Dziennik Run Tesii #2017

ODPOWIEDZ
no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Dziennik Run Tesii #2017

wtorek 03 sty 2017, 22:07

Hejka Traderzy :laugh:
Nowy rok, nowe możliwości, nowa szansa!
Zasady gry:
Wpłacam na rachunek 100zł i ryzykuję 50%, aż do pierwszej przegranej, a potem zabawa zaczyna się od nowa. Metoda Pana Zaorskiego, który jest moją inspiracją w powrocie na forex. Obiecuję zarobić w tym roku kilka tysięcy %!

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Run Tesii #2017

wtorek 03 sty 2017, 22:29

Komentarz dnia: Pozycja krótka na EURUSD została otwarta wczoraj, ale dopiero dziś zaczynam prowadzić dziennik. Na załączonym obrazku tak naprawdę to już jest zamknięta i jutro będę szukać kolejnych. Ryzyko się opłaciło i już na start mam podwojony kapitał początkowy. Na następne zagranie pójdzie cała zarobiona tutaj kasa, bo wierzę w ten system. Do jutra!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik Run Tesii #2017

środa 04 sty 2017, 07:38

Masz zabezpieczenie na 50% kapitału?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik Run Tesii #2017

środa 04 sty 2017, 11:44

Jak traktujesz te SL50? Wchodzisz połową kapitału ale SL wyznaczasz za pomocą swoich metod (PA, wskaźniki, zmienność, whatever), czy wchodzisz jakąś pozycją dla której SL masz na połowie kapitału? Wczoraj się trochę nad tym głowiłem :bambam:

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Run Tesii #2017

środa 04 sty 2017, 18:34

Odpowiedzi: SL wyznaczam intuicją, poziomami wsparć i oporów, a wielkość pozycji dobieram tak, aby była zawsze równa 50% kapitału zdeponowanego u brokera.

Komentarz dnia: Dziś rynki nie za bardzo były po mojej stronie, tzn. poruszały się przeciwko trendowi. Pomimo tego pozycja krótka na EURUSD została otwarta, bo na M5 pojawiła się formacja spadającej gwiazdy oraz świeca potwierdzająca. Ta pozycja szybko powędrowała w stronę SL. Ale coś się popsuło przy obliczeniach i nie została otwarta pozycja o planowanej wielkości. Nieszczęśliwe szczęście w nieszczęściu. To za szybko dla mnie. Straty były bardzo małe, a więc gramy dalej.

Nowe zasady: Nie schodzę na interwał poniżej H1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik Run Tesii #2017

środa 04 sty 2017, 20:27

Tesii pisze:Odpowiedzi: SL wyznaczam intuicją, poziomami wsparć i oporów, a wielkość pozycji dobieram tak, aby była zawsze równa 50% kapitału zdeponowanego u brokera.

Komentarz dnia: Dziś rynki nie za bardzo były po mojej stronie, tzn. poruszały się przeciwko trendowi. Pomimo tego pozycja krótka na EURUSD została otwarta, bo na M5 pojawiła się formacja spadającej gwiazdy oraz świeca potwierdzająca. Ta pozycja szybko powędrowała w stronę SL. Ale coś się popsuło przy obliczeniach i nie została otwarta pozycja o planowanej wielkości. Nieszczęśliwe szczęście w nieszczęściu. To za szybko dla mnie. Straty były bardzo małe, a więc gramy dalej.

Nowe zasady: Nie schodzę na interwał poniżej H1.
Ale ani średnie, ani ten wycinek wykresu nie bardzo wskazywały na sell. Wchodziłeś wyłącznie na podstawie tego byczego pinbara? Nie moralizuję tylko chcę poznać Twoje myślenie :poser: Temat ciekawy, będę śledził jak Ci idzie :gj:

------
Co do tych SL - co w przypadku, gdy poziom stop loss jest dość daleki (chociaż widzę, że interwały niskie) i ewentualna strata pozbawiłaby Cię więcej niż 50% depozytu? Zmniejszasz pozycję?

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Run Tesii #2017

czwartek 05 sty 2017, 16:19

Odpowiedzi: Nie jestem dobrym traderem. Jeszcze sporo nauki przede mną. Powoli będę wprowadzać nowe zasady i wyjdzie z tego mój styl tradingowy lub znowu porzucę forex i obrażę się na świat. Co SL to tak jak pisałem 50% konta. Mam konto w mikrolotach, więc mogę rozdrabniać tak jak chcę, tylko trzeba dobrze liczyć.

Komentarz dnia: Kolejna pozycja na spadki, pomimo tego że rośnie. Początkowo był zysk, ale to była tylko korekta i mam zlecenie zakończone SL. Oznacza to, że skasowałem swoje zyski. Zaczynamy od nowa z czystą kartą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Run Tesii #2017

poniedziałek 09 sty 2017, 11:02

Komentarz dnia: Zajęte dwie pozycje przeciwko krótkoterminowemu trendowi, ale zgodnie z trendem długoterminowym. Duże SL, duże TP, duży potencjał. Zyski nie będą spektakularne, ale mam nadzieję że będą. Nie czuję się pewnie na niskich interwałach i nie mam za bardzo na to czasu, dlatego otwarłem pozycję na długi termin.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Tesii
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 08:03

Re: Dziennik Run Tesii #2017

wtorek 10 sty 2017, 21:59

Komentarz dnia: Obie pozycje uwalone. Straty nie są duże, ale psychicznie bolą. Dopóki nie opracuję swojej strategii i nie zarobię nią na demo to nie wchodzę na konto real. Motywacja jest, ale ona nie zarabia. Być może już nie wrócę. Może tak będzie lepiej...

Nowe zasady: Nigdy nie grać przeciwko trendowi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości