System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

ODPOWIEDZ
no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

wtorek 22 sie 2017, 22:07

Witam. Chciałbym dołączyć ze swoim dziennikiem w którym będę pokazywał w jaki sposób staram się wygrywać z rynkiem i innym zmiennymi. :joy:

Kilka zasad, którymi będę się kierować:

- gram na parach EUR/USD, USD/CAD, NZD/USD, GBP/USD, USD/JPY, AUD/USD
- gram pod dane makro, które należą do najważniejszych
- stosuję SL i TS
- korzystam z lewara 1:100
- korzystam z brokera XTB
- w 95% będą to krótkie "trejdy"

Mój blog:

http://zarabianienaforexgieldaobligacje.blogspot.com/

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

środa 23 sie 2017, 19:33

FOREX - jak uciekają okazje

            W swoim blogu "wrzucam" zagrania systemem "GANN-MAKRO-TIME", który gra pod dane makroekonomiczne. Dzisiaj o godz. 2:00 w kilku kalendarzach ekonomicznych pokazywano jako mało istotne dane w Nowej Zelandii

Obrazek

Przyznam się szczerze, że popatrzyłem tylko "siłę" tych w kalendarzach i "odpuściłem" ich analizę. I był to mój błąd. Dane o "bilansie budżetu", "prognozie zadłużenia" i "prognozie gospodarczej" dały duży zysk. 

Obrazek

W związku z powyższym od tej pory będę analizował wszystkie dane. To już druga taka sytuacja w ostatnim czasie, gdy mało istotne dane dają zyski. Po szybkiej analizie oceniam, że system "GANN-MAKRO-TIME" dałoby ok. 20 pipsów. Zaś dla długoterminowych graczy była to okazja na dłuższy trejd, który może skończyć się nawet w okolicach 0.6800 jeśli "pęknie" poziom 0.7200. Wymowa RGR-a jest ... konkretna.

Obrazek

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

czwartek 24 sie 2017, 11:22

FOREX - GBP/USD dane o PKB 24.08.2017

O godz. 10:30 pojawiły się dane o PKB, wskaźnik usług.

Obrazek

Obrazek

Większość danych porywała się z prognozami analityków. Wyjątkiem stanowiły dane o inwestycjach biznesowych, gdzie zamiast prognozowanego 0,4% jest 0,0%.
Zgodnie z analizą, którą zrobiłem za poprzednie 6 okresów mój system "GANN-MAKRO-TIME" dawał szanse na zmienność i ewentualny zysk. Jednak zyski nie były nigdy duże. W związku z powyższym otworzyłem pozycje 0,1 lota. SL początkowy ustawiłem na 20 pipsów a TS na 4 pipsy.

Obrazek

Pozycja oczekująca 'sell stop" ruszyła dopiero po 46 sekundach (byłem już bliski jej zamknięcia). Ruch nie był dynamiczny więc zamknąłem pozycję z "palca" nie czekając na TS. Zysk 1, pipsa.
Dane z wykresu pokazują, iż była to słuszna decyzja, gdyż kurs GBP/USD ruszył do góry o 30 pisów.

Pozostałe dane z dnia dzisiejszego po wcześniejszej analizie "odpuściłem". Tym bardziej, że trwa spotkanie w Jackson Hole.

Obrazek

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

piątek 25 sie 2017, 18:53

FOREX - EUR/USD czyli "nici" z parytetu czas zapinać pasy i lecimy w kosmos!

                 Jackson Hole, Janet Yellen i ... zbliżamy się do 1.2000 na popularnym "edku". Yellen w dzisiejszym swoim wystąpieniu powiedziała "wszelkie zmiany w polityce monetarnej powinny być skromne". Mentalnie "gołębie" ruszyły do roboty co widać i po rynku walutowym, ale również na Wall Street.

Obrazek

Przed nami poziom 1.2000. Tam widoczna mamy lukę z 4 stycznia 2015 r. Psychologia "mówi", że luka, równy poziom spowoduje, że powalczymy. Ale jeśli to "pęknie" to żadnej szansy dla "SELL"!

Obrazek

A jeszcze nie tak dawno wielu czekało ataku na parytet. Walka to cały 2015 i 2016 r. 3 grudnia 2015 r było już na prawdę blisko. "Misie" uderzyły w 1.0340. I ... na tym koniec.

Obrazek

Tak więc "Byki" pijemy Wasze zdrowie!!! 

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

sobota 26 sie 2017, 19:51

FOREX

"Targety" pod dane makro w tygodniu 28-31 sierpnia i 1 września 2017 r.


Dzisiaj skorzystam z poniższego kalendarza:

https://pl.investing.com/economic-calendar/

Aby bardziej szczegółowo pokazywać analizę każdy dzień przedstawię osobno.


Poniedziałek

Obrazek

        W poniedziałek nie ma żadnych istotnych danych makro, które pozwoliłyby systemowi "GANN-MAKRO-TIME" szanse na zysk. Do tego w Wielkiej Brytanii mamy Letnie Święto Bankowe.


Wtorek

Obrazek
Obrazek

            We wtorek z bardziej istotnych danych wymieniłbym te o godz. 1:30 w Japonii (wydatki gospodarstw domowych, stopę bezrobocia), o godz. 14:30 w Kanadzie (inflacja IPPI), o godz. 16:00 w USA (Conference Board).
            Dane z Japonii nigdy nie dawały sygnałów dla systemu. Dane  Kanady i USA zazwyczaj szkodziły systemowi. Jednym słowem wtorek odpada.

Środa

Obrazek
Obrazek
Obrazek

              Środowe dane z Nowej Zelandii, Japonii, Australii z reguły nie dawały zmienności dla systemu więc odpuściłem. Podobnie dane z USA, czyli raport ADP a potem PKB nie dawały szans na zyski. Inaczej jest z danymi z Kanady z godz. 14:30, czyli rachunek bieżący. Te dane przez kilka ostatnich okresów za każdym razem kończyły się SL i tzw. "zawrotką".

Czwartek

               Czwartkowa sesja daje szanse na zyski, choć niewielkie. Warto spróbować, tym bardziej, że SL i TS będą przygotowane na bezpiecznych poziomach.
               Dane z Japoni z 1:50 i o 3:00 z Australii odpuszczam. Analiza wcześniejszych okresów nie dawała szans na zysk systemowi GMT.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

                  Dane z Nowej Zelandii z godz. 3:00 (indeks zaufania) w przeszłości dawały zarobić choć niewiele. Ale nigdy nie było ryzyka SL i "zawrotek". To samo o danych z Australii z godz. 3:30 (nakłady inwestycyjne, kredyty). Próbuję.
                  W dalszej części dnia rezygnujemy z danych z USA z 14:30 i 16:00. Nigdy nie dawały okazji do zarobku systemowi GMT.
                  Najważniejsze w tym dniu są dane z kanady z godz. 14:30. To tak na prawdę szereg danych o PKB. Analiza pokazuje, iż w 80% są szanse na zysk. jednak czasami zdarzają się tzw. "zawrotki". Jednak FOREX bez ryzyka to ... pączek bez marmolady. Wchodzę!

Piątek

Piątek to tak na prawdę pierwsza sesja września, ale bierzemy go na papier. Z danych analizowanych, których jednak nie bierzemy to:

-  1:30 - Australia - nic się nie dzieje zazwyczaj
-15:30 - Kanada - w analizowanych okresach system nie miał szans na zysk
-16:00 - USA - duże "szanse" na SL i tzw. "zawrotki", czyli ... odpuszczam!

Do analizy zostają nam dane z 10:30 z Wielkiej Brytanii i te o 14:30 w USA.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

                   O godz. 10:30 w Wielkiej Brytanii poznamy indeks PMI dla przemysłu. Zazwyczaj nie ma tam ryzyko SL, czy tzw. "zawrotki" ale i zyski nie przychodzą szybko. Mogę spróbować, ale jeśli tuż po danych nie ruszy kurs w określonym kierunku to odpuszczam. 
               O godz. 14:30 poznamy szereg danych w USA, od stopy bezrobocia po płacę godzinową. Z uwagi na to, iż danych jest sporo rośnie ryzyko "zawrotki". Ale ewentualne zyski dają szanse na wygraną. Będę próbował. I to będą ostatnie istotne dane tego dnia.


Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

niedziela 27 sie 2017, 13:27

FUNNY FOREX - MARTINGALE

FUNNY FOREX

MARTINGALE - strategy

           Dla wszystkich graczy, którzy kochają i korzystają zmartingale a nie lubią SL pokazuję najnowszy dostępny na rynku oscylator. The best of the best.

Obrazek



Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

niedziela 27 sie 2017, 23:37

FOREX   EUR/USD time to 1.2000

              Najpierw Yellen, Draghi, teraz Trump i jego hasła o rezygnacji z NAFTA. Nie wiem co musiałoby się wydarzyć, aby ratować dolca. Na otwarciu "niby" luka.
 
 Obrazek

Po pokonaniu 1.2000 czy chcemy, czy nie to "edek" rusza na północ. Trend jest bardzo mocny. Na horyzoncie jak na razie nie widać żadnych danych, które mogłyby to zmienić. Nie zdziwiłbym się jeśli do końca 2017 r zobaczymy kurs na poziomie 1.3000. 

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

poniedziałek 28 sie 2017, 17:58

The winner is... EURO!!!

                 Do 1.2000 brakuje już niewiele. Czy jest to euforia? Ne wiem. Jest z pewnością chwilowa kapitulacja USD. Po piątkowym spotkaniu w Jackson Hole, po wypowiedzi Janet Yellen nie widzę jak na razie żadnych szans dla dolara. Oczywiście korekty będą, ale kierunek jest jeden 1.3000. Do tego jeszcze ten huragan uderzający w Texas. Branża naftowa też dostaje...

Obrazek

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... forex.html

Część rynku "liczy" po cichu na Draghiego, ale ja w to nie wierzę. Trzeba korzystać z mocnego trendu i tyle.

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

poniedziałek 28 sie 2017, 23:13

W oczekiwaniu na czwartkowe i piątkowe dane makro coś o miedzi, srebrze i KGHM

FOREX/GPW - COPPER SILVER KGHM

Hossa na GPW, hossa na KGHM

              Indeksy rosną. KGHM rośnie. Czy jest szansa na rekord wszechczasów? Patrząc na poniższe wykresy miedzi (copper) i srebra (silver) jestem przekonany, że... właściwe pytanie brzmi "kiedy pobije rekord i czy dojdzie do psychologicznego poziomu 200 zł.

Miedź

Copper rekord wszechczasów to 13 lutego 2011 r. i poziom 10.170 pkt! Od tego czasu zmienił się trend na spadkowy, który swój dołek osiągnął 10 stycznia 2016 r. na poziomie 4302 pkt. Od tego czasu miedź rośnie pomimo zagrożeń w postaci kłopotów ekonomicznych Chin, wojen, konfliktów itp.

Obrazek

Wsparcia i opory na najbliższe dni i tygodnie pokazuję poniżej. Jednak jeśli nie wydarzy się nic szokującego światowe rynki to copper będzie walczyła z co raz wyższymi oporami.

Obrazek

Srebro

A to bardzo dobra informacja dla KGHM. Ale to nie wszystko z pozytywnych informacji. KGHM to największy producent srebra (silver) na świecie. I tu wykres:

Obrazek

Na wykresie widoczny jest oRGR, który "pcha" kurs srebra do góry. Za nami już tegoroczne minimum a kurs za chwilę będzie "walczył" z poziomem 17.60 a potem 18.60. To dobra informacja dla akcjonariuszy polskiego giganta.

KGHM

Wykres KGHM musiałem wziąć w skali 10 lat, co samo w sobie mówi "przed nami rekord wszechczasów".

Obrazek

Po pokonaniu oporu na poziomie 135 zł tak na prawdę robi się otwarta droga do walki z rekordem wszechczasów. Został osiągnięty 4 stycznia 2011 r. z ceną 161.75 zł.
Jeśli na światowych rynkach nie wydarzy się nic złego, co mogłoby wstrząsnąć światową gospodarką to jest szansa na poziom 200 zł. Wielu z nas już zapomniało co "robiły" hossy dawno temu.

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -kghm.html

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

wtorek 29 sie 2017, 12:51

FOREX - COPPER (MIEDŹ)

COPPER (Miedź) w istotny punkcie

Na wykresie W1 copper widać, iż kurs dotarł do oporu na który składają się trzy luki z:

- 9 marca 2014 r.
- 11 maja 2014 r.
- 22 czerwca 2014 r.

Niektórzy mogą zobaczyć jeszcze lukę z 21.09.2014 r., taką małą. Ale wszystkie znajdują się na podobnym poziomie, co chwilowo może być oporem dla rozpędzonej miedzi.

Obrazek


Co nie zmienia sytuacji technicznej. Nadal obowiązuje trend wzrostowy. W chwili obecnej jedynym czynnikiem, który może zakłócić to dalsze działania Korei Północnej. Obserwujmy prócz USA liderów Rosji i Chin, jak będą reagować na poczynania Korei.
Na wykresie W1 można zauważyć oRGR. To pokazuje ile potencjału czyha jeszcze na miedź i jego "wyznawców". Kierunek 8250 COPPER!

Obrazek
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... miedz.html


Z poważaniem Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

środa 30 sie 2017, 20:59

FOREX - NZD/USD RGR

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... d-rgr.html

            Od poprzedniej analizy kurs "KIWI" kolejny raz próbuje skorzystać z okazji jaką niewątpliwie jest RGR na wykresie dziennym.

Obrazek

Poziom "szyi" RGR-u to 0.7200. Kurs próbuje "swoich sił" i spada poniżej tego poziomu. Jednak próba pokonania tego wsparcia może nadarzyć się w dzisiejszej nocy z środy na czwartek. O godzinie 3:00 będą publikowane dane "indeks zaufania biznesu ANZ".

Obrazek

Tam też będę czekał na okazję do większej zmienności w jedną, czy drugą stronę. Te dane nie zawsze dają szybszy ruch w danym kierunku, ale rynek czasami robi niespodzianki.

Obrazek

W przypadku spadków kolejne wsparcia widziałbym na poziomach 0.7050. Docelowo dla "niedźwiedzi" szukałbym na 0.6900 i 0.6800. "Byki" mają najbliższy opór na poziomie 0.7325, czyli szczyty ramion RGR-u.

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

czwartek 31 sie 2017, 18:25

System forex "GANN-MAKRO- TIME" - podsumowanie sierpnia 2017

               Z systemem "GANN-MAKRO-TIME" ruszyłem 9 sierpnia 2017 r. Wcześniej jego podstawy poznałem dzięki swojemu znajomemu, który od lat gra tylko pod dane makroekonomiczne. Próby rozpocząłem na koncie standard MT4 w XTB. Ne miałem żadnych problemów, rekwot czy dużych poślizgów.
              Łącznie zrobiłem 139 transakcji. Duża część robiona byłą systemem podsystemem "GANN" z wykorzystaniem wachlarza. Kilka razy zapomniałem o ważnych danych makro i minęły mnie 4 razy zyski a raz strata. Między innymi przeszły mi dzisiejsze dane o 14:30 w Kanadzie, które dały zyski, zgodnie z zasadami systemu "GMT".

Obrazek

Przez te 17 dni sesyjnych, 5 dni miałem bez transakcji a 2 dni ograniczone z uwagi na wakacyjne wyjazdy. Mimo to udało się zarobić 347,47 zł co stanowiło 8,68%. Taki regularny wynik chciałbym powtarzać.
                Po dzisiejszej sesji zakończyłem konto MT4 Standard. Od jutra, 1 września ruszam na nowym koncie MT4 PRO w XTB z uwagi na korzystniejsze spready i szybkość transakcji.

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

czwartek 31 sie 2017, 19:22

System forex "GANN-MAKRO-TIME" - target/profit 31.08.17

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... me_31.html

               System GMT dał dzisiaj szansę na kolejny zysk. Jak już pisałem wcześniej najzwyczajniej w świecie zapomniałem o danych z godz. 14:300 w Kanadzie (PKB, deflator). Skupiłem się na koszeniu trawy w obawie przed załamaniem pogody. Budzik w telefonie zadziałał, ale słuch nie. Tak to bywa.
               Na podstawie tych danych chciałbym pokazać jak wyglądałaby dzisiejsze transakcja na klonowym listku.

Obrazek
https://pl.investing.com/economic-calendar/

               Dane analizowałem wcześniej i prawie "gwarantowały" szybki ruch w określonym kierunku. Sporadycznie podobne dane kończyły się SL. Tak wyglądał dzisiaj ruch na tej parze walutowej.

Obrazek

                Jak widać kurs dawał nawet 100 pipsów ruchu na spadkach. Jednak system gra ciut inaczej i wpadłoby ok 30 pipsów. Jednak każdy trader znalazłby tutaj okazję do mniejszego lub większego profitu. Wcześniejsza analiza poprzednich okresów zrobiła swoje. Szkoda, że tylko na papierze. 

UWAGA
- pamiętać o istotnych danych, codziennie rano robić analizę ustaleń dla całego tygodnia

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

piątek 01 wrz 2017, 10:49

FOREX - DAX i co dalej?
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... dalej.html


                Niemiecki DAX od czerwca porusza się w trendzie spadkowym. W dniu dzisiejszym zbliżył się do górnego oporu i podejmie kolejną próbę na wybicie się z trendu.

Obrazek
         
                W przypadku pozytywnego scenariusza DAX powinien ruszyć w kierunku 12.275. Kolejne opory czekają na poziomie 12.650. Potem zostaje już tylko szczyt 20.06.2017 r, czyli 12.930. 
                W drugim scenariuszu DAX nadal będzie się poruszał w kanale spadkowym, gdzie najbliższe wsparcia to 12.000, 11.500 i 10.800.

Obrazek

Obecnie DAX znajduje się na poziomie 12.115 i trzyma się w jeszcze w kanale spadkowym.

Pozdrawiam Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

piątek 01 wrz 2017, 11:39

Wrzesień na nowym koncie zaliczyłem od SL :mrgreen: na "kablu"

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... rex_1.html

Obrazek

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

sobota 02 wrz 2017, 20:48

W oczekiwaniu na kolejny tydzień, kolejne targety czas na uśmiech

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ahaha.html

Obrazek

Adam Kruchy

no avatar
AdamKruchy
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 21:53

Re: System "GANN-MAKRO-TIME" (GMT)

niedziela 03 wrz 2017, 21:53

FOREX - Makro/Targets week 4-8 september
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ember.html

                Zakładałem, że początek tygodnia będzie spokojny dla walut. W poniedziałek rynki w USA i Kanadzie są zamknięte  uwagi na Święto Pracy. Tymczasem informacje napływające z Korei Północnej o próbach z H-bomb (bomba wodorowa) zmieniają sytuację. W tym tygodniu rynki żyją tymi wydarzeniami:

Obrazek

* European Central Bank policy meeting
* U.S. ISM services PMI
* UK PMIs
* China trade figure
* Bank of Canada rate decision
https://www.investing.com/news/economy- ... 525117Bank of Canada rate decision

                  Po dokładnej analizie najważniejszych danych makro i wydarzeń w tym tygodniu, postanowiłem zająć się n/w:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

                 Zgodnie z zasadami systemu "GANN-MAKRO-TIME" tylko te dane dają szanse na zyski w tym tygodniu. Mam pewne wątpliwości dotyczące piątkowych danych z Wielkiej Brytanii, które nie zawsze dawały szansę systemowi. W związku z powyższym zmniejszę pozycję na 0.05 lota i trailing stop ustawię na 3 pipsy.
                 Pozostałe dane nie spełniają wymogów systemu. O ich szczegółach będę pisał w codziennych komentarzach.

Pozdrawiam Adam Kruchy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości