciu o Bolingera.
SL kapitałowy musi być i może w długim okresie to będzie zarabiać ? !Tak!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

wtorek 26 lip 2016, 21:41

@Jarek
Bollingera nigdy nie stosowalem ale widze na Twoim screenie, ze rozwiazuje jeden dosyc istotny problem w gridowaniu. Musze sprobowac. SL kapitalowego probowalem zaimplementowac ale albo zle sobie to zaprogramowalem albo nie ma on sensu bo nie uzyskalem poprawnych i oczekiwanych rezultatow, inaczej wykres kapitalu zmierzal do zera przy stosowaniu SL na kapitale.

@eirdo

Ja uzywam do tego wlasnorecznie stworzonego robota, niedawno jeszcze uzywalem znalezionego w sieci ale nie mial paru funkcji i musialem cos samemu sklecic. Recznie nie wyobrazam sobie czegos takiego, zreszta nie mam czasu siedziec non stop, kiedys probowalem prowadzic polautomat do gridowania na gbpjpy ale skonczylo sie na SO.

Kazda pozycja jest inna, mozesz otwierac o tym samym wolumenie i w rownej odleglosci ale masz duza szanse zamknac taka siatke dopiero w nastepnym miesiacu a ja przyjalem zasade, ze pozycje "przeciwko" ruchowi ceny zamykam najszybciej jak sie da.
Probowalem dawac zlecenia zgodnie z jakims tam okreslonym trendem (srednie, Kumo itp.) ale stwierdzilem, ze jednak nie ma to sensu poniewaz w przypadku nie stosowania stoplossa (bo przeciez gridujemy) to i tak trafisz z shortem na samym dolku albo z longiem na samej gorce. To co widziales na audusd to pozycje byly otwierane wg chmury ichimoku na M1 ale te najbardziej zyskowne uklady pochodza wlasnie z trejdow, gdzie pojawily sie falszywe sygnaly na samych szczytach i dolkach, co spowodowalo uzycie wysokich wolumenow dla ostatnich pozycji.
Teraz robie to robotem, ktory otwiera jednoczesnie dwie pozycje, longa i shorta z rownymi TP. Twoja rola jest tak dostosowac wolumeny pozycji i kroki dokladania aby przezyc, zamknac jak najszybciej i jeszcze zarobic.

Takie imprezy jak Brexit odpuszczam oczywiscie, w sumie na audusd nic wielkiego nie stalo sie wiekszym problemem bylo zmniejszenie dzwigni przez brokera. Na NFP ostatnio robot normalnie dzialal, bardziej boje sie konferencji bossow z bankow centralnych oraz roznego typu risk on i risk off. W ostatni czwartek wylaczylem robota ale Mario nie powiedzial nic nowego ale np. 3 grudnia 2015 rozgadal sie i wykres eksplodowal. Podobnie sytuacja z 24 sierpnia 2015 tez zalatwi kazdego grida, tego niestety nie przewidzimy.

Te longi na samym poczatku wykresu oczywiscie, ze daly zarobic, wtedy robot mial pierwotne ustawienia od ktorych nastepnie odszedlem bo powodowaly budowanie zbyt duzych siatek, ktore trwaly za dlugo i powodowaly duzy dd. DD moze byc duzy ale niech trwa np. godzine a nie dwa tygodnie.

W zalaczeniu masz cos co aktualnie chodzi na eurusd oraz co chodzilo do dzis na nzdusd z niezbyt madrymi ustawieniami bo wkopalem sie w spory impuls spadkowy.
Na eurusd mam zmienny krok dokladania, na nzdusd mialem staly krok (i dlatego taki ogromny wachlarz zrobil sie), ostatnia siatka zamknieta na malej stracie bo wczesniej usunalem na niewielkim zysku ostatnie zlecenie i robot nie otworzyl nowej pozycji bo juz cena nie zeszla tak nisko. Generalnie pomaganie z palca nie sprawdza sie.

Jak cos to pytaj a postaram sie pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

piątek 29 lip 2016, 23:17

@eirdo - cos gridujesz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

poniedziałek 08 sie 2016, 19:08

najprostsze gridowanie z mozliwych
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

środa 10 sie 2016, 21:59

dzis przed stopa%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

wtorek 16 sie 2016, 07:25

Zrobiłem taki hardcorowy mechanizm dobierania kolejnych pozycji.
Wirtualny poziom BE podąża za najwyżej otworzoną pozycją w stałej odległości. W tym przypadku jest to 10 pipsów.
Dodatkowo odległość między kolejnymi dokładanymi pozycjami wynika z ATR.
Wielkość każdej pozycji jest obliczana tak żeby BE był ciągle w odległości nie większej niż 10 pips.
To może być dobry sposób do agresywnej gry przeciw trendowi.. albo do Marigin Call w przypadku niesprzyjających okoliczności. ;)

BTW. Pierwsza pozycja ma domyślną wielkość 0.05 lota i została otworzona z ręki.
Oczywiście przy takim stylu handlowania należy rozpoczynać budowanie pozycji w strefach wsparć i oporów.
Licząc na złapanie lokalnego szczytu/dołka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

wtorek 16 sie 2016, 21:59

JAREK67 pisze:Zrobiłem taki hardcorowy mechanizm dobierania kolejnych pozycji.
Wirtualny poziom BE podąża za najwyżej otworzoną pozycją w stałej odległości. W tym przypadku jest to 10 pipsów.
Dodatkowo odległość między kolejnymi dokładanymi pozycjami wynika z ATR.
Wielkość każdej pozycji jest obliczana tak żeby BE był ciągle w odległości nie większej niż 10 pips.
To może być dobry sposób do agresywnej gry przeciw trendowi.. albo do Marigin Call w przypadku niesprzyjających okoliczności. ;)

BTW. Pierwsza pozycja ma domyślną wielkość 0.05 lota i została otworzona z ręki.
Oczywiście przy takim stylu handlowania należy rozpoczynać budowanie pozycji w strefach wsparć i oporów.
Licząc na złapanie lokalnego szczytu/dołka.
I jak to poradzilo sobie z 1.1320?

bo u mnie tak:
2016-08-16 EURUSDmicroM5 v2.png
2016-08-16 EURUSDmicroH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 06:06

Zabrakło kapitału do otwierania nowych pozycji. Nie czekałem aż cena zawróci.
Wyłączyłem ATR i teraz dystans między pozycjami jest stały (1 pips).
ATR na pierwszy rzut oka wydawał się byc dobrym pomysłem, ale powodował że EA "czekał" dołożeniem kolejnej pozycji co sprawiało, że aby zachować 10 pipsowy BE musiała ona być znacząco większa od poprzednich.
Może dla rachunków z dużym zapasem kapitału to byłby niezły sposób do skalpowania brokera.
Pobawię się różnymi ustawieniami.
Na początek ze stałą odległością.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 08:29

Stała odległość jest słabym rozwiązaniem, bo i tak będziesz musiał ją monitorować i modyfikować. Kiedyś stosowałem 1/3 ATR zaleta jest taka, że otwiera średnio trzy pozycje na jeden bar.
The Winner Takes It All

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 08:45

To z założenia ma podlegać ścisłemu monitorowaniu.
Na zasadzie "jest zysk to bierz i sp..."
Z ATR to fajnie wygląda na pozór. Bo niby wchodzimy bardziej optymalnie - wykorzystując momentum- w coraz lepszych cenach. Tylko sam fakt odjeżdżania ceny od aktualnego poziomu BE sprawia, że trzeba otwierać dużą pozycję żeby BE "nadgoniło".
Wczoraj miałem sytuację kiedy na szczytach ceny EA chciało otwierać pozycję > 3 lot. Na to zabrakło kapitału.

W przypadku dynamicznego ruchu i tak broker nie otworzy pozycji w odległości 1 pips. Tak że będzie wtedy wymuszony efekt ATR. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 10:09

Wydaje mi się, że nie ma sensu kopać się z koniem. Skoro otwieranie/powiększanie (dodatkowo coraz większych) pozycji stratnych jest destrukcyjne, to może lepiej w kontekście BE zrobić odwrotnie. Powiększać wyłącznie zyskowne pozycje odpowiednio mniejsze. Na budowanie pozycji nie zabraknie kapitału i ryzyko jest pod kontrolą. Nie zrobimy dużej starty a z każdą kolejną pozycją zabezpieczamy zysk lub BE. Pozostaje kwestia jak wstrzelić się w rynek, może grać na wybicia. Niestety nie mam teraz czasu bawić się w pisanie i testowanie strategii.
The Winner Takes It All

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 11:10

Zrobię tak.
Na M5 będę grał na Bolingerze na odbicia.
Pierwsza pozycja 0.1 lot. Jak będzie szło w złą stronę to EA sam będzie dokładał pod prąd. Jeśli w dobrą to ja będę ewentualnie dokładał w kierunku ruchu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 19:32

Na minutkach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 20:05

ja jade w pelni mechanicznie bez ingerencji, jakbym dolozyl do tego paluchy to tylko popieprzylbym wszystko.
Wszystko polega na tym, aby dobrac odpowiednio duzy depozyt do stosowanych wolumenow i wielkosci pozycji. Martyngal jest tu obowiazkowy aby podnosic BE, z doswiadczenia wychodzi, ze czynnik 1,2 jest calkiem bezpieczny a jednoczesnie zapewnia zyskownosc, 1,3 to gorna granica ryzyka ale jest bardzo zyskowny. Odleglosc miedzy zleceniami trzeba dobrac do calej reszty, na jednych mam 5 pipsow na innych mam 30 pipsow albo 40 pipsow ale tez nimi reguluje. Nie wiaze tego z ATR, rynek bedzie spokojny przez iles tam, przyjdzie impuls a zanim ATR pokaze to juz bedzie po koncie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

środa 17 sie 2016, 20:22

Ja brałem ATR z 3 ostatnich świec uwzględniając bieżącą. Bardzo dobrze reaguje na dynamiczne zmiany.
Obrazek

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Gridowanie na maksa

czwartek 18 sie 2016, 20:20

cale pol miesiaca na edku z dobieraniem co 5 pipsow.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Gridowanie na maksa

czwartek 18 sie 2016, 20:23

To jak to gra?
Otwiera L i zaraz niżej się hedżuje S ?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości