Dziennik sfrustrowanego analityka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

poniedziałek 07 lis 2016, 14:01

Koledzy z redakcji składają świetną zbiorczą analizę dotyczącą wyborów w USA na jutro na godzinę 12:00.

Mój komentarz, który się w niej pojawi brzmi:
"Określenie, kto wygra, jest moim zdaniem bardzo trudne. Mamy obecnie do czynienia z ogromnym szumem medialnym napływającym zza oceanu i licznymi oskarżeniami o stronniczość mediów, a także możliwe fałszerstwa wyborcze (rzekomo na korzyść Hilary Clinton).


Tymczasem oficjalne sondaże pokazują, że choć w kluczowych stanach wciąż demokraci mają przewagę, to jednak Donald Trump, po rozdmuchaniu skandalu z mailami Clintonowej oraz fundacją Clintonów przez FBI (nieoficjalnie mówi się o "patriotach w służbach specjalnych"), znalazł się niebezpiecznie blisko kandydatki demokratów w tych kluczowych stanach.


No i trzeba pamiętać, że są to jedynie sondaże obarczone podobnymi wadami, jak te znane nam w Polsce. Osobiście szacuję szanse obojga kandydatów na 50/50 wbrew bukmacherom, którzy już jakiś czas temu wyceniali szanse Hilary Clinton na wygraną na 80%.


Jeśli chodzi o strategię tradingową na te wybory, to przede zakładam bardzo dużą zmienność. Jeśli wygra Trump, spodziewam się wstępnego osłabienia dolara, a także gwałtownej zniżki na indeksach, by następnie nastąpiło odreagowanie w górę. Jeśli z kolei wygra Clintonowa, możemy mieć do czynienia z pojedynczym lub podwójnym "Knee-jerk" i możliwym powrotem do dotychczasowego kursu.
Wydaje się, że uczestnicy rynków widzą w Hilary Clinton kontynuatora dotychczasowej polityki, a więc i dotychczasowego układu sił na rynkach. Trump natomiast jawi się, może nieco na wyrost, jako burzyciel porządku. W związku z możliwą wysoką zmiennością, staram się uskutecznić strategie opcji waniliowych nastawione na zarabianie na wzroście zmienności bez względu na kierunek - np. Long Straddle dla USD/CAD albo USD/JPY."
A oto i mój long straddle, wygasa we wtorek za tydzień. Kosztował w sumie około 200 pips, granatowe linie oznaczają poziom, od którego zyski przeważają zapłaconą premię.
711_USDJPYDaily.png
Interesują Cię moje wynużenia? SUBSKRYBUJ ten temat za darmo :wink: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

czwartek 10 lis 2016, 11:08

No można powiedzieć, że czarny scenariusz się realizuje - tzn. cena nie zrobiła przebicia w żadną ze stron, nie było też 1000 pips wystrzału po wyborach. Teraz walka o opór 106.30. Powyżej strategia opcyjna zarabia na siebie. W przyszły wtorek wygaśnięcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

wtorek 15 lis 2016, 10:31

Marcin_N pisze:Próbowałem zrobić sobie przerwę od rynków. Udało się trzy dni... w piątek, sobotę i niedzielę.

Poniedziałek, znów gapię się na wykresy.
Żart?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

czwartek 08 gru 2016, 13:32

Skoro się pytasz, to chyba słaby żart :(

Tymczasem za chwilę Mario Draghi wejdzie i coś powie... nie wiadomo co. Dlatego znów próbuję taktyki w dwie strony.

EUR/USD put - tutaj wyraźnie cena próbuje wrócić do trendu spadkowego
oraz
EUR/GBP call - tutaj jesteśmy w korekcie trendu wzrostowego w pobliżu 200 dniowej EMA

Wygasają jutro o 16:00, nie ma sensu dłużej trzymać, bo potem pewnie spadnie zmienność przed FOMC w przyszłą środę i... znów będzie okazja do krótkiej piłki, tym razem na USD.
https://comparic.pl/posiedzeniem-ebc-pr ... ch-bankow/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

wtorek 13 gru 2016, 12:48

Jutro FOMC i prawdopodobnie ostatnia okazja, że coś konkretnego będzie się dzialo na rynku.

Dla jednych to może być sposób by zrealizować zyski z mocnego dolara, albo żeby zarobić na zaskoczeniu - bo przecież nikt się nie spodziewa gołebiego Fed'u ;).

Tak czy inaczej będę myślał nad jakimiś ciekawymi opcjami, a potem święta. A na razie na spokojnie, bo do jutra pewnie nic wojować nie będą.

EDIT:

zobaczcie, że EUR/USD jest tylko 260 pips pod otwarciem roku, po 240 dniach tradingu... lol , 1 pips dziennie średnio :)))

GBP/USD spadł w tym roku z 1.47 na 1.27

USD/JPY spadł 2000 pips by wrócić 1500 pips w górę

DAX ledwie 600 pkt nad otwarciem i to zrobione w zeszłym tygodniu :D

AUD/USD 200 pips nad otwarciem

USD/CHF 130 pips nad otwarciem

Hehe a już śmieszne jest otwarcie vs zamknięcie USD/JPY w 2015 roku :)))

Czy z tego można coś ciekawego prognozować? Może nie na jutro, ale na przyszły rok chociaż?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

środa 14 gru 2016, 14:39

Fajna analiza dot. FOMC: https://comparic.pl/fed-trzesie-rynkiem-walutowym/

Tymczasem dziś znowu czekam na wzrost zmienności na dolarze. Tylko w którą stronę? Kontynuacja trendów mogłaby przynieść dobre rezultaty na EUR/USD (jeśli przełamiemy podwójne dno z 2015 roku (wykres: http://prntscr.com/djbwqj) lub USD/CHF (podobny układ tylko odwrócony).

Z kolei na złość dolarowi może dobrze zagrać AUD/USD, gdzie cena jest w fazie wyraźnej konsolidacji i w moim odczuciu może pójść tutaj ostra korekta w górę - jeśliby coś na dolarze nie zagrało (wykres: http://prntscr.com/djbxnu ) , podobnie też na GBP/USD (wykres: http://prntscr.com/djbyez).
Na USD/CAD dolar też wyraźnie w tarapatach (wykres: http://prntscr.com/djbzeb), co ma pewnie istotny związek ze wzrostem cen ropy i niedawnym układem OPEC. To może być wyraźnie lepszy kandydat na rozegranie słabości dolara niż AUD/USD przynajmniej w bardzo krótkim terminie.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

czwartek 05 sty 2017, 15:30

Czyżby kupowali USD/PLN?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

wtorek 31 sty 2017, 14:02

Nie wiem co mnie poraziło że wyżej napisałem "kupowali", kiedy zaznaczałem obszary dystrybucji... niemniej, dochodzimy właśnie na USD/PLN do zaznaczonego niżej na czerwono wsparcia w okolicy DMA 200. Tam rozegra się kluczowa scena...

Czeka nas tydzień ważnych wydarzeń, czyt. potencjalnie dużej zmienności. Na rynku trochę chaos. Dolar bardzo mieszany do innych walut.

- Dziś był BOJ, jen trochę zmienny, ale ogólnie bez większych zmian.
- Dziś w nocy zatrudnienie w NZ
- Jutro FOMC, tutaj może bujać, mamy też ADP
- W czwartek BOE oraz dalsze odczyty z rynku pracy
- W piątek NFP

EUR/USD wygląda, że się umacnia po zatankowaniu spod wsparcia 1.0520.
USD/JPY jakby w połowie korekty, jakby miał ją kończyć, ale to zbyt czytelne. Więc mogą pociągnąć jeszcze w dół.
USD/CHF przeczy możliwości wzrostów na USD/JPY. Swissy próbuje zanurkować pod DMA 200, prawie cały styczeń dołowania, chopć na tygodniowym widać mocne wsparcie 0.9880
Funt w parze z dolarem w trakcie leniwej korekty i nie wiedzą, czy kontynuować trend, czy już nie ma sensu.
Aussie wygląda podobnie.

Jak chodzi o wyceny opcji waniliowych na 7 dni:

CALL vs PUT w pipsach

AUD/USD 46v47
NZD/USD 50v50
AUD/JPY 54v57
EUR/USD 58v56
USD/CHF 53v56
EUR/GBP 61v60
USD/CAD 70v70
USD/JPY 76v78
EUR/AUD 112v106
USD/PLN 286v280
GBP/USD 89v88
GBP/JPU 135v135

Średnio mam pomysły. Funt już mi się nie podoba, ani do jena, ani do dolara. Ale z drugiej strony jutro FOMC, pojutrze BOE, popojutrze NFP. Teoretycznie dobry kombos.
USD/PLN na wsparciu.
NZD/USD może?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

środa 01 lut 2017, 10:36

W tym układzie średnich przechylam się powoli na stronę niedźwiedzi na złotówce. Dawne poziomy zakupowe coraz bliżej i na 70-80% odbiją cenę jeszcze na jakiś czas.
USDPLN_2012017.jpg
GBP/USD między średnimi. Korygujemy do DMA 200 zapewne.
GBPUSD_2012017.jpg
Kluczowe będzie zamknięcie tygodnia dla mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

poniedziałek 06 lut 2017, 17:07

Wygląda na to, że to nie przypadek, iż EUR/USD wraca do tego poziomu. Czekam na rozstrzygnięcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

wtorek 07 lut 2017, 11:29

A teraz uwaga, ciekawy myk na opcjach.

W ubiegłym tygodniu we wtorek otworzyłem opcje na 7 dni (wygasają dzisiaj). Strategia była prosta - gram zmienność na dolarze, do potencjalnie słabej (umocnienie dolara) i potencjalnie mocnej waluty (osłabienie dolara). Strategia bazowa nazywa się Long Straddle, ja ją tylko nieco zmodyfikowałem.

Otworzyłem PUT na USD/PLN - strike 4.023
oraz PUT na EUR/USD strike 1.0700

Teraz jak działa taka strategia. Płacimy premię dwukrotnie (bo mamy dwie opcje) i zyskujemy jeśli cena zrobi odpowiednio duży ruch w górę lub w dół. Zyski z zarabiającej opcji muszą pokryć podwójną premię. Kiedy jednak cena zostaje w miejscu, wtedy tracimy obie premie zyskując jedynie grosze na jednej z opcji.

Ubiegły tydzień stał pod znakiem banków centralnych i danych z amerykańkiego rynku pracy, więc spodziewałem się silnego ruchu i dobrego zarobku na jednej z tych opcji. Tymczasem dzisiaj cena się odwróciła wokół ceny strike, co odwróciło całą sytuację do góry nogami.

I teraz, ostatniego dnia, mam ADR wyczerpane, na USD/PLN mam po premii bo cena spot wyszła ponad strike mojej opcji PUT, ale zarabiam na opcji PUT na EUR/USD - ale tutaj też średnia dzienna zmienność już wyczerpana. Zatem gorzej już być nie może (dlatego że instrumenty te sa odwrotnie skorelowane).
eurusd-702.jpg
usdpln-702.jpg
Zamykam więc opcję zarabiającą, ale będącą u kresu dziennej zmienności i liczę na jakieś więdnięcie ("fade") na USD/PLN, żeby odratować chociaż część premii.


Kiedy zamknąłem opcję PUT na EUR/USD moja pozycja na dolarze stała się de facto kierunkowa, ale stracić już więcej nie mogę. Teraz mogę tylko zyskać lub przełknąć utratę premii za tę opcję.


Trochę to karkołomne... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

czwartek 09 lut 2017, 09:28

Za mocny cug był i nie zwiędli.

Teraz kibicuję GBP/USD. Dzienny wyraźnie chce korekty moim zdaniem. Zatem tym razem bardzo kierunkowo się ustawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

poniedziałek 13 mar 2017, 10:46

Czeka nas bardzo gęsty tydzień.
- dziś Mario Draghi wystąpi (ECB)
- w środę dane o inflacji US oraz FOMC
- czwartek BOJ, SNB i BOE
- w międzyczasie też sporo ciężkich danych

-> obserwuję tygodniowego inside bar'a na DAX
-> będę szukał pozycji long straddle na USD/JPY, GBP/USD lub GBP/JPY (jeszcze nie ogarnąłem dokładnie) ;)
-> dalej nic ciekawego nie widzę, bo siada totalnie zmienność na FX, tak na mój gust...

Jak tam u Was?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

wtorek 14 mar 2017, 11:22

Ciekawa, pouczająca analiza techniczna w wykonaniu Marcina Lachowskiego.

Konfrontacja metod AT na przykładzie srebra. Potencjalny sygnał kupna

https://comparic.pl/konfrontacja-metod- ... nal-kupna/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

środa 15 mar 2017, 12:33

Czego spodziewać się po FOMC? Sprawdź prognozy 10 dużych banków

https://comparic.pl/czego-spodziewac-si ... ch-bankow/
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik sfrustrowanego analityka

czwartek 16 mar 2017, 16:35

Tak patrzę na EUR USD i coś mi to przypomina
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości