Double Bollinger Bands

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Double Bollinger Bands

niedziela 05 lis 2017, 12:10

Pierwszy post traktuję jako podsumowanie (swoiste TLDR) artykułu, który pojawił się na Comparic (https://comparic.pl/double-bollinger-ba ... gia-forex/). W tym wątku będę wrzucał kolejne setupy i transakcje zawarte na podstawie prostej strategii mechanicznej - Double Bollinger Bands.

Czym jest Double Bollinger Bands


To dwie wstęgi Bollingera nałożone jedna na drugą różniące się jedynie odchyleniem standardowym. W strategii wykorzystuję poniższe wartości:

BB1
Długość: 20
Odchylenie: 2
Cena: close

BB2
Długość: 20
Odchylenie: 3
Cena: close

Wskaźnik pomocniczy

Kluczowym elementem strategii jest wskaźnik RSI. Wykorzystuję szybszy niż zazwyczaj, lecz uwzględniony w literaturze okres 9.


Wejście w pozycję


Następuje w momencie pojawienia się dywergencji pomiędzy RSI(9) a wykresem H1. Jednocześnie, najlepsze sygnały pojawiają się gdy wykres D1 również znajduje się w ekstremach RSI i istnieje duża szansa na dywergencję. Kilka przykładów:
setup#1 GBPUSD.png
setup#1 GBPUSD H1.png
Pojawia się szansa na dywergencję USDJPY w interwale dziennym:
setup#1 USDJPY.png
Wykorzystana na wykresie H1 świecy sygnalnej:
setup#1 USDJPY H1.png
Podobny przykład na EURGBP:
setup#1 EURGBP.png
I wejście z H1:
setup#1 EURGBP H1.png
Chętnie odpowiem na pytania forumowiczów, stworzę z nich FAQ, które dołącze do wątku !smail!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

poniedziałek 06 lis 2017, 10:48

Przed godziną 10:00 opublikowałem na portalu potencjalny setup na CADCHF. Nazywam takie momenty setupami tak jakby ponieważ sytuacja na wykresie wygląda obiecująco, lecz nie zostały spełnione wszystkie założenia systemu. Cross jak na razie nie daje wyraźnych sygnałów do sprzedaży. Czekam na test okolic 0,7875.

Link do analizy: https://comparic.pl/dbb-potencjalny-set ... 6-11-2017/
CADCHF_D1_6_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

wtorek 07 lis 2017, 10:07

Kolejna sesja i kolejne setupy !Tak!

Wczorajszy setup na CADCHF mógł dać zarobić około 20-30 pips jednak nie wszedłem w tego shorta z powodów wymienionych w artykule. Dziś natomiast obiecująco wygląda USDCHF oraz zwłaszcza USDJPY. Pełna analiza na portalu: https://comparic.pl/dbb-potencjalne-sho ... 7-11-2017/ tutaj natomiast, samo mięso czyli wykresy :bigsmile:

USDJPY D1:
USDJPY_D1_7_11_17.png
USDJPY H1:
USDJPY_H1_7_11_17.png
USDCHF D1:
USDCHF_D1_7_11_17.png
USDCHF H1:
USDCHF_H1_7_11_17.png
Jeżeli pozycje zostaną otworzone (zlecenia oczekujące na 114,09 oraz 0,9997) wówczas śledzić je będzie można na moim profilu eToro ;) Liczę na przynajmniej kilkadziesiąt pips z każdej z pozycji, choć sytuacja D1 USDJPY wygląda o wiele bardziej obiecująco.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

wtorek 07 lis 2017, 18:06

Wtopa !ops!

Jestem zły na siebie, bo przez nieuwagę zbyt mocno podciągnąłem stop lossa na USDCHF. Czeski błąd zamiast 1,0010 wpisałem 1,0001. Efektem czego jest znikoma strata kilku pips. A szkoda, bo pozycja zarabiała całkiem fajnie, choć oczekiwałem bardziej dynamicznego ruchu w dół :weak:
USDCHF_H1_7_11_17(2).png
Pozycja na USDJPY zabezpieczona na BE, zostawiam do jutra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

czwartek 09 lis 2017, 13:22

Zapomniałem wczoraj poinformować, ale short na USDJPY pozwolił zarobić 30 pips. Mogłem potrzymać dłużej, ale wystraszyłem się dywergencji, która co prawda przyniosła korektę ale spadki trwały do okolic 113,40 :bambam:

Dziś natomiast długa pozycja na GBPUSD, fajny sygnał choć niekoniecznie zgodny z setupem #1. Opiszę to w oddzielnym artykule, tymczasem wrzucam zrzut z eToro.
USDJPY.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

piątek 10 lis 2017, 09:59

Piątek prawdopodobnie sobie odpuszczę i zostanę bez pozycji. Wczorajszy long na GBPUSD dał zarobić 18 pips co jest wynikiem średnim biorąc pod uwagę fakt, że miałem niezrealizowany zysk na poziomie około 30 pips. Co więcej, po długiej i głębokiej korekcie cena ostatecznie osiągnęła zakładany przeze mnie poziom docelowy :bambam: Zostałem wyrzucony na SL w trakcie tworzenia się zaznaczonej świecy doji.

Dlaczego właściwie wszedłem w pozycję?

Setup#1 opisany w pierwszym poście jest setupem idealnym. Dywergencja następuje zarówno na wykresie dziennym jak i godzinowym, co pozwala na złapanie trendu niemal na samym jego początku. Z moich obserwacji wynika, że setup ten pozwala zarabiać w 90% przypadków i księgować zyski na poziomie 5:1 RR i w górę.

Jednak takie sytuacje na wykresie są dość rzadkie i jeśli już się pojawią, warto z nich korzystać na maksa. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z dywergencji na jednym interwale - nie każdej i nie wszędzie, ale od tego mamy Bollinger Bands. Przykład GBPUSD pokazuje, że taki setup (dywergencja + BB) wzmocniony dodatkowo sygnałem świecowym (pinbar), poziomami wsparcia/oporu pozwala zarabiać również intraday. Z racji tego, że dziś najprawdopodobniej nie będę już handlował opiszę setup #2. Od początku listopada handlując tym systemem zyskuję już 1,41% depozytu. Myślę, że racjonalnym celem będzie okrągłe 5% rachunku miesięcznie - nie jest to wartość na tyle duża bym czuł presję wyniku, a pozwalająca na spokojne budowanie kapitału i statystyk.
GBPUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

piątek 10 lis 2017, 20:03

W pierwszym poście przedstawiłem najbardziej zyskowny, najpewniejszy z sygnałów systemu DBB w tym poście chcę pokazać kolejny, nieco słabszy ale wciąż bardzo obiecujący schemat zawierania transakcji zgodnie z DBB.

setup#2

W artykule do którego odnosiłem się w pierwszym poście zwracałem uwagę, że cena ma tendencję do oscylacji wokół pewnej średniej. Wartości średniej będą się różniły w czasie - będą okresy w których lepiej zadziała średnia o długości 20, będą też okresy gdzie idealne sygnały będzie dawać średnia 34. Akurat kwestia optymalizacji wskaźników systemu jest tematem na inną dyskusję, ale wiadomo, że takie wysiłki najczęściej kończą się porażką. System jest przeoptymalizowany i zamiast skupić się na zarabianiu to myślimy o wartościach średnich. Dlatego wskaźników nie będziemy dotykać :lol:

Drugim z setupów które zaobserwowałem jest cofnięcie się do średniej. Wyraźnie to widać na wykresie dziennym NZDUSD:
NZDUSD_D1.png
Oczywiście, średnia nie zawsze działa jako wsparcie/opór - ale często widoczna jest reakcja ceny na jej okolice. Szczególnie w tak silnym trendzie jaki mamy na NZDUSD. I to właśnie te miejsca będą nas interesowały jako miejsca potencjalnego dołączenia się do silnego impulsu z D1. Rzut oka na dwa powyższe przypadki w interwale H1.

Test 1
NZDUSD_D1_1.png
Test2
NZDUSD_D1_2.png
Już wczoraj widziałem, że coś się kroi na NZDUSD jednak zajęty byłem kupowaniem funta (o czym zresztą pisałem w odpowiednim wątku) i zwyczajnie przegapiłem wejście. A pozycja jest interesująca, bo zasięg shortów sięga ostatnich dołków. Warto oczywiście mieć na uwadze słabszą kondycję dolara amerykańskiego, ale w piątkowy wieczór wszystko wskazuje na to, że trend spadkowy na NZDUSD będzie trwał nadal (taka niewielka dygresja :lol: )

W przyszłym tygodniu postaram się wrzucać tutaj setupy które będę rozgrywał. Zapraszam do śledzenia wątku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

wtorek 14 lis 2017, 12:42

Setup#2 na USDCHF

Link do artykułu opisującego Setup#2 - https://comparic.pl/dbb-setup-sredniej/

To któryś z kolei setupów dziś, ale pierwszy na który reaguje. USDCHF tworzy delikatną, ale zauważalną dywergencję na H1, testując jednocześnie średnią z D1. IMO góra, longi otworzone pozycja do śledzenia również na eToro.

Sytuacja na H1:
USDCHF_H1_14_11_17.png
Sytuacja na D1:
USDCHF_D1_14_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

wtorek 14 lis 2017, 14:01

Niestety, pozycja na USDCHF zakończyła się SL -10 pips.
USDCHF_H1_14_11_17_2.png
Ciekawa sytuacja kreuje się jednak na egzotycznym crossie CHFJPY. Test 114.50 może być dobrym momentem do wejścia w shorty. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to łapanie noży, więc ekspozycja na ryzyko będzie mniejsza.
CHFJPY_H1_14_11_17_.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

wtorek 14 lis 2017, 15:11

Kolejny setup. Nie korzystam, bo CHFJPY również mi wybiło SL :bambam: przypadkiem, za blisko ustawiłem zlecenie zabezpieczające na eToro.
USDCAD_H1_14_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

środa 15 lis 2017, 10:27

Nowa sesja, nowe setupy. Tym razem rezygnuję z CHF i przyglądam się EURUSD, EURGBP oraz AUDUSD. Dokładne opisy znajdziecie w artykule: https://comparic.pl/dbb-potencjalne-set ... 5-11-2017/

Tutaj wkleję jedynie wykresy:

EURUSD D1
EURUSD_D1_15_11_17.png
EURUSD H1
EURUSD_H1_15_11_17.png
EURGBP D1
EURGBP_D1_15_11_17.png
EURGBP H1
EURGBP_H1_15_11_17.png
AUDUSD D1
AUDUSD_D1_15_11_17.png
AUDUSD H1
AUDUSD_H1_15_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

środa 15 lis 2017, 11:35

Kolejny setup, tym razem na EURNZD

D1:
EURNZD_D1_15_11_17.png
H1:
EURNZD_H1_15_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

czwartek 23 lis 2017, 10:39

Większość minionego tygodnia była dość cicha pod względem liczby i jakości sygnałów DBB. Mimo to, dziś udało się dostrzec aż cztery potencjalne setupy. Opisy i moje komentarze dotyczące sytuacji na poszczególnych parach można znaleźć w artykule: https://comparic.pl/dbb-potencjalne-set ... 3-11-2017/

EURCHF
EURCHF_D1_23_11_17.png
EURCHF_H1_23_11_17.png
EURUSD
EURUSD_D1_23_11_17.png
EURUSD_H1_23_11_17.png
AUDUSD
AUDUSD_D1_23_11_17.png
AUDUSD_H1_23_11_17.png
USDJPY
USDJPY_D1_23_11_17.png
USDJPY_H1_23_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

wtorek 28 lis 2017, 09:25

Kolejny setup, tym razem NZDUSD. Para w ciekawym miejscu (pokazane tutaj: https://comparic.pl/dbb-sygnal-sprzedaz ... 8-11-2017/) plus sygnały z DBB.
NZDUSD_D1_28_11_17.png
NZDUSD_H1_28_11_17.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Double Bollinger Bands

czwartek 30 lis 2017, 09:57

Zbliża się nowa okazja, tym razem short na EURJPY.

https://comparic.pl/dbb-potencjalny-set ... 0-11-2017/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości