W oparciu o at

ODPOWIEDZ
no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

W oparciu o at

środa 18 sty 2017, 12:52

Będę tutaj wrzucał wykresy. W zasadzie to rodzaj eksperymentu, chciałbym sprawdzić czy jestem w stanie zachować ciągłość 100 zagrań zgodnie ze strategią jednocześnie pod presją ich upublicznienia na forum. Z uwagi na specyfikę eksperymentu prosiłbym o niekomentowanie sytuacji rynkowych ani moich wyników bo to nie o rezultaty zagrań chodzi, może to tylko szkodzić eksperymentowi. Na potrzeby podstawowej statystyki strategii przyjmuję ryzyko 1% na sl. Zagrania według głównie jednej strategii, czasami będą według drugiej strategii, która generuje tak mało sygnałów, że może ona uzupełniać jedynie podstawową strategię prezentowaną w dzienniku. Dojście do 100 transakcji uznam za sukces bez względu na wynik.

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: W oparciu o at

piątek 20 sty 2017, 12:33

Zrobiłem już dwie transakcje, jedna na -1%, druga na be. Nie będę ich zamieszczał a dziennik zacznę od następnego tygodnia, zmieniłem bowiem zasadę odnośnie tp. Postanowiłem, że spróbuję gry sl=tp. Na drugiej transakcji miałem już +1% ale przez dane z Wielkiej Brytanii skończyłem na be i wynik fałszowałby statystyki gry sl=tp. Taka gra jest nudna i już jej próbowałem ale nie wychodziło. Miałem bowiem problem z ustawianiem tp, nie zawsze to robiłem bo liczyłem na większy zysk. Teraz jest okazja przetestować to podejście pod pewną presją. Gdyby wyszło miałbym strategię, która pochłania minimalną ilość czasu bo już na wstępie miałbym ustawiony sl i tp i nie musiałbym poświęcać go na ciągłą obserwację wykresu. Przestawianie sl na be zakładam tylko w przypadku gdyby niewiele zabrakło do tp i kurs zawróciłby.

Co do systemu to na razie ogólny zarys na przykładzie gry na wzrosty:
Będę rysował prostokąt jak na przykładowym wykresie poniżej.
Lewy bok pokrywa się ze świecą stanowiącą kontekst.
Prawy bok kończy się na świecy sygnałowej, przy czym świeca sygnałowa to ZAWSZE świeca określająca drugie minimum a nie jedna z następnych.
Dolny bok określa sl, który jest poniżej przy zagraniach buy, z pewnym marginesem równym co najmniej wartość spreadu, jest określony przez jedno z minimów.
Górny bok określa poziom otwarcia pozycji, pokrywa się z close świecy sygnałowej.
Dwie strzałki określają minima świec, oba muszą być poniżej ceny otwarcia pozycji, świece mogą sąsiadować ze sobą lub jak na wykresie mogą być między nimi inne świece ale żadna z nich nie może mieć minimum poniżej jednego z tych dwóch minimów. Nie muszą to być pin bary, może to być doji lub marubozu, zwłaszcza pierwsze minimum może być na przykład spodkiem lub sporą konsolidacją. Najczęściej będzie to formacja podwójnego szczytu, dołka lub coś podobnego. Maksimum określone krzyżykiem to maksimum między dołkiem kontekstowym gdzie zaczyna się prostokąt a formacją opisaną dwoma strzałkami, powinno być powyżej prostokąta tj. ceny otwarcia pozycji. Taki punkt musi być aby odróżnić całość od zwykłego potrójnego dołka (minimum kontekstowe i minima określone strzałkami) poza tym musi być poniżej maksimum określające koniec trendu wyższego rzędu. Cała formacja z dwoma minimami może być poniżej minimum kontekstowego przy czym stosuję tu zasadę, że sygnał do otwarcia pozycji musi być powyżej minimum kontekstowego. Jest jeszcze jedna zasada o czy innym razem. W tym przypadku jest to gra po wygaszeniu wybicia poniżej minimum kontekstowe. Gdy formacja jest powyżej minimum kontekstowe przy grze na wzrosty z reguły odpuszczam, tak samo nie rozgrywam sytuacji przypominających formacje trójkątów równoramiennych.
Całość może przypominać grę na wsparcia i opory ale ze względu na zasadę odnoszącą się do maksimum określone krzyżykiem nie do końca tak jest.

Wykresy będą dodawane najczęściej w weekendy z opóźnieniem co najmniej kilku, kilkunastu świec od zamknięcia pozycji abym mógł określić z wykresu jak tp=sl sprawdza się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comparicpl
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 12:43
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: W oparciu o at

niedziela 22 sty 2017, 12:55

Trzymamy kciuki, powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu :)
Śledź oficjalny kanał Comparic.pl na Twitterze oraz Facebooku. Dołącz do tysięcy codziennych odbiorców najważniejszych informacji rynkowych oraz analiz!

no avatar
Klondike
Posty: 30
Rejestracja: sobota 31 sie 2013, 20:15

Re: W oparciu o at

środa 01 lut 2017, 13:35

W lutym ze względu na rehabilitację będę miał mniej czasu ale z pewnością będę dodawał nowe wykresy. Na temat strategii można dodać sporo szczegółów, na razie ograniczę się żeby nie było tak że nateoretyzuję się a praktyka jak i dziennik skończy się na kilku wykresach. Opisując wykresy zrezygnowałem z prostokątów, wystarczą same strzałki. Prawda jest taka, że sam niczego nie rysuję po wykresach ale jakieś oznaczenia trzeba stworzyć na potrzeby dziennika aby ktoś inny mógł zrozumieć moje wykresy. Jest to rachunek testowy z ustawieniami sl=tp, na innych rachunkach gram inaczej, zobaczymy gdzie będzie lepiej mi szło. Wykresy będą jednak także z innego rachunku niż rachunek testowy z transakcjami bo analizę robię często na MT5.
Wyników nie podaję, zobaczymy co będzie po 100 transakcjach. Wejścia są na następnej świecy po świecy oznaczonej ostatnią strzałką.

1. 31-01 AUD/NZD
2. 31-01 WTI
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości